افزایش دایره لغات زبان انگلیسی

ثبت درخواست " آموزش انگلیسی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
افزایش دایره لغات زبان انگلیسی

افزایش دایره لغات انگلیسی و یادگیری زبان را نمی‌توان از یکدیگر جدا کرد. افزایش دایره لغات زبان انگلیسی می‌تواند به میزان فوق‌العاده‌ای به شما در یادگیری سایر مهارت‌های زبانی کمک کند. با این حال، وجود روش‌ها و منابع مختلف برای افزایش دایره لغات انگلیسی از جمله کتاب افزایش دایره لغات انگلیسی، نرم‌افزار افزایش دایره لغات انگلیسی و... می‌تواند ما را در پاسخ به سوال چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم گیج کند.

در این مطلب از مجله خدمت از ما قصد داریم بهترین رسانه‌ها و راه‌های افزایش دایره لغات انگلیسی را به شما معرفی کنیم؛ با ما همراه باشید.

افزایش دایره لغات انگلیسی: منابع

یک جستجوی کوتاه در اینترنت یا گشتن در یک فروشگاه کتاب کافیست تا ببینید (در کنار فیلم، سریال، پادکست و موسیقی) چقدر منابع یادگیری لغات پرکاربرد انگلیسی زیاد هستند. در ادامه تعدادی از این منابع مفید برای افزایش دایره لغات زبان انگلیسی را معرفی کرده‌ایم. اگر دانش‌آموز هستید، از آنها می‌توانید برای افزایش دایره لغات انگلیسی برای کنکور هم استفاده کنید:

 

1. کتاب افزایش دایره لغات انگلیسی

مطالعه کتاب افزایش دایره لغات انگلیسی یکی از سنتی‌ترین و البته معتبرترین راه برای یادگیری لغات پرکاربرد انگلیسی است. گزینه‌های مناسب متعدد هستند و بهترین کتاب برای افزایش دایره لغات انگلیسی معنایی ندارد. کتاب‌های متنوعی از لغت‌نامه‌ها و دیکشنری‌ها گرفته تا کتاب‌های آموزشی مانند 1100 واژه یا Oxford Word Skills، و حتی کتاب‌های داستان و مجلات همه یک کتاب برای افزایش دایره لغات انگلیسی هستند.

 

افزایش دایره لغات انگلیسی

 

2. نرم‌افزار افزایش دایره لغات انگلیسی

درکنار کتاب برای افزایش دایره لغات انگلیسی، نصب و استفاده از نرم‌افزار افزایش دایره لغات انگلیسی نیز امروزه بیش از هر زمان دیگری رواج پیدا کرده است. درست مانند کتاب افزایش دایره لغات انگلیسی، تعداد نرم‌افزار افزایش دایره لغات انگلیسی نیز بالاست. اپلیکیشن‌هایی مانند Duolingo ،Memrise و QuizUp را می‌توان بهترین نرم‌افزارها برای افزایش دایره لغات انگلیسی دانست. این نرم‌افزارها از روش تکرار برای آموزش و افزایش دایره لغات انگلیسی استفاده می‌کنند.

 

3. منابع اینترنتی برای افزایش دایره لغات انگلیسی

علاوه بر کتاب و نرم‌افزار افزایش دایره لغات انگلیسی، منابع اینترنتی نیز می‌توانند در بالا بردن دایره لغات انگلیسی به شما کمک شایانی بکنند. بنابراین، حتما در مورد موضوعات گوناگون در سایت‌های اینترنتی مطلب بخوانید. نقد و بررسی‌های دنیای موسیقی، مد، پزشکی، فناوری و یا حوزه موردعلاقه‌تان انتخاب‌های مناسبی هستند. منابع اینترنتی شما را با ادبیات رایج در گفتگوها و متون عامیانه آشنا می‌کنند.

 

افزایش دایره لغات زبان انگلیسی

 

افزایش دایره لغات زبان انگلیسی: روش‌ها

پس از شناخت کتاب برای افزایش دایره لغات زبان انگلیسی و منابع دیگر، بهتر است با روش‌های استفاده از آنها نیز آشنا باشیم تا بدانیم چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم. در ادامه با نتیجه‌بخش‌ترین راه‌های افزایش دایره لغات انگلیسی آشنا می‌شویم:

 

1. تعیین هدف برای افزایش دایره لغات زبان انگلیسی

تعیین هدف را می‌توان مهم‌ترین مرحله پیش از به‌کار گرفتن راه‌های افزایش دایره لغات انگلیسی دانست. هدف‌گذاری برای افزایش دایره لغات زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا تلاش‌های‌تان را در نیمه راه رها نکنید. برای شروع، می‌توانید تعداد مشخصی کلمه برای یادگیری در هر روز را مشخص کنید (و از آن جلوتر نروید). اما در ادامه و هرچه به سطح‌تان بالاتر می‌رود، باید تمرین‌تان را بیشتر کنید. همچنین، عجله نکنید و صبور باشید تا به هدف خود برسید.

 

2. حفظ انگیزه حین استفاده از راه‌های افزایش دایره لغات انگلیسی

حفظ انگیزه، یادگیری لغات پرکاربرد انگلیسی و افزایش دایره لغات زبان انگلیسی را تا زمان رسیدن به هدف‌تان تضمین می‌کند. بنابراین، برای افزایش دایره لغات انگلیسی حس کنجکاوی را در خود تقویت کنید تا هر روز با اشتیاق فراوان کلمات جدید را یاد بگیرید. داشتن انگیزه به شما کمک می‌کند تا پیشرفت خود را حفظ کنید، و به اهداف کوتاه مدت و یا بلند مدتی که دارید برسید.

 

3. تهیه لغت‌نامه شخصی برای افزایش دایره لغات انگلیسی

تهیه یک لغت‌نامه شخصی برای مرور لغات پرکاربرد انگلیسی از روش‌های شناخته‌شده برای بالا بردن دایره لغات انگلیسی است. از فایده یادداشت‌برداری در افزایش دایره لغات انگلیسی که بگذریم، شما می‌توانید به کمک چنین لغت‌نامه‌ای در هر لحظه کلمات قبلی را مرور، و یا کلمات جدید را به آنها اضافه کنید. اگر هم به تهیه دفترچه و نوشتن در آن علاقه ندارید، می‌توانید همین کار را با استفاده ار تلفن همراه‌تان انجام دهید.

 

کتاب افزایش دایره لغات انگلیسی

 

4. حدس معنی کلمات برای بالا بردن دایره لغات انگلیسی

تجزیه و تحلیل معنای کلمات بدون استفاده از دیکشنری یک روش عالی برای فهمیدن و به خاطر سپردن معنی لغات پرکاربرد انگلیسی است. هرگاه کلمه جدیدی را می‌بینید، معنی آن را با توجه به زمینه حدس بزنید. برخلاف تصور عمومی، اینکار برای افزایش دایره لغات انگلیسی اصلا دشوار نیست. حدس زدن معنی کلمات با توجه به context، از مدرن‌ترین روش‌های افزایش دایره لغات زبان انگلیسی، و در آزمون‌هایی مانند آیلتس و تافل بسیار کارآمد است.

 

5. بالا بردن دایره لغات انگلیسی با دقت به محیط اطراف

پس از یادگرفتن کلمه‌ای در کتاب افزایش دایره لغات انگلیسی، نرم‌افزار افزایش دایره لغات انگلیسی و یا سایر منابع، به محیط پیرامون‌تان دقت کنید تا ببینید این کلمات در چه موقعیتی و چگونه به‌کار می‌روند. این کلمات را ممکن است در آهنگ‌ها، فیلم و سریال، روزنامه‌ها و... بخوانید و بشنوید. اگر به این موضوع توجه کنید و با اشتیاق به دنبال یافتن کاربرد کلمات جدید باشید، می‌توانید معانی دیگر و اصطلاحات رایج با آنها را نیز یاد بگیرید.

 

6. استفاده فعالانه از لغات پرکاربرد انگلیسی

دانستن کاربرد کلمات و استفاده از آنها نیز درست به اندازه افزایش دایره لغات زبان انگلیسی اهمیت دارد. بنابراین، خود را به استفاده از منابع و تکرار لغات پرکاربرد انگلیسی نکنید تا یادگیری شما کامل شود. در حین بالا بردن دایره لغات انگلیسی، این کلمات وارد زندگی واقعی و صحبت‌های روزمره‌تان با دیگران کنید. این روش برای تمرین کلماتی که یاد گرفته‌اید و حتی آشنایی با کلمات جدید فوق‌العاده است.

 

7. ایجاد تنوع در منابع افزایش دایره لغات انگلیسی

اگر به اندازه کافی علاقه و زمان دارید، با مطلعه منابع متفاوت و موضوعات مختلف خودتان را به چالش بکشید. برای مثال اگر وبلاگ‌های اینترنتی را مطالعه می‌کنید، هر از گاهی مقاله‌های تخصصی‌تر وبسایت‌های مانند Time یا The Economist را نیز بررسی کنید. با این کار نه تنها کلمات متفاوتی یاد خواهید گرفت، بلکه آنها را در جمله خواهید دید و کاربردشان را نیز بهتر فرا خواهید گرفت.

4.5 امتیاز از 1284 رای


آموزش انگلیسی
برای سرویس آموزش انگلیسی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین