راهکارهای دفع موش

ثبت درخواست " سمپاشی منازل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
راهکارهای دفع موش

راهکارهای دفع موش برای گرفتن موش‌های خانگی در منزل و یا موش‌های دیگر کاربرد دارند. بهترین روش گرفتن موش و راههای کشتن موش در خانه با در نظر گرفتن یک سری نکات قابل اعمال هستند. مشاهده موش در منزل تفاوتی با یک معضل نداشته و عاملی خطرآفرین برای سلامتی و آرامش افراد به شمار می‌آید. راهکارهای دفع موش برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از تماس موش با لوازم و مواد غذایی در خانه ارائه شده است. اینکه چگونه موش را پیدا کنیم و برای کشتن یا به دام انداختن آن چه تدابیری در نظر بگیریم، همگی در مجموعه‌ای از راهکارهای دفع موش با مواد و ابزار مختلف در نظر گرفته شده است.

 

راهکارهای دفع موش برای جلوگیری از ورود و یا از بین بردن موش‌های خانگی بسیار کاربرد دارد. استفاده از مواد غذایی خاص و دانستن اینکه موش از چی خوشش میاد و یا برعکس موشها از چه بویی متنفرند در گرفتن موش موثر است.

 

راهکارهایی برای دفع موش

 

راهکارهای دفع موش

دیدن موش همچون دیدن ساس در خانه یکی از بدترین حس‌ها را به افراد منتقل می‌کند. موش‌های خانگی با آسیب‌هایی که به لباس‌ها، سیم‌ها، حتی دیوارها وارد کرده و در بدترین حالت ممکن دسترسی این مهمان ناخوانده خانگی در مواد غذایی مثل برنج و ... افراد را ملزم به یافتن راهکارهای دفع موش می‌کند. بهترین روش گرفتن موش خانگی گاهی با استفاده از مواد غذایی خاص بعنوان طعمه و یا به کارگیری ابزار مخصوص صورت می‌گیرد. در نظر داشتن هر کدام از این روش‌ها را راهکارهای دفع موش می‌نامند.

 

راهکارهایی برای دفع موش با استفاده از مواد غذایی و ابزار

 

چند نمونه از راهکار‌های دفع موش و جلوگیری از حضور موش در منزل را به اشتراک می‌گذاریم.

 

راهکارهای دفع موش از خانه با استفاده از روغن نعناع

این روغن علاوه بر کاربرد موثرش در دفع انواع حشرات مثل عنکبوت و پشه در دور کردن موش از فضای خانه نیز نقش پر رنگی دارد. برای مشاهده کاربرد روغن نعناع در دفع موش اقدامات زیر را انجام دهید.

 • پنج قطره روغن نعناع و یک قاشق غذاخوری آب را مخلوط و آن را در یک بطری اسپری کنید.
 • این مخلوط را به خوبی تکان داده و آن را در محل‌هایی که موش دیده شده است بزنید.
 • این کار را در هفته دو یا سه بار تکرار کنید.

 

راهکارهای دفع موش از خانه با استفاده از روغن نعناع

 

راهکارهای دفع موش از خانه با استفاده از روغن میخک

این روغن گیاهی نیز در دفع موش کاربرد دارد. استفاده از این روغن به صورت اسپری را می‌توان از راهکارهای دفع موش معرفی کرد. برای استفاده از روغن میخک در دفع موش به صورت زیر اقدام نمایید.

 • به تناسب هر پنج قطره روغن میخک یک قاشق غذاخوری آب اضافه کنید.
 • مخلوط را در یک بطری بصورت اسپری ریخته و تکان دهید.
 • آن را در محل‌هایی که موش دیده شده بریزید و این کار را و یا سه بار در هفته تکرار کنید.
 • در هنگام استفاده از روغن میخک مواظب باشید این ماده به چشمان شما تماس نداشته باشد زیرا منجر به آسیب جدی به چشمان می‌شود.

 

راهکارهای دفع موش از خانه با استفاده از روغن میخک

 

راهکارهای دفع موش از خانه با استفاده از روغن سنبل

روغن سنبل به حدی در دفع موش و حشرات تاثیر گذار است که گاها آن را بعنوان یک جایگزین مناسب برای پشه بند در نظر می‌گیرند. آغشته کردن پوست دست به این روغن در جلوگیری از نزدیک شدن پشه به پوست تاثیر دارد. برای استفاده از روغن سنبل در دفع موش اقدامات زیر را انجام دهید.

 • در این قسمت نیز به ازای هر پنج قطره روغن سنبل یک قاشق غذاخوری آب اضافه کرده و مخلوط به دست آمده را بصورت اسپری به قسمت‌هایی که موش و حشرات دیده شدند، بپاشید.
 • روغن کرچک نیز به همین اندازه برای دفع موش در این روش کاربرد دارد.
 • تکرار این کار در هفته به صورت دو یا سه بار در دفع موش موثر است.

 

راهکارهای دفع موش از خانه با استفاده از روغن سنبل

 

راهکارهای دفع موش از خانه با استفاده از فلفل تند

برای دور کردن موش از فضای زندگیتان استفاده از فلفل تند بسیار کارساز است. زیرا در لیست موشها از چه بویی متنفرند بطور حتم می‌توان به بوی فلفل تند اشاره کرد. بدین منظور فلفل تکه شده تند را در محل‌های احتمالی حضور موش قرار دهید.

 

راهکارهای دفع موش از خانه با استفاده از فلفل تند - سس فلفل تند

 

در ادامه این مطلب می‌توان به تاثیر زیاد سس فلفل تند نیز جزو راهکارهای دفع موش از محل زندگی اشاره داشت. 5 قطره سس فلفل را با یک قاشق غذاخوری آب مخلوط و در محل احتمالی عبور موش اسپری کنید.

راهکارهای دفع موش از خانه با استفاده از آمونیاک

آمونیاک با بوی بدی که دارد گزینه مناسبی برای استفاده در راهکارهای دفع موش است. در هنگام استفاده از این ماده در صورت داشتند حیوان خانگی احتیاط کنید. طریقه استفاده این ماده برای دور کردن موش به این صورت است که مقداری آمونیاک را در یک ظرف یا فنجان ریخته و آن را در مسیر احتمالی ورود موش قرار دهید.

 

راهکارهای دفع موش از خانه با استفاده از آمونیاک

 

راهکارهای دفع موش از خانه با استفاده از برگ‌های سرخ خوشبو

این برگ‌های خوشبو که در پاییز در دسترس قرار می‌گیرند، بهترین گزینه برای دفع موش و و دیگر حشرات از فضای منزل هستند.

 

راهکارهای دفع موش از خانه با استفاده از برگ‌های سرخ خوشبو

 

راهکارهای دفع موش از خانه با استفاده بسته بندی صحیح مواد غذایی

هدف اصلی ورود موش‌های خانگی به منزل یافتن مواد غذایی است. بنابراین با بسته بندی صحیح و نگهداری درست از مواد غذایی و دور از دسترسی قرار دادن آنها در دفع موش در محل زندگیتان موثر باشید.

 

راهکارهای دفع موش از خانه با استفاده بسته بندی صحیح مواد غذایی

 

تمامی موارد اشاره شده راهکارهای دفع موش را نشان می‌داد. اما در صورت مواجهه با موش دیگر باید به دنبال روشی برای از بین بردن آن باشیم. اولین قدمی که باید برای کشتن موش در خانه برداشته شود این است که چگونه موش را پیدا کنیم؟

 

چگونه موش را پیدا کنیم؟

حضور موش در خانه با نشانه‌هایی مثل صدای خراشیدن و یا جویدن یک سطح سخت، مشاهده انواع سوراخ‌های کوچک و بزرگ در حاشیه دیوار، با دنبال کردن رد موش در کناره دیوار‌ها و یا بررسی محل‌هایی که فضله موش در آنها دیده شده و صدای حضور آنها حس شده است، بهترین روش‌ها برای یافتن موش در منزل و انجام راهکارهای دفع موش است.

 

چگونه موش را پیدا کنیم؟

 

بهترین روش گرفتن موش

برای مشاهده راهکارهای دفع موش در خانه یک ایده، آشنایی با بهترین روش‌های گرفتن موش در منزل است. با استفاده از انواع وسایل و مواد غذایی به راحتی می‌توانید مسیر موش را به سمت تله به کار گذاشته شده تغییر داده و آن را به دام اندازید.

 

بهترین روش گرفتن موش

 

استفاده از روش اندازه گیری یک روش موثر در گرفتن موش است. برای این کار تمامی مسیر موش را تا رسیدن به یک قفس نگهداری با مواد غذایی مورد علاقه تله گذاری می‌کنیم. این راهکار برای زمانی است هدف زنده گرفتن موش است.

 

راههای کشتن موش در خانه

ممکن است حتی با انجام دادن کلیه راهکارهای دفع موش باز با کابوس حضور این موجود خانگی در منزل مواجه باشید. اگر شک شما به یقین تبدیل شده و هدفی برای زنده گرفتن موش ندارید، راههای کشتن موش در خانه را امتحان کنید.

 • استفاده از سیب زمینی نپخته برای کشتن موش
 • استفاده از پفک برای کشتن موش
 • استفاده از تله موش و قرار دادن مواد خوراکی مورد علاقه موش
 • استفاده از انواع سم کشنده برای از بین بردن موش

 

راههای کشتن موش در خانه

 

نکته حائز اهمیت در راهکارهای دفع موش از محیط زندگی می‌تواند توجه ویژه به بهداشت و تمیزی فضای منزل باشد. قرار دادن زباله‌ها دور از محیط زندگی و تعویض سریع کیسه زباله ها مهمترین مورد در دور کردن موش‌ها از فضای منزل است.

4.5 امتیاز از 1426 رای


سمپاشی منازل
برای سرویس سمپاشی منازل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین