رنگ کاری کابینت

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رنگ کاری کابینت

رنگ کاری کابینت یکی از بهترین راهکارها در نو سازی کابینت و یا تغییر رنگ آن برای هماهنگی با دکوراسیون آشپزخانه در مواقع خاص می ‌باشد. رنگ کاری کابینت این امکان را به شما می دهد، که با هزینه نسبتا کم در فضای آشپزخانه خود تغییر و تنوع ایجاد کنید.

اصلی ترین گام در رنگ کاری کابینت اطلاع کامل از بهترین جنس کابینت و رنگ مناسب برای بافت کابینت ها می‌باشد. کاربرد دیگر رنگ کاری کابینت در طراحی کابینت های دو رنگ آشپزخانه است که امروزه بسیار طرفدار دارند. محور های اصلی بررسی ویژگی های این کابینت را در ادامع می‌خوانید.

در هنگام انتخاب رنگ مورد نظر در حین اجرای این ایده توجه به دیگر عناصر محیط مثل طرح و رنگ سقف کاذب آشپزخانه، دیوار پوش و نقاشی ساختمان مدرن برای دیوار و طرح و رنگ کفپوش از اهمیت بالایی برخوردار است. در این متن به بررسی رنگ کاری کابینت و اصلی ترین کاربرد آن در رنگ کردن انواع کابینت می پردازیم، و تاثیر این حرفه را در تغییر و ایجاد تنوع در دکوراسیون را با هم مشاهده می‌کنیم.

 

رنگ کاری کابینت

 

رنگ کاری کابینت چیست؟

رنگ کاری کابینت قابل اجرا بر روی انواع کابینت MDF، فلزی، وینیل، چوبی و لمینت می باشد. چیزی که در این کار بسیار اهمیت دارد آگاهی شما از نحوه رنگ آمیزی جنس های مختلف کابینت است. مثلا کابینت چوبی قبل از رنگ آمیزی نیاز به مسطح کردن چوب اقدامی مشابه لکه گیری دیوار رنگ شده قبل از بازسازی آن دارد. اگر این کار قبل از رنگ آمیزی انجام نشود، نتیجه کار بسیار بی کیفت خواهد بود.

 

رنگ کاری کابینت چیست؟

 

دومین موردی که در رنگ کاری کابینت باید به آن دقت داشته باشید، جنس رنگ و انواع سنگ کابینت می باشد. باید در نظر داشته باشید رنگ به طور یک دست روی کابینت بشیند و ظاهر زیبایی داشته باشد. سومین اصلی که نباید فراموش کنید توجه به زیرسازی است، برای انجام رنگ کاری تمیز و بهتر باید سطح کابینت را یک دست کنید. اگر نیاز به رفع خط یا شکستگی دارد، این موارد باید قبل از رنگ کاری با ابزار مخصوص صورت گیرد.

 

کاربرد رنگ کاری کابینت در انواع کابینت ها

همانطور که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم، رنگ کاری کابینت در انواع کابینت کاربرد دارد. در این قسمت به بررسی نحوه رنگ آمیزی کابینت با جنس های مختلف می‌پردازیم. به یاد داشته باشید که رنگ کردن کابینت بدون دستگیره و کابینت کلاسیک با سایر انواع تفاوتی نخواهد داشت؛ اما جهت رنگ کردن کابینت ممبران سفید صدفی لازم است با متخصصین مجرب مشورت کنید.

همان اندازه که فرق پارکت و لمینت برای استفاده در یک محیط از اهمیت بالایی برخوردار بوده در این سبک تغییر دکوراسیون محیط نیز انتخاب رنگ‌ها، جنس کابینت و وضعیت آن امری ضروری و مهم است. 

 

1. نحوه رنگ آمیزی کابینت فلزی

برای رنگ کردن کابینت فلزی، لازم است ابتدا سطوح کابینت آشپزخانه کوچک و همینطور درب آن را از جهت نبود هرگونه خش یا تو رفتگی و سالم بودن رگلاژ درب کابینت بررسی کنید و در صورت وجود هر مشکلی ابتدا به رفع آن بپردازید. انتخاب رنگ‌های براق، جهت رنگ کردن سطوح کابینت فلزی و سوپرمارکت کابینت، انتخابی بسیار هوشمندانه خواهد بود. برای نتیجه بهتر کار توصیه می‌شود ابتدا درب ها را جدا کنید و در تمیز رنگ کردن آن بسیار دقت کنید.

 

نحوه رنگ آمیزی کابینت فلزی

 

این روش در جهت رنگ کردن کابینت های فلزی قدیمی بسیار مورد توجه قرار گرفته است؛ چرا که این روش با هزینه ای بسیار کمتر می‌تواند سطح کابینت ها را مانند روز اول نو و زیبا کرد.

 

2. تغییر رنگ کابینت mdf

سوالی که بیشتر افراد در این خصوص می‌پرسند این است، که آیا کابینت ام دی اف را میشود رنگ کرد؟ در این خصوص گفته می‌شود؛ رنگ کاری کابینت در کابینت های ام دی اف هم کاربرد دارد. 

 

تغییر رنگ کابینت mdf

 

نصب کابینت ام دی اف و رنگ کردن کابینت ام دی اف روکش دار بدین شکل است، که ابتدا سطح کابینت را با یک سمباده نرم یک دست کرده و با غلطک نرم و کم عرض سطح آن را رنگ آمیزی می کنیم. پیشنهاد می‌شود از رنگ های مولتی سورفیس ریچ استفاده گردد. در ادامه مطلب مراحل رنگ کاری کابینت ام دی اف خام آموزش داده می‌شود.

 

 3. رنگ کاری کابینت در جنس های مختلف

توجه داشته باشید که علاوه بر کابینت های فلزی و ام دی اف، انواع کابینت با جنس وینیل یا لمینت نیز امروزه در طراحس دکوراسیون منزل پرطرفدار است. اما بیشترین کاربرد رنگ کاری کابینت دو موارد چوبی، فلزی، و ام دی اف می‌باشد. مراحل رنگ کاری کابینت های نام برده ممکن است وابسته به نوع آنها متفاوت باشد، بنابراین حتما قبل از اقدام به رنگ کاری با کارشناسان این حوزه مشورت نمایید.

 

 رنگ کاری کابینت در جنس های مختلف

 

آموزش رنگ کاری کابینت ام دی اف خام

MDFرا در بازار به نام نوعی فیبر چوبی می‌شناسند که درجه تراکم و فشردگی آن در حد متوسط می‌باشد. دقت را در هنگام انجام رنگ کاری ام دی اف به دلیل دشواری آن فراموش نکنید. اما از مزایای آن می‌توان به خشک شدن سریع رنگ بر روی آن اشاره کرد. اگر برآمدگی یا حفره ای روی سطح چوب باشد، رنگ کاری کابینت بی کیفیت به نظر می رسد. برای مرور چند نکته مهم در این مورد با ما همراه باشید.

 

1- آسترکاری سطح کابینت

برای انجام این کار ابتدا سطح ام دی اف را یک دست و صاف کنید، سپس یک لایه رنگ روی این سطح از ام دی اف بزنید. این عمل برای هموارسازی سطح کابینت صورت می‌گیرد. این کار برای گرفته شدن درز ها و حفره های ایجاد شده روی سطح کابینت می‌باشد. بعد از خشک شدن رنگ مخصوص آسترکشی پیشنهاد می‌شود، این بار برای زیر سازی مناسب چوب یک بار دیر رنگ آمیزی سطح کابینت را انجام دهید.

 

آموزش رنگ کاری کابینت ام دی اف خام - آسترکاری سطح کابینت

 

مواردی مانند آسترکشی داشتن اطلاعات کافی در خصوص اینکه چگونه رنگ روغن را خشک کنیم وابسته به سطوح مورد نظر در یک دست شدن و کیفیت مطلوب رنگ کاری در نهایت کار تاثیر بسزایی دارد. 

 

2-سنباده زدن ام دی اف

بعد از انجام صحیح آسترکشی، سطح ام دی اف را به نرمی با یک سمباده یک دست کنید. سپس سطح چوب را شیب دار کرده و گرد خاک به جای مانده از چوب را بتکانید، استفاده از ماسک را در این مرحله فراموش نکنید، زیرا گرد و خاک ام دی اف برای ریه و تنفس مضر می ‌باشد.

 

آموزش رنگ کاری کابینت ام دی اف خام - سنباده زدن ام دی اف

 

3-شروع رنگ آمیزی سطح ام دی اف

برای رفع تیزی کناره ام دی اف بهترین کار پر کردن یک لایه چوب نازک در روی این کناره ها و فشرده کردن آنها با یک بتونه می‌باشد. سپس از یک بلوک سنباده ای استفاده نمایید. این کار مانع از جذب هر ماده ای روی آستر و رنگ می شود.

 

شروع رنگ آمیزی سطح ام دی اف

 

در حال حاضر می توانید کار رنگ آمیزی روی سطح ام دی اف را شروع کنید. این اقدام مشابه پوشاندن درز و ترمیم ترک سقف گچی قبل از شروع پروسه نقاشی و رنگ آمیری ساختمان است. 

 

رنگ کاری کابینت یک امتیاز در تغییر دکوراسیون آشپزخانه

رنگ کاری کابینت به عنوان یک تغییر و تحول در رنگ کابینت و نوسازی آن می تواند، در دکوراسیون آشپزخانه شما تاثیر فراوارن داشته باشد. اگر تصمیم به تغییر رنگ آشپزخانه و تغییر جزیره آشپزخانه خود دارید. اما برای تعویض کابینت خود برنامه ای ندارید، به راحتی می توانید با رنگ کاری کابینت یا استفاده از جدیدترین اکسسوری آشپزخانه، هماهنگی را در تمام فضای آشپزخانه خود ایجاد نمایید.

 

تاثیر رنگ کاری کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

یک نکته مهم در رنگ کاری کابینت

رنگ آمیزی کابینت کاری ظریف و سخت است. همین طور نیاز به یک زمان مناسب و طولانی دارد. اگر توقع داشتن یک کابینت تمیز و نو را بعد از رنگ کاری دارید؛ باید برای انجام این کار تبحر زیاد و زمان کافی داشته باشید.

بنابراین بهتر است قبل از انجام این کار از مشاوره متخصصان این حوزه کمک بگیرید و برای رنگ کاری مناسب از کارگاه رنگ کاری کابینت استفاده نمایید. شما می‌توانید جهت اطلاع از آخرین قیمت کابینت آشپزخانه همین حالا با ثبت سفارش خود در بازار آنلاین "خدمت از ما" در کوتاه‌ترین زمان از مجرب ترین متخصصان قیمت بگیرید.

طراحی کابینت آشپزخانه
برای سرویس طراحی کابینت آشپزخانه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading