زیباترین انواع چیدمان پارکت

ثبت درخواست " نصب پارکت و لمینت "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
زیباترین انواع چیدمان پارکت

چیدمان پارکت یکی از مهم‌ترین مواردی است که هر طراح دکوراسیون داخلی، جهت تکمیل یک فضا، لازم است آن را به بهترین شکل اجرا کند. امروزه از انواع چیدمان پارکت به عنوان کفپوش   استفاده می‌کنند؛ که زیبایی و جلوه خاصی به فضا خواهد داد.

 نصب پارکت جناقی یکی از محبوب‌ترین انواع چیدمان می‌باشد؛ که امروزه انتخاب بسیاری از سازندگان و طراحان خواهد بود. اما به یاد داشته باشید که مشاوره و نصب، توسط فردی مجرب در هر نوع چیدمانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با ما همراه باشید تا در این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" با نحوه چیدمان پارکت در انواع متفاوت آشنا شوید. فراموش نکنید که شما می‌توانید با استفاده از خلاقیت خود، ایده‌های جدیدی را در طراحی چیدمان اجرا کنید.

انواع چیدمان پارکت 

 یکی از مزایایی که انتخاب پارکت به عنوان کفپوش فضا برای مصرف کنندگان فراهم می‌کند، انتخاب نحوه چیدمان آن پس از خرید می‌باشد؛ چرا که هر فرد می تواند مطابق با سلیقه خود از انواع طرح‌ها یا روش‌های خلاقانه‌ی مورد نظر خود استفاده کند. در ادامه مطلب برای شما چند مدل است رایج‌ترین انواع چیدمان پارکت را شرح می‌دهیم. اما شما می‌توانید با استفاده از خلاقیت خود، طرحی نوین را به نصاب پارکت خود پیشنهاد دهید.

 

زیباترین انواع چیدمان پارکت

 

 چیدمان پارکت خطی مستقیم

 یکی از معمول‌ترین و رایج‌ترین چیدمان پارکت، چیدمان خطی مستقیم می‌باشد که شما نیز بارها آن را در فضاهای گوناگون مشاهده کرده‌اید. در این مدل از چیدمان، تمامی پارکت‌ها به صورت موازی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. اگر شما ترجیح می‌دهید که خط پارکت‌ها به صورت موازی با درب شما نصب شوند، می‌توانید منجر به بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضای خود شوید. 

 

 چیدمان پارکت خطی مورب

در این مدل از چیدمان نیز مشابه چیدمان خطی مستقیم، تمامی پارکت‌ها به صورت موازی از یکدیگر نصب می شوند؛ اما تفاوت آن با مدل قبلی در زاویه نصب پارکت‌ها با دیوار است. در چیدمان خطی مورب اکثراً زاویه ۴۵ درجه، جهت نصب پارکت خطی مورب انتخاب می‌شود.

 این مدل چیدمان در فضاهایی که دیوارهای آن با یکدیگر هم راستا نیستند بسیار جالب توجه به نظر خواهد آمد؛ چراکه به تنهایی می‌تواند با ایجاد خطای چشم از ایرادات دیوارها بکاهد و فضایی جذاب را برای بیننده به وجود آورد.

 

 چیدمان پارکت جناقی 

سبک خاص پارکت جناقی را در بازار به عنوان چیدمان زیگزاگی نیز می‌شناسند. در این سبک جذاب تایل‌های پارکت به صورت‌های هفت هشتی تکی یا چند تایی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. انتخاب این مدل چیدمان برای پوشاندن کف فضاهای بزرگ و گسترده بسیار هوشمندانه خواهد بود. فراموش نکنید که نصب پارکت جناقی به دلیل اندازه گیری‌های خاص آنريال از سایر انواع تخصصی‌تر می‌باشد.

اگر هنوز هم در انتخاب نحوه چیدمان پارکت خود شک دارید؛ باید به شما بگوییم که چیدمان پارکت جناقی علاوه بر جذابیت موجب منحصر به فرد به نظر رسیدن فضای شما نیز خواهد شد.

 

نصب پارکت جناقی

 

چیدمان پارکت هفت هشتی

 نحوه چیدمان پارکت هفت هشتی با وجود شباهت زیادی که به چیدمان پارکت جناقی دارد؛ اما با تفاوت ظریف خود، طراحی جدیدی را  به وجود آورده است. نکته ای که باعث تفاوت این چیدمان با پارکت جناقی شده است، عمود نبودن تایل‌ها بر یکدیگر و دز نتیجه چفت نشدن آن‌ها در هم می‌باشد. در انتهای نصب این چیدمان، یک خط مستقیم در وسط دو ردیف مورب حاصل خواهد شد.

 

 چیدمان پارکت حصیری

 اگر اگر می‌خواهید دکوراسیون خود را به صورت سنتی طراحی کنید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که پارکت خود را به صورت حصیری نصب کنید؛ چرا که موجب دوچندان شدن زیبایی فضای شما خواهد شد. در این مدل از نصب پارکت ۳ یا ۴ تایل پارکت، به صورت دسته ای در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند.

 این دسته‌ها به روش‌های مختلفی با قرارگیری در کنار یکدیگر کفپوش محیط را حاصل می کنند. فراموش نکنید که این مدل از انواع چیدمان پارکت بیشتر با پارکت های چوبی انجام می‌گیرد.

 

چیدمان پارکت با عرض های متفاوت

این مدل شباهت زیادی به طرح خطی مستقیم دارد و تفاوتی که موجب جذابیت آن شده، استفاده از از تایرهای پارکت با عرض‌های متفاوت می‌باشد. این مدل طراحی به فضای شما کمک می‌کند تا پر انرژی‌تر و طبیعی‌تر به نظر برسد. امروزه بیشتر طراحان دکوراسیون توصیه می‌کنند که چیدمان پارکت با عرض های متفاوت به صورت یک تم کلی در نظر گرفته شود، اما در اجرای آن در هر  اتاق از طرح های گوناگون استفاده شود. به یاد داشته باشید که این مدل چیدمان ضایعات بسیار ناچیزی را بر جای می‌گذارد و از این رو در مصرف هزینه بسیار اقتصادی عمل خواهد کرد.

 

چیدمان پارکت آجری

در این مدل چیدمان همانند نام او، تایل‌های پارکت مشابه قرار گرفتن آجرها در کنار یکدیگر، جایگذاری می‌شوند. برای نصب آسان این طراحی ساده، انواع پارکت‌هایی با تایل‌های کوچک برای اجرای آن مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

 

نصب پارکت جناقی

 امروزه با افزایش گرایش طراحان و سازندگان به طراحی‌های کلاسیک، روز به روز به طرفداران نصب پارکت جناقی افزوده می شود.؛ چرا که استفاده از این مدل در انواع پروژه‌های الاستیک و کلاسیک جلوه زیبایی به آن خواهد داد. اگر قصد دارید فضای خود را با نصب تایل‌های پارکت به صورت جناقی پوشش دهید، به شما توصیه می‌کنیم حتما آن را به فردی مجرب بسپارید.

 هرگونه اندازه گیری اشتباه در این مدل نصب، می‌تواند منجر به خراب شدن یک تایل پارکت و اسراف آن شود. از این رو انتخاب فردی با مهارت می‌تواند به میزان چشمگیری موجب اطمینان شما از نتیجه نهایی شود. 

در آخر بخوانید

 همانطور که در مطالب گذشته گفته شد شما در طراحی نحوه چیدمان پارکت خود هیچ محدودیتی ندارید و می‌توانید به جز انواع چیدمان پارکت که برای شما شرح دادیم، با استفاده از خلاقیت و سلیقه خود طرحی جدید را انتخاب کنید. برای این منظور پیشنهاد می‌شود ابتدا با فردی مجرب و با مهارت مشورت کنید.

 اگر هنوز نتوانسته اید فرد مورد نظر خود را جهت نصب پارکت جناقی انتخاب کنید، می‌توانید همین حالا با استفاده از فرصتی که بازارآنلاین "خدمت از ما" برای شما فراهم کرده است سفارش خود را ثبت کنید. پس از آن در کوتاه‌ترین زمان از بروزترین قیمت نصب پارکت با چیدمان‌های مختلف مطلع شوید و به طور مستقیم با متخصصین ارتباط برقرار کنید.

4.5 امتیاز از 1006 رای


نصب پارکت و لمینت
برای سرویس نصب پارکت و لمینت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین