پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی

ثبت درخواست " آموزش انگلیسی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی

گوش دادن به پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی یکی از موثرترین ابزارها برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی است. در هر سطحی که باشید، مطمئنا استفاده از پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی به شما نیز پیشنهاد شده است. با توجه به تنوع بی­‌نظیر موضوعات و سطح این پادکست­‌ها، هر کسی می‌­تواند پادکست آموزش زبان انگلیسی مبتدی یا پیشرفته مناسب خود را پیدا کند. در این مطلب 7 پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی به همراه محبوب­‌ترین اپلیکیشن پادکست انگلیسی را به شما معرفی خواهیم کرد.

چرا گوش دادن به پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی موثر است؟

پیش از آغاز معرفی پادکست‌ها، بهتر است از مزایای آن آگاه شوید. گوش دادن به پادکست‌ انگلیسی، باعث می‌شود با صرف زمان کمتر به به مهارت شنیداری زبان انگلیسی (listening) را تقویت کنید.حتی موجب افزایش دایره لغات و تقویت مهارت speaking نیز می‌شود.

سایر روش‌ها برای یادگیری زبان مانند اپلیکیشن پادکست انگلیسی، کانال تلگرام پادکست زبان انگلیسی، دانلود لیسنینگ انگلیسی با متن رایگان، اثربخشی کمتری در مقایسه با پادکست با لهجه بریتیش یا آمریکن دارند.

 

1. پادکست Breaking News English

اگر به دنبال پادکست آموزش زبان انگلیسی مبتدی و تقویت مهارت شنیداری خود هستید، این پادکست را از دست ندهید. این پادکست اخبار جالبی از سرتاسر جهان را پوشش می‌دهد. درجات سختی اپیزودهای این پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی در ۵ سطح دسته‌بندی شده‌­اند. همچنین، اپیزودهای این پادکست آموزش گرامر زبان انگلیسی با سرعت‌های مختلف (از آهسته تا نرمال) ضبط و منتشر می‌شوند.

هر داستان در این پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی همراه با متن معمولا در سطوح مختلف تکرار می‌شود. به این صورت که در سطوح پایه‌، کلمات و عبارت ساده و در سطوح پیشرفته‌تر، عبارات و اصطلاحات سخت‌تر جایگزین لغات ساده می‌شوند.

 

مشخصات این پادکست

 • سطح: از مبتدی تا متوسط رو به بالا
 • زمان هر اپیزود: 1 تا 3 دقیقه

 

پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی

 

2. پادکست Learning English from Voice of America News

شبکه­‌های خبری در تهیه و انتشار پادکست آموزش زبان انگلیسی مبتدی تا پیشرفته، بسیار فعال هستند. خبرگزاری VOA News نیز برای علاقه‌مندان به یادگیری زبان انگلیسی، پادکست مخصوص خود را راه‌اندازی کرده است. در این پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی می‌توانید به داستان‌هایی از زندگی جوانان آمریکایی گوش دهید. درس‌های سطح ابتدایی این پادکست نسبت به سطح متوسط آن، معمولا کوتاه‌تر هستند و داستان‌ها آهسته‌تر و با استفاده از کلمات ساده‌تر ساخته شده‌اند.

 

مشخصات این پادکست

 • سطح: از مبتدی تا متوسط
 • زمان هر اپیزود: 1 تا 10 دقیقه

 

3. Elementary Podcasts

این پادکست آموزش گرامر زبان انگلیسی می­‌تواند برای سطوح متفاوتی از مبتدی تا متوسط مفید باشد. این پادکست همراه با متن توسط British Council تهیه شده است. و میزبانان این پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی با زبانی روان، قابل فهم و پرانرژی، شما را به دنیاهای مختلفی از موضوعات و مطالب مختلف می‌برند. برخی از قسمت­‌های پادکست آموزش زبان انگلیسی مبتدی هم دنباله‌دار هستند و به اپیزود دوم و سوم کشیده می‌شود.

 

مشخصات این پادکست

 • سطح: از مبتدی تا متوسط رو به بالا
 • زمان هر اپیزود: 10 تا 30 دقیقه

 

4. Better @ English

بیشتر محتوای این پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی از گفت­وگوهای طبیعی دو شخص انگلیسی زبان تولید شده است. پادکست انگلیسی پر از اصطلاحات و لغات جدید، عبارات غیر رسمی و خیابانیست. در بعضی از اپیزودهای این پادکست آموزش گرامر زبان انگلیسی نیز از لوری، خالق و صاحب وب‌سایت این پادکست، دعوت می‌شود تا درباره موضوعات مختلف با او گفت‌وگو کنند.

 

توضیحات پادکست

 • سطح: متوسط تا پیشرفته
 • زمان هر اپیزود: 5 دقیقه

 

پادکست آموزش زبان انگلیسی مبتدی

 

5. Global News from BBC

با استفاده از این پادکست، هم از یک پادکست با لهجه بریتیش لذت می‌­برید، و هم از اخبار جهان مطلع می­‌شوید. این پادکست 2 بار در روز آپدیت شده، و داستان‌ها و خبرهایی از سرتاسر دنیا را پوشش می‌دهد. از آنجا که این پادکست توسط خبرگزاری انگلیسی BBC تولید می‌شود، می‌توانیم از کیفیت مطالب آن مطمئن باشیم. میزبانان این پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی هم بسیار روان و قابل فهم صحبت می‌کنند.

 

مشخصات این پادکست

 • سطح: پیشرفته
 • زمان هر اپیزود: حداقل 30 دقیقه

 

6. Luke’s English Podcast

خالق این پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی، یک معلم زبان انگلیسی به نام لوک است. او این پادکست با لهجه بریتیش را از سال ۲۰۰۹ و در آپارتمان خودش ضبط می‌کند. اجازه ندهید عبارت "پادکست با لهجه بریتیش" شما را بترساند، چرا که اپیزودهای این پادکست بسیار روان و قابل فهم هستند.

وجه تمایز این پادکست آموزش گرامر زبان انگلیسی با دیگر پادکست‌ها در این است که لوک در هر اپیزود مطالب جالب و بامزه ای را می‌گنجاند که باعث می‌شود در حین یادگیری زبان، اوقات مفرحی را نیز تجربه کنید. پادکست لوک برنده چند جایزه هم شده است.

 

مشخصات این پادکست

 • سطح: پیشرفته

 • زمان هر اپیزود: حدود 1 ساعت

 

7. The American Life

به محبوب‌­ترین پادکست آمریکایی خوش آمدید! این پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی شما را با لهجه‌های مختلف از مناطق مختلف آمریکا می‌برد. با استفاده از این پادکست آموزش گرامر زبان انگلیسی، شما در عین شنیدن داستان‌های جالب از سبک‌های مختلف زندگی در آمریکا و یادگیری، بسیار نیز سرگرم خواهید شد. هر اپیزود از این پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی تم خاصی دارد که معمولا با اپیزودهای پیشین در ارتباط است.

 

مشخصات این پادکست

 • سطح: پیشرفته
 • زمان هر اپیزود: حدود 1 ساعت

 

اپلیکیشن پادکست انگلیسی

 

اپلیکیشن پادکست انگلیسی

دانلود هر پادکستی و سازماندهی آن (از جمله پادکست آموزش زبان انگلیسی مبتدی تا پیشرفته) نیازمند اپلیکیشن پادکست انگلیسی خواهد بود. به همین دلیل در ادامه و به طور موردی، به معرفی گزینه­‌های اپلیکیشن پادکست انگلیسی می‌پردازیم.

 • پلیکیشن پادکست Pocket Casts
 • اپلیکیشن Podcast Addict
 • برنامه پادکست Stitcher
 • برنامه Podcast Republic
 • اپلیکیشن Castbox
 • برنامه پادکست Downcast
 • اپلیکیشن Overcast
 • برنامه پادکست Podbean
 • اپلیکیشن Spotify
 • برنامه Google Podcasts

 

انتخاب بهترین پادکست آموزش گرامر زبان انگلیسی

اگر می‌خواهید گوش دادن به پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی بیشترین تاثیر را داشته باشند، نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

 1. پادکستی متناسب با سطح­تان انتخاب، و به طور روزانه به آن پادکست گوش کنید. در واقع این کار را به قسمتی از برنامه روزانه‌­تان تبدیل کنید.
 2. پادکست­‌هایی را پیدا کنید که برای شما جالب هستند. آن پادکست آموزش زبان انگلیسی مبتدی تا پیشرفت‌ه­ای را انتخاب کنید که مطابق علایق‌­تان است.
 3. بهتر است به پادکست­‌هایی گوش کنید که زیرنویس دارند. این کار به شما کمک می‌­کند تا کلمات و عبارات جدید را به سرعت در متن پیدا کنید و ساختار انواع مختلف جمله را درک کنید.
 4. پس از گوش دادن به پادکست با متن، در مرحله بعد از متن استفاده نکنید. این کار مهارت گوش دادن شما را توسعه داده، و به شما کمک می کند تا انگلیسی زبانان بومی را درک کنید، حتی اگر خیلی سریع صحبت کنند.

 

سخن پایانی

پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی وقت بسیار کمی از ما می­‌گیرد، اما تاثیر چشمگیری دارد. شما با استفاده از پادکست آموزش زبان انگلیسی مبتدی تا حرفه‌­ای می‌توانید مهارت شنیداری خود را بهبود دهید؛ تلفظ صحیح کلمات را بیاموزید؛ دایره واژگان خود را گسترش دهید؛ با انواع لهجه‌­ها و اصطلاحات عامیانه آشنا شوید؛ و درک مطلب خود را ارتقا دهید.

اگر پادکست یا اپلیکیشن پادکست انگلیسی دیگری برای تقویت و یادگیری می­‌شناسید، آن را با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

4.5 امتیاز از 1425 رای


آموزش انگلیسی
برای سرویس آموزش انگلیسی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین