پمپ آب بی صدا برای آپارتمان

ثبت درخواست " نصب پمپ آب و منبع "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
پمپ آب بی صدا برای آپارتمان

یکی از مشکلات خانه‌ها و آپارتمان‌ها امروزه تهیه پمپ آب بی صدا است. چراکه صدای پمپ بلند و آزار دهنده است و موجب آسایش افراد می‌شود. همچنین هستند کسانی که بر اثر صدای بلند پمپ آب، شب‌ها بد خواب می‌شوند یا از خواب بیدار می‌شوند. بنابراین اکثر خانواده‌ها به دنبال خرید پمپ های کم صدا یا بی صدا هستند. در این مطلب از مجله خدمت از ما همراه با شما مخاطبین همیشگی موضوع پمپ آب بی صدا را بررسی می‌کنیم.

پمپ آب خانگی بی صدا

اصطلاح پمپ خانگی بی صدا واژه درستی نیست و عملا همچین چیزی وجود ندارد. همچنین پس از مدتی صدای پمپ‌ها از روز اول بیشتر می‌شود. پمپ‌های آب به دلیل عملکردی که دارن تولید صدا می‌کنند ولی نوعی از آن‌ها وجود دارد که که به نسبت صدای کمتری تولید می‌کنند و برای ساختمان های ایزوله ای که نمی‌خواهند آلودگی صوتی داشته باشند کاربرد دارند. به این پمپ‌ها پمپ های بی صدا  یا کم صدا می‌گویند. پمپ خطی سیرکولاتور گراندفوس از جمله پمپ های بی صدا محسوب می‌شوند.

پس بهتر است به جای گشتن دنبال پمپ بی صدا پمپ کم صدا تهیه کنید.

در هنگام نصب پمپ بسیار دقت کنید چرا که یکی از علل تولید صدای بلند پمپ نصب بد و بی‌پایه پمپ می‌تواند باشد. مستحکم نبودن فونداسیون وبالانس نبودن روتور از عوامل ایجاد صدای اضافی و بلند از پمپ است.

 

پمپ خانگی بی صدا

 

کم صداترین پمپ آب

در بین پمپ‌های خانگی پمپ آب جتی، بشقابی و خورشیدی کمترین صدا را تولید می‌کند. این پمپ‌ها بسته به جنس پروانه ای دارند می‌توانند صدای کمتری تولید کنند. یکی از پرکاربردترین پمپ های آب که در خانه 4 و 5 طبقه استفاده می‌شوند پمپ آب بشقابی 1 اسب با پروانه استیل است. این پروانه استیا موجود در پمپ‌ها صدا را به حداقل می‌رساند و آلودگی صوتی بسیار کمی تولید می‌کند.

 

عوامل موثر بر صدای پمپ آب 

میزان صدای پمپ آب به عوامل مختلفی بستگی دارد، که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 

نرخ شارش:

نرخ شارش اولین موردی است که روی صدای پمپ تاثیرگذار است که نشان دهنده حداکثر آب که پمپ می‌تواند در هر دقیقه پمپاژ کند را نشان می‌دهد. توجه داشته باشید که در انتخاب پمپ به متراژ ساختمان و تعداد افراد ساکن در خانه توجه کنید و نرخ شارش پمپ خود را بر این اساس انتخاب کنید.

 

فشار آب:

فشار از عوامل تاثیرگذار دیگر در صدای پمپ می‌باشد. میزان فشار پمپ میزان فشاری که آب از پمپ خارج می‌شود را نشان میدهد که هر چه این عدد بالاتر باشد فشار آب شما بیشتر می‌شود.

 

نوع پمپ:

پمپ های تقویتی معمولا دو نوع مثبت و منفی دارند. اگر پمپ آب انتخابی شما مثبت باشد آب از طریق جاذبه جابه جا می‌شود و اگر پمپ شما منفی باشد جابه جایی از طیق افت فشار بین دستگاه و پمپ اتفاق می‌افتد. این مولفه نیز بر صدای پمپ اثرگذار است.

 

پروانه پمپ:

همان طور که گفته شد تقویت پمپ به وسیله پروانه کار می‌کند. هر چه تعداد پروانخ های پمپ بیشتر باشد پمپ قوی‌تر و به نسبت صدای آن بیشتر است.

 

پمپ آب بی صدا

 

آشنایی با پمپ آب خانگی

امروزه به دلیل مشکلات کم آبی و فشار پایین آب اکثر خانه‌ها به پمپ آب نیاز پیدا می‌کنند. تقویت کننده پمپ آب از پرکاربردترین پمپ‌ها هستند، وظیفه این پمپ‌ها، انتقال و افزایش فشار آب درون ساختمان است. پمپ آب یک وسیله الکتریکی است که در سیستم لوله کشی آب یا مخزن و منبع های آب نصب می‌شود. این پمپ‌ها که در منازل استفاده می‌شوند، انواع مختلفی دارند و براساس جنس، نوع بدنه، نوع پروانه و سایز با یکدیگر متفاوت‌اند.

در انتخاب پمپ خانگی باید به عواملی مثل تعداد انشعابات، تعداد طبقات، متراژ ساختمان و میزان مصرف آب دقت کرد، و با توجه به این موارد اقدام به خرید پمپ آب مناسب ساختمان خود کنید.

 

عملکرد پمپ های خانگی چگونه است؟

عملکرد پمپ های خانگی از چند مرحله تشکیل می‌شود که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم. در مرحله اول مکش آب از پمپ یا مخزن آب به داخل محفظه انجام می‌شود. پس از ورود آب به داخل محفظه پروانه پمپ شروع به فعالیت می‌کند و با سرعت بالایی حرکت خود را آغاز می‌کند. این عملکرد باعث تقویت فشار آب قبل از خروج آب از پمپ می‌شود و آب پرفشار وارد لوله می‌شود.

نکته: توجه داشته باشید که نصب تقویت پمپ بر مسیر انشعابات اصلی آب شهری خلاف قوانین است و باید پمپ را به مخزن آب متصل کنید.

 

انواع پمپ های خانگی براساس ساختار

پمپ های خانگی از لحاظ سختار به دو نوع جتی و سانتروفیوژی تقسیم‌بندی می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 

پمپ جتی:

از پمپ جتی معمولا برای افزایش فشار آب لوله کشی ساختمان و منازل استفاده می‌شود. عملکر این پمپ با سیرکوله کردن آب همراه است. جت پمپ‌ها دارای یک سوییچ برای خاموش و روشن کردن، هستند. پمپ‌های جتی در نوع های مختلف و توان‌های متفاوت در بازار موجود هستند.

 

پمپ سانتروفیوژی:

پمپ سانتروفیوژی از چرخش مایه برای ایجاد سرعت استفاده می‌کند. این سرعت ایجاد شده در پمپ‌های سانتروفیوژی به جریان تبدیل می‌شود. پمپ‌های سانتروفیوژی از پروانه، محفظه و اجزا تشکیل شده‌اند.

کلام پایانی

در این مطلب سعی شد که تمامی نکات را برای تهیه و خرید پمپ آب بی صدا برای آپارتمان و خانه را به شما بگوییم. اگر چنان چه برای نصب پمپ خود نیاز فرد متخصص و حرفه ای داشتید می‌توانید از طریق بازار آنلاین خدمت از ما با بهترین متخصصین این زمینه ارتباط برقرار کنید و به رایگان از آن‌ها استعلام قیمت بگیرید، و به رایگان کار نصب پمپ آب خانگی را به ما بسپارید تا از ایجاد صدای اضافی و بلند پمپ جلوگیری شود.

4.5 امتیاز از 1269 رای


نصب پمپ آب و منبع
برای سرویس نصب پمپ آب و منبع از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین