هواگیری پمپ آب

ثبت درخواست " نصب پمپ آب و منبع "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
هواگیری پمپ آب

هواگیری پمپ آب چیست؟

نیاز به هواگیری پمپ آب این روزها بالا رفته است. با افزایش استفاده از پمپ‌های آب در خانه‌ها نیاز به حل مشکلات پمپ‌ مانند هواگیری پمپ آب افزایش داشته است. گاهی افراد برای هواگیری پمپ آب از نیروی متخصص آن کمک می‌گیرند و برخی نیز برای هواگیری پمپ آب خانگی خودشان دست به کار شده و شروع به هواگیری پمپ آب می‌کنند. هواگیری پمپ آب جتی، هواگیری پمپ آب چاه، هواگیری پمپ آب مخزن دار و انواع دیگر پمپ‌ها تفاوت چندانی ندارد. برای یادگیری و یا ثبت درخواست هواگیری پمپ آب به ادامه متن توجه کنید.

 

سوالات مختلفی برای افراد پیرامون هواگیری پمپ آب وجود دارد مانند:

 • هواگیری پمپ آب کشاورزی چگونه است؟
 • روش هواگیری پمپ آب بنزینی چطور انجام می‌شود؟
 • هواگیری پمپ آب جتی با هواگیری پمپ آب چاه چه تفاوتی دارد؟
 • هواگیری پمپ آب چاه چه مقدار هزینه دارد؟
 • هواگیری پمپ آب مخزن دار به چه صورت انجام می‌شود؟
 • شیر هواگیری پمپ آب در کجا قرار دارد؟
 • هواگیری پمپ چیست و چرا مهم است؟
 • پمپ اب بدون نیاز به هواگیری چگونه است؟

برای دریافت خدمت هواگیری پمپ آب یا نصب پمپ می‌توانید در کمتر از 1 دقیق درخواست خود را ثبت کنید و از متخصصین نزدیک محل خود هزینه انجام هواگیری پمپ آب را بگیرید. شما می‌توانید در صورت تمایل می‌توانید یک از متخصصین را برای انجام کار خود انتخاب کنید.

 

مزیت‌های استفاده از خدمات هواگیری پمپ آب "خدمت از ما"

 • هواگیری پمپ اب کشاورزی، هواگیری پمپ آب جتی، هواگیری پمپ آب چاه، هواگیری پمپ آب مخزن دار و ... را در کوتاه ترین زمان با مناسب ترین قیمت انجام دهید.
 • شما می‌توانید از چندین سرویس کار هزینه کار خود را بپرسید و در نهایت با یک سرویس کار به توافق برسید.
 • در پروفایل هر سرویس کار می‌توانید نظرات و امتیازات مشتریان قبلی را مشاهده کنید.

 

تصویر: هواگیری پمپ آب

 

در چه صورت باید برای هواگیری پمپ آب اقدام کنید؟

پمپ آب قطع نشود و یکسره کار کند: اگر اتومات مکانیکی تنظیم نباشد ممکن است این مشکل به وجود بیاید که باید توسط سرویسکار تنظیم شود. چسبیدن کنتاکت های کلید اتومات مکانیکی و هوا کشیدن پمپ آب نیز می تواند مشکل ساز شود.

هیچ شیری باز نیست اما پمپ کار می کند: در صورتی که فلاش تانک یا فلوتر توالت فرنگی خراب شود، آب مدام به داخل چاه فرستاده می شود و به دلیل اینکه نشتی را نشان نمی دهد، تشخیص داده نمی شود. برای اطمینان از وجود از وجود مشکل باید شیر فلکه آب و شیر فلاش تانک را ببندید و شیر فلکه آب داخل را باز کنید.

موتور پمپ آب کار نکند: اگر موتور پمپ آب به درستی کار نکند الزاما به معنی این نیست که آن سوخته است. در بیشتر مواقع با سرویس درست الکترو موتور، مشکل پمپ آب حل می شود. اما زمانی که خازن پمپ آب صدمه دیده باشد، نمی توان پمپ آب را راه اندازی کرد.

سر و صدا یا لرزش زیاد پمپ: بروز این مشکل بیشتر به دلیل مستحکم نبودن فوندانسیون و یا بالانس نبودن روتور است. اما دلایل دیگری نیز می تواند داشته باشد مثل وجود اجسام خارجی در پروانه.

 

اهمیت هواگیری پمپ آب خانگی

هواگیری پمپ آب خانگی را در این روز های بحران بی آبی، نمی توان نادیده گرفت. زیرا در صورت هوا گرفتن پمپ آب خانگی ، باعث می شود که پمپ نتواند بهترین کارایی را داشته باشد و فعالیت خود را به صورت یکسره ادامه دهد. از این جهت باید خیلی سریع به هواگیری پمپ آب خانگی پرداخت و مشکل را بررسی کرد.

زمانی که مقدار هوای داخل شبکه پمپ از یک میزان مجازی تجاوز کند، هواگیری پمپ آب را باید انجاد داد. این هوا با به وجود آوردن یک خلا، اجازه نمی دهد که مکش آب ادامه پیدا کند.

به عملیاتی که این هوا یا خلا را از لوله ها می گیرند، هواگیری پمپ آب خانگی می گویند. 

 

هواگیری پمپ آب چگونه است؟

هواگیری پمپ آب نیاز به مهارت خاصی ندارد و شما می‌توانید با استفاده از چند اقدام هواگیری پمپ آب خانه خود را انجام دهید.

در قسمت خروجی پمپ آب شما یک پیچ وجود دارد که برای هواگیری می‌باشد.

شما ابتدا باید فشار آب داخل لوله‌های ساختمان خود را کاهش دهید برای این کار می‌توانید شیر اصلی آب ساختمان را ببندید و با باز کردن پایین‌ترین شیر در طبقه ساختمان آب داخل لوله‌ها را تخلیه کنید.

سپس با باز کردن پیچ هواگیری باید باید به وسیله یک قیف آب را داخل پمپ بریزید. میزان آب مورد نیاز شما بستگی به میزان فاصله پمپ آب شما تا منبع آب دارد. معمولا برای هواگیری پمپ آب خانگی به اندازه یک پارچ، آب نیاز دارید.

نکته: قبل از انجام هواگیری از قطع بودن برق پمپ آب خود مطمئن شوید.

 

چه عواملی باعث هواگیری پمپ آب خانگی می شود؟

دلایل زیادی وجود دارد که می تواند باعث هوا گرفتن پمپ آب خانه شود و همان گونه که می دانید قبل از اینکه هواگیری پمپ آب انجام شود باید اول ریشه ی هوا گرفتن پمپ مشخص شود. از این رو باید عوامل متعددی که این وضعیت را در پمپ به وجود می آوردند بررسی کنیم.

 • آیا در لوله ها و یا پمپ آب شکستگی و یا ترک ایجاد شده که باعث هوا گرفتن شده است؟
 • آیا مشکل در اتصالات پمپ و ارتفاع تنظیم پمپ است؟
 • آیا  آب مخزن تمام شده است و پمپ مدت زیادی خالی کار کرده است؟
 • آیا واشر  یا اورینگ پمپ عیب و نقص دارد؟
 • آیا پمپ آب دچار یخ زدگی شده است ؟

 

هواگیری پمپ اب

 

آیا پمپ آب خانگی بی صدا وجود دارد؟

پمپ آب خانگی بی صدا وجود ندارد و تمامی پمپ های آب موجود در بازار دارای صدا می باشند و حتی این صدا بعد از نصب نیز به مرور زمان بیشتر می شود. کلمه پمپ آب خانگی بی صدا ، صرفا برای سوء استفاده است. پس تمامی پمپ های آب دارای صدا هستند و فقط میزان این صدا در مدل های مختلف، کمی متفاوت است.

اتوماتیک آنالوگ پمپ آب خراب شود: یکی از وسایلی که به پمپ متصل می شود و فرمانده پمپ محسوب می شود، کلید اتوماتیک پمپ است که فرمان قطع و وصل را به پمپ می دهد.در مقایسه با بقیه وسایل ها، این وسیله ی برقی پمپ، بیشتر دچار خرابی و مشکل می شود که اصلی ترین دلیل آن مربوط به مخزن تحت فشار است.  

4.5 امتیاز از 1728 رای


نصب پمپ آب و منبع
برای سرویس نصب پمپ آب و منبع از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین