دوره تیسول چیست؟

ثبت درخواست " آموزش انگلیسی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
دوره تیسول چیست؟

دوره تیسول (دوره تسول) یکی از دوره‌های معتبر بین المللی برای اساتید زبان انگلیسی در سطح جهان است.گروهی از کشورهای انگلیسی زبان از جمله استرالیا، انگلستان و کانادا مسئولیت برگزاری دوره تیسول را برعهده دارند. برای بیشتر زبان آموزان این سوال همیشه مطرح است که اصل و قاعده برگزاری دوره tesol چیست؟

در پاسخ به سوال این افراد می‌توان از دوره تسول مانند دوره بین المللی سلتا (CELTA) بعنوان معیاری معتبر و بین المللی برای سنجش اساتید زبان انگلیسی یاد کرد. دوره تیسول که گاها با عنوان دوره تسول در بین افراد مطرح می‌شود دارای رتبه و معیار مشخصی است که باید توسط افراد شرکت کننده برای دریافت مدرک معتبر در پایان این دوره اخذ شود.

از آنجایی که دانش و تجربه علمی در تعیین رتبه شغلی افراد در این زمینه بسیار تاثیر دارد، بنابراین گذراندن دوره تیسول در بین اساتید زبان انگلیسی یک امتیاز به حساب می‎آید. در این مقاله آموزشی در مجله خدمت از ما با معرفی اساس دوره تیسول و نحوه اخذ مدرک پایان دوره در این خصوص اشاره شده است.

 

tesol چیست

 

معرفی دوره تیسول

TESOLمخفف Teach English To Speakers of Other Languag می باشد.برگزاری دوره تیسول با هدف بالابردن تزار علمی اساتید زبان انگلیسی در نظر گرفته شده است. در واقع مدرک اخذ شده از دوره تسول بعنوان یک معیار سنجش بین اساتید زبان در کشور‌های مختلف قرار می‌گیرد. دروس و ماژول‌هایی بعنوان سنجش معیار در این دوره برای تعیین سطح شرکت کننده‌گان در نظر گرفته می‌شود.

 

دوره تسول چیست و تفاوت سلتا و تسول

 

فرد متقاضی در دوره تیسول باید حدود ۱۲ واحد را با موفقیت پشت سر بگذارد تا صلاحیت لازم برای کسب تاییده تیسول را کسب نماید.امروزه کشورهایی نظیر کانادا (تیسول کانادا)، استرالیا (تیسول استرالیا)، انگلستان (کالج ترینیتی لندن) برگزار کننده دوره تیسول به صورت حضوری و آنلاین در سراسر دنیا هستند.

 

اهمیت گذراندن دوره تیسول

بیشتر مدرسین زبان انگلیسی و افراد تحصیل کرده در این زمینه که قصد مهاجرت یا کار در کشور دیگری را دارند به مدرک این دوره نیاز دارند. اما اهمیت این دوره به این مورد ختم نشده و اساتید زیادی در این حوزه علاقمند به ارتقا سطح علمی خود و همین طور فراگرفتن تکنیک‌های به روز تدریس زبان انگلیسی از طریق گذراندن دوره تیسول می‌باشند.

 

اهمیت گذراندن دوره تیسول

 

چه کسانی مجاز به گذراندن دوره تیسول هستند؟

تمامی افراد علاقمند به تدریس زبان انگلیسی بدون نیاز به تحصیلات آکادمیک خاصی قادر به شرکت در دوره تیسول هستند. علاوه بر این استاتید زبان انگلیسی که تمایل دارند دانش خود را در یک دوره بین المللی محک بزنند، می‌توانند در دوره تسول شرکت کنند.

 

دوره tesol مجتمع فنی تهران

 

علاوه بر این موارد دوره تسول یک فرصت مناسب برای افرادی که تحصیلات آکادمیک تدریس زبان را گذرانده اما با تکنیک‌های تدریس آشنا نیستند، به شمار می‌آید. بنابراین گذراندن دوره تیسول برای تمامی افراد علاقمند و تحصیل کرده در زمینه زبان انگلیسی مجاز می‌باشد.

 

نکات مهم درباره برگزاری دوره تیسول

مهمترین مواردی که در هنگام ثبت نام در دوره تسول مورد توجه افراد قرار دارد، منابع دوره تیسول و هزینه این دوره می‌باشد. در این قسمت برای کسب اطلاعات بیشتر به تفکیک به مهمترین مراحل برگزاری دوره تیسول از ثبت نام تا دوره به تفکیک می‌پردازیم:

 

 منابع دوره تیسول

منابع مهم و اصلی که می‌توان برای مطالعه در این دوره معرفی نمود، کتاب‌های متمرکز بر تکنیک‌ها و مهارت‌های تدریس زبان انگلیسی به صورت عمومی است. از جمله این کتاب‌ها می‌توان به کتاب جرمی هارمر و اسکری ونر برای افزایش اطلاعات عمومی و کاملی درباره تدریس انگلیسی اشاره داشت.

 

ثبت نام در دوره تسول

 

هزینه گذراندن دوره تیسول

دوره تسول همانند دیگر دوره‌های زبان انگلیسی با پرداخت هزینه و شهریه خاصی همراه است. هزینه شرکت در این دوره با توجه به ارز بین اللملی و سنجیده شده و در حال حاضر معادل ۱۵۰۰ دلار استرالیا است.

 

نحوه ثبت نام در دوره تیسول

مراحل ثبت نام در دوره تیسول به این صورت بوده که متقاضیان باید مدارک و رزومه‌ی خود را به مرکز برگزار کننده ارسال کنند. رونده انجام کار به این صورت است که پس از تایید اولیه، این مدارک برای مرکز اصلی (استرالیا یا انگلستان) ارسال می شود.

 

هزینه دوره تیسول در ایران

 

در صورت کسب پذیرش یک وقت مصاحبه‌ای به صورت مجازی از طریق اسکایپ برای متقاضیان تعیین شده که در صورت قبولی در این مصاحبه می‌توانند مجوز حضور در دوره تسول را دریافت کنند. در این حالت پس از تایید نهایی و قبولی مدارک و مصاحبه، متقاضیان می‌توانند برای پرداخت هزینه ثبت نام دوره اقدام کنند.لازم به ذکر است.برگزاری این دوره پس از نهایی شدن ثبت نام متقاضی مشروط به حد نصاب کلاس بوده که حد نصاب کلاس‌ها بین ۱۲ تا ۱۵ نفر است.

 

نحوه برگزاری دوره تیسول

دوره تیسول به دو صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌شود. در دوره حضوری ورکشاپ‌های آموزشی توسط مدرسین زبان بین المللی برگزار و تکالیفی در همین راستا بصورت انفرادی برای شرک کننده‌گان تعیین می‌شود.هر فرد باید در این بخش مهارت‌های خود را تقویت کرده و در زمان مقرر پاسخ سوال را به مرکز اصلی برای بررسی و دریافت نمره و رتبه ارسال کند.

 

نحوه برگزاری دوره تیسول

 

نوع تکالیف در نظر گرفته شده برای افراد در دوره تیسول برای این بخش پروژه‌های تحقیقاتی با ماهیت‌های عملی مثل برگزاری کلاس، ارسال فیلم، مصاحبه و ضبط کردن صدا دارد. تمرکز دوره‌ی تیسول بیشتر از سایر دوره‌ها بر روی قدرت ایجاد ارتباط با دانشجوهای بومی است و شرکت‌کنندگان ملزم به طی دوره‌هایی مخصوص دانشجویان بومی از نظر فرهنگی و رفتاری هستند.

 

 مدت زمان دوره تیسول

طول دوره تیسول سه تا پنج روز کلاس حضوری و پس از آن یک تا شش ماه کلاس آنلاین است که این زمان با توجه به حل تکالیف مربوط به دوره متغیر است. بنابراین وابسته به نوع فعالیت افراد می‌توان مدت این دوره را تخمین زد.

 

دوره تیسول در چه کشورهایی برگزار می‎شود؟

معتبرترین مراکز برگزار کننده‌ی دوره تیسول سه کشور کانادا، انگلستان و استرالیا هستند.در پاسخ به سوال معتبر ترین مرکز برگزاری دوره tesol کجاست؟ در حال حاضر می‌توان به سه کشور کانادا، انگلستان و استرالیا اشاره داشت. دوره تیسول کانادا تنها در آن کشور برگزار شده و هیج کشوری نمی‌تواند ادعای دریافت استاندار ثانویه از کانادا را برای برگزاری این دوره داشته باشد.

 

 دوره تیسول در ترکیه

 

اما کشور‎هایی مثل انگلستان و استرالیا امکان برگزاری این دوره را در سایر کشورها در صورت کسب مجوز و دارندگی استاندارهای مجاز را ایجاد می‌کنند. در کشورمان ایران در حال حاضر این دوره به صورت مستقل و مستقیم در کشور برگزار نمی‌شود. برخی مراکز ادعای برگزاری این دوره را دارند که در صورت مراجعه حتما در خصوص مجوز آنها تحقیقات لازم را به عمل بیاورید.

4.5 امتیاز از 1281 رای


آموزش انگلیسی
برای سرویس آموزش انگلیسی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین