تافل یا آیلتس، کدام بهتر است؟

ثبت درخواست " آموزش انگلیسی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تافل یا آیلتس، کدام بهتر است؟

تافل یا آیلتس، کدام بهتر است؟ سوالی که همیشه از طرف زبان آموزان مطرح بوده و آنها را علاقمند به دانستن تفاوت بین تافل و آیتلس کرده است. برای اینکه جواب سوال تافل یا آیلتس، کدام بهتر است؟ یا اینکه آیلتس راحت تره یا تافل را داشته باشیم، لازم است یک سری موارد را درباره ماهیت هر کدام از این دوره‌های زبان بدانیم. علاوه بر مطلب تافل یا آیلتس، کدام بهتر است؟ گاها سوالاتی مثل تافل یا آیلتس برای آلمان اهمیت دارد؟ یا اینکه نمره تافل برای مهاجرت به کانادا تاثیر دارد؟ از سوی متقاضیان اخذ مدرک این دوره‌ها برای مهاجرت به کشور‌های مختلف عنوان می‌شوند.

 

فهرست موضوعات تافل یا آیلتس

 

دوره‌های مختلف زبان امروزه برای گرفتن مدارک تحصیلی و یا تکمیل شرایط مهاجرت به کشور‌های دیگر وجود دارد. در بین این دوره‌ها تافل و آیلتس در رده‌های بالاتری قرار دارند. این رقابت بین تافل و آیلتس باعث مطرح شدن این سوال شده است که تافل یا آیلتس، کدام بهتر است؟ در این مطلب علاوه بررسی این موضوع به مشاهده تفاوت بین بعضی دوره‌های دیگر با عنوان تولیمو بهتر است یا msrt می‌پردازیم.

 

تافل یا آیلتس، کدام بهتر است؟

 

تافل یا آیلتس، کدام بهتر است؟

تافل و آیلتس هر دو آزمون‌های جامع و بین اللملی است که برای تکمیل مدارک پذیرش و مهاجرت در نظر گرفته شده است. اوصولا دانستن اینکه تافل یا آیلتس، کدام بهتر است؟ به طور مستقیم به مقصد و همین طور نوع مهاجرت افراد بستگی دارد. با گرفتن استعلام از سایت دانشگاهی و یا موسسه‌لی که به واسطه‌ی آن قرار است روند کاری مهاجرتی افراد طی شود، باید درباره میزان اهمیت دوره‌ی زبان گذرانده شده برای اخذ پذیرش تحقیقات لازم صورت گیرد.

 

تفاوت در نوع آزمون تافل و آیلتس

 

تفاوت در نوع آزمون تافل و آیلتس تا حدودی تعیین کننده پاسخ سوال تافل یا آیلتس، کدام بهتر است؟ برای افراد می‌باشد. همانطور که می‌دانید اصولا تافل بصورت کامپیوتری یا اینترنتی و آیلتس بر روی کاغذ صورت می‌گیرد. این امر برای افرادی که تمایل به برگزاری امتحان پشت کامپیوتر را ندارند، یک تعیین کننده نوع آزمون می‌باشد.

از دیگر مواردی که بین تافل و آیلتس یک مرز ایجاد می‌کند نوع آزمون است، حتما افرادی که در این آزمون‌ها شرکت کرده‌اند یا سابقه تدریس این دوره‌ها را داشته اند می‌دانند که آزمون تافل از یک سیستم منسجم و منظم و در مقابل آن آزمون آیلتس دارای یک فضای خلاقیت مدار و دارای فریم باز تر است. بنابراین افراد متناسب با نوع ذهنیتشان می‌توانند تصمیم بگیرند برای گرفتن مدرک این دوره‌ها ،پاسخشان به سوال تافل یا آیلتس، کدام بهتر است؟ چه می‌باشد.

 

تافل یا آیلتس چیست؟

برای اینکه درک عمیق تر اینکه تافل یا آیلتس، کدام بهتر است؟ به طور مختصر درباره ماهیت آزمون تافل و آیلتس در این قسمت آشنا می‌شویم.

واژه‌ی تافل (TOEFL) مخفف عبارت (Test of English as a Foreign Language) به معنی آزمون انگلیسی تحت عنوان زبان خارجی، می‌باشد. این آزمون توسط موسسه ای تی اس(ETS) آمریکا طراحی شده و در کنار آیلتس از امتحانات اصلی برای سنجش افراد جهت مهاجرت تحصیلی می‌باشد. برخلاف آیلتس، تافل تنها حالت آکادمیک دارد. این آزمون به دو صورت اینترنتی(iBT _ Internet-Based Test) و کاغذی (PBT _Paper-Based Test).) صورت می‌گیرد. نتیجه این آزمون در گرفتن پذیرش افراد متقاضی تحصیل در خارج از کشور تاثیر زیادی دارد.

 

تافل یا آیلتس چیست؟

 

آزمون آیلتس مهارت و قدرت زبانی افراد را بررسی می‌کند. کسانی که تصمیم به مهاجرت و در زندگی در کشور انگلیسی زبان و یا هر کشور دیگری که زبان انگلیسی بعنوان رابط برای تحصیل و کار مهاجران در نظر گرفته شده است دارند، باید با شرکت در این آزمون از نظر مهارت زبانی سنجیده و با گرفتن نمره‌ای از 1 تا 9 مدرک آیلتس خود را دریافت کنند. این نمره بر اساس تسلط زبانی افراد ثبت شده و در بیشتر مواقع ملاکی برای پذیرش یا عدم پذیرش آنها برای مهاجرت است.

 

به طور کلی دو نوع آیلتس داریم:

آیلتس آکادمیک: محتص افرادی است که تصمیم به مهاجرت تحصیلی دارند.

آیلتس جنرال: برای افرادی در نظر گرفته شده که تصمیم به مهاجرت کاری وزندگی را دارند.

در ادامه مطلب برای داشتن اطلاعات بیشتر درباره تافل یا آیلتس، کدام بهتر است؟ به بررسی جوانب مختلف این آزمون‌ها می‌پردازیم.

 

تافل یا آیلتس برای آلمان

برای مهاجرت تحصیلی یا کاری و زندگی به کشور‌های مختلف اروپایی مثل آلمان باید قبل از انجام اقدامات لازم برای اخذ پذیرش حتما نسبت به ارزش نمره تافل یا آیلتس در این کشور تحقیق کنید. سپس برای گذراندن یکی از این دوره‌ها اقدام نمایید. بعنوان مثال برای مهاجرت تحصیلی برخی دانشگاه‌ها بررسی نمره هر دو آزمون را در سیستم گزینش خود دارند. بنابراین در این حالت قوانین دانشگاه مدنظرتان تعیین کننده این است که تافل یا آیلتس، کدام بهتر است؟

 

تافل یا آیلتس برای آلمان

 

نمره تافل برای مهاجرت به کانادا

بسیاری از افراد به دنبال دانستن نمره و یا حداقل امتیاز مورد نیاز آزمون تافل برای یک کشور خاص هستند. در این خصوص گرفتن مشورت از افراد مطلع در امور مهاجرتی می‌تواند کار شما را تا حدودی راه بیاندازد. بعنوان مثال نمره تافل برای مهاجرت به کانادا و میزان اهمیت این نمره در اخذ پذیرش این کشور متناسب با دانشگاه یا شرکتی که قرار است وابسته به قوانین آنجا برای جمع آوری مدارک خود اقدام کنید، متغیر است.

آشنایی با منابع تافل و آیلتس

منابع این آزمون‌ها بر اساس چهار حالت برگزاری آزمون با تعداد مشخص سوالات و همین طور زمان مشخص است. منابع آزمون بر اساس کتب و فایل‌های صورت listening ، writing ، reading و speaking می‌باشد. نمره افراد در انتهای آزمون بر اساس مهارت زبانی‌شان در چهار حالت نامبرده ثبت می‌گردد.

 

آشنایی با منابع تافل و آیلتس

 

تولیمو بهتر است یا msrt

داوطلبان آزمون های TOLIMO و (MCHE) MSRT را اغلب دانشجویان و داوطلبان دکترا و افرادی که نیاز به ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی به مراکز دولتی داخلی دارند تشکیل می‌دهد. می‌توان گفت منابع این آزمون‌ها یکسان است و تفاوت در ساختار و نوع برگزاری آزمون است. عمده ترین تفاوت این دو آزمون در این است که آزمون TOLIMO تحت نظارت وزارت علوم طراحی شده اما MSRT تحت طراحای و نظارت سازمان سنجش آموزش کشور است.

 

تولیمو بهتر است یا msrt

 

با مطالعه متن ارائه شده می‌توان این نتیجه را گرفت که پاسخ سوال تافل یا آیلتس، کدام بهتر است؟ را در وهله اول نیاز و شرایط افراد برای اخذ مدرک زبان جهت مهاجرت تحصیلی و کاری تعیین می‌کند. در حالت بعدی علاقه و تمایل آنها به شرکت در آزمون منسجم یا خلاقانه تعیین کننده می‌باشد.

 

4.5 امتیاز از 1454 رای


آموزش انگلیسی
برای سرویس آموزش انگلیسی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین