نصب توالت فرنگی

آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن

آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن

آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن

یکی از سوالات متداولی که افراد در مورد سرویس بهداشتی مطرح می‌کنند، طریقه نصب توالت فرنگی است. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن و همچنین به توضیح در مورد وسایل لازم جهت نصب توالت فرنگی بپردازیم. پس تا آخر این پست آموزشی همراه ما باشید.

 

چرا نصب توالت فرنگی در اکثر ساختمان‌ها رواج پیدا کرده است؟

استفاده از توالت فرنگی مزیت‌ها و معایب خاص خود را دارد اما با توجه به این که این سیستم کمک می‌کند تا کمترین آسیب و فشار به مفاصل بدن، زانوها و مهره های کمر وارد شود. لذا خوشبختانه در سال های گرایش مردم به استفاده از آن بیشتر شده است. توالت فرنگی به ویژه برای افراد سالمند که توانایی تحمل فشار زیاد بر روی زانوهای خود را نداشته و کوچکترین فشار می‌تواند منجر به شکستگی استخوان ها شود، کاربرد بیشتری دارد.

 

در نصب توالت فرنگی دقت لازم را خرج کنید.

اگر در نصب توالت فرنگی دقت نکرده و دقیق سرویس بهداشتی را در سر جای خود قرار ندهید و یا در اتصالات لوله ها خللی وجود داشته باشد، توالت فرنگی گیر کرده و نمی‌تواند مواد دفعی را عبور دهد. عمدتا مشکل عدم تخلیه توالت فرنگی به همین دلیل است. همه افرادی که اقدام به نصب توالت فرنگی می‌کنند به مسائل جزئی توجه نکرده و همین امر باعث می‌شود که سرویس بهداشتی شما معیوب گردد. در این مقاله ما شما را با آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن آشنا خواهیم کرد.

 

وسایل لازم جهت نصب توالت فرنگی

قبل از این که برای راه اندازی توالت فرنگی دست به کار شوید ابتدا باید تمامی تجهیزات مورد نیاز را در کنار دست خود قرار دهید تا در حین کار با مشکل مواجه نشده و کار نصب به سرعت پیش برود. این وسایل عبارتند از:

  • انواع پیچ گوشتی های چهارسو و دوسو
  • انبردست
  • آچار فرانسه
  • درزگیر مخصوص حمام و آشپزخانه
  • شلنگ رابط توالت فرنگی
  • حلقه مومی با پیچ
  • استفاده از دستکش

 

طریقه نصب توالت فرنگی:

اکنون زمان این فرا رسیده است که نصب توالت فرنگی را شروع نمایید. برای این منظور باید مراحل زیر را انجام دهید:

1- ابتدا حلقه مومی را باز کرده و در دهانه لوله فاضلاب که قرار است توالت فرنگی در آنجا نصب شود، قرار دهید. دو نوع حلقه مومی در بازار وجود دارد که با پیچ و یا بدون پیچ هستند. درست است که حلقه مومی با پیچ کمی گران تر است اما همین پیچ ها باعث می‌شود که حلقه مومی دقیقا در محل قرار گرفته و جابجا نشود در نتیجه در مراحل بعدی نصب و در مدت استفاده از توالت فرنگی مشکلی رخ نخواهد داد.

2- اکنون باید کاسه توالت فرنگی را بر روی حلقه مومی قرار دهید. توجه داشته باشید که لازم است کمی کاسه را فشار دهید تا مطمئن شوید که توالت به سرامیک های کف دستشویی محکم شده است.

3- در این مرحله از نصب توالت فرنگی شما باید واشرها و پیچ ها را در محل خود قرار دهید. در این زمان به چند نکته توجه داشته باشید. اول این که به هیچ عنوان سراغ بست هیا پلاستیکی نروید زیرا به هر حال در مدت زمان زمان استفاده از توالت فرنگی، کاسه آن کمی جابجا شده و تکان می‌خورد.

4- از طرف دیگر دقت کنید که پیچ ها زیاد سفت نشود زیرا هم به اصطلاح بریده شده و هم این که به بدنه چینی کاسه آسیب خواهد شد.توجه کنید که کاسه توالت فرنگی کاملا تراز بوده و تکان نخورد. مشکلی که در اغلب ساختمان ها وجود دارد این است که کف محل نصب توالت فرنگی، کمی شیب دار و ناصاف است که منجر به تکان خوردن کاسه می‌شود. در این زمان این تراز نبودن مانع از خروج سریع مواد از توالت شده و با مشکل عدم تخلیه توالت فرنگی روبرو خواهید شد. پیشنهاد می‌کنیم که کف توالت را با یک سکه تراز کنید.

 

نصب توالت فرنگی

 

5- پس از نصب توالت فرنگی باید به سراغ نصب مخزن توالت بروید. شما باید پیچ و مهره های مخزن با ببندید منتهی در این کار زیاده روی نکرده و فشار زیادی را وارد ننماید زیرا پیچ ها هرز شده و ممکن است که باز شوند.

6- پس از این که نصب مخزن توالت فرنگی تمام شد باید شلنگ رابط را وصل کنید. یک سر شیلنگ را به مخزن و سر دیگر را به فلکه ورودی آب وصل کنید. توجه کنید که باید قبل از این که شلنگ رابط را خریداری نمایید، حتما فاصله تقریبی مخزن تا فلکه را اندازه گیری نمایید تا با مشکل کوتاه بودن آن روبرو نشوید.

7- در نهایت شما باید نشیمنگاه توالت را نصب نمایید. بای پیچ هایی که در این قسمت قرار دارد، یک پوشش پلاستیکی در نظر گرفته شده است که کمک می‌کند تا در زمان تمیز کردن توالت فرنگی به راحتی بتوانید نشیمنگاه را جدا کرده و آن را تمیز نمایید.

8- یکی از مهمترین مراحل نصب توالت فرنگی که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، درزگیری توالت است. شما باید دور تا دور کاسه توالت را در محلی که روی سرامیک ها قرار گرفته است، درزگیری نمایید تا اگر نشتی رخ داد، مواد جاری نشوند.

 

نکات مهم در نصب توالت فرنگی:

لازم می‌دانیم که به شما چند نکته را یادآوری نماییم که در نصب توالت فرنگی اهمیت دارند:

1- یکی از مواردی که باید در نصب به آن توجه داشت، محل نصب و فاصله کاسه آن تا دیوارها است. فاصله کاسه تا شیر آب، فاصله تا دیوار سمت چپ و فاصله تا دیوار پشتی را اندازه گیری کرده و سپس محل قرار دادن کاسه را تعیین کنید.

2- نوع فلاش تانکی که انتخاب می‌کنید باید براساس میزان استفاده از توالت فرنگی انتخاب شود. حجم مخزن آب متفاوت است که شما بر حسب نیاز خود می‌توانید خریداری نمایید.

3- در نصب هواکش توالت فرنگی دقت داشته باشید که کوچکترین انحراف زاویه منجر می‌شود که بوی تعفن نتواند خارج شده و در نتیجه در محیط باقی خواهد ماند. شاید برای شما جالب باشد که حتی یک درجه اختلاف زاویه در نصب نسبت به حالت استاندارد می‌تواند مشکل ساز باشد. البته برخی از بوگیرها هم مستقیم بوده و زاویه دار نیستند که می‌تواند در صورت امکان از آن ها استفاده نمایید.

4- برای لوله فاضلاب توالت فرنگی باید قطر و عمق مناسبی را انتخاب کنید تا تخلیه مواد دفعی به خوبی انجام شود.

 

سخن آخر

نصب توالت فرنگی کار خیلی پیچیده ای نیست. اما اگر با این کار آشنایی ندارید، ممکن است در آینده و یا حین نصب توالت فرنگی با مشکلاتی مواجه شوید.

3.00 امتیاز از 7 رای

نصب توالت فرنگی

نصب توالت فرنگی

ثبت رایگان سفارش

مطالب مرتبط با نصب توالت فرنگی

مطالب مرتبط با تاسیسات

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading