آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن

ثبت درخواست "نصب توالت فرنگی"
آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن

آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن

یکی از سوالات متداولی که افراد در مورد سرویس بهداشتی مطرح می‌کنند، طریقه نصب توالت فرنگی است. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم آن و همچنین به توضیح در مورد وسایل لازم جهت نصب توالت فرنگی بپردازیم. پس تا آخر پست آموزش نصب توالت فرنگی با ما همراه باشید.

 

چرا نصب توالت فرنگی در اکثر ساختمان‌ها رواج دارد؟

استفاده از توالت فرنگی مزیت‌ها و معایب خاص خود را دارد اما با توجه به این که این سیستم کمک می‌کند تا کمترین آسیب و فشار به مفاصل بدن، زانوها و مهره‌های کمر وارد شود. لذا خوشبختانه گرایش مردم به استفاده از آن بیشتر شده است. توالت فرنگی به ویژه برای افراد سالمند که توانایی تحمل فشار زیاد بر روی زانوهای خود را نداشته و کوچکترین فشار می‌تواند منجر به شکستگی استخوان‌ها شود، کاربرد بیشتری دارد.

 

  • در نصب توالت فرنگی دقت نمایید

اگر در نصب توالت فرنگی دقت نکرده و دقیق سرویس بهداشتی را در سر جای خود قرار ندهید و یا در اتصالات لوله‌ها خللی وجود داشته باشد، توالت فرنگی گیر کرده و نمی‌تواند مواد دفعی را عبور دهد. عمدتا مشکل عدم تخلیه توالت فرنگی به همین دلیل است. همه افرادی که اقدام به نصب توالت فرنگی می‌کنند به مسائل جزئی توجه نکرده و همین امر باعث می‌شود که سرویس بهداشتی شما معیوب گردد. در این مقاله ما قصد داریم، شما را با آموزش نصب توالت فرنگی و نکات مهم در نصب توالت فرنگی آشنا نماییم.

 

وسایل لازم جهت نصب توالت فرنگی

قبل از این که برای راه اندازی توالت فرنگی دست به کار شوید ابتدا باید تمامی تجهیزات مورد نیاز را در کنار دست خود قرار دهید تا در حین کار با مشکل مواجه نشده و کار نصب به سرعت پیش برود. این وسایل عبارتند از:

  • انواع پیچ گوشتی‌های چهارسو و دوسو
  • انبردست
  • آچار فرانسه
  • درزگیر مخصوص حمام و آشپزخانه
  • شلنگ رابط توالت فرنگی
  • حلقه مومی با پیچ

 

آموزش طریقه نصب توالت فرنگی:

اکنون زمان این فرا رسیده است که نصب توالت فرنگی را شروع نمایید. برای این منظور باید مراحل زیر را انجام دهید:

1- ابتدا حلقه مومی را باز کرده و در دهانه لوله فاضلاب که قرار است توالت فرنگی در آنجا نصب شود، قرار دهید. دو نوع حلقه مومی در بازار وجود دارد که با پیچ و یا بدون پیچ هستند. درست است که حلقه مومی با پیچ کمی گران تر است اما همین پیچ‌ها باعث می‌شود که حلقه مومی دقیقا در محل قرار گرفته و جابجا نشود. در نتیجه در مراحل بعدی نصب و در مدت استفاده از توالت فرنگی مشکلی رخ نخواهد داد.

 

2- اکنون باید کاسه توالت فرنگی را بر روی حلقه مومی قرار دهید. توجه داشته باشید که لازم است کمی کاسه را فشار دهید تا مطمئن شوید که توالت به سرامیک‌های کف دستشویی محکم شده است.

 

3- در این مرحله از نصب توالت فرنگی شما باید واشرها و پیچ‌ها را در محل خود قرار دهید. در این زمان به چند نکته توجه داشته باشید. اول این که به هیچ عنوان سراغ بست هیا پلاستیکی نروید زیرا به هر حال در مدت زمان زمان استفاده از توالت فرنگی، کاسه آن کمی جابجا شده و تکان می‌خورد.

 

4- از طرف دیگر دقت کنید که پیچ‌ها زیاد سفت نشود زیرا هم به اصطلاح بریده شده و هم این که به بدنه چینی کاسه آسیب خواهد شد. توجه کنید که کاسه توالت فرنگی کاملا تراز بوده و تکان نخورد. مشکلی که در اغلب ساختمان‌ها وجود دارد این است که کف محل نصب توالت فرنگی، کمی شیب دار و ناصاف است که منجر به تکان خوردن کاسه می‌شود. در این زمان این تراز نبودن مانع از خروج سریع مواد از توالت شده و با مشکل عدم تخلیه توالت فرنگی روبرو خواهید شد. پیشنهاد می‌کنیم که کف توالت را با یک سکه تراز کنید.

 

طریقه نصب توالت فرنگی و آموزش نصب توالت فرنگی

 

5- پس از نصب توالت فرنگی باید به سراغ نصب مخزن توالت بروید. شما باید پیچ و مهره‌های مخزن با ببندید منتهی در این کار زیاده روی نکرده و فشار زیادی را وارد ننماید زیرا پیچ‌ها هرز شده و ممکن است که باز شوند.

 

6- پس از این که نصب مخزن توالت فرنگی تمام شد باید شیلنگ رابط را وصل کنید. یک سر شیلنگ را به مخزن و سر دیگر را به فلکه ورودی آب وصل کنید. توجه کنید که باید قبل از این که شیلنگ رابط را خریداری نمایید، حتما فاصله تقریبی مخزن تا فلکه را اندازه گیری نمایید تا با مشکل کوتاه بودن آن روبرو نشوید.

 

7- در نهایت شما باید نشیمنگاه توالت را نصب نمایید. باید پیچ‌هایی که در این قسمت قرار دارد، یک پوشش پلاستیکی در نظر گرفته شده است که کمک می‌کند تا در زمان تمیز کردن توالت فرنگی به راحتی بتوانید نشیمنگاه را جدا کرده و آن را تمیز نمایید.

 

8- یکی از مهمترین مراحل نصب توالت فرنگی که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، درزگیری توالت است. شما باید دور تا دور کاسه توالت را در محلی که روی سرامیک‌ها قرار گرفته است، درزگیری نمایید تا اگر نشتی رخ داد، مواد جاری نشوند.

 

نکات مهم در نصب توالت فرنگی:

لازم می‌دانیم که به شما چند نکته را یادآوری نماییم که در نصب توالت فرنگی اهمیت دارند:

1- یکی از مواردی که باید در نصب به آن توجه داشت، محل نصب و فاصله کاسه آن تا دیوارها است. فاصله کاسه تا شیر آب، فاصله تا دیوار سمت چپ و فاصله تا دیوار پشتی را اندازه گیری کرده و سپس محل قرار دادن کاسه را تعیین کنید.

 

2- نوع فلاش تانکی که انتخاب می‌کنید باید براساس میزان استفاده از توالت فرنگی انتخاب شود. حجم مخزن آب متفاوت است که شما بر حسب نیاز خود می‌توانید خریداری نمایید.

 

3- در نصب هواکش توالت فرنگی دقت داشته باشید که کوچکترین انحراف زاویه منجر می‌شود که بوی تعفن نتواند خارج شده و در نتیجه در محیط باقی خواهد ماند. شاید برای شما جالب باشد که حتی یک درجه اختلاف زاویه در نصب نسبت به حالت استاندارد می‌تواند مشکل ساز باشد. البته برخی از بوگیرها هم مستقیم بوده و زاویه دار نیستند که می‌تواند در صورت امکان از آن‌ها استفاده نمایید.

 

4- برای لوله فاضلاب توالت فرنگی باید قطر و عمق مناسبی را انتخاب کنید تا تخلیه مواد دفعی به خوبی انجام شود.


 

سخن آخر درباره مقاله آموزش نصب توالت فرنگی

نصب توالت فرنگی کار خیلی پیچیده‌ای نیست. اما اگر با این کار آشنایی ندارید، ممکن است در آینده و یا حین نصب توالت فرنگی با مشکلات جدی مواجه شوید. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم نصب توالت فرنگی خود را با خیال آسوده به متخصصین حاضر در "خدمت از ما" بسپارید.

4.29 امتیاز از 46 رای

نصب توالت فرنگی

برای سرویس نصب توالت فرنگی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تاسیسات

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading