استفاده از پارکت لمینت برای سیستم گرمایش از کف

ثبت درخواست "گرمایش از کف"
استفاده از پارکت لمینت برای سیستم گرمایش از کف

سوالی که امروزه برای بسیاری از دوستان ایجاد شده، این است که آیا استفاده از پارکت لمینت برای سیستم گرمایش از کف مناسب است؟ سیستم گرمایش از کف روز به روز بین مردم محبوب‌تر می‌شود و دلیل آن اشغال نشدن فضای داخلی منزل با وسایل گرمایشی، مقرون به صرفه بودن و هماهنگی با سیستم بدن انسان است.  در این مطلب شرایط پارکت سازگار با گرمایش از کف را بررسی می‌کنیم.

 

جالب است بدانید که استفاده از پارکت لمینت برای سیستم گرمایش از کف بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته و مطالب زیر بسیار جستجو می‌شوند:

  • پارکت سازگار با گرمایش از کف
  • فوم پارکت گرمایش از کف
  • پارکت مخصوص گرمایش از کف
  • سرامیک گرمایش از کف
  • پرسش و پاسخ در مورد گرمایش از کف
  • گرمایش از کف زیر پارکت
  • کفپوش مناسب گرمایش از کف
  • کفپوش گرمایش از کف

 

استفاده از پارکت لمینت برای سیستم گرمایش از کف

 هر کفپوشی برای اجرای سیستم گرمایش از کف قابل استفاده است، اما مناسب نیست.  پارکت مناسب برای گرمایش از کف ویژگی‌ها و شرایط نصب مخصوصی دارد.  آیا پارکت برای گرمایش از کف مناسب است؟ پارکت‌ها انواع، خصوصیات و ویژگی‌های متفاوتی دارند. پارکت‌ها هرچه ضخیم‌تر باشند انتقال حرارت کمتری انجام می‌دهند و برای کفپوش گرمایش از کف پیشنهاد نمی‌شوند.

 

نکته‌ای که هنگام خرید و استفاده از پارکت لمینت در گرمایش از کف باید در نظر بگیرید این است که کفپوش های تمام چوب طبیعی را انتخاب نکنید. زیرا به تدریج بر اثر گرما خشک می‌شود و تغییر شکل می‌دهد. به طور کلی در میان کفپوش‌های چوبی موجود در بازار، لمینت به دلیل مقاومت بالا در برابر تغییرات دما یکی از مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای نصب بر روی سیستم گرمایش از کف می‌باشد.

 

 نکات مربوط به نصب پارکت مخصوص در سیستم گرمایش از کف

نحوه نصب پارکت، یکی از مواردی است که علاوه بر جنس پارکت برای نصب بر روی سیستم گرمایش از کف اهمیت دارد. برای استفاده از پارکت لمینت برای سیستم گرمایش از کف به نکات زیر توجه کنید:

 

استفاده از پارکت لمینت برای سیستم گرمایش از کف

 

1. زیرساخت کفپوش باید هموار باشد. نهایت ناهمواری پارکت مخصوص گرمایش از کف که توسط کارشناسان اعلام شده، سه میلی‌متر است. اگر بیش از  این باشد باید با کمک گرفتن از خدمات بنایی آن را برطرف کنیم تا سظح گرمای خروجی تنظیم باشد.

 

2. حداقل باید 21 روز بعد از بتن‌ریزی صبر کنید و بعد از خشک شدن کامل بتن، سیستم گرمایش را روشن کنید. چرا که ممکن است اگر زیرساخت کامل خشک نشود آسیب ببیند.

 

3. مطمئن شوید لایه‌ی زیر پارکت کاملا خشک شده و بعد اقدام به نصب پارکت کنید.

 

4. برای سازگار کردن پارکت با حرارت سیستم گرمایش از کف، بعد از روشن کردن سیستم بلافاصله دمای مورد نظر خود را تنظیم نکنید و هر روز 5 درجه اضافه کنید.

 

5. امکان استفاده از پارکت‌هایی که با چسب نصب می‌شوند را روی سیستم گرمایش از کف ندارید.

 

6. دمای تماس بین کف پارکت با سطح زمینی که پارکت را روی آن نصب می‌کنیم، حداکثر میتواند 27 درجه سانتی گراد باشد.

 

7. برای انتقال دمای بهتر توصیه می‌شود که روی پارکت لمینت‌ای که روی سیستم گرمایش از کف نصب کردید، فرش استفاده نکنید.

 

استفاده از پارکت لمینت برای سیستم گرمایش از کف

 

8. در چیدن دکوراسیون منزل دقت کنید که وسایلی که سطح زیادی را اشغال می‌کنند نزدیک هم قرار نگیرند. زیرا جمع شدن گرما در یک نقطه از پارکت لمینت باعث آسیب رسیدن و خراب شدن آن می‌شود.

 

9. هنگام نصب پارکت لمینت حتما باید سیستم گرمایش از کف را خاموش کنید. دمای مناسب برای نصب کفپوش مناسب گرمایش از کف 18 درجه‌ی سانتیگراد است.

 

جمع بندی

 قبل از استفاده از پارکت لمینت برای سیستم گرمایش از کف حتما اطلاعات جامع و دقیقی در رابطه با انواع پارکت سازگار با گرمایش از کف و فوم پارکت گرمایش از کف بدست آوردید و بعد از آن برای انتخاب کفپوش مناسب گرمایش از کف تصمیم بگیرید. با کمی جستجو در فضای وب و خواندن پرسش و پاسخ در مورد گرمایش از کف هم می‌توانید تا حد زیادی آشنایی کافی با انواع کفپوش گرمایش از کف پیدا کنید. البته موضوعات مرتبط دیگری نظیر بهترین سرامیک گرمایش از کف و گرمایش از کف زیر پارکت را بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. سایت "خدمت از ما" در پیدا کردن متخصصان این حوزه به شما کمک فراوانی خواهد کرد. کافیست اولین درخواستتان را ثبت کنید.

3.00 امتیاز از 7 رای

گرمایش از کف

برای سرویس گرمایش از کف از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با گرمایش از کف

مطالب مرتبط با گرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading