شستن پرده های توری و حریر

ثبت درخواست " شستشوی پرده و پتو "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
شستن پرده های توری و حریر


روش های مختلف شستن پرده های توری و حریر:

پرده های توری و حریر آن هم به رنگ های سفید و کرم وهمینطور رنگ های روشن سبک های مورد علاقه خانم های ایرانی هستند چون باعث نورپردازی طبیعی خانه میشوند و جلوه زیبایی به خانه می‌دهند. 
برای همین روش شستن پرده های توری و حریر از اهمیت زیادی برخوردار است و طرفندهای خاص خود را دارد و فرقی نمی کند اگر از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید شستن پرده های توری یا پرده های حریر را در خانه با دست انجام دهید یا اینکه ترجیح می دهید شستن پرده حریر در ماشین لباسشویی انجام شود باید چند نکته را رعایت کنید زیرا ممکن پرده چرک مرده شده و تغییر رنگ دهد و به هدفتان یعنی درخشان و سفید کردن پرده ها نرسید و فقط یک پرده چرک مرده و کدر روی دستتان باقی بماند.
حتما قبل از شستن پرده های توری یا حریر گوشه ای از آن را بشویید و مطمعن شوید که تغییر رنگ نمیدهد یا شکل آن عوض نمیشود سپس آنها را با دمای مناسبی هر نوع پارچه بشویید.

 نکاتی برای شستن پرده‌های توری 

1.برای شستن پرده ‌های توری آن را چند بار با آب سرد بشویید تا مقدار زیادی از خاک و دوده آن خارج شود.
2.برای اینکه گردوغبار کاملا از پرده‌ها خارج شوند در آب شستشوی پرده‌ های توری مقدار کمی نمک اضافه نمایید.
3.پرده را با پودر لباسشویی شسته و آبکشی نمایید.
4.برای شستن پرده‌ های توری از سفید کننده ها استفاده نکنید چرا که باعث کدر شدن آنها خواهد شد.
5.بهترین روش برای شستن پرده‌های توری و چرک مرده اضافه کردن جوش شیرین به اندازه پودر مصرفی استفاده می‌شود و بسیار مفید است.

نکته :میتوانید برای تمیزتر شدن پرده‌ها قبل از شستن پرده‌ های توری مدتی آنها را در پودر ماشین لباسشویی خیس کنید،البته بستگی به جنس آن دارد.بعنوان مثال سبک تمیز کردن و شستن پرده زبرا با پرده توری تفاوت داشته و انتخاب روش اشتباه با آسیب جدی به طرح و جنس پارچه پرده همراه است.

 

​​​​​​شستشوی پرده توری

 

خیس کردن قبل از شستن پرده‌ های توری

اگر میخواهید پرده تمیز و سفیدی داشته باشید میتوانید قبل از شستن پرده‌ های توری در لباسشویی آنها را از قبل خیس کنید.
 به این صورت که پرده‌ها را در یک تشت بزرگ یا وان حمام به همراه اب ولرم یا سرد و سرکه یا ابلیمو (به مقدار یک قاشق غذاخوری )به مدت یک ساعت یا اگر فرصت بیشتری دارید یک شبانه روز بخیسانید و قبل از شستن پرده‌های توری آنها را آویزان کنید این کار باعث میشود که سرکه یا آبلیمو جذب پارچه شود و نتیجه بهتری را به شمادهد.
البته باید مراقب باشید که جنس پارچه شما کتان نباشد چون سرکه باعث خراب شدن این جنس می‌شود.

 

 

خیساندن پرده توری قبل از شستشو برای تمیزی بهتر

 

چه روشی برای شستن پرده‌ های توری مناسب است؟

برای شستن پرده های توری دقت کنید مثلا اگر جنس پرده‌های شما ابریشمی یا کتان باشد ممکن است در ماشین لباسشویی آسیب ببیند پس آنها را با دست بشویید اما اگر جنس پرده‌ها از پلی استر یا کتان است می‌توانید باخیال راحت برای شستن پرده‌های توری از ماشین لباسشویی بعد از خیساندن اولیه استفاده کنید.

نکته مهم دیگر اینکه هنگامی که برای شستن پرده‌ های توری از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید باید آن‌ها را با آب سرد بشویید و هیچ‌گاه از خشک کن ماشین لباس شویی استفاده نکنید زیرا سرعت خشک کن بسیار بالا است و ممکن است باعث پارگی پارچه شود.

 پس از شستشو حتما آنها را آویزان کنید تا چروک کمتری روی آنها ایجاد شود و دقت کنید که حلقه های آویزان کننده را به دقت در جای خود قرار دهید زیرا باعث بد فرم شدن پارچه میشود.
یادتان باشد هیچگاه موقع شستن پرده ها بادست آنها را چنگ نزنید چون باعث خرابی پرده میشود.
برای اینکه جای مناسب حلقه ها را بعد از شستن پرده‌ های توری پیدا کنید بهتر است قبل از جدا کردن حلقه‌ها جای آن‌ها را به وسیله ماژیک یا لاک به صورت نقطه‌ای کوچک روی پارچه بکشید تا جای حلقه‌ها را گم نکنید.

 

پرده های توری آستردار

 

شستن پرده‌ های توری آستردار

برای شستن پرده ‌های توری که آستر دارند بهتر است که آنها را به خشکشویی دهید زیرا بسیار حساس هستند و باید با پودر و ماشین‌های مخصوص شستشو شوند و در ماشین خانگی آسیب ببینند.

 

جلوگیری از گرفتن گردوغبار روی پرده های توری

برای جلوگیری از گرفتن گردوغبار روی پرده های توری حتی قبل از شستن پرده‌ های توری و خیساندن آنها قبل از شستشو آنها را با جاروبرقی غبارزدایی کنید معمولا جاروبرقی ها یک سری جداگانه برای پرده‌ها دارند که می‌توانید قبل از شستن پرده‌ های توری از آنها استفاده کنید و حتما بعد از شستن پرده ‌های توری هر از چندمدت یکبار از جاروبرقی برای غبارزدایی استفاده کنید.

 

اتو کشی پرده

 

اتو کشی پس از شستن پرده توری یا حریر:

تا جایی که ممکن است پس از شستن پرده های توری یا حریر از اتو استفاده نکنید بخار اتو به بافت پرده آسیب می‌رساند درصورتی که می‌خواهید پرده حریر یا توری را اتوکشی کنید از اتوبخار استفاده نکنید و آن را به خشکشویی پرده تخصصی واگذار کنید.

 

نحوه شستن پرده های حریر

پرده‌هایی که از جنس حریر هستند پس از شستن با ماشین لباسشویی معمولاً چروک می‌شوند راه حل بسیار ساده برای شستن پرده ‌های حریر به این‌گونه است: به جای استفاده از پودر لباسشویی از پودر صابون استفاده کنید .

4.5 امتیاز از 1556 رای


شستشوی پرده و پتو
برای سرویس شستشوی پرده و پتو از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین