نحوه شستشو پرده زبرا

ثبت درخواست " شستشوی پرده و پتو "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه شستشو پرده زبرا

پرده زبرا از جدیدترین پرده‌های موجود در بازار است، که در چند سال اخیر بسیار پرفروش و محبوب بوده است. شستشوی پرده زبرا نیز با پرده‌های دیگر متفاوت است. پرده زبرا از پارچه و تور تشکیل شده است که به صورت افقی و موازی به هم متصل شده است. پرده زبرا ساختار بسیار لطیفی دارد که از پارچه‌های بسیار نرم و لطیفی در آن استفاده شده است.

این پرده‌ها مانند هر پرده دیگر نیاز به شستشو و گردگیری دارند. شستشوی پرده زبرا به علت ساختار لطیف آن نیاز به دقت و تخصص بیشتر است. در این مطلب قصد داریم شستشوی پرده زبرا را به شما آموزش دهیم.

 

طرز شستن کرکره افقی


روش شستشوی پرده زبرا

همانند شستشوی پرده های توری در این سبک پرده نیز تمیزکاری و رفع آلودگی از سطح پرده با تکنیک‌های خاصی همراه است.به طور کلی پرده زبرا به دو صورت شسته می‌شود:


1. شستشوی پرده زبرا بدون باز کردن آن از کرکره

این نوع شستشو به تمیز کاری هفتگی نیز معروف است و یک شستشو و گردگیری سطحی می‌باشد که گرد و غبار را از بین می‌برد. این کار به کمک بخارشو یا کمی شامپو فرش انجام می‌شود؛ ولی باید دقت کرد هنگام شستشو فشار زیادی به پرده وارد نشود تا آسیبی به پرده زبرا شما نرسد.
دقت داشته باشید که اگر می‌خواهید لکه گیری کنید فقط نقاطی از پرده را تمیز کنید روی قسمت های دیگر را بپوشانید تا فضای شست و شو مشخص شود.
این نوع شستشو بسیار آسان‌ و کارآمدتر است.
میتوانید در شستشوی پرده زبرا پارچه‌ نمداری را  بین دو انگشت خود  قرار داد و بصورت افقی گرد‌گیری را انجام داد.

 

نصب کرکره زبرا

 

2. شستشوی پرده زبرا با باز کردن آن از کرکره

اگر می‎خواهید یک شستشوی اساسی و عمقی داشته باشید بهتر است قبل از هر چیز پرده زبرا را از کرکره جدا کنید و بعد از جدا کردن آن با مواد شوینده متناسب با جنس پارچه پرده خود شستشو دهید و از یک سطح صاف آویزان تا خشک شود و پس از آن کار نصب را انجام می‌دهیم.

 

نحوه شستشوی انواع پرده زبرا

شستشوی پرده زبرا با توجه به جنس پرده متفاوت است. در ادامه با انواع شستشوی پرده زبرا آشنا می‌شویم.

 

شستن پردهای توری

می توان با یک وکیوم گرد و غبار روی آن را بگیرید و با استفاده از اسفنج آغشته به آب گرم و مایع ظرفشویی پرده را تمیز کنید. پرده توری  آسان‌تر از پرده‌های دیگر شسته می‌شود.

 

پرده زبرای آلومینیومی

برای شستشوی این پرده بهتر است از وکیوم استفاده کنید و لابلای کرکره را تمیز کنید. معمولا تمیز کردن این پرده‌ها کار راحتی نیست و باید بتوان آن را مهار کرد.

 

پرده رومانی

با استفاده از پارچه آغشته به کف و آب یا براش وکیوم می‌توان این نوع پرده را شستشو داد.

 

پرده های رولر

بهتر است که تمیز کردن این پرده را از پایین به بالا انجام دهید و یا پرده ها را جدا کنید و آن ها را در آب گرم و ماده شوینده قرار دهید و بشویید.

 

پرده های پنلی

با استفاده از بخارشو یا وکیوم شستشوی این پرده را انجام می‌دهیم.

 

طرز شستن پردهای حریر

پرده‌های حریر ظریف تر از انواع دیگر پرده‌های زبرا هستند و با دستگاه وکیوم همراه با مکش کم، قابل شستشو می باشند.

 

طرز شستن کرکره عمودی

ابتدا باید آن‌ها را از نوارها جدا کنید و آن‌ها را در تشتی قرار داده و بشویید و قبل از خشک شدن آن‌ها را آویزان کنید تا چروک نشود و به راحتی خشک شود.

 

طریقه نصب پردهای زبرا سقفی؛ طریقه نصب پردهای زبرا دیواری

برای نصب پرده زبرا سقفی ابتدا 10 تا 15 سانت از محل اندازگیری شده را علامت می‌ز‌نیم و پس از آن محل‌های نشان شده را سوراخ و سپس توسط پیچ و رول پلاک پایه سقفی را توسط پیچ و مهره به سقف نصب می کنیم سپس پرده را از قسمت پشت که دارای یک شیار است داخل پایه سقفی می‌گذاریم و قسمت جلویی پرده را به بالا فشار داده و آن را داخل پایه چفت می کنیم.
برای نصب پرده زبرا دیواری نیز مانند مراحل بالا عمل می‌کنیم.

 

طرز شستن پرده های توری


سخن پایانی

شستشوی پرده زبرا در خانه مخصوصا خانه‌های آپارتمانی مقداری دشوار است و ممکن است در جدا کردن و نصب و شستشوی پرده زبرا دچار مشکل شوید. شما میتوانید با ارسال درخواست در «خدمت از ما» کار شستشوی پرده زبرا را به متخصصین حرفه‌ای ما بسپارید و با اطمینان از این خدمت استفاده کنید.
 

4.5 امتیاز از 1555 رای


شستشوی پرده و پتو
برای سرویس شستشوی پرده و پتو از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین