کف سازی سرویس بهداشتی

ثبت درخواست "بنایی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کف سازی سرویس بهداشتی

کف سازی سرویس بهداشتی یکی از مهمترین مراحل بازسازی ساختمان است. که باید توسط نصاب کاشی و سرامیک حرفه‌ای و متخصص انجام شود زیرا نحوه ی عایق کاری سرویس بهداشتی و کف سازی سرویس بهداشتی بسیار مهم است. خدمت از ما با در خدمت داشتن استادکاران با تجربه در بخش کف سازی سرویس بهداشتی، با رعایت تمام جزئیات مانند: عایق کاری سرویس بهداشتی، ارتفاع عایق کاری سرویس بهداشتی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهد بود. اجرای ایزوگام سرویس بهداشتی و همچنین بازسازی کف سرویس بهداشتی باید توسط ایزوگام مناسب کف رویس بهداشتی انجام شود.

هدف از کف سازی سرویس بهداشتی چیست؟

هدف از کف سازی سرویس بهداشتی ساختن سطحی قابل استفاده، غیر قابل نفوذ در برابر آب و دوام در برابر فشار برای کاربران است. سطحی که علاوه بر زیبایی و دوام، از جهت ایمنی و استانداردهای ساختمان باید مورد تایید قرار بگیرد. کف ‌سازی سرویس بهداشتی باعث استحکام و مقاومت سرویس بهداشتی در برابر نفوذ و عبور رطوبت خواهد شد.

شیب بندی سرویس بهداشتی، کف سازی و آب بندی دارای اهمیت بسیاری است. انجام این امور اکثرا به افرادی که تخصص علمی کافی ندارند و اطلاعات این افراد صرفا تجربی می باشد سپرده می‌شود. این کار می تواند باعث ایجاد خسارات بی شماری هم به خود شخص کارفرما و هم ساکنان ساختمان وارد شود. برای پیشگیری از هزینه‌های اضافی، متخصصان خدمت از ما آماده ارائه هرگونه مشاوره به شما عزیزان خواهند بود.

 

درصد شیب کف سازی سرویس بهداشتی ارتفاع عایق کاری سرویس بهداشتی اجرای ایزوگام سرویس بهداشتی

 

نکات مهم درکف سازی سرویس بهداشتی

 • سنگ توالت باید با سطح سرامیک هم تراز باشد.
 • کف سرویس‌ بهداشتی باید به طور دقیق عایق کاری رطوبتی شود.
 • فاصله سنگ توالت ایرانی از دیوار، از هر طرف حداقل 30 سانتی متر باشد.
 • کف سرویس بهداشتی باید قابلیت این را داشته باشد که بتوان به راحتی نظافت کرد.
 • کفپوش‌های سه بعدی که به تازگی وارد بازار شده‌اند، فضایی بی نظیر را ایجاد می کنند.
 • از نصاب سرامیک بخواهید از بکارگیری سرامیک و کاشی های لب پر و یا ترک خورده اجتناب کند.
 • بهتر است رنگ انتخابی برای کفپوش و دیوارها سفید و یا رنگ‌های روشن باشد تا لکه‌ها را به خوبی نشان دهد.
 • زیر سنگ توالت باید کاملا از مصالح مناسب نظیر ماسه نرم استفاده شود تا از شکستگی سنگ توالت جلوگیری گردد.
 • در سرامیک کاری باید دقت شود تا تکه های ایجاد شده در دید نباشد. در پشت درب و یا زیر کابینت روشویی در نظر گرفته شود.
 • در هنگام اجرای کف سرویس بهداشتی باید به شیب آبروها دقت کرد. این شیب به سمت آبرو و یا به سمت سنگ توالت می باشد.
 • در هنگام انتخاب کفپوش سرویس بهداشتی باید به میزان لغزندگی آن‌ها دقت کنید. ضریب اصطکاک کاشی سرویس بهداشتی باید بسیار بالا باشد.
 • کفپوش‌های بتونی گزینه ی مناسبی برای کف سازی سرویس بهداشتی خواهند بود. این کفپوش‌ها بسیار مقاوم و در طرح ها و رنگ‌های متنوع و زیبا تولید شده و مقرون به صرفه نیز هستند.

 

 

بازسازی کف سرویس بهداشتی آموزش تصویری نصب ایزوگام سرویس بهداشتی قیمت ایزوگام سرویس بهداشتی

 

عایق کاری در سرویس های بهداشتی به چه صورت است؟

عایق کاری مکانهایی مانند حمام و توالت که ریزش و تجمع آب در کف آن بسیار است امری ضروری که باید با دقت فراوان انجام شود. معمولا برای عایق کاری سرویس‌های بهداشتی از قیرگونی به دلیل چسبندگی و ضخامت زیاد آن استفاده می‌شود. اما گاهی اوقات کارفرما بدین منظور که قیمت ایزوگام از قیر گونی پایین تر است، روش نصب ایزوگام را برای عایق کاری سرویس‌ها ترجیح می‌دهد.

زمانی ایزوگام به تنهایی یک عایق کامل برای سرویس‌ها می‌باشد که ایزوگام کار هنگام اجرای ایزوگام موارد زیر را به درستی انجام دهد.

۱- بعد از سیمانکاری کف توسط بنا و خشک شدن کامل آن اقدام به برش اضافه لوله فاضلاب با فرز و هم سطح کردن آن با کف کند.

نکته ۱: نباید برای برش لوله فاضلاب از چراغ ایزوگام و حرارت دادن استفاده کند.

 

ایزوگام مناسب کف سرویس قیرگونی کف سرویس

 

نکته ۲: اشتباه رایج توسط اغلب ایزوگام کاران این است که لوله تعبیه شده برای توالت فرنگی را نیز برش می‌زنند و بعد از سرامیک کاری و بالا آمدن ارتفاع کف سرویس هنگام کار گذاشتن توالت فرنگی توسط نصاب عمل اتصال به خوبی انجام نمی‌شود. پس تنها لوله‌ای که عایق کار نباید آن را برش دهد لوله ۱۲ سانتی متری توالت فرنگی می‌باشد.

۲- سپس برای بهتر چسبیدن ایزوگام، اقدام به قیر اندود کردن سطح سیمانکاری شده بکند.

۳- بعد از این مرحله اقدام به برش و نصب ایزوگام در اندازه‌های کوچک برای داخل لوله‌های تخلیه فاضلاب کند. همچنین یک تکه ۵۰ ×۵۰ ایزوگام روی هر کف شور به دلیل اهمیت آن نصب کند.

۴- حال با طی مراحل بالا می‌تواند اقدام به باز کردن رول ایزوگام در اندازه‌های بزرگ کرد. فقط هنگام نصب زوایای ۹۰ درجه دقت فراوانی کند همچنین در بحث جوشکاری بندهای ایزوگام با احتیاط عمل کند.

در پایان ذکر این نکته که در ایزوگام کاری سرویس بهداشتی به دلیل فضای بسته آن و حرارت ایجاد شده توسط چراغ ایزوگام ممکن است لوله کشی آب سرد و گرم آسیب ببیند. بدین منظور قبل از هر کاری اقدام به پوشش این لوله‌ها با گچ می‌کنیم سپس کار ایزولاسیون را انجام می‌دهیم.

 

ویژگی های کف سازی سرویس بهداشتی خوب چیست؟

 از ویژگی مهم کف ‌سازی سرویس بهداشتی استحکام و پایداری در برابر نفوذ رطوبت است. از خصوصیات دیگر کف‌ سازی سرویس بهداشتی می‌توان مقاومت در برابر اصوات و حرارت شیب بندی، ایجاد لایه های ایزولاسیون، آب بندی به صورت اصولی نام برد.

بنایی
برای سرویس بنایی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading