آزمون GRE چیست؟ به همراه منابع آزمون GRE

ثبت درخواست " آموزش انگلیسی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آزمون GRE چیست؟ به همراه منابع آزمون GRE

یکی از مهمترین مواردی که کسب اطلاع در خصوص آزمون GRE را ضرورت بخشیده است، تاکید برخی کشورها و دانشگاه‌ها بر ارائه نمره این آزمون برای اخذ پذیرش تحصیلی و کاری است. نمره آزمون GRE از موارد مهم در هنگام دریافت اطلاعات برای کاربران متقاضی می‌باشد. برای ارائه یک تعریف کلی و اساسی در پاسخ به سوال آزمون GRE چیست، می‎توان آن را یک فیلتر ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های معتبر دنیا دانست.

در این مقاله از مجله خدمت از ما، به معرفی منابع آزمون GRE، بخش‌های متفاوت آزمون، هزینه آزمون GRE و ... خواهیم پرداخت.

 

آزمون GRE چیست؟ چه کاربردی دارد؟

آزمون Graduate Record Examinations) GRE) تحت نظارت یک موسسه به نام Educational Testing Service به اختصار ETS برگزار می‌شود. از دید این موسسه آزمون GRE یعنوان یک راه هوشمندانه برای ورود به دنیای تحصل و کسب و کار می‌باشد. با بررسی اینکه چه کسانی نیاز به گذراندن آزمون GRE را برای دریافت پذیرش در خارج از کشور دارند، به درک مطلوبی از اینکه آزمون GRE چیست، می‌رسیم.

بنا به اعلام بیشتر دانشگاه‌های دنیا و مدارس کسب و کار دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل و گذراندن دوره‌های تحصیلات تکمیلی مثل کارشناسی ارشد (Master’s) و دکترا (Doctoral) را در خارج از کشور را دارند ملزم به شرکت در این آزمون هستند.

در واقع افراد متقاضی تحصیل و کار در رشته‌های علوم پایه، رشته‌های فنی و مهنذسی و هنر گرفته تا علوم انسانی باید در آزمون GRE شرکت کرده و نمره مطلوب دانشگاه مدنظر خود را از این آزمون دریافت کنند.دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل و کسب و کار در رشته‌های حقوق و پزشکی را دارند از این قاعده مستثنی هستند.

 

آزمون GRE

 

بخش‌های آزمون GRE

آزمون GRE در دو نوع جنرال و سابجکت برگزار می‎شود. آزمون اصلی همان آزمون جنرال است و آزمون سابجکت یک آزمون جانبی به شمار می رود. در این بخش به تفصیل درباره هر دو نوع آزمون GRE صحبت می‌کنیم.

 

آزمون GRE Subject

آزمون GRE Subject در بردارنده‌ی دروس تخصصی رشته‌هایی خاص (زیست‌شناسی، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضی، فیزیک و روان شناسی) می‌باشد. منابع آزمون GRE برای هر کدام از این شاخه‌های تخصصی بصورت تفکیک شده به متقاضیان ارائه می‌شود. این نوع از آزمون GRE این امکان را به افراد می‌دهد که با دیدی تخصصی تر برای شرکت در این آزمون آماده شده و تنها در حوزه مد نظر خود مطالعات بیشتری داشته باشند.

آزمون GRE Subject به صورت کاغذی و سه بار در سال در سراسر دنیا برگزار می‌شود. زمان آزمون در تمام رشته ها ۲ ساعت و ۵۰ دقیقه بوده، ولی تعداد سوالات در رشته‌های مختلف با هم فرق می کند.

 

آزمون GRE Subject

 

آزمون GRE General

آزمون اصلی که اوصولا در GRE به آن اشاره می‌شود، در واقع GRE General بوده که هر هفته در موسسات و آموزشکده‌های گوناگون در سطح کشور بصورت منظم و کامپیوتری برگزار می‌شود.

آزمون GRE General کتبی به سه بخش بصورت زیر تقسیم بندی شده است:

 • Quantitative: بر اساس استدالال‌های کمی و ریاضیات با منابع آزمون GRE متشکل از دروس جبر، هندسه، تجزیه و تحلیل داده ها و حل مسائل کتب دبیرستان و در قالب 130تا 170 سوال ساده می‌باشد.
 • Verbal: تشکیل شده از استلال‌های کیفی و زبانی و منابع آزمون GRE این بخش درک مطلب ،تست زبان و جاهای خالی برای اطلاع از میزان درک و تسلط افراد بر مفاهیم انگلیسی است.
 • Analytical Writing : این بخش یک نمونه تست استدالالی داوطلب با نوشتن یک مطلب است. این قسمت از دو بخش تشکیل شده که بخش اول یعنی بخش Issue و بخش دوم یعنی بخش Argument می‌باشد. بخش Issue از قسمت رایتینگ تافل و آیلتس دشوارتر بوده و نیاز به دقت بیشتری دارد.

 

آزمون GRE General

 

تفاوت آزمون GRE با آیتلس و تافل چیست؟

در پاسخ به افرادی که آزمون GRE را همانند آیتلس و تافل یک تست زبان می‌دانند، می‌توان گفت GRE یک تست منطق است و توانایی‌های تحلیلی شما را مورد سنجش قرار می‌دهد. در واقع آزمون جی آر ای توانایی های منطقی فرد را برای استدلال‌های صحیح در دوره تحصیل و کسب و کار فرد قبل از ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی (Graduate School) و مدارس کسب و کار (Business School) مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

 

تفاوت آزمون جی آر ای با تافل و آیلتس

 

منابع آزمون GRE کدامند؟

یکی از اساسی ترین نکات در بررسی و کسب اطلاعات از تعریف آزمون GRE چیست، شناخت منابع این آزمون برای افراد متقاضی است. در این قسمت به معرفی منابع آزمون GRE می‌پردازیم.

 

منابع vocabulary آزمون GRE

منابع عنوان شده در این قسمت در هدف تقویت و آمادگی افراد برای یادگیری لغات پیچیده آزمون GREارائه می‌شوند.

 • اپلیکیشن Magoosh GRE Vocabulary Flashcards 
 • کتاب یا اپلیکیشن Barrons’s Essential words for the GRE که به ۸۰۰ بارونز هم معروف است.
 • مجموعه فلش کارتهای Manhattan

 

منابع آشنایی با ساختار آزمون GRE

بهترین گزینه برای دریافت سوالات مطرح شده در آزمون GRE کتاب The Official Guide to the GRE General Test و زیر مجموعه‌های آن می‌باشد. در این بخش زیر مجوعه‌های این منبع سوالات آزمون GRE را معرفی می‌کنیم.

 • The Official Guide to the GRE® General Test 
 • Official GRE® Quantitative Reasoning Practice Questions
 • Official GRE® Verbal Reasoning Practice Questions

 

منابع آزمون GRE

 

بهترین منابع آشنایی با تکنیک‌های آزمون GRE

برای معرفی بهترین منابع آزمون GRE می‌توان به مجوعه کتاب منتهن و ویدئو سایت مگوش با عناوین زیر اشاره داشت:

 • Manhattan Prep GRE Strategy Guides
 • مجوعه ویدیوهای سایت magoosh.com

این مجموعه شامل ۸ جلد کتاب است که ۶ جلد اول مربوط به قسمت کوانت و ۲ جلد آخر مربوط به قسمت وربال از بخش‌های مهم آزمون GRE می‌باشند.

 

مجموعه نمونه سوالات آزمون GRE

 پس از منابع آزمون GRE معرفی شده در قسمت‌های قبلی می‌توان به منابع سوالات آزمون GRE کتاب ۵ پوندی منهتن و نمونه سوالات چینی که مرتب آپدیت می شوند ،اشاره داشت.

 

مجموعه نمونه سوالات آزمون GRE

 

1. نمونه سوالات وربال آزمون GRE:

 • TC-1200 (این فایل مرتب آپدیت می شود و تعداد سوالات آن بیشتر از ۱۲۰۰ است)
 • RC-240 (این فایل هم مرتب آپدیت می شود)

2. نمونه سوالات کوانت آزمون GRE:

 • ۴۰۰ سوال ایرانی (آپدیت می شود و هم اکنون نزدیک به ۱۰۰۰ سوال دارد)
 • ۲۴۰ سوال چینی

نمونه موارد بالا نشاندهنده‌ی آپدیت سریع نمونه سوالات پس از اتمام هر آزمون GRE و تاثیر مثبت این منابع سوال در نتیجه آزمون در کنار دیگر منابع دارد.

 

هزینه آزمون GRE و زمان برگزاری آن

آزمون GRE در حال حاضر در 9 مرکز سازمان سنجش، مؤسسه فرهنگی علامه سخن، مؤسسه آموزشی معرفت، مؤسسه آموزشی امیربهادر، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه ارومیه، دانشگاه شمال در آمل، دانشگاه شیراز و مجتمع آموزشی گسترش انفورماتیک زنجان برگزار می‌ شود.

هزینه ای که داوطلب برای شرکت در آزمون GRE باید پرداخت کند، 205 دلار آمریکا خواهد بود؛ و زمان برگزاری این آزمون وابسته به نوع آن در ماه های November و February یعنی آبان و بهمن ماه؛ و همین طور سپتامبر (شهریور- مهر)، اکتبر (مهر-آبان) و آوریل (فروردین-اردیبهشت) است.

4.5 امتیاز از 1290 رای


آموزش انگلیسی
برای سرویس آموزش انگلیسی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین