اصول چیدمان دکوراسیون منزل چگونه است؟

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
اصول چیدمان دکوراسیون منزل چگونه است؟

دکوراسیون منزل یکی از امور است که نیاز هر خانه ای است. دکوراسیون منزل در واقع همان اصول چیدمان دکوراسیون داخلی است. جالب است بدانید درآمد شغلی طراحی دکوراسیون داخلی بسیار عالی است اما بستگی دارد که معمار شما تا چه اندازه با تاریخ معماری داخلی آشنایی دارد؟ در این مقاله توضیحات دکوراسیون داخلی و به طور کلی تعریف دکوراسیون داخلی مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین تفاوت معماری داخلی و طراحی داخلی نیز ارزیابی می شود.

دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی در واقع حسی است که هنگام دیدن فضاها آن را تجربه می کنیم. این موضوع به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده و بر چگونگی زندگی، کا، بازی و حتی آرامش ما تاثیر می گذارد. خانه های آرامش بخش، محل های کار پر بازده و فضاهای عمومی زیبا تنها بخشی از کارکرد دکوراسیون مناسب است.

طراحان دکوراسیون داخلی فضاهایی را طراحی می کنند که نیازهای ما را پیش بینی کرده و به احساسات ما احترام می گذارند. آنها در این راه از مجموعه وسیعی از مهارت ها و دانش فنی استفاده می کنند. طراحی داخلی به طور چشمگیری از اواخر قرن بیستم آغاز شده است، در آن زمان ابتدا به عنوان یک حرفه شروع به ظهور کرد. 

 

طراح دکوراسیون داخلی منزل باید چه مهارتی داشته باشد؟

 • پارچه، مواد، رنگ، برنامه ریزی فضا، پایداری را به خوبی بشناسد
 • الزامات ساختاری، مسائل بهداشتی و ایمنی، و کدهای ساختمان را رعایت کند
 • توانایی کار با برنامه های کاربردی برای طراحی های دو بعدی و سه بعدی با کمک کامپیوتر (CAD) و ساخت مدل اطلاعات (BIM)

 

تاریخ معماری داخلی تحقیق درباره رشته دکوراسیون داخلی تزئینات ساختمان چیست تعریف دکوراسیون داخلی

 

امروز طراحان داخلی در اجرای دکوراسیون داخلی با پیمانکاران، معماران، مهندسین، هنرمندان صنایع دستی، نمایندگی های مبلمان و صاحبان کسب و کارهای مربوط به خانه همکاری می کنند. برای تبدیل شدن به یک طراح دکورسیون داخلی موفق، شما نیاز به یک آموزش جامع و مهارت برای کار در بسیاری از رشته ها مانند(معماری، طراحی گرافیک، هنر تزئینی و طراحی نور) دارید.

در واقع هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ‌ها، اثاثیه و سایر اشیا در اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه به عنوان تعریف دکوراسیون داخلی به کار می برند. البته دکوراسیون داخلی آپارتمان تنها محدود به اتاق ها نیست و اکنون به رشته فراگیری تبدیل شده که شما می توانید انواع دکوراسیون را حتی در سرویس بهداشتی و کابینت های آشپزخانه نیز داشته باشید.

 

انواع مدل های دکوراسیون داخلی

خود مقوله معماری و دکوراسیون داخلی منزل به بخش های فرعی مختلفی تبدیل می شود که در زیر به آنها اشاره می شود.

دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

 • سرویس بهداشتی یکی از نقاط خصوصی خانه به شمار می‌رود که دارای دیزاین داخلی خاص خود است. می‌توانید با ترفندهای ساده و کم هزینه‌ ای، دکور سرویس بهداشتی خانه‌تان را تغییر دهید و حال و هوای جدیدی به آن ببخشید.

 

دکوراسیون آشپزخانه

 • آشپزخانه ای که هر روز قلب تپنده خانه بوده و میزبان اعضای خانواده است نیز می تواند دکوراسیون خاص و شیک مختص به خود داشته باشد. برای آشنایی با انواع مدل های محبوب برای طراحی آشپزخانه دلخواه ‌مانند فرم های U شکل و L شکل این مقاله را بخوانید.

 

دکوراسیون کابینت ها

 • کابینت یکی از عناصر مهم آشپزخانه است که طراحی دکوراسیون داخلی آن می تواند انرژی خوبی روی شما در حین آشپزی بگذارد. 

 

درآمد شغل طراحی دکوراسیون داخلی تفاوت معماری داخلی و طراحی داخلی توضیحات دکوراسیون داخلی اصول چیدمان دکوراسیون داخلی

 

تفاوت دکوراسیون داخلی با طراحی داخلی

یکی از موضوعاتی که در این مقاله وجود دارد این است که گاهی واژه طراحی داخلی با دکوراسیون داخلی منزل اشتباها به جای هم به کار برده می شود. با اینکه این دو مورد شباهت زیادی به هم دارند اما از زوایایی با هم متفاوت اند که در زیر به آن اشاره می شود.

 • دکوراسیون داخلی شغلی که بیشتر به زیبایی شناسی و کمتر به دانش نیاز دارد، اما طراحی داخلی بر اساس دانش و دوره های فنی و اصول دانشگاهی است. بیشتر فارغ التحصیلان این رشته دروس تخصصی در مورد آن می گذرانند.
 • دکوراتورهایی که در دکوراسیون داخلی مشغول به کار هستند، بیشتر با توجه به سبک مبلمان و ساختمان، مسئول تغییر شکل دادن اتاق ها می شود و به نظرات مشتری توجه می کنند. اما طراحان داخلی نه تنها ظاهر اتاق را عوض می کنند، بلکه تغییراتی در کارایی اتاق نیز ایجاد می نمایند. فعالیت های آنان شامل نقاشی کف ساختمان تا چیدمان لوازم تزئینی در داخل اتاق است و به نوسازی فضا می پردازند.
 • دکوراتورهای داخلی معمولی به تنهایی نیز از عهده کار خود بر می آیند و تعاملی با معماران ندارند و بیشتر با کسب و کارهای مربوط به مبل و پرده در تماس هستند. اما طراحان داخلی اغلب رابطه نزدیکی با معماران و پیمانکاران ساختمانی دارند و در تلاش هستند تا رضایت مشتری را به نحو احسن بدست آوردند.

بنابراین اگر نیاز به بازسازی و تغییرات کلی ندارید و تنها می خواهید چیدمان خانه را عوض کنید به سراغ دکوراتور داخلی برای اجرای دکوراسیون داخلی منزل و در غیر این صورت از طراح داخلی کمک بخواهید.

 

نهایت قیمت اجرای این طراحی ها

هزینه دکوراسیون داخلی را نمی توان یک رقم مشخص دانست. چرا که این کار بسیار وابسته به اقلامی است که دکوراتور با توجه به جنس و کیفیت آن انتخاب می کند. ضمن اینکه هدف شما از دکوراسیون نیز باید مشخص باشد تا بتوان برآورد تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی را حساب کرد.

برای مثال نیاز به بازسازی کامل ساختمان به همراه نقاشی دارید، یا تنها کاشی کاری و سرامیک و کابینت سازی را مدنظر قرار داده اید. دوخت و نصب پرده و آیفون تصویری و کاغذ دیواری هم جزو آیتم هایی است که می خواهید در دکوراسیون داخلی منزل شما لحاظ شود یا خیر. به همین منظور به شما پیشنهاد می شود که برای آگاهی از قیمت طراحی داخلی دکوراسیون منزل با متخصصان خدمت از ما مشورت کنید.

 

نتیجه گیری از مقاله دکوراسیون داخلی 

به طور کلی دکوراسیون داخلی یک مهارت عالی با درآمد بسیار خوب است. به شرط اینکه معماری که استخدام کرده اید تجربه کافی در این زمینه داشته باشد. بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی نمونه کارهای فرد را بخواهید. در صورتی که با سلیقه شما سازگاری داشت با وی شروع به همکاری نمایید.

طراحی و دکوراسیون داخلی
برای سرویس طراحی و دکوراسیون داخلی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading