آجر سفید در طراحی داخلی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آجر سفید در طراحی داخلی

امروزه آجر سفید در نماهای های خانه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و بسیار محبوب شده است. آجر نما سفید در طراحی داخلی خانه‌ها استفاده می‌شود و بافت سنتی و روستیک زیبایی با استفاده از آجر سفید می‌توانید برای منزل خود به ارمغان آورید. آجر نما سفید را می‌توانید به هر سبکی در نمای خانه خود به کار ببرید. این آجرهای سفید به دلیل حرارت بالایی که در کوره به آن وارد می‌شود دارای دوام و استحکام بالایی نیز هستند. استفاده از آجر سفید در طراحی داخلی حسی از تاریخ را به فضاهای مدرن انتقال می‌دهند.

در چه قسمت‌هایی از خانه می‌توان از آجر سفید استفاده کرد؟

خیلی از افراد از آجر سفید در فضای پشت تخت در اتاق خواب خود استفاده می‌کنند. می‌توان این آجرها را همراه با قاب‌های چوبی و سایه روشن بژ یا خاکستری ترکیب کرد تا به فضای اتاق خواب شما حس گرم تری دهد.

 

آجر سفید در طراحی داخلی

 

امروزه از سبک روستیک همراه با آجر نما سفید در آشپزخانه بسیار محبوب شده است. استفاده از این سبک حس آرامش و پاکی را در فضای آشپزخانه شما دوچندان می‌کند. معمولا در فضای بین کابینت‌ها از این آجرهای سفید استفاده می‌شود.

یکی از کاربردهای آجر سفید استفاده آن در سالن نشیمن است. می‌توانید یک قسمت از اتاق نشیمن خود را با این آجرها دکور کنید. استفاده از مبل‌هایی با رنگ‌های خنثی و تیره فضای نشیمن شما را دلنشین‌تر خواهد کرد.

استفاده از نما آجر سفید در نقاط کانونی مثل دیوارهای پشت شومینه و تلویزیون نیز جلوه زیبایی به منزل شما خواهد داد.

 

جنس آجر سفید از چیست؟

همان طور که گفته شد آجرها به دلیل پخته شدن در کوره از مقاومت بالایی برخوردار هستند. بیس آجرهای سفید از خشت می‌باشد که آن را درون قالب های مخصوصی می‌ریزند که پس از خشک شدن آن را می سابند و به آن آهک می‌زنند تا رنگ آن سفید شود. جنس آجر سفید معمولا از خاک سفید نسوز است که بعد از اینکه خشت آن فشرده شد درون کوره آن را قرار می‌دهند. قرار دادن این آجرها در کوره باعث خشک شدن و استحکام آجر می‌شود و به دلیل اینکه نسوز هستند در معرض حرارت بالا دچار آسیب نمی شوند.

 

آجر سفید

 

قیمت آجر سفید دکوراتیو

این آجرها به دلیل اینکه مواد اولیه آن از جنس خشت است هزینه بالایی نسبت به سایر دکورها برای شما نخواهد داشت. باید توجه داشته باشید آجر سفید به خاطر کارهای بیشتری که روی آن انجام می‌شود مقداری قیمت آن از آجرهای معمولی بالاتر است. تعرفه قیمت آجرها سالیانه فرق دارد ولی اگر قصد استفده از این نوع آجرها در منزل دارید نگران قیمت آن نباشید، چرا که ارزان‌تر از سنگ‌ها و دیگر متریال برای شما در می‌آید.

 

نحوه نصب آجر سفید دکوراتیو

قبل از نصب آجر سفید باید توجه داشته باشید که دیوارها یکدست باشد و ناهمواری نداشته باشد. اگر دیوار شما دارای پنجره باشد باید از قبل آن را پیشبینی منید تا از شیوه دیگری برای نصب استفاده کنید. آجرهای سفید به صورتی تکی بر روی دیوار نصب می‌شود و پشت هر آجر چسب‌های مخصوص زده می‌شود سپس به دیوار به صورت رجی نصب می‌شود. بعد از نصب رج اول برای اطمینان از صافی آجرها باید از صلیب استفاده کنید.

بعد از نصب آجرها باید صلیب را بردارید و با استفاده از پود بندکشی و و مخلوط آن با آب خمیر به دست آمده را بین آجرها بکشید تا فضای بین آجرها پر شود. در آخر نیز باید آن را فرچه کشی منید تا یک دست شود.

 

آجر سفید دکوراتیو

 

مزایای آجر نما سفید

  • قیمت پایین آن نسبت به سایر مواد دکوراتیو
  • استحکام و طول عمر بالا
  • ضد آب و ضد ضربه
  • تنوع مختلف
  • عایق صوتی حرارتی
  • مقاوم در برابر حرارت
  • ایجاد حس آرامش در فضا
  • دسترسی آسان

آجر سفید دکوراتیو

آجر سفید دکوراتیو همان آجر نما سفید هستد که در دکوراسیون داخلی منزل کاربرد دارند. این آجرها دارای تنوع زیادی هستند. ضخامت این آجرها از 1 سانت تا 4 سانت می‌باشند و متناسب با سلیقه شما انتخاب می‌شود. آجر سفید دکوراتیو را می‌توانید روی انواع دیوارها به راحتی نصب کنید. از لحاظ معماری داخلی این آجرها حس گرمایی را به منزل شما خواهد داد و با هر سلیقه‌ای می‌توانید از آن استفاده کنید. این آجرها به صورت رج به رج ساخته می‌شوند.

 

سخن پایانی

در این مطلب سعی شد درباره آجر سفید و استفاده آن در فضای منزل به شما مطالبی را بگوییم، چنان چه قصد دکور نمای منزل خود با آجر سفید یا هر متریال دیگری داشته باشید می‌توانید با ثبت سفارش در بازار آنلاین "خدمت از ما" با بهترین معماران داخلی ارتباط بگیرید. با خواندن پروفایل هر یک از متخصصین و خواندن نظرات سایر کاربران درباره پروژه های قبلی آن‌ها می‌توانید بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید. همچنین در خدمت از ما می‌توانید به رایگان از متخصصین این زمینه استعلام قیمت بگیرید.

4.5 امتیاز از 1233 رای


طراحی و دکوراسیون داخلی
برای سرویس طراحی و دکوراسیون داخلی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین