ارورهای ماشین لباسشویی بوش

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ارورهای ماشین لباسشویی بوش

ارورهای ماشین لباسشویی بوش عاملی موثر در تشخیص علت خرابی  و ضرورت تعمیرات لباسشویی بوش در حالت‌های محتلف است. ارور لباسشویی بوش که شامل یک سری کد خطا بوده با پیام‌های خاص و مهمی همراه است. در صورت مشاهده کد خطای ماشین لباسشویی بوش باید سریعا نسبت به رفع علت بوجود آورنده این خطا اقدام شود.

رفع خطای f23 لباسشویی بوش و دیگر ارورهای ماشین لباسشویی بوش تا حد زیادی مشکلات بوجود آمده در این دستگاه را برطرف می‌کند. از آنجایی که برخی از این خطاها روند عملکرد ماشین لباسشویی را به کلی مختل کرده بنابراین توجه به علائم و ارورهای ماشین لباسشویی بوش شرایط را برای رفع این مشکلات ایجاد می‌کند.

 

برخی از کد‌های خطا و ارورهای ماشین لباسشویی بوش به راحتی با یک ریست کردن یا فشردن دکمه‌های مختلف قابل رفع هستند. اما در حالتی دیگر ممکن است کد خطای نمایش داده شده پیام آور نقص در یک قطعه و تجهیزات وابسته مثل تسمه ماشین لباسشویی باشد. این مشکلات گاها با نیاز به تعمیر موتور ماشین لباسشویی همراه بوده که در این شرایط مشورت با افراد متخصص بهترین اقدام می‌باشد.

 

ارور ماشین لباسشویی بوش

 

در این مقاله همانند تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال، عیب یابی و تشخیص کد خطای ماشین لباسشویی ال جی و سایر برندها به بررسی ضرورت شناسایی ارور ماشین لباسشویی بوش به معرفی ارورهای ماشین لباسشویی بوش در قالب یک جدول پرداخته شده است.

 

ضرورت شناخت ارور ماشین لباسشویی بوش

یکی از روش‌های پر کاربرد و در دسترس برای تشخیص سریع علت خرابی ماشین لباسشویی بوش شناخت ارور‌های نمایش داده شده در این دستگاه است. در واقع هر کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی بوش حامل یک پیغام و هشدار درباره عملکرد تجهیزات وابسته به ماشین لباسشویی است.

کد خطا یا ارورهای ماشین لباسشویی بوش با ترکیبی از حروف انگلیسی بزرگ و کوچک و اعداد طراحی شده و هر کدام به یک قطعه خاص اشاره دارد. زمانی که ماشین لباسشویی بوش کیفیت لازم را برای شستن لباس‌ها نداشته یا با نقص فنی مواجه بوده مشاهده این کدها بر روی صفحه نمایش تا حدودی به رفع این مشکلات کمک می‌کند.

 

کد خطای ماشین لباسشویی بوش

 

داشتن اطلاعات کافی درباره کد خطای ماشین لباسشویی بوش یک گام اساسی در جهت رفع ایرادات جزئی مثل ایراد در طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی و جلوگیری از بروز مشکلات کلی در سیستم این ماشین لباسشویی است. در ادامه این مطلب با گردآوری ارور ماشین لباسشویی در یک جدول مجزا شرایط درک و تفهیم این کد‌ها را برای شما تسهیل می‌بخشیم.

 

معرفی ارورهای ماشین لباسشویی بوش

کد خطای ماشین لباسشویی بوش را می‌توانید با حروف انگلیسی E و F و اعداد اضافه شده به آنها در دفترچه راهنمای این ماشین لباسشویی بیابید. بعنوان مثال اگر با کد خطای F23 مواجه شدید می‌توانید علت بروز این خطا را در جدول ارائه شده در این قسمت مشاهده کنید.

 

کد خطای ماشین لباسشویی بوش

علت بروز ارور ماشین لباسشویی بوش

APDATE ERROR

برنامه تعبیه شده در برد مشکل دارد.

 

E16

به دلیل خرابی میکروسوئیچ درب بسته نمی‌شود.

E17

  ( آبریزی ماشین لباسشویی) علت آبگیری مداوم لباسشویی، بسته بودن شیر آب و خرابی اکوا

E18

گرفتگی پمپ تخلیه

E19

بیش از حد گرم شدن آب، خرابی المنت، ضعف ولتاژ

E20

خرابی المنت، مشکل درسنسور NTC

E21

خطای مربوط به موتور لباسشویی و برد

E23

خرابی اکوا استاپ و بسته بودن شیر آب،  علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

E25

مشکل در سنسور کف دیگ شستشو

E26 |

مشکل در هیدروستات ماشین لباسشویی

E27

گرفتگی شیلنگ هیدروستات

E28

خرابی سنسور کف دیگ و شکستگی سنسور

E29

بسته بودن آب، مشکل در سنسور کف و اکوا استاپ

E31

مشکل در پمپ تخلیه، شیلنگ خروجی، هیدروستات

 و شیلنگ هیدروستات

E32

ایراد اضافه یا کم بودن لباس‌ها درموقع خشک کردن

E34

گرفتگی میکرو سوئیچ و خرابی میکرو سوئیچ درب

E35

خرابی میکروسوئیچ،ایراد در باز و بسته شدن قفل درب

E36

ایراد در میکروسوئیچ، سیم کشی و سوکت میکرو سوئیچ

E37

شکستگی و خرابی سنسورNTC

E38

شکستگی و خرابی سنسورNTC

E4

خرابی سنسور NTC، خرابی کابل و خرابی برد اصلی

E47

خرابی سنسور دما و احتمال نقص در موتور

E48

کم بودن ولتاژ و خرابی موتور

E49

زیاد بودن ولتاژ درماشین لباسشویی بوش

E50

وضعیت موتور، رله برد و توان موتور در 30 ثانیه بررسی شود.

E51

نقص در سوئیچ‌های قدرت موتور

E57

ا ولتاژ برق کمتر از ۲۰۰ و بررسی برد الکترونیکی

E58

خطای سنسور D3 و سرعت چرخاندن پایین

E59

بررسی سیم کشی، بررسی موقعیت از مگنت و برد D3

E60

ایراد در سنسور کف و سنسور جریان

E61

بررسی مدار سیم و قفل درب

فرمان ریست یا خاموش و روشن کردن دستگاه

E67

از کار افتادن کل دستگاه و عدم ارسال دستور در عملکرد ماشین لباسشویی 

 

با در اختیار داشتن ارورهای ماشین لباسشویی بوش تشخیص علت بروز بیشتر مشکلات برای شما فراهم می‎شود. به خاطر داشته باشید رفع خرابی ماشین لباسشویی بوش در مواقعی که خطای نمایش داده شده نقص یک قطعه را بیان می‌کند باید تحت نظارت یک تکنسین انجام شود.

اهمیت رفع خطای f23 لباسشویی بوش

ارور f23 ماشین لباسشویی فعال شدن مکانیزم آکوا استاپ را به کاربر اطلاع می‌دهد. در حالت کلی کار این مکانیزم حفاظت از نشت آب در ماشین لباسشویی بوش است. بعبارتی دیگر فرمان هدایت نشتی آب به سینی دستگاه در این حالت صادر می‌شود.

این ارور در حالت‌های دیگر نشاندهنده‌ی پارگی شیلنگ تخلیه یا پرکننده اصلی و شل شدن مخزن پودر در ماشین لباسشویی بوش است. رفع خطای F23 لباسشویی بوش به معنی رفع نشت آب در ماشین لباسشویی و تعویض سنسور آکوا استاپ بوده که هر دو در جلوگیری از خرابی ماشین لباسشویی بوش تاثیر مستقیم دارند.

در نهایت همان اندازه که تشخیص ایراداتی مثل خرابی رله استارت یخچال، آسیب وارده به رله یخچال و یافتن علت سوختن المنت یخچال در روند تعمیر یخچال بوش و سایر برندها تاثیر داشته یا تشخیص سریع علت دود زدن اجاق گاز مانع بروز نقص در سیستم گاز است.بنابراین توجه به خطایابی و آشنایی با جدول ایرادت لباسشویی بوش نیز در استفاده بهینه و بالا بردن عمر عملکرد این دستگاه تاثیر بسزایی دارد. 

4.5 امتیاز از 1178 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین