پیوند درخت

پیوند درختان میوه و فواید آن

پیوند درختان میوه و فواید آن

کار پیوند درختان میوه را به دست حرفه ای ها بسپارید

پیوند درختان میوه و انواع درختان تکنیکی در باغبانی است که در آن بافت گیاهان به هم پیوند زده میشوند تا بعد از آن با هم رشد کنند. موفقیت پیوند درختان میوه در این است که قسمت رگه دار دو گیاه به هم وصل شوند و با هم رشد کنند.حال اگر برای پیوند درختان میوه ، پیوند گیاهان و... نیاز به کمک یک باغبان حرفه ای دارید روی ما  حساب کنید.

 


فواید پیوند درختان میوه و انواع گیاهان

  • ثمردهی زودتر از موعد: با پیوند زدن دو گیاه به هم باعث ثمر دادن گیاه زودتر از موعد معمول آن میشویم و قبل از این که مرحله نوجوانی خود را طی کنند میوه میدهند. در بسیاری درختان میوه ای، مرحله نوجوانی ممکن است 5 تا 9 سال طول بکشد ولی بعضی درختان مناطق استوایی نوجوانی میتواند تا 15 سال نیز  طول بکشد. پیوند زدن میتواند منجر به میوه دهی گیاه تنها در 2 سال شود.
  • پیوند هیبریدی (دورگه): جهت سرعت بخشی به فرآیند بلوغ گیاهان دو رگه میوه ای نیز پیوند انجام میشود. ممکن است میوه دهی گیاهان هیبریدی 10 سال یا بیشتر طول بکشد ولی با پیوند درختان میوه میتوان زمان شکوفه دادن و میوه دهی را کاهش داد.
  • یکی دیگر از اهداف پیوند درختان میوه مستحکم کردن گیاهان ضعیف تر است. چون قلمه گیاهان ریشه ضعیفی دارند ولی ریشه گیاه دیگر توانایی مقاومت در برابر شرایط سخت را دارد، پیوند زدن دو گیاه باعث کمک به قلمه ضعیف تر میشود.
  • مقاومت در برابر آفات و بیماری ها: در مناطقی که آفات یا بیماری ها در خاک وجود دارند و باعث جلوگیری از رشد و ثمردهی گیاهان میشوند، گیاهی که در برابر آفت و یا بیماری مقاوم است به گیاه غیر مقاوم پیوند زده میشود تا بتواند به مرحله ثمردهی برسد که در غیر این صورت احتمال ثمردهی آن بسیار کم بود.

 

پیوند درختان میوه و فواید آن

 

  • گرده افشانی: جهت برآورده کردن نیاز درختان به گرده نیز پیوند درختان میوه انجام میشود. درختان گرده افشان با گونه یکسان به طور پراکنده به درختان میوه پیوند زده میشوند تا در زمان شکوفه دهی نیاز به گرده برطرف شود.
  • حفظ یکپارچگی درختان: در صنعت کشاورزی جهت حفظ یکپارچی مزه و شکل و خصوصیات میوه ها، پیوند درختان میوه انجام میشود تا تمام میوه ها خصوصیات مطلوب یکسانی داشته باشند. وقتی درختی را پیوند میزنیم میتوانیم تا حد زیادی از ویژگی های آن اطمینان داشته باشیم مثلاً این که در چه زمانی شکوفه میدهد، در چه زمانی شروع به میوه دهی میکند، ویژگی های قابل پیش بینی مثل مقاومت به بیماری های خاص یا مقاومت در برابر سرما یا گرما را دارد و میتوان انتظار داشت که میوه های آن اندازه و کیفیت مشخص و از نوع خاصی باشند. با پیوند زدن میتوان از این که محصول نهایی چه خواهد بود تا حد خیلی خوبی اطمینان حاصل کرد.
  • یکی دیگر از دلایل انجام پیوند درختان میوه و انواع گیاهان، به وجود آوردن گیاهان جدید با خصوصیات نو است. برای مثال میتوان دو گیاه سیب زمینی و گوجه را به هم پیوند زد تا سیب زمینی و گوجه در یک گیاه تولید شوند، یکی بر روی زمین و دیگری زیر زمین. همچنین میتوان با پیوند درختان میوه به یکدیگر درختی داشت که چند نوع میوه مختلف از یک گونه بدهند. برای مثال درخت سیبی که چند نوع مختلف میوه سیب بدهد.

با خیالی راحت کار باغبانی منازل ، سمپاشی ،  چمن کاری ، هرس درختان میوه  و ... را به متخصصان "خدمت از ما" بسپارید.

3.67 امتیاز از 8 رای

پیوند درخت

پیوند درخت

ثبت رایگان سفارش

مطالب مرتبط با پیوند درخت

مطالب مرتبط با باغبانی

آبیاری درخت انگور
خدمات باغبانی در تهران
نگهداری از باغچه

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading