رفع نم دیوار بدون تخریب

ثبت درخواست "تشخیص ترکیدگی لوله"
رفع نم دیوار بدون تخریب

نم دیوار خانه

نم دیوار خانه یکی از مشکلاتی است که ممکن است به دلیل نشتی لوله آب رخ بدهد. نم دیوار خانه می‌تواند علت رطوبت خانه در زمستان باشد و یا رطوبت خانه در زمستان می‌تواند باعث نم دیوار خانه شود، که با استفاده از پوشش ضد رطوبت دیوار می‌توان از خراب شدن دیوار جلوگیری کرد. علت رطوبت خانه در زمستان سرد بودن هوای خارج خانه می‌باشد. برای از بین بردن رطوبت خانه در زمستان شما می‌توانید از مواد زد رطوبت مثل نمک استفاده کنید و یا با روشن کردن وسایل تهویه هوا مثل هود آشپزخانه میزان رطوبت خانه در زمستان را کاهش دهید.
برای از بین بردن لکه های نم دیوار خانه می‌توانید از پوشش دیوار نم دار استفاده کنید و یا از خدمت تشخیص ترکیدگی لوله بهره ببرید. برای رفع نم دیوار گچی باید ابتدا عاملی که باعث نم دیوار خانه شده است را شناسایی کنید و مشکل را برطرف کنید.
برای آشنایی با روش‌ها و راهکارهای رفع نم دیوار خانه در ادامه با ما همراه باشید.

 

کسانی که مشکل نم دیوار خانه برایشان پیش می‌آید معمولا:

 • علت رطوبت خانه در زمستان را جست‌وجو می‌کنند.
 • به دنبال خرید پوشش ضد رطوبت دیوار هستند.
 • خواستار رفع نم دیوار بدون تخریب هستند.
 • راه حل هایی برای پوشش دیوار نم دار می‌خواهد.
 • نیاز به روشی برای از بین بردن رطوبت خانه در زمستان دارند.
 • راه حل رفع نم دیوار گچی را جست‌وجو می‌کنند.
 • روشی برای از بین بردن لکه های نم دیوار می‌خواهند.
 • همچنین به دنبال از بین بردن رطوبت کف خانه هستند.

 

رایج‌ترین موضوعات در خصوص نم دیوار خانه:

 

چرا باید فورا به رفع نم دیوار خانه رسیدگی کرد؟

 گاها دیده می‌شود که تکه‌ای از دیوار خانه به خصوص در قسمت‌هایی که به توالت و حمام نزدیک است، نم کشیده و لکه‌های زرد همراه با شوره را به جای می گذارد. در چنین حالتی نمای ساختمان زشت خواهد شد و لازم است که حتما نسبت به رفع نم دیوار خانه اقدام نمایید.

 

دلایل بروز نم دیوار خانه چیست؟

بروز نم دیوار خانه ممکن است گاهی اوقات به خاطر مصالح نادرستی استفاده شده در اسکلت ساختمان، رطوبت و نم ناشی از آب به دلیل عدم عایق بندی و یا سوراخ شدن لوله‌ها و نشتی آب از آن باشد. دراین مواقع آب و هوا راحتی به دیوارهای خانه نفوذ می‌کند و خسارت‌های جبران ناپذیری را به بار می‌آورد.

همچنین خانه‌هایی که همیشه در معرض مستقیم نور خورشید باشد و یا در یک منطقه کاملا مرطوب بنا شده باشد، هم ممکن است پس از گذشت مدت زمان کوتاهی دچار نم زدگی شوند. چون این خانه‌ها نمی‌توانند جریان حرارت هوا، رطوبت و بخار آب را کنترل کنند.

همچنین یکی از دلایل بروز نم دیوار خانه و ریزش قسمتی از دیوار و ایجاد لکه روی دیوار ممکن است بر اساس شرایط آب و هوا باشد. به طور مثال ممکن است خانه‌هایی که در معرض برف و باران و یا رطوبت همیشگی هستند، دچار نم زدگی شوند.

 

پیشگیری بهتر از درمان است

همه ما می‌دانیم که پیشگیری از بروز اتفاقات بهتر از رفع عوارض رخ داده است. زمانی که نم دیوار خانه به صورت لکه‌ای بر روی دیوار نمایان می‌شود به این معنا است رطوبت در مغز دیوار و اسکلت آن به حدی اشباع شده است که اکنون به بیرون نشت کرده است. مسلما چنین دیواری ساختار محکمی نخواهد داشت و اگر در اولین فرصت رفع نم دیوار خانه را انجام ندهید این دیوار هر آن فرو خواهد ریخت.

اما لازم است که در ابتدا از نم کشیدن دیوار جلوگیری کنید.پس باید برای پیشگیری از نم دیوار خانه باید یک سری اقداماتی انجام دهید.

 

عایق بندی ساختمان (عایق رطوبت دیوار)

مهمترین نکته ای که باید برای جلوگیری از نم دیوار خانه انجام شود، عایق رطوبت دیوار و کف پوش ساختمان است. برای مثال دیوارهای نزدیک حمام و توالت و همچنین کف پوش این قسمت‌ها باید قیر و ایزوگام شوند تا رطوبت به دیوارها نم ندهد. لذا در زمان ساخت بنا حتما دقت کنید که مهندس ناظر به مسئله عایق بندی توجه کرده است.


ساخت بنا با مواد عایق

یکی از راه‌هایی که کمک می‌کند تا از بروز نم دیوار خانه جلوگیری شود این است که از همان ابتدای ساخت بنا، از مواد و متریال مناسب استفاده شود به گونه‌ای که در برابر جذب رطوبت عایق باشد. این مسئله در مناطقی که رطوبت خیز بوده و هوا شرجی است اهمیت بیشتری دارد.


جلوگیری از رسیدن رطوبت به دیوار

اگر قرار است که کف ساختمان خود را بشویید، سعی کنید که آب به دیوارها نرسد. اما اگر مجبور شدید که حتی دیوار را هم شست و شو دهید باید سریعا آن را خشک کنید. برای این منظور باید پنجره ها باز و وسایل گرمایشی را روشن کنید تا محیط خشک شده و رطوبت کاهش پیدا کند.


عایق بندی لوله کشی‌های ساختمان

تاسیساتی که در ساختمان وجود دارد، یک عمر مفید دارد و پس از آن خراب خواهند شد. شما باید لوله‌های کشی های ساختمان را بررسی کرده و در صورتی که می‌دانید دچار نشتی شده‌اند باید برای جلوگیری از نم دیوار خانه سریعا لوله ها را تعویض کنید.

 

نم دیوار خانه - علت رطوبت خانه در زمستان

 

خشک کردن لباس‌ها قبل از گذاشتن داخل کمد

زمانی که قرار است لباس‌ها را داخل کمد قرار دهید، مطمئن شوید که کاملا خشک شده و رطوبت ندارد. چرا که به مرور زمان رطوبت داخل کمد حبس شده و منجر به بروز نم دیوار خانه خواهد شد.

 

استفاده از دستگاه رطوبت گیر در ساختمان

در مناطق شمال و جنوبی کشور که به دریا نزدیک بوده و محیط زندگی همیشه مرطوب است، بهتر است از دستگاه‌های جذب رطوبت هوا در خانه استفاده کنید تا از تجمع رطوبت در خانه و در نتیجه از نم دیوار خانه جلوگیری کنید.

 

نصب تهویه حمام

بعد از هر بار دوش گرفتن، حتما فن تهویه را روشن کرده و کمی درب حمام را باز بگذارید تا رطوبت داخل حمام حبس نشود. در غیر این صورت نه تنها محیط حمام مستعد رشد عوامل بیماری زا خواهد شد بلکه به مرور زمان این رطوبت به داخل دیوار‌ها وارد شده و نم دیوار خانه رخ می‌دهد.

 

عوارض ناشی از نم دیوار خانه چیست؟

اما گاهی اوقات علی رغم تمام اقداماتی که برای جلوگیری از نم دیوار خانه انجام می شود، باز هم مشاهده می‌کنید که برخی از دیوارها دچار نم شده و خراب شده‌اند. شما با دیدن این وضعیت باید سریعا رفع نم دیوار خانه را انجام دهید. در غیر این صورت عوارض زیر رخ خواهد داد:

 • کاهش مقاومت دیوار ساختمان و در نتیجه احتمال ریزش آن
 • رشد میکروب‌ها، قارچ، باکتری و... در نم دیوار خانه
 • بو گرفتن دیوار و محیط خانه
 • ابتلا به بیماری‌های تنفسی و آلرژی های پوستی

 

 رفع نم دیوار بدون تخریب

با توجه به این که در هر شرایطی ممکن است نم دیوار خانه رخ بدهد، لازم است با کمک روش‌هایی برطرف کردن نم دیوار خانه را انجام دهید و در این قسمت از مقاله روش‌هایی را برای این منظور ارائه خواهیم کرد:

 

 • تهویه محیط خانه را بهبود دهید:
  مهمترین کار در زمان نم دیوار خانه این است که تهویه خانه را بهتر کنید تا رطوبت از محیط بیرون برود. برای این منظور باید پنجره‌ها و درب‌ها را باز گذاشته و از طرفی اگر ممکن است حتما وسایل گرمایشی را زیاد کنید تا در عین حال که هوا در جریان است، گم شدن محیط منجر به رفع نم دیوار خانه شود.

 • یافتن علت نم دیوار خانه:
  به هر حال این که دیوار خانه شما نم کشیده است، حتما دلیلی دارد. ممکن است که لوله های آب ترکیده باشد یا آب باران به دیوار زده و به دلیل عدم تابش مستقیم خورشید، دیوار خشک نمی‌شود. از طرفی ممکن است که در زمان شستن کف ساختمان، آب به داخل دیوار نفوذ کرده باشد. به هر حال شما باید علت نم دیوار خانه را یافته و سریعا آن را برطرف کنید.

 • ترمیم دیوار نم کشیده:
  فراموش نکنید که اگر دیوار خانه به شدت نم کشیده باشد و لک روی دیوار مرتبا در حال پیشروی است، شما باید این دیوار را ترمیم و بازسازی نمایید. بهترین کار برای رفع نم دیوار خانه این است که ابتدا دیوار را تخریب کرده و بعد از این که مطمئن شدید رطوبت داخل دیوار رفع شده است، مجددا ساخت را انجام دهید. توجه داشته باشید که این کار را باید توسط تیم مهندسی ماهر و خبره انجام دهید.

 

کلام آخر:

برای رفع هرگونه رفع نم دیوار بدون تخریب، نشتی، نم دیوار خانه، تشخیص ترکیدگی لوله و ... روی متخصصین ما حساب کنید. "خدمت از ما" با داشتن مجرب ترین تیم فنی و تاسیساتی برای بر طرف کردن هرگونه مشکل شما اعلام آمادگی می‌کند.

به این مطلب امتیاز دهید

3.76 امتیاز از 118 رای

تشخیص ترکیدگی لوله

برای سرویس تشخیص ترکیدگی لوله از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تاسیسات

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading