رفع نم دیوار بدون تخریب

ثبت درخواست " تشخیص ترکیدگی لوله "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رفع نم دیوار بدون تخریب

رفع نم دیوار گچی و نم دیوار خانه امروزه یکی از دغدغه های افراد شده است،  که به دلیل نشتی لوله آب رخ می‌دهد. این مشکل می‌تواند علت رطوبت خانه در زمستان باشد و یا رطوبت خانه در زمستان می‌تواند باعث نم دیوار خانه شود، که با استفاده از پوشش ضد رطوبت دیوار می‌توان از خراب شدن دیوار جلوگیری کرد. علت رطوبت خانه در زمستان سرد بودن هوای خارج خانه می‌باشد.

برای از بین بردن آن شما می‌توانید از مواد ضد رطوبتی چون نمک استفاده کنید یا با روشن کردن انواع وسایل تهویه هوا مانند هود آشپزخانه، میزان رطوبت خانه را در فصول سرد سال کاهش دهید. برای از بین بردن لکه های نم دیوار خانه می‌توانید از بهترین پوشش برای دیوارهای نم دار استفاده کنید و یا از خدمات تشخیص ترکیدگی لوله بهره ببرید.

به یاد داشته باشید که برای رفع نم دیوار گچی باید ابتدا عاملی که باعث نم دیوار خانه شده است را شناسایی کنید و مشکل را برطرف کنید. برای آشنایی با روش‌ها و راهکارهای رفع نم دیوار بدون تخریب در ادامه این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" با ما همراه باشید.

افراد هنگام نم دیوار خانه به دنبال چه هستند؟

 • علت رطوبت خانه در زمستان را جست‌وجو می‌کنند.
 • به دنبال خرید پوشش ضد رطوبت دیوار هستند.
 • خواستار رفع نم دیوار بدون تخریب هستند.
 • راه حل هایی برای پوشش دیوار نم دار می‌خواهد.
 • نیاز به روشی برای از بین بردن رطوبت خانه در زمستان دارند.
 • راه حل رفع نم دیوار گچی را جست‌وجو می‌کنند.
 • به دنبال بهترین پوشش برای دیوارهای نم دار هستند.
 • همچنین به دنبال از بین بردن رطوبت کف خانه هستند.
 • علت اب دادن سقف دستشویی چیست و از چه مایع درزگیر لوله فاضلاب استفاده کنند.

چرا باید فورا به رفع نم دیوار خانه رسیدگی کرد؟

 گاها دیده می‌شود که تکه‌ای از دیوار خانه به خصوص در قسمت‌هایی که به توالت و حمام نزدیک است، نم کشیده و لکه‌های زرد همراه با شوره را به جای می گذارد. در چنین حالتی نمای ساختمان زشت خواهد شد و مدام بوی رطوبت در فضا هست، همچنین ماندگاری و برطرف نکردن علت آن می تواند باعث بروز آن در بخش ها و قسمت های دیگر دیوار شود؛ پس لازم است که حتما نسبت به رفع نم دیوار خانه اقدام نمایید.

 

دلایل بروز نم دیوار خانه چیست؟

گاهی اوقات ممکن است بروز نم دیوار خانه به خاطر استفاده شدن مصالح ناردست در ساخت اسکلت ساختمان باشد؛ چرا که رطوبت و نم ناشی از آب به دلیل عدم عایق بندی و یا سوراخ شدن لوله‌ها و نشتی آب از آن به وجود خواهد آمد. دراین مواقع آب و هوا به راحتی به درون دیوارهای خانه نفوذ خواهد کرد و احتمال بروز خسارت‌های جبران ناپذیر را به شدت افزایش می‌دهد.

قرار گرفتن خانه در معرض نور خورشید به صورت مستقیم، در کنار ساخت خانه در مناطق کاملا مرطوب، از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند تنها پس از مدت کوتاهی موجب شود تا دیوارها به دلیل عدم کنترل جریان هوا، رطوبت و بخار آب دچار نم زدگی بشوند.

همچنین یکی از دلایل بروز نم دیوار خانه و ریزش قسمتی از دیوار و ایجاد لکه روی دیوار ممکن است بر اساس شرایط آب و هوا باشد. به طور مثال ممکن است خانه‌هایی که در معرض برف و باران و یا رطوبت همیشگی هستند، دچار نم زدگی شوند.

 

رفع نم دیوار بدون تخریب

 

اهمیت از بین بردن رطوبت کف خانه و دیوار

همه ما می‌دانیم که پیشگیری از بروز اتفاقات بهتر از رفع عوارض رخ داده است. زمانی که نم دیوار خانه به صورت لکه‌ای بر روی دیوار نمایان می‌شود به این معنا است رطوبت در مغز دیوار و اسکلت آن به حدی اشباع شده است که اکنون به بیرون نشت کرده است. مسلما چنین دیواری ساختار محکمی نخواهد داشت و اگر در اولین فرصت به از بین بردن رطوبت کف خانه و دیوار نپردازید این دیوار هر آن فرو خواهد ریخت.

اما لازم است که در ابتدا از نم کشیدن دیوار جلوگیری کنید.پس باید برای پیشگیری از نم دیوار خانه یک سری اقداماتی انجام دهید.

 

عایق بندی ساختمان (عایق رطوبت دیوار)

مهمترین نکته ای که باید برای جلوگیری از نم دیوار خانه انجام شود، عایق رطوبت دیوار و کف پوش ساختمان است. برای مثال دیوارهای نزدیک حمام و توالت و همچنین کف پوش این قسمت‌ها باید قیر و ایزوگام شوند تا رطوبت به دیوارها نم ندهد. لذا در زمان ساخت بنا حتما دقت کنید که مهندس ناظر به مسئله عایق بندی توجه کرده است.


ساخت بنا با مواد عایق

یکی از راه‌هایی که کمک می‌کند تا از بروز نم دیوار خانه جلوگیری شود این است که از همان ابتدای ساخت بنا، از مواد و متریال مناسب استفاده شود به گونه‌ای که در برابر جذب رطوبت عایق باشد. این مسئله در مناطقی که رطوبت خیز بوده و هوا شرجی است اهمیت بیشتری دارد.


جلوگیری از رسیدن رطوبت به دیوار

اگر قرار است که کف ساختمان خود را بشویید، سعی کنید که آب به دیوارها نرسد. اما اگر مجبور شدید که حتی دیوار را هم شست و شو دهید باید سریعا آن را خشک کنید. برای این منظور باید پنجره ها باز و وسایل گرمایشی را روشن کنید تا محیط خشک شده و رطوبت کاهش پیدا کند.


عایق بندی لوله کشی‌های ساختمان

تاسیساتی که در ساختمان وجود دارد، یک عمر مفید دارد و پس از آن خراب خواهند شد. لذا اکیدا توصیه می‌شود پس از گذشت مدتی حتما لوله‌های کشی های ساختمان خود را بررسی کنید و در صورت بروز هر مشکلی هر چه سریع‌تر جهت جلوگیری از نم دیوار خانه به تعویض لوله‌ها اقدام کنید.

 

نم دیوار خانه - علت رطوبت خانه در زمستان

 

خشک کردن لباس‌ها قبل از گذاشتن داخل کمد

یکی از عواملی که می‌تواند به سادگی از بروز نم دیوار خانه جلوگیری کند؛ اطمینان از خشک بودن لباس‌ها قبل از قرار دادن آن‌ها در کمد می‌باشد. به یاد داشته باشید که با مرور زمان رطوبت لباس‌های خشک نشده، در داخل محیط بسته کمد محبوس می‌شوند و نم زدگی را ایجاد می‌کنند.

شما می توانید برای حل این مشکل، محتوای مربوط به "رفع نم کمد دیواری " را مطالعه کنید.

 

استفاده از دستگاه رطوبت گیر در ساختمان

توصیه می‌شود در صورتی که در مناطق شمال و جنوبی کشور که به دریا نزدیک بوده و محیط زندگی همیشه مرطوب است زندگی می‌کنید؛ حتما از دستگاه‌های مخصوص جذب رطوبت هوا در خانه‌ی خود استفاده کنید. با این روش به سادگی می‌توانید از  هر گونه تجمع رطوبت در خانه و به تبع آن از بروز نم دیوار خانه پیشگیری کنید.

 

نصب تهویه حمام

بعد از هر بار دوش گرفتن، حتما فن تهویه را روشن کرده و کمی درب حمام را باز بگذارید تا رطوبت داخل حمام حبس نشود. در غیر این صورت نه تنها محیط حمام مستعد رشد عوامل بیماری زا خواهد شد بلکه به مرور زمان این رطوبت به داخل دیوار‌ها وارد شده و نم دیوار خانه رخ می‌دهد.

 

عوارض ناشی از نم دیوار خانه چیست؟

اما گاهی اوقات علی رغم تمام اقداماتی که برای جلوگیری از نم دیوار خانه انجام می شود، باز هم مشاهده می‌کنید که برخی از دیوارها دچار نم شده و خراب شده‌اند. شما با دیدن این وضعیت باید سریعا رفع نم دیوار خانه را انجام دهید. در غیر این صورت عوارض زیر رخ خواهد داد:

 • کاهش مقاومت دیوار ساختمان و در نتیجه احتمال ریزش آن
 • رشد میکروب‌ها، قارچ، باکتری و... در نم دیوار خانه
 • بو گرفتن دیوار و محیط خانه
 • ابتلا به بیماری‌های تنفسی و آلرژی های پوستی

 

 رفع نم دیوار بدون تخریب

با توجه به این که در هر شرایطی ممکن است نم دیوار خانه رخ بدهد، لازم است با کمک روش‌هایی برطرف کردن نم دیوار خانه را انجام دهید و در این قسمت از مقاله روش‌هایی را برای این منظور ارائه خواهیم کرد:

 

 • تهویه محیط خانه را بهبود دهید:
  مهمترین کار در زمان نم دیوار خانه این است که تهویه خانه را بهتر کنید تا رطوبت از محیط بیرون برود. برای این منظور باید پنجره‌ها و درب‌ها را باز گذاشته و از طرفی اگر ممکن است حتما وسایل گرمایشی را زیاد کنید تا در عین حال که هوا در جریان است، گم شدن محیط منجر به رفع نم دیوار خانه شود.

 • یافتن علت نم دیوار خانه:
  در هر صورتی که شما شاهد نم کشیده شدن دیوارهای خانه خود شدید، لازم است در ابتدا به دنبال دلیل آن و رفع هر چه زودتر آن باشید. ترکیدن لوله‌های آب یا خیس شدن دیوارها با آب باران و خشک نشدن آن‌ها در صورت عدم وجود نور خورشید می‌توانند از شایع‌ترین علل باشند. از طرفی نیز ممکن است که در زمان شستن کف ساختمان، آب به داخل دیوارها نفوذ کرده باشد. به هر حال شما باید علت نم دیوار خانه را یافته و سریعا آن را برطرف کنید تا از بروز سایر مشکلات جلوگیری کنید.

 • ترمیم دیوار نم کشیده:
  فراموش نکنید که اگر دیوار خانه به شدت نم کشیده باشد و لک روی دیوار مرتبا در حال پیشروی است، شما باید این دیوار را ترمیم و بازسازی نمایید. بهترین کار برای رفع نم دیوار خانه این است که ابتدا دیوار را تخریب کرده و بعد از این که مطمئن شدید رطوبت داخل دیوار رفع شده است، مجددا ساخت را انجام دهید. توجه داشته باشید که این کار را باید توسط تیم مهندسی ماهر و خبره انجام دهید.

 

کلام آخر:

برای رفع هرگونه رفع نم دیوار بدون تخریب، نشتی، نم دیوار خانه، تشخیص ترکیدگی لوله و ... روی متخصصین ما حساب کنید. "خدمت از ما" با داشتن مجرب ترین تیم فنی و تاسیساتی برای بر طرف کردن هرگونه مشکل شما اعلام آمادگی می‌کند.

4.5 امتیاز از 1731 رای


تشخیص ترکیدگی لوله
برای سرویس تشخیص ترکیدگی لوله از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین