رفع چکه سقف دستشویی

ثبت درخواست "تشخیص ترکیدگی لوله"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رفع چکه سقف دستشویی

چکه سقف از جمله مشکلاتی است که ممکن است در فصل سرما که بارندگی زیاد است گریبان‌گیر ما شود. چکه سقف به خصوص چکه سقف دستشویی، جز مشکلاتی است که اگر مقدار آن حتی کم باشد، نباید بی‌تفاوت از کنار آن رد شویم و ممکن است مشکلات بزرگتری همچون خرابی و خسارت بزرگ را به همراه داشته باشد. از این رو باید قبل از ایجاد مشکل اقدام به تعمیر و درست کردن سقف دستشویی خود کنیم تا مشکلات بزرگ را نداشته باشیم.

در ادامه این مطلب می‌توانید اطلاعات مفیدی در ارتباط با علت چکه سقف، نحوه تعمیر و رفع چکه سقف دستشویی و جلوگیری از چکه سقف مطالعه کنید.

علت چکه سقف دستشویی چیست؟

از آنجایی که سرویس بهداشتی جز مناطق مرطوب خانه به حساب می آید، ممکن است در معرض چکه کردن نفوذ آب باشد. نشتی و چکه سقف دستشویی دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد. نشتی توالت طبقه بالا، مشکلاتی در سیفون، ایراد در عایق بندی سقف و کف و ترکیدگی لوله از جمله دلایل چکه سقف دستشویی است.

تعمیر و رفع چکه سقف دستشویی یک کار تخصصی است و باید آن را به متخصص این کار بسپاریم.

 

 چکه سقف

 

چکه از توالت طبقه بالا:

گاهی اوقات ممکن است توالت طبقه بالا درست نصب و عایق نشده باشد و با هر بار استفاده از دستشویی و شستشوی آن به طبقه پایین نشتی بدهد. باید توجه داشته باشید که چکه از سقف توالت طبقه بالا در ابتدا به شکل لکه های زرد نمایان می‌شود و بعد با قره های آب همراه است. بنابراین اگر در سقف خود لکه زرد رنگ مشاهده کردید در اولین فرصت اقدام به پیدا کردن منشا آن بگردید و اقدام به تعمیر و رفع آن نشتی کنید.

 

چکه سقف دستشویی از سیفون:

یکی دیگر از علت های نشتی سقف دستشویی ایراد در سیفون است. به یاد داشته باشید که ایراد در لوله کشی و انشعایات سیفون ممکن است همیشه رخ دهد و از دلایل رایج چکه سقف دستشویی است. برای اطمینان از سلامت سیفون در هنگام چکه باید ابتدا لوله های سیفون را ببندید، اگر چکه ادامه داشت اشکال از سیفون نیست ولی در غیر این صورت سیفون مشکل دارد.

بهتر است در هنگام چکه کردن اتصالات لوله سیفون را بررسی کنید و در صورت خرابی و مشکل به لوله‌کش متخصص مراجعه کنید و مشکلات مربوط به آن را حل کنید.

 

اشکالات ناشی از عایق بندی کف دستشویی:

اگر عایق بندی کف دستشویی درست انجام نشده باشد و دچار مشکل شود، باعث بروز چکه می‌شود. عوامل زیادی مثل ترکیدگی لوله و مشکلات لوله کشی دیگر موجب ایجاد مشکل در عایق بندی کف می‌شود. اگر در ساختمان های قدیمی زندگی کنید باید حتما لوله‌کشی سرویس را چک کنید و اگر خراب باشد یا مشکل داشته باشد اقدام به تعمیر و تعویض آن کنید.

 

نشتی سقف دستشویی در اثر ترکیدگی لوله:

نشتی سقف دستشویی در اثر ترکیدگی لوله از مشکلاتی است که بیشتر در ساختمان‌های قدیمی اتفاق می‌افتد. ترکیدی لوله سرد و گرم سرویس بهداشتی نیز می‌تواند دلایل نشتی و چکه سقف باشد. بنابراین در صورت مشاهده ترکیدگی، خرابی یا حتی سوراخ در لوله‌ها سریعا اقدام به تعویض آن‌ها کنیم.

 

جلوگیری از چکه سقف

برای جلوگیری از چکه سقف باید اقداماتی را انجام دهیم که در ادامه به آن می‌پردازیم. اولین و مهم‌ترین اقدام برای جلوگیری از چکه سقف استفاده از عایق‌های رطوبتی است. قدم بعدی استفاده از لوله کشی و انشعابات مناسب و نگهداری درست از آن ها می‌باشد. گاهی اوقات ما با سوراخ کردن دیوار و کارهایی از این قبیل به لوله کشی آسیب وارد می‌کنیم و باعث ایجاد نشتی و چکه می‌شود.

 

چکخ سقف دستشویی

 

تشخیص چکه سقف

سقف ممکن است به هر دلیلی چکه کند. یکی از راه های تشخیص چکه سقف خرابی سقف است که کاملا واضح است و می‌توان با چک کردن سقف به آن پی برد. اگر شما حین  بارندگی یا پس از آن چکه مشاهده کردید و یا لکه زرد در سقف ایجاد شد بدانید که باید در سریع ترین زمان ممکن اقدام به تعمیر آن کنید و معمولا آب جاری سده از سقف های آسیب دبده رنگ کثیفی دارد.

در هنگام بارش برف در سقف های آسیب دیده، چکه به صورت بلور باقی می‌ماند وچکه در کناره های دیوار خارجی دیده می‌شود. همچنین اگر عایق روی شیروانی خیس شده باشید بدانید که عایق آسیب دیده و نیاز به تعمیر دارد.

 

مواد مورد نیاز برای تعمیر چکه سقف

از آنجایی که روش مشخصی برای وجود ندارد دلیل این چکه ها نیز متفاوت است. به طور مثال مشکلات سقفی به نجار و ابزار نجاری احتیاج  دارد،  ولی مشکلات ناشی از لوله کشی و سیفون به لوله کش و ابزار لوله کشی نیاز دارد.

 

رع چکه سقف دستشویی

 

نکاتی در رابطه با تعمیرات سقف

تعمیرات سقف کاری کاملا تخصصی است و اگر شما در این زمینه حرفه‌ای نیستید و تجربه کافی ندارید، هیچ‌گاه اقدام به تعمیر نکنید. در ادامه نکاتی مهم پس از تعمیر سقف را به شما می‌گوییم.

بعد از تعمیرات لوله سقف حتما حفره ایجاد شده را تا چند روز باز بگذارید تا کاملا خشک شود و پس از آن کارهای تعمیراتی سقف را انجام دهید. شما با ایجاد حفره در سقف سرعت فرایند خشک شدن را بیشتر می‌کنید؛ همچنین از رشد باکتری و قارچ‌هایی که بر اثر رطوبت ایجاد می‌شوند جلوگیری می کنید. توجه داشته باشید که اگر پس تعمیر سقف همچنان نم و رطوبت داشت باید سقف گچی را تعمیر کنید.

سخن پایانی

در این مطلب درباره چکه سقف دستشویی و رفع آن مطالبی را به شما گفتیم و راه‌های چکه سقف را بررسی کردیم.

اگر شما با مشکلات چکه سقف مواجه شدید بازار آنلاین "خدمت از ما" متخصصین خدمات تشخیص ترکیدگی لوله و رفع چکه سقف را برای شما می‌تواند فراهم کند. برای انجام این کار کافیست در وب سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت سفارش کنید و از بین افراد فعالی که وجود دارند با خواندن نظرات کاربران قبلی، یهترین انتخاب را داشته باشید. 

تشخیص ترکیدگی لوله
برای سرویس تشخیص ترکیدگی لوله از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading