رفع نشتی و تعمیر لوله فاضلاب

ثبت درخواست "تشخیص ترکیدگی لوله"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رفع نشتی و تعمیر لوله فاضلاب

تعمیر لوله فاضلاب و رفع نشتی لوله فاضلاب از جمله خدمات پردرخواست در حوزه تاسیسات و تعمیرات لوله کشی ساختمان است. به همین خاطر لازم دانستیم در خصوص نحوه تعمیر لوله فاضلاب، رفع نم لوله فاضلاب بدون خرابی و همچنین معرفی بهترین متخصصین برای تعمیر لوله فاضلاب، ترمیم لوله های فاضلاب و رفع نم و نشتی آن‌ها، محتوایی جامع تولید کنیم تا جوابگوی سوال های شما باشیم. پس همراه مجله خدمت از ما بیاید.

لوله‌های فاضلاب چه وظیفه‌ای دارند؟

همانطور که می‌دانید؛ لوله کشی فاضلاب در واقع مجموعه‌ای از لوله‌ها و اتصالات مرتبط  با یکدیگر هستند، خارج کردن آب آلوده و همچنین گازهای آلوده از ساختمان را وظیفه ی آن هاست. در سیستم لوله کشی فاضلاب، انتقال آب‌های آلوده توسط لوله‌های قائم و لوله اصلی صورت می گیرد و لوله های هواکش یا ونت ها گازهای آلوده را به خارج از ساختمان هدایت می‌کنند.  نقش سیفون در سیستم لوله کشی فاضلاب این است که از برگشت گازهای آلوده به داخل سرویس های بهداشتی و حمام جلوگیری می‌کند.

 

چرا باید کوچکترین مشکل در لوله‌های فاضلاب را برطرف کنیم؟

رخ دادن هر گونه مشکل در رابطه با لوله های فاضلابی و یا لوله های هواکش در ساختمان، می‌تواند باعث ایجاد آلودگی های محیطی فراوان، پخش شدن گازهای سمی، انتشار بوی نامطبوع و سلب آسایش ساکنین ساختمان شود. اگر فکر می‌کنید که لوله های فاضلاب ساختمان شما معیوب شده است، می‌توانید برای ترمیم لوله های فاضلاب، رفع نم لوله فاضلاب، رفع نشتی لوله های فاضلاب و به طور کلی برای تعمیر لوله فاضلاب روی تکنسین های خدمت از ما حساب کنید.

 

رفع نم لوله فاضلاب بدون خرابی

 

چه عواملی ما را مجبور به تعمیر لوله های فاضلاب می‌کند؟

 • قرار دادن حجم زیادی از مصالح ساختمانی بر روی لوله های فاضلابی در هنگام نصب لوله ها
 • مدفون نکردن لوله ها در عمق مناسب و استاندارد و در نتیجه وارد شدن فشار بالای اجسام بر روی لوله ها
 • استفاده از لوله های بی کیفیت و غیراستاندارد
 • نصب و تعبیه اشتباه لوله ها 
 • وارد شدن اجسام خارجی به درون لوله ها و مسدود شدن آنها
 • فرسوده شدن لوله ها به دلیل استفاده طولانی مدت از آن ها

 

چرا باید برای رفع نشتی لوله فاضلاب سریعا دست به کار شد؟

یکی از رایج ترین مشکلات و تعمیرات لوله های فاضلاب، رفع نم و رفع نشتی لوله ها است. بروز نشتی در لوله فاضلاب شاید همان ابتدا ساده به نظر برسد و با مرور زمان می‌تواند جوری دردسر ساز شود که دیوار های خانه را خراب کند و آرامش را از ما صلب کند. پس نشتی لوله های فاضلاب را جدی بگیرید و به محض مشاهده نشتی لوله های ساختمان، به دنبال یک لوله‌کش برای  رفع نشتی لوله فاضلاب بگردید.

 

علت نشتی لوله های فاضلاب چیست؟

 • نشتی لوله های فاضلاب بر اثر باز یا شل شدن اتصالات لوله
 • نشتی بر اثر سوراخ شدن یا شکستگی لوله
 • برخورد اجسام تیز در لوله های پولیکا
 • استفاده مدام از آب داغ (به دلیل بالاتر بودن واکنش شیمیایی آب داغ نسبت به آب سرد)
 • زیر و خشن بودن بستر لوله های فاضلاب
 • از بین رفتن عایق بندی و ترکیب آب بندی
 •  دریل کاری دیوار 

 

رفع نشتی لوله فاضلاب به چند روش انجام می‌شود؟

ترمیم لوله های فاضلاب و رفع نشتی لوله فاضلاب، گاهی به وسیله چسب رفع نشتی و گاهی با به کار بردن مایع درزگیر لوله فاضلاب و گاهی با تخریب محل، انجام می‌شود این موضوع به شرایط لوله‌ها و بخشی که نشتی در آن ایجاد شده، مرتبط است. 

 

تعمیر لوله فاضلاب

 

رفع نشتی با برش دادن قطعه یا لوله

زمانی این روش کارساز است که بین اتصالات و لوله نشتی ایجاد شده است. در این روش، باید به وسیله یک اره شروع به برش دادن اتصالات کنید، طوری که آسیبی به لوله وارد نشود. سپس قطعه اتصال را دور بیندازید و قطعه جدید را جایگزین کنید.

 


رفع نشتی با چسب رفع نشتی

استفاده از چسب رفع نشتی لوله فاضلاب، معمولا برای برطرف کردن نشتی‌های کوچک و زمانی که تنها یک سوارخ کوچک موجب بروز نشتی لوله های فاضلاب شده باشد، کاربرد دارد. برای این کار باید محل سوراخ شدن لوله فاضلاب را مشخص نموده و با ماژیک علامت‌گذاری کنید. سپس باید مقداری چسب رفع نشتی لوله فاضلاب در محل آسیب دیده ریخته شود. بعد از خشک شدن چسب، باید یک نوار فایبر گلاس بردارید و دور نقطه‌ای را که در آن نشتی ایجاد شده بپوشانید. استفاده از چسب رفع نشتی لوله های فاضلاب برای زمانی که سوراخ کوچکی در لوله ایجاد شده است، بسیار گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

 


استفاده از خمیر درزگیر لوله فاضلاب

سومین روش تعمیر لوله های فاضلاب، استفاده از مایع درزگیر لوله فاضلاب (خمیر درزگیر لوله فاضلاب) است. این مایع درزگیر لوله، همانند چسب است که برای آب‌بندی لوله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از مایع درزگیر لوله فاضلاب زمانی کاربرد دارد که شکستگی یا سوراخ بزرگی در لوله ایجاد نشده است.با این مایه درزگیر لوله فاضلاب، بدون نیاز به برشکاری لوله‌ها مقداری از ماده مورد نظر را روی بخش‌های آسیب دیده لوله ریختته و نشتی لوله را برطرف کنید.


 

استفاده از مواد نانو برای لوله فاضلاب

رفع نم دیوار گچی با مواد نانو روش نوینی که برای تعمیر لوله فاضلاب به کار می‌گیرند؛ برای به کارگیری این تکنولوژی باید بدانید که استفاده از هر کدام از لوله های ساختمانی عایق مختص خود را دارد. نتیجه ایده آل زمانی حاصل می‌شود که در کنار عایق بندی اصولی وتخصصی، از موادی مانند عایق نانو و نانوپلیمر اصلی و با کیفیت (مناسب برای همه انواع لوله ها) استفاده شود.

 

رفع نشتی لوله فاضلاب توکار

در مورد رفع نشتی لوله فاضلاب توکار باید بگوییم که دسترسی به لوله‌های فاضلاب توکار به طور مستقیم وجود ندارد. تعمیر و رفع نشتی لوله فاضلاب بسیار مشکل بوده و خسارات بیشتری نسبت به سایر انواع لوله‌ها به دنبال دارد. حال تخریب کردن و بازسازی مجدد لوله خا، تنها روش منطقی برای رفع نشتی لوله فاضلاب توکار  است. البته برای رفع نشتی لوله فاضلاب توکار زمانی که امکان دسترسی به لوله‌ها از سقف طبقه پایین و یا کف طبقه بالا وجود داشته باشد راحت تر است.

در این شرایط می‌توان به وسیله چسب رفع نشتی یا هر روش موثر دیگری با توجه به میزان مشکل به وجود آمده اقدام به رفع آن نمود. برای علت اب دادن سقف دستشویی این مقاله را مطالعه نمایید.

 

تعمیر لوله فاضلاب را به متخصصین "خدمت از ما" بسپارید

اگر به دنبال یک تعمیرکار ماهر برای تعمیر لوله فاضلاب و رفع نشتی و رفع نم لوله های فاضلاب و... میگردید پس همین حالا دست بجنبانید و برای تعمیر لوله فاضلاب سفارش خود را به راحتی ثبت کنید. در کمتر 5ثانیه می‌توانید به کلیه تعمیرکاران لوله های فاضلاب با مشخصات کامل دسترسی پیدا کنید. 

تا اینجا شما با روش های تعمیر لوله فاضلاب، نحوه رفع نم لوله فاضلاب، علت نشتی لوله‌ها، رفع نشتی لوله فاضلاب توکار و ... آشنا شدید؛ حال اگر فکر می‌کنید که لوله های فاضلاب ساختمان شما دچار نشتی شده است، بوی نامطبوعی در مدت زمان طولانی به مشامتان می‌رسد و یا دیوار خانه نم گرفته است، پس سریعا دست بجنبانید. برای اینکار می‌توانید روی متخصصین تشخیص ترکیدگی لوله خدمت از ما حساب کنید.

تشخیص ترکیدگی لوله
برای سرویس تشخیص ترکیدگی لوله از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading