رفع نشتی و تعمیر لوله فاضلاب

ثبت درخواست "تشخیص ترکیدگی لوله"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رفع نشتی و تعمیر لوله فاضلاب

تعمیر لوله فاضلاب و رفع نشتی لوله فاضلاب از خدمات حوزه تاسیسات و تعمیرات لوله کشی ساختمان است که درخواست برای آن هرگز تمام نمی‌شود! به همین خاطر، تصمیم گرفتیم در این پست درباره نحوه تعمیر لوله فاضلاب و رفع نم لوله فاضلاب بدون خرابی با جزئیات کامل صحبت کنیم.

پس از بررسی روش‌های موثر جلوگیری از تعمیرات لوله فاضلاب (از جمله درزگیری لوله فاضلاب)، یک راه سریع و ساده برای پیدا کردن بهترین کارشناسان تعمیر لوله فاضلاب توکار، ترمیم لوله های فاضلاب و رفع نم و نشتی نیز به شما معرفی خواهیم کرد. با مجله خدمت از ما همراه باشید.

 

لوله‌های فاضلاب چه وظیفه‌ای دارند؟

اصولا شناخت اجزا و وظایف هر چیز، دید بهتری از نحوه بروز ایرادات و تعمیر آن به ما می‌دهد؛ تعمیر لوله فاضلاب توکار و روکار نیز از این قاعده مستثنی نیست.

لوله کشی فاضلاب ساختمان شما در واقع مجموعه‌ای از لوله‌ها و اتصالات مرتبط به یکدیگر است. وظیفه اصلی این مجموعه خارج کردن آب و همچنین گازهای آلوده از ساختمان است.

در سیستم لوله کشی فاضلاب لوله‌های قائم و لوله اصلی آب‌های آلوده، و لوله‌های هواکش (ونت‌ها) گازهای آلوده را به خارج از ساختمان هدایت می‌کنند. سیفون هم در سیستم لوله کشی فاضلاب از برگشت گازهای آلوده به داخل سرویس بهداشتی و حمام جلوگیری می‌کند.

 

چرا تعمیرات لوله فاضلاب برای کوچکترین مشکلات هم ضروریست؟

وقتی مشکلی (کوچک یا بزرگ) در لوله‌کشی ساختمان پیش می‌آید، همه ما امیدواریم چیز مهمی نباشد تا درگیر تعمیر لوله فاضلاب توکار و تخریب و زحمت‌های بعدی آن نشویم. گاهی آنقدر امیدوار که ممکن است سراغ تعمیرکارها نرویم و لوله‌ها را به حال خود بگذاریم!

اما نباید فراموش کنیم که بروز جزئی‌ترین مشکلات در لوله های فاضلابی یا لوله‌های هواکش در ساختمان، می‌تواند باعث ایجاد آلودگی‌های جدی محیطی، انتشار گازهای سمی، بوی نامطبوع و سلب آسایش ساکنان ساختمان شود.

اگر نشانه‌های مشکل بهم زدن لوله های فاضلاب ساختمان‌تان را دیدید، می‌توانید برای ترمیم لوله های فاضلاب، رفع نشتی لوله فاضلاب توکار، درزگیری لوله فاضلاب و اصولا تعمیر لوله فاضلاب روی تکنسین‌های فعال در بازار آنلاین «خدمت از ما» حساب کنید.

در ادامه می‌بینیم که چه شرایطی باعث می‌شود به متخصصان تعمیرات لوله فاضلاب احتیاج پیدا کنیم.

 

چه عواملی ما را مجبور به تعمیر لوله های فاضلاب می‌کند؟

 • نصب و تعبیه اشتباه لوله‌‎ها 
 • استفاده از لوله‌های بی‌کیفیت و غیراستاندارد
 • ورود اجسام خارجی به درون لوله‌ها و مسدود شدن آنها
 • فرسوده شدن و زنگ زدن لوله‌ها به دلیل استفاده طولانی مدت از آنها
 • قرار دادن حجم زیادی از مصالح ساختمانی روی لوله های فاضلابی هنگام نصب آنها
 • مدفون نکردن لوله‌ها در عمق مناسب و استاندارد، و در نتیجه وارد شدن فشار بالا روی لوله‌ها
 • استفاده بیش از حد از فنر لوله بازکنی در سینک، حمام و سرویس بهداشتی توسط افراد غیرمجرب
 • ترکیب سرمای بیش از حد و عدم درزگیری لوله فاضلاب و در نتیجه ترکیدگی لوله‌ها

 

رفع نشتی لوله فاضلاب توکار بدون تخریب

 

چرا باید برای رفع نشتی لوله فاضلاب سریعا دست به کار شد؟

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که ما را به تعمیرات لوله های فاضلاب نیازمند می‌کند، نشت کردن مایعات از آنهاست. بروز نشتی در لوله فاضلاب به نظر ایراد ساده و کم‌خطری می‌آید. اما در صورت عدم رفع نم لوله فاضلاب، این اتفاق می‌تواند تا حد خراب کردن دیوارهای خانه و سلب کامل آرامش ما پیش برود.

بنابراین نشتی لوله های فاضلاب، و رفع نم و رفع نشتی لوله‌ها را جدی بگیرید. به محض مشاهده نشتی لوله‌های ساختمان، از یک لوله‌کش برای رفع نشتی لوله فاضلاب توکار یا روکار و همچنین درزگیری لوله فاضلاب کمک بگیرید.

 

علت نشتی لوله های فاضلاب چیست؟

 • نشتی لوله های فاضلاب بر اثر باز یا شل شدن اتصالات لوله
 • نشتی بر اثر سوراخ شدن یا شکستگی لوله
 • برخورد اجسام تیز در لوله‌های پولیکا
 • دریل کاری دیوار 
 • زیر و خشن بودن بستر لوله های فاضلاب
 • استفاده مدام از آب داغ (به دلیل بالاتر بودن واکنش شیمیایی آب داغ نسبت به آب سرد)
 • از بین رفتن عایق بندی و ترکیب آب بندی (مثلا به دلیل استفاده بیش از حد از مواد لوله بازکنی)

 

رفع نشتی لوله فاضلاب توکار به چند روش انجام می‌شود؟

ترمیم لوله های فاضلاب و رفع نشتی لوله فاضلاب گاهی با چسب رفع نشتی، گاهی با استفاده از مایع درزگیر لوله فاضلاب، گاهی با تخریب محل، و گاهی هم با روش‌های کمتر شناخته‌شده‌ای مانند رفع نم با مواد نانو و بدون تخریب انجام می‌شود.

روش رفع نشتی لوله فاضلاب توکار بیش از هرچیز به شرایط لوله‌ها و قسمتی که دچار نشتی شده است، بستگی دارد. در ادامه روش‌های رفع نشتی لوله فاضلاب توکار بدون تخریب و با تخریب را کوتاه توضیح داده‌ایم.

 

رفع نشتی لوله فاضلاب توکار با تخریب

همه ما به خوبی با رفع نشتی لوله فاضلاب توکار و مراحل کلی آن آشنا هستیم. از آنجا که دسترسی به لوله‌های فاضلاب توکار به طور مستقیم وجود ندارد؛ تعمیر و رفع نشتی لوله فاضلاب چالش‌های خود را دارد، و خسارت بیشتری نسبت به لوله‌های روکار ایجاد می‌کند.

تخریب و بازسازی مجدد لوله‌ها، تنها روش منطقی برای رفع نشتی لوله فاضلاب توکار است. هرچند در مواردی اینکار با حداقل خسارت انجام می‌شود؛ از جمله زمانی که امکان دسترسی به لوله‌ها از سقف طبقه پایین یا کف طبقه بالا وجود دارد.

در این شرایط می‌توان با چسب رفع نشتی و درزگیری لوله فاضلاب یا سایر روش‌های موثر (که در ادامه بررسی‌شان می‌کنیم) علت اب دادن سقف دستشویی و ... را برطرف کرد.

 

رفع نشتی با برش دادن قطعه یا لوله

این روش زمانی کارساز است که بین اتصالات و لوله نشتی ایجاد شده باشد. در این روش، متخصص تعمیرات لوله فاضلاب بدون وارد کردن آسیب به لوله، با یک اره اتصالات را برش می‌دهد. سپس قطعه اتصال را دور انداخته، و قطعه جدید را جایگزین آن می‌کند.

 

درزگیری لوله فاضلاب با چسب رفع نشتی

استفاده از چسب رفع نشتی لوله فاضلاب معمولا برای برطرف کردن نشتی‌های کوچک، و زمانی که تنها یک سوارخ کوچک موجب بروز نشتی لوله های فاضلاب شده باشد، کاربرد دارد.

برای این کار باید محل سوراخ شدن لوله فاضلاب را مشخص، و آن را با ماژیک علامت‌گذاری کرد. سپس باید مقداری چسب رفع نشتی لوله فاضلاب را در محل آسیب‌دیده اعمال کرد. پس از خشک شدن چسب، باید با نوار فایبر گلاس دور نقطه نشت را خوب درزگیری کرد.

استفاده از چسب رفع نشتی لوله های فاضلاب برای زمانی که سوراخ کوچکی در لوله ایجاد شده است، برای درزگیری لوله فاضلاب گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود.

 

استفاده از خمیر درزگیر لوله فاضلاب

سومین روش تعمیر لوله های فاضلاب، استفاده از مایع درزگیر لوله فاضلاب (خمیر درزگیر لوله فاضلاب) است. مایع درزگیر لوله مانند چسب است، و از آن برای آب‌بندی لوله‌ها استفاده می‌شود.

مایع درزگیر لوله فاضلاب زمانی کاربرد دارد که شکستگی یا سوراخ بزرگی در لوله ایجاد نشده باشد. با خمیر درزگیر لوله فاضلاب، بدون نیاز به برشکاری لوله‌ها، تنها باید مقداری از آن را روی بخش‌های آسیب‌دیده اعمال کرد تا نشتی لوله برطرف شود.

 

آب‌بندی لوله فاضلاب و رفع نم دیوار با مواد نانو

رفع نم دیوار گچی با مواد نانو یک روش نوین برای تعمیر لوله فاضلاب است. برای استفاده از این تکنولوژی باید به این نکته توجه کرد که هرکدام از لوله‌های ساختمانی عایق خاص خود را دارند.

نتیجه ایده‌آل رفع نم با مواد نانو زمانی حاصل می‌شود که در کنار عایق‌بندی اصولی و تخصصی، از موادی مانند عایق نانو و نانوپلیمر اصلی و باکیفیت (مناسب برای همه انواع لوله‌ها) استفاده شود.

 علاوه بر درزگیری لوله فاضلاب رفع نم با نانو، از این مواد می‌توان برای رفع نشتی لوله فاضلاب توکار بدون تخریب هم استفاده کرد. در بخش بعد این روش را توضیح داده‌ایم.

 

تعمیر لوله فاضلاب توکار

 

تعمیر لوله فاضلاب توکار بدون تخریب

"رفع نم با نانو" و "تعمیر لوله فاضلاب توکار بدون تخریب" شاید شبیه عبارات تبلیغاتی و اغراق‌شده باشند. لوله‌های روکار قطعا بدون تخریب تعمیر می‌شوند، اما لوله‌های توکار چطور؟

 واقعیت این است که امروز نه تنها رفع نم با مواد نانو، بلکه تعمیرات لوله فاضلاب بدون کوچکترین خرابی هم به لطف مواد بر پایه نانو امکان پذیر است.

 

تعمیرات لوله فاضلاب و رفع نم با مواد نانو

در این روش، کارشناس ابتدا آب را قطع و محل نشتی را با دستگاه نشت‌‎یاب دقیقا مشخص می‌کند. جهت دقت بالاتر، متخصصان گاهی با وارد کردن کابل دوربین به داخل لوله فاضلاب محل دقیق ترک‌خوردگی را پیدا می‌کنند.

سپس چسب‌های رزینی یا مواد ترمیمی اکلریک را طوری در محل ترکیدگی تزریق می‌کند که سطح ترک‌خوردگی لوله کاملا پوشانده شود. کارشناس با انجام اینکار جداره داخلی را با مواد ضدآب می‌پوشاند؛ و عملا یک لوله جدید درون لوله آسیب‌دیده ایجاد می‌کند.

رفع نشتی لوله فاضلاب توکار بدون تخریب با این روش استحکام فوق‌العاده‌ای به لوله می‌دهد؛ به شرط آنکه توسط کارشناس مجرب انجام شود.

 

آسترکشی لوله فاضلاب توکار از داخل

این روش و روش بعدی دقیقا بدون تخریب نیستند، اما با حداقل تخریب انجام می‌شوند.

اگر قطر لوله آسیب‌دیده زیاد (و جنس آن سفالی، چدنی، پی وی سی یا پلیکا) باشد، متخصص می‌تواند برای ترمیم لوله یک آستر لوله‌ای جدید را درون آن قرار دهد.

برای اینکار باید سوراخی در محل نشت لوله ایجاد کرد تا دستگاه‌های مخصوص وارد لوله شوند؛ بنابراین تخریب جزئی لازم است. به لطف رفع نشتی لوله فاضلاب توکار بدون تخریب زیاد، روند تعمیرات سریعا به پایان می‌رسد.

 

ترمیم با سوراخ کاری افقی لوله فاضلاب

این روش نیز به تجربه بالایی نیاز دارد، و با حداقل تخریب انجام می‌شود. متخصص ابتدا باید محل ترک‌خوردگی را مشخص، و سپس سوراخی افقی روی خاک محل قرارگیری لوله ایجاد کند.

بعد از ایجاد سوراخ افقی و خارج کردن لوله شکسته، و لوله جدید به کمک دوربین‌های درون لوله وارد محل شده و با چسب‌های رزینی به سیستم لوله کشی چسبانده می‌شود.

تعمیر لوله فاضلاب را به «خدمت از ما» بسپارید

در این مطلب سعی کردیم شما را تا حد مناسبی با روش‌های تعمیر لوله فاضلاب، نحوه رفع نم لوله فاضلاب، علت نشتی لوله‌ها، رفع نشتی لوله فاضلاب توکار و ... آشنا کنیم.

اگر فکر می‌کنید لوله های فاضلاب ساختمان‌تان دچار نشتی شده است، مدام بوی نامطبوعی به مشامتان می‌رسد، دیوار خانه نم گرفته یا ...، می‌توانید روی متخصصان تشخیص ترکیدگی لوله فعال در بازار آنلاین «خدمت از ما» حساب کنید.

کافیست سفارش‌تان را برای تعمیر لوله فاضلاب ثبت کنید؛ و در عرض چندثانیه به تعمیرکاران لوله فاضلاب در شهرتان با مشخصات کامل دسترسی داشته باشید.

تشخیص ترکیدگی لوله
برای سرویس تشخیص ترکیدگی لوله از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading