علت خرابی جک کابینت و راه حل تعمیر آن

ثبت درخواست "تعمیر کابینت"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت خرابی جک کابینت و راه حل تعمیر آن

علت خرابی جک کابینت و راه حل تعمیر آن از سری موارد پر کاربرد در تشخیص ایراد و تعویض جک کابینت است. علت خرابی جک کابینت و راه حل تعمیر آن در رفع خرابی درب کابینت بسیار موثر می‌باشد. کابینت عضو مهم و پر هزینه آشپزخانه است، که نگهداری از آن بسیار اهمیت دارد. درب کابینت بیشتر از هر قسمت دیگر آن در معرض خرابی است. جک کابینت مسئولیت باز و بسته شدن درب کابینت را بر عهده دارد؛ بنابراین علت خرابی جک کابینت و راه حل تعمیر آن این امکان را به شما می دهد، که در صورت برخورد با خرابی درب کابینت و درست باز و بسته نشدن آن به راحتی مشکل را شناسایی و رفع نمایید.

 

علت خرابی جک کابینت و راه حل تعمیر آن، یک عامل مهم و اصلی در تشخیص خرابی جک نصبی بر لولای در کابینت است. دانستن علت خرابی کابینت و راه حل تعمیر آن در تعمیر کابینت فلزی در خانه موثر بوده و کاربرد دارد. در این مطلب علاوه آشنایی با انواع جک کابینت؛ آموزش تعویض جک پمپی کابینت را به اشتراک می‌گذاریم.

 

علت خرابی جک کابینت و راه حل تعمیر آن

 

علت خرابی جک کابینت

خرابی جک کابینت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، در بهتر فهمیدن علت خرابی جک کابینت و راه حل تعمیر آن، باید ابتدا انواع خرابی جک کابینت و همین طور علت به وجود آمدن این خرابی را تشخیص دهیم. در بیشتر مواقع باید جک کابینت تعویض گردد؛ اما در این کار عجله نکنید، ممکن است جک کابینت شما با تعمیر مشکلش برطرف شود. در حالت کلی دو نوع خرابی جک کابینت داریم؛ خرابی جک کابینت به دلیل خشکی قطعات درب، در این حالت ممکن است هنگام باز و بسته کردن درب با صدای مثل سوت مواجه شوید، که به دلیل خشکی بین لولا و قطعات درب است و با یک روغن کاری ساده این مشکل برطرف می گردد. روغن را بین نقطه اتصال جک و درب بریزید و از ریختن بیش از اندازه آن جلوگیری کنید.

 

علت خرابی جک کابینت

 

مورد بعدی خرابی جک درب کابینت به دلیل شکستن قطعات است، عمده ترین دلیل خرابی جک شکستن قطعاتش مثل فنر تعبیه شده در آن که کار اصلی باز و بسته شدن درب کابینت را انجام می‌دهد، است. در این حالت جک کاملا آسیب دیده وکاری که باید انجام بدهد را نمی‌کند، که در این حالت باید جک کابینت تعویض گردد.

 

انواع جک کابینت

یکی از موارد موثر در دانستن علت خرابی جک کابینت و راه حل تعمیر آن آشنایی با انواع جک کابینت می‌باشد. در حالتی که جک کابینت شکسته و دیگر قابل تعمیر نمی‌باشد. باید با اطلاع از نوع جک کابینت اقدام به تعویض آن کنیم. جک کابینت متناسب با نوع کابینت و نحوه جای گیری آن میتواند متفاوت باشد، و نحوه نصب و تعویض هر جک در کابینت یکسان نیست. در این قسمت با انواع جک کابینت نام برده شده است:

 

انواع جک کابینت

 

جک پمپی کابینت

جک پمپی کابینت بیشتر برای کابینت هایی که درب آن ها به سمت بالا باز می‌شود،مانند کابینت های بالای هود یا درب های متصل شده بر روی سینک ظرف شویی، که نصب این نوع درب در این حالت بسیار مفید است. جک‌های پمپی نسبت به بقیه جک کابینت ها معمولی تر و نرم است، بنابراین استفاده از آن راحت تر می باشد. نصب آسان جک های پمپی کابینت که از آنها تحت عنوان جک های گازی نیز یاد می شود، باعث شده است که امر تعویض جک کابینت در علت خرابی جک کابینت و راه حل تعمیر آن به سادگی صورت گیرد. این نوع جک به دلیل اینکه از فلز و پلاستیک ساخته شده در برابر ضربه و زنگ زدگی بسیار مقاوم است. قیمت جک پمپی کابینت متناسب با نوع و کاربردش متغییر می‌باشد.

 

جک پمپی کابینت

 

جک کابینت 100 نیوتن

از انواع جک های کابینت است، که به دلیل اینکه وزن اندازه 100 نیوتن را تحمل می‌کند، به این نام شکل گرفته که در بین انواع 80 و 120 نیوتنی بیشترین کاربرد و استفاده را دارد. این نوع جک کابینت بر اساس عرض درب کابینت انتخاب می‌شوند. این نوع جک ها نیز درانواع درب های کابینت به دلیل سادگی تعویض بسیار در بررسی علت خرابی جک کابینت و راه حل تعمیر آن، کاربرد زیادی دارد.

 

جک کابینت 100 نیوتن

 

جک آرام بند کابینت

این نوع جک کابینت به دلیل محدودیتی که در باز و بسته شدن درب کابینت ایجاد نموده، و تا حدودی سرعت باز و بسته شدن کابینت را کنترل می‌کند، به این عنوان نام گرفته است. این نوع جک کابینت دارای پیچ تنظیم سرعت بسته شدن درب است، و همین طور رگلاژی بر اساس وزن درب در آن نصب شده و در هنگام اطلاع از علت خرابی جک کابینت و راه حل تعمیر آن، به دلیل نصب راحت و آسان می تواند بهترین گزینه برای تعویض باشد.

 

جک آرام بند کابینت

 

راهنمای نصب جک پمپی کابینت

نصب جک پمپی به دلیل اینکه بسیار راحت باز بسته شده، بعد از در نظر گرفتن نوع جک پمپی درب کابینت و اندازه نصب جک پمپی کابینت، به راحتی می‌توانید تعویض این جک را در منزل انجام دهید،این کار نیاز به دریل و پیچ گوشتی دارد .توسط دریل بدنه کابینت را از محل پیچ ها سوراخ  می کنیم. سپس توسط دریل سوراخ های روی درب کابینت را نیز ایجاد می کنیم .در نهایت با فشاری کوچک جک را در محل خود قرار می دهیم، نکات قابل توجه آموزش تعویض جک پمپی کابینت بصورت زیر می‌باشد:

به یاد داشته باشید، زاویه مناسب برای نصب جک کابینت، 60 درجه می‌باشد، این زاویه برای باز و بسته شدن شرایط بهتری را در کابینت بوجود می آورد.

موارد قابل توجه در نصب جک پمپی کابینت:

  • جک پمپی را چرب نکنید. جک های پمپی مواد اولیه روان کننده درب را دارند.
  • جک های پمپی را نباید در هر دقیقه بیش از ۱۵ به کار برد.
  • این نوع جک کابینت را نباید بیش از حد باز و بسته نمود.
  • برای تعویض گاز جک پمپی حتما از افراد متخصص کمک بگیرید، انجام دادن این کار به تنهایی خطرناک است.

 

آموزش تعویض جک پمپی کابینت

 

این آموزش برای زمانی که علت خرابی جک کابینت و راه حل تعمیر آن را در منزل تشخیص دادید، کاربرد زیادی دارد.

 

بهترین جک کابینت

انواع مختلفی از جک کابینت وجود دارد؛ که متناسب با نوع کابینت قابلیت استفاده گوناگونی دارند. علاوه بر جک های نام برده در این مطلب به جک کابینت ساعتی، کمرشکن، جاکفشی و اتوبوسی نیز می توان اشاره کرد، بنابراین بهترین جک کابینت بر اساس نیاز کابینت و نوع کاربردی در حالت های مختلف متنوع و متفاوت است، اما اگر از نظر کاربرد فراوان در علت خرابی جک کابینت و راه حل تعمیر آن بخواهیم یک نمونه جک کابینت خوب را معرفی کنیم، پاسخ ما به احتمال زیاد جک پمپی خواهد بود.

 

بهترین جک کابینت

 

به یاد داشته باشید هر عیب و مشکلی را نمی توانید به تنهایی و بدون داشتن اطلاعات بر طرف نمایید. در صورتی که امکان رفع مشکل جک درب کابینت را در منزل ندارید بهتر است، به از افراد متخصص و تعمیرکار مخصوص این کار کمک بگیرید.

تعمیر کابینت
برای سرویس تعمیر کابینت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading