تعمیر یا تعویض صفحه روی کابینت؟ انتخاب شما کدام است؟

ثبت درخواست " تعمیر کابینت "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر یا تعویض صفحه روی کابینت؟ انتخاب شما کدام است؟

تعمیر یا تعویض صفحه روی کابینت سوالی است که افرادی که صفحه کانتر آن‌ها با مشکل مواجه شده است، با آن روبه رو می‌شوند. راه‌های زیادی برای ترمیم صفحه کابینت وجود دارد که می‌توانید با کمک آن زیبایی را به آشپزخانه خود دعوت کنید، اما در صورتی که ترمیم صفحه کابینت نتیجه مطلوبی به همراه نداشت یا مقرون به صرفه نیست، بهترین کار تعویض صفحه کابینت است.

با خدمت از ما همراه باشید تا اطلاعات جالبی درباره ترمیم و تعمیر صفحه کابینت از جنسهای مختلف دریافت کنید. 

صفحه کابینت و مشکلات آن

صفحه کابینت از متریال مختلفی اعم از سنگ، ‌ام دی اف، چوب، فلز و ... ساخته می‌شود. صفحه کابینت یکی از پرکاربردترین ‌بخش‌های آشپزخانه بوده که به همین دلیل در معرض ترک خوردگی، باد کردگی، خط و خش، شکستگی، لب‌پر شدن و... قرار می‌گیرد.

 

ترمیم صفحه کابینت باد کرده

 

علت ترک صفحه روی کابینت

صفحات کابینت یا چوب طبیعی یا چوب مصنوعی یا از سنگ طبیعی مانند گرانیت و یا سنگ مصنوعی مانند کوارتز ساخته شده‌اند. صفحات ممکن است به دلیل عدم نگهداری صحیح دچار ترک‌های عمیق شوند، یا حتی ممکن است گوشه‌های صفحه کابینت شکسته شده باشند، پس اکنون زمان آن فرا رسیده که برای ترمیم صفحه کابینت اقدام کنید. ترک یا درز صفحه کابینت به دلایل زیر ایجاد می‌شود:

 • نگهداری نادرست مانند بارسنگین

صفحه کابینت تا حدی توانایی نگهداری بار‌ها را دارد، در صورتی که بار سنگینی روی صفحه کابینت قرار گیرد، به مرور دچار خم شدگی شده و ممکن است ترک ایجاد شود.

 • ضربه شدید به صفحه کابینت

ترک صفحه کابینت به دلیل ضربه شدید به صفحه ایجاد می‌شود، از وارد کردن فشار زیاد به کانتر خودداری کنید، در غیر این صورت در بازه زمانی کمی به تعمیر یا تعویض صفحه روی کابینت نیاز پیدا می‌کنید.

 

ترمیم ترک صفحه کابینت

 

 • رطوبت بیش از حد

رطوبت اصلی‌ترین دشمن صفحه کابینت چوبی و‌ ام‌ادی‌اف است، درصورتی که رطوبت به لایه‌های زیرین صفحه کابینت برسد، سطح منبسط شده و باد می‌کند، سپس با از بین رفتن رطوبت و تبخیر آب، صفحه کابینت به حالت قبل برمی‌گردد، اما احتمال ایجاد ترک بالا می‌رود.

 • تغییرات محیطی مانند حرارت بسیار بالا

حرارت بالا یا دمای بسیار سرد از علت ترک صفحه کابینت به شمار می‌رود، زیرا موجب انقباض و انبساط شده و تکرار این روند متجر به ترک خوردن صفحه کابینت خواهد شد.

 

ترک جزئی صفحه کابینت

ترک صفحه روی کابینت به دو دسته تقسیم می‌شود: ترک جزئی و ترک عمیق

ترک جزئی فقط روی ظاهر صفحه کابینت اثر می‌گذارد و تاثیری در ساختار زیرین صفحه ندارد.

 

ترمیم صفحه کابینت

 

ترک‌های عمیق صفحه کابینت

ترک‌های عمیق به بافت زیرین رسوخ کرده و موجب فرسودگی، پوسیدگی و یا بادکردگی می‌شود.

 

ترمیم صفحه کابینت

 

ترمیم ترک صفحه کابینت

ترک‌های جزئی و درزهای روی صفحه کابینت را با روش‌های زیر برطرف کنید:

 • برای ترمیم ترک صفحه کابینت گرامر، مرمر، کوارتز، کورین و... می‌توانید درز‌های ایجاد شده را با چسب اپوکسی بپوشانید تا ترک مخفی شود.
 • برخی از ترک‌ها و درزها را می‌توان با سنباده برقی و یکسان کردن ارتفاع در کل صفحه کابینت رفع کرد.

 

ترمیم ترک صفحه کابینت

 

علت باد کردن صفحه روی کابینت

یکی از مشکلات رایجی که برای هر صفحه کابینتی رخ می‌دهد، باد کردن آن است. باد کردن صفحه روی کابینت به دلیل رطوبت زیاد رخ می‌دهد. هر چقدر از زمان باد کردن صفحه روی کابینت بیشتر بگذرد، لایه‌های زیرین نیز بیشتر دچار آسیب خواهند شد، به همین دلیل باید در اولین فرصت نسبت به ترمیم صفحه کابینت باد کرده اقدام کنید.

 

ترمیم صفحه کابینت باده کرده

 • جهت ترمیم صفحه کابینت باد کرده جزئی می‌توان از پولیش کاری استفاده کرد.
 • در صورتی که بادکردگی صفحه کابینت زیاد است، برای رفع این مشکل نیاز به دریل یا سمباده برقی است. سمباده‌های برقی با تراشیدن‌ بخش‌های باد کرده به راحتی سبب همسان شدن سطح صفحه کابینت با سایر‌ بخش‌ها می‌شود. به عبارتی سمباده برقی موحب شده تا لایه‌های آسیب دیده و باد کرده از صفحه کابینت برداشته شود.
 • در صورتی که بادکردگی صفحه کابینت بسیار جدی باشد، امکان تعمیر آن سخت بوده و بهترین اقدام تعویض صفحه کابینت است.

 

تعویض صفحه کابینت

 

تعمیر صفحات کابینت خط و خش افتاده

 • در صورتی که روی صفحات کابینت خط و خش افتاده باشد، ظاهر آشپزخانه شما را دستخوش تغییر می‌کند، در این مواقع می‌توانید به راحتی به ترمیم صفحه کابینت بپردازید. برای این کار:
 • سمباده مناسب را انتخاب کنید، سپس با کمک آن خط و خش‌ها را از بین ببرید، در نهایت ممکن است شما به یک رنگ کاری نیازی داشته باشید.
 • توجه داشته باشید که عمق خط و خش روی نتیجه نهایی کار تاثیر دارد، اگر خط و خش عمیق بوده و منجر به نفوذ رطوبت شده باشد، کار کمی سخت تر است. 
 • برای خط و خش جزئی با کمک یک سمباده ضعیف‌تر، این مشکل را برطرف کنید.
 • برای خط و خش عمیق از سمباده و دریل برقی استفاده کرده و سپس بتونه کاری و رنگ کاری را انجام دهید.

 

تعمیر یا تعویض صفحه روی کابینت

 

تعمیر یا تعویض صفحه روی کابینت آشپزخانه

اگر صفحه کابینت آشپزخانه شما نیز مشکلی پیدا کرده است، بهتر است برای ترمیم صفحه کابینت اقدام کنید؟ یا تعویض کردن آن منطقی‌تر است؟

 • در صورتی که ترمیم صفحه کابینت مقرون به صرفه نباشد و تعمیر آن نیازمند هزینه زیادی باشد و در نهایت ظاهر کار آن چیزی نشود که شما انتظار دارید، بهترین قدم تعویض صفحه کابینت آشپزخانه است.
 • در صورتی که با هزینه خیلی کم بتوانید برای ترمیم صفحه کابینت اقدام کنید، بهتراست بدون تعویض، تعمیرات لازم را انجام دهید و بودجه را برای امور مهمتری ذخیره نمایید.
 • اگر صفحات کابینت شما مورد پسند است و با دکوراسیون آشپزخانه مطابقت دارد، بهترین کار این است که برای تعمیر آن اقدام کنید.

 

ترمیم صفحه کابینت

 

در چه صورت نیاز به تعویض صفحه کابینت است؟

در صورتی که آسیب دیدگی (ترک یا ورم کردن صفحه) بسیار زیاد و گسترده باشد و ترمیم آن میسر نباشد و یا بعد از تعمیر، مجددا دچار مشکل شده باشد، بهترین اقدام تعویض صفحه کابینت است.

البته در برخی اوقات صفحه کابینت با دکوراسیون آشپزخانه مطابقت نداشته باشد و شما تصمیم میگیرید که کل صفحه ی کابینت را تعویض کنید.

قبل از اینکه برای تعویض صفحه کابینت اقدام کنید، باید نکات مهمی را در هنگام خرید مورد توجه قرار دهید که شامل:

 1. اندازه صفحه کابینت را به دقت یاداشت کنید.
 2. محل قرار گرفتن سینک، گاز، ظرفشویی، لباسشویی و... را به دقت در نقشه در نظر بگیرید.
 3. طول و عمق هر‌بخش را اندازه گیری نمایید.
 4. برای انتخاب صفحه کابینت سنگی و بتنی توجه کنید که کابینت‌ها تحمل وزن صفحه کابینت‌ها را داشته باشند.
 5. برخی از کابینت‌ها ممکن است برای افزایش مقاومت در برابر صفحه کابینت، به تقویت کننده نیاز داشته باشند.

 

کدام صفحه کابینت ترک برنمی دارد؟

متریال‌های مختلفی برای صفحه کابینت وجود دارد، برخی از سنگ‌ها و مواد پلیمری مقاومت بیشتری نسبت به سایر متریال خصوص ا‌م دی اف و چوب دارند، اما به صورت قطعی نمی‌توان گفت که هیچ صفحه کابینتی ترک برنمی دارد.

معمولا صفحات استارون (سنگ مصنوعی که از پودر سنگ و نوعی پلیمر ساخته میشود)، با این شرط که از برند مطرحی باشند، دچار ترک خوردگی نمی‌شوند. مزیت دیگر این نوع صفحه کابینت، اینست که در صورتی که دچار خط و خش شوند، با یک پولیش کاری ساده، مثل روز اولشان می‌شوند.

در مقابل، سنگ های طبیعی، بیشتر دچار ترک می‌شوند. مخصوصا وقتی که زیرسازی صفحه کابینت تراز نباشد و فشار نامتعادلی به بخش هایی از صفحه سنگی وارد شود.

 

ارزان‌ترین روش برای تعمیر صفحه کابینت

در صورتی که به دنبال ارزان‌ترین روش برای تعویض صفحه کابینت هستید، می‌توانید از روکش‌های آماده استفاده کنید، این روکش‌ها به صورت پشت چسبی بوده که در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی از جمله طرح سنگ کوارتز، طرح چوب طبیعی و... ارائه می‌شود.

رنگ کردن صفحه کابینت چوبی نیز روش دیگری است که برای رفع ترک یا بادگردگی می‌توان استفاده کرد. البته توجه کنید که رنگ کردن نیازمند زیرسازی است، شما برای رنگ کردن صفحه کابینت نیاز دارید که سمباده کشی انجام داده و بتونه کاری را به صورت ظریف به کار ببرید و در نهایت رنگ مناسب‌ ام دی اف یا چوب را روی صفحه نقاشی کنید.

 

تعمیر یا تعویض صفحه روی کابینت

 

باد کردن صفحات کابینت و ترک برداشتن آن از جمله مشکلات رایجی است که برای این صفحه‌ها رخ می‌دهد. در صورتی که صفحه کابینت شما نیز ظاهر ناخوشایندی پیدا کرده است، بهترین راه کار تعویض یا تعمیر صفحه روی کابینت است. اما اینکه آیا برای تعویض صفحه کابینت یا ترمیم آن اقدام کنید، تصمیمی است که به کمک این مقاله می‌توانید اتخاد کنید.

شما در هر کجای ایران که هستید، در خدمت از ما با معرفی بهترین متخصصین برای تعمیر یا تعویض صفحه روی کابینت، این چالش را برای شما برطرف می‌کنیم.  

5.0 امتیاز از 1 رای


تعمیر کابینت
برای سرویس تعمیر کابینت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین