رقیق کردن لاک خشک شده

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رقیق کردن لاک خشک شده

مشکل لاک خشک شده را اغلب خانم‌ها حداقل برای یک بار هم که شده تجربه کرده اند. لاک یکی از محبوب‌ترین اقلام آرایشی و بهداشتی است که برای آراستن و جذاب کردن ناخن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. لاک در رنگ‌ها و جنس‌های مختلفی وجود دارد و همین تنوع باعث می‌شود که هر فرد علاقه‌مند به لاک، تعداد زیادی از این وسیله آرایشی در خانه نگهداری کنند.

تعداد بالای لاک و استفاده نشدن از همه آن‌ها در طولانی مدت باعث می‌شود لاک‌ها به خاطر ترکیبات خاصی که دارند، غلیظ و یا خشک شوند. این مسئله باعث می‌شود افراد دنبال راهی برای رقیق کردن لاک ناخن باشند. همچنین درست بسته نشدن در شیشه لاک باعث می‌شود لاک برای مدت طولانی در معرض هوا قرار بگیرد و غلیظ شود. در ادامه به معرفی چند روش برای تازه کردن لاک ناخن می‌پردازیم.

لاک خشک شده را چه کنیم؟

در قدم اول باید بررسی کنیم به چه دلیل لاک خشک شده است. حتما چک کنید که لاک هنوز انقضا داشته باشد. اگر لاک خشک شده شما، منقضی است، طبیعی است که غلیظ شده باشد. از چنین لاکی هرگز استفاده نکنید و آن را دور بیندازید؛ زیرا ترکیبات آن فاسد شده و به ناخن شما آسیب می‌رساند. در صورتی که لاک خشک شده منقضی نشده باشد، می‎‌توانید از راه‌های زیر برای رقیق کردن لاک ناخن استفاده کنید.

 

راهکارهای رقیق کردن لاک ناخن

 

روش اول: تکان دادن لاک

اگر مشکل غلظت لاک خشک شده حاد نبود، می‌توانید به عنوان اولین راه حل از این روش استفاده کنید. احتمالا تا به حال با وضعیتی مواجه شده اید که قسمت مایع و جامد ترکیبات لاک کمی جدا شده و مواد آن ته‌نشین شده است. در این حالت با تکان دادن لاک مشکل حل خواهد شد. لاک را نگه دارید و چندین بار در جهت طولی به طور شدید تکان دهید تا مواد آن دوباره باهم ترکیب شوند.

 

روش دوم: گرم کردن لاک

برای رقیق کردن لاک ناخن می‌توانید از گرم‌کردن لاک استفاده کنید. بالا رفتن دمای لاک باعث می‌شود برای مدتی که می‌خواهید در همان وعده از لاک استفاده کنید، رقیق شود. در واقع این روش، روشی موقتی و کوتاه مدت برای تازه کردن لاک ناخن است که در هر دفعه استفاده، باید آن را تکرار کنید.

برای گرم کردن لاک، اگر در فصل سرد هستید می‌توانید آن را بین 20 تا 30 دقیقه روی رادیاتور شوفاژ قرار دهید. راه دیگری که برای این کار وجود دارد این است که لاک را در ظرف آبجوش قرار دهید و اجازه دهید برای دقایقی لاک درون ظرف بماند و با حرارت آب جوش، گرم و رقیق شود. در هر دو روش، بعد از گرم کردن لاک را به خوبی تکان دهید.

 

روش سوم: استفاده از رقیق‌کننده‌های لاک

راه حل اساسی‌تر برای رقیق کردن لاک خشک شده، استفاده از رقیق کننده‌های لاک است. اصلی‌ترین حلال لاک، تینر است. چند قطره تینر را با قطره چکان و یا سرنگ، به درون قوطی لاک بچکانید. سپس آن را به خوبی تکان دهید؛ اگر به نظر رسید که هنوز لاک به قدر کافی رقیق نشده می‌توانید این کار را بازهم تکرار کنید.

از رقیق‌کننده‌های دیگر برای لاک خشک شده، می‌توان به استون اشاره کرد. استون تاثیر بسیار خوبی در تازه کردن لاک ناخن دارد. استون را نیز مثل تینر می‌توانید با سرنگ یا قطره چکان به لاک اضافه کنید و تا رسیدن به غلظت مناسب این کار را ادامه دهید. هم زدن لاک در هر مرحله از اضافه کردن حلال را فراموش نکنید.

در صورت رقیق شدن بیش از حد لاک چه کنیم؟ تا به این جا، دیدیم که لاک خشک شده را چه کنیم و سه روش اصلی برای رقیق کردن لاک ناخن را بررسی کردیم. حال می‌خواهیم ببینیم اگر لاک زیاد از حد رقیق شد، چه کار می‌توانیم انجام دهیم. پاسخ بسیار ساده است. درب شیشه لاک را باز بگذارید تا مجددا در اثر جریان هوا و تبخیر، لاک دورباره به غلظت مناسب برسد.

 

لاک خشک شده را چه کنیم

 

پیشگیری از خشک شدن لاک

به جز منقضی شدن لاک، اصلی‌ترین دلیل خشک شدن لاک، تماس بیش از اندازه با جریان هوا است. از این رو، هر اقدامی مبتنی بر حداقل کردن این تماس، خشک شدن لاک را به تعویق خواهد انداخت. از جمله راهکار‌هایی که می‌توانید انجام دهید تا از خشک شدن لاک جلوگیری کنید، به شرح زیر هستند:

  • پس از هر بار استفاده از لاک، مطمئن شوید درب شیشه را به خوبی محکم کرده‌اید.
  • درب شیشه لاک را برای طولانی مدت به طور کامل باز نگذارید و پس از استفاده آن را سریعا ببندید.
  • هر چند وقت یک بار، قوطی لاک را به خوبی تکان دهید.
  • پس از هر بار استفاده، اطراف درب شیشه را با استون پاک کنید تا خشک شدن بقایای لاک، از چفت شدن درب جلوگیری نکند.
  • لاک را به صورت قائم و ایستاده در جای خود قرار دهید، خم شدن لاک، باعث انتقال مواد آن به محدوده در شیشه خواهد شد و سفت شدن آن، باز و بسته شدن درب را با مشکل روبرو خواهد کرد.
  • لاک را در دما و رطوبت مناسب نگهداری کنید. دمای استاندارد اتاق برای نگهداری لاک مناسب است.

البته باز هم تاکید می‌شود که تمام این راه حل‌ها برای رقیق کردن لاک ناخن و پیشگیری از خشک شدن آن، زمانی جواب می‌دهد که تاریخ انقضای لاک، نگذشته باشد. در صورت داشتن تاریخ انقضا نیز، این راهکارها تنها برای چند بار استفاده بیشتر، پاسخگو خواهند بود و نه بیشتر.

سخن آخر

لاک یکی از اقلام پرمصرف آرایشی بهداشتی است که محبوبیت زیادی میان خانم‌ها دارد. این وسیله آرایشی به دلیل ترکیبات خاصش ممکن است پس از مدتی غلیظ و خشک شود. این مشکل باعث می‌شود به نحوه رقیق کردن لاک ناخن فکر کنیم و دنبال راه حلی برای برطرف کردن این مشکل باشیم.

در این مقاله راه حل‌هایی برای بر طرف کردن مشکل لاک خشک شده بیان کردیم و دیدیم برای رقیق کردن لاک ناخن، چه انتخاب‌هایی در پیش رو داریم. این که لاک خشک شده را چه کنیم، بستگی به تاریخ انقضای آن هم دارد. لاک خشک شده منقضی، فاسد است و باید دور انداخته شود. اما برای تازه کردن لاک ناخن غیر منقضی، می‌توانیم از راهکارهایی که ذکر شد کمک بگیریم.

4.5 امتیاز از 985 رای


ترمیم و کاشت ناخن بانوان
برای سرویس ترمیم و کاشت ناخن بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین