آموزش سوهان زدن ناخن

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آموزش سوهان زدن ناخن

همیشه یکی از کارهای زیبایی برای ناخن، سوهان زدن ناخن است که ما اکثرا این کار را در آرایشگاه انجام می‌دهیم. اما این روزها که بخاطر ویروس کرونا مجبور به خانه نشینی هستیم و شرایط مراجعه به آرایشگاه را نداریم، خوب است که روش خانگی آن را بیاموزیم و کار سوهان زدن ناخن را انجام دهیم که کار بسیار راحتی است.

 

انتخاب سوهان مناسب برای سوهان زدن ناخن در منزل

 

انواع سوهان ناخن

 

انتخاب صحیح سوهان برای سوهان زدن ناخن بسیارمهم است. چند نوع سوهان در بازار وجود دارند که قیمت خیلی پایینی دارند و در دسترس هستند. اولین و به نظر من بهترین نوع سوهان، سوهان فلزی سمباده ای است. این سوهان در اندازه های مختلفی یافت میشود و سایندگی خوبی دارند. یه این نکته توجه کنید  که باید شماره هر سوهان خانگی 220 تا 300 باشد . اما سعی کنید از سوهان آهنی استفاده نکنید چون باعث پوسته پوسته شدن ناخن میشود اگر صحیح استفاده نشود. دومین سوهان برای سوهان زدن ناخن سوهان کریستالی است, که باز هم قیمت پایینی دارد و صفحه ای با سایندگی متوسطی دارد. سوهان شیشه ای هم گزینه خوبی است اما نسبت به دو سوهان فلزی سمباده ای و کریستالی قیمت کمی بالاتری دارد. سعی داشته باشید برای سوهان کشیدن ناخن خود در منزل چند سوهان با شماره های مختلف در اختیار داشته باشید تا سوهان کشی مرتب تری داشته باشید. اما اگر سوهان برقی در دسترس دارید بهترین انتخاب سوهان برقی است.

 

فرم های مختلف ناخن را بشناسید

قبل از سوهان کشی ناخن باید فرم مختلف ناخن ها را بشناسید و مدل مناسب با فرم دست خود را انتخاب کنید تا ناخن های زیباتری داشته باشید. چند فرم ناخن وجود دارد که میتوان آنها را بر روی  هر فرم انگشتی استفاده کرد.

 

انواع فرم ناخن

 

  1. فرم ناخن بیضی 
  2. فرم ناخن مستطیلی
  3. فرم ناخن بیضی – مستطیلی
  4. فرم ناخن گرد
  5. فرم ناخن دایره بادامی
  6. فرم ناخن نوک تیز

 

انواع فرم های ناخن برای سوهان کشی ناخن

 

انواع مختلف فرم ناخن

 

فرم ناخن بیضی

فرم اصلی ناخن، فرم بیضی است. اگر تمایل به کوتاه بودن ناخن ها دارید بهترین فرم برای ناخن بیضی است. مراقبت زیادی نیاز ندارد. چون فرم اصلی ناخن ها است. قسمت وسط این فرم گرد تر از کناره ها است.

 

فرم ناخن مستطیلی

این فرم ناخن که برای هم ناخن های کوتاه هم بلند دارد فرم ناخن به صورت مستطیلی است. گوشه های تیز و لبه مسطحی دارد.

 

فرم ناخن بیضی - مستطیلی

این فرم ناخن میان فرم بیضی و مستطیلی است. نه آنقدر مثل مدل بیضی گرد است و نه مانند مدل مستطیلی گوشه های تیز دارد.

 

فرم ناخن گرد

ناخن گرد نسبت به ناخن بیضی لبه گرد تری دارد و میزان گردی گوشه ها با لبه آن یکسان است.این مدل میتواند هم بر روی ناخن بلند هم کوتاه پیاده شود.

 

فرم ناخن بادامی

این فرم برای ناخن های بلند مناسب تر است. و نسبت به فرم بیضی و گرد لبه تیزتری دارد و کاملا به شکل بادام است.

 

فرم ناخن نوک تیز

این فرم ناخن مدل اغراق آمیز تر از فرم بادامی است و نوک تیز تر از فرم بادامی دارد.

 

نکات مهم قبل از سوهان کشیدن زدن در منزل

  • قبل از سوهان کشی ناخن، دست های خود را بشویید تا میکروب ها و آلودگی هایی که بر روی دست وجود دارد از بین بروند. 
  • بعد از شستشو به دست ها و ناخن ها حتما مرطوب کننده بزنید تا سوهان کشی ناخن راحت تر باشد.
  • قبل از سوهان زدن ناخن اگر لاک بر روی ناخن دارد آن را حتما پاک کنید. 
  • هیچوقت بعد از حمام سوهان زدن ناخن را انجام ندهید. چون ناخن ها نرم و آسیب پذیرند و ممکن است پوسته پوسته شوند. بعد از خشک شدن دست اقدام به سوهان زدن ناخن کنید.

روش صحیح سوهان زدن ناخن در منزل

برای سوهان زدن ناخن از گوشه های کناری شروع کنید و به وسط ناخن سوهان را بکشید. توجه داشته باشید که در یک جهت فقط سوهان را بر روی ناخن بکشید. چون اگر رفت و برگشتی بر روی ناخن سوهان را بکشید باعث پوسته پوسته شدن و ورقه ورقه شدن ناخن می‌شود. درهنگام سوهان زدن ناخن حتما فرم دلخواهتان را درنظر داشته باشید و طبق آن فرم ناخن سوهان کشیدن ناخن را انجام دهید.

 

روش صحیح سوهان کشی

 

بعد از سوهان زدن ناخن ها حتما از بافر برای تمیزی روی سطح ناخن استفاده کنید. بعد از اتمام بافر کردن معمولا پوستی روی ناخن قرار دارد که باعث می‌شود ناخن زیبا به نظر نرسد برای از بین بردن آنها با یک عقب زن آنها را به سمت پایین بکشید و با کناره گیر آن را جدا کنید ولی توجه داشته باشید زیاد آنها را نبرید چون کناره ناخن زخم می‌شود.

4.5 امتیاز از 1508 رای


برچسب‌ها:
ترمیم و کاشت ناخن بانوان
برای سرویس ترمیم و کاشت ناخن بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین