حکاکی روی شیشه و آینه

ثبت درخواست " شیشه بری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
حکاکی روی شیشه و آینه

حکاکی روی شیشه و آینه تلفیقی از هنر حکاکی و آینه کاری بوده که نظرات زیادی را به خود جلب کرده است. حکاکی روی آینه نمونه پرکاربرد و رایج نقش بر آینه با هنر حکاکی است. متناسب با سلایق افراد آموزش حکاکی عکس روی شیشه و موارد مشابه در طرح‌های مختلف ارائه و انجام می‌پذیرد. 

امروزه هنر حکاکی روی شیشه و آینه جنبه صنعتی و تولیدی به خود گرفته و در کنار شیشه بری از آن برای تهیه انواع ظروف دکوراتیو و معمولی استفاده می‌شود. همین طور کاربرد حکاکی عکس روی شیشه نیز برای تهیه قاب‌های تزئیناتی و موارد مشابه دیده می‌شود. 

امروزه هنر حکاکی روی شیشه و آینه را در سبک‌های دکوراسیون خاص مثل نصب دیوارکوب زینتی شیشه‌ای در محیط و موارد مشابه می‌توان رویت کرد.در این مقاله به بررسی نحوه اجرای حکاکی روی شیشه و آینه و محورهای کاربردی حکاکی عکس روی شیشه و حکاکی روی شیشه با دست در آیتم‌های معرفی و آموزشی پرداخته شده است. 

 

حکاکی روی شیشه و آینه چطور انجام می‌شود؟

یکی از پرطرفدار ترین هنرهای دستی حکاکی روی شیشه با دست است. حکاکی روی شیشه با فرز انگشتی کاری بسیار دشوار است و نیاز به آموزش حکاکی روی آینه و شیشه خواهید داشت. قیمت حکاکی عکس روی شیشه با توجه به قیمت قلم حکاکی روی شیشه و همچنین مته حکاکی روی شیشه گران است.

حکاکی پشت آینه کار بسیار دشواری است. حکاکی روی شیشه و آینه چه کاربردهایی دارد؟ کدام شیشه بر سیار آنلاین، خدمات حکاکی روی شیشه و آینه را انجام می‌دهد؟ آیا خودمان می‌توانیم حکاکی روی شیشه و آینه در منزل انجام دهیم؟ حکاکی روی شیشه و آینه با شیشه بری سندبلاست چه تفاوتی دارد؟با خدمات شیشه بری سیار همراه باشید تا پاسخ این سوالات را با هم بخوانیم. اما قبل از آن باید بدانیم حکاکی چیست؟ 

 

حکاکی روی شیشه با دست حکاکی روی شیشه با فرز انگشتی قیمت حکاکی عکس روی شیشه


حکاکی یعنی ایجاد نقش یا تصویر بر روی اشیایی مانند شیشه، آینه، چوب، فلز، سنگ. حکاکی ممکن است با دست و ابزار دستی و یا با دستگاه مخصوص انجام شود. این کار با ایجاد برجستگی و فرورفتگی بر روی شی مورد نظر انجام گیرد.

بنابراین همان اندازه که شناخت تفاوت‌های سازه‌ها مثل سرامیک کف مات بهتره یا براق؟ پارکت مناسب تره یا لمینت؟ رنگ آمیزی یا کاغذدیواری در اجرای دکوراسیون داخلی مدرن تاثیر داشته توجه کافی با تلفیق این سبک‌های سنتی و شناخت مواردی مثل حکاکی روی شیشه و آینه برای تغییر معماری و دکور ساختمان حائز اهمیت است.

 

حکاکی روی شیشه و آینه در کجا کاربرد دارد؟

در زمان‌های قدیم حکاکی بیشتر بر روی طلا، نقره، سنگ، نگین انگشتری و چوب انجام می‌گرفت. اما این روزها این هنر زیبا نه تنها هنوز زیبایی و طرفداران خود را حفظ کرده، بلکه قابلیت اجرایی آن بسیار متنوع و گسترده تر شده است.

به عنوان مثال انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب و همچنین انواع آینه‌ها که از وسایل پرکاربرد و تزیینی پرطرفدار هستند، به خوبی توانسته‌اند از هنر حکاکی بهره ببرند و زیبایی خود را چند برابر کنند.

 

نمونه‌هایی از کاربرد حکاکی روی شیشه و آینه

محورهای کاربردی حکاکی روی شیشه و آینه در آیتم قبلی مورد بررسی قرار گرفت.همانطور که مشاهده شده هنر حکاکی شیشه و آینه در حالت‌های مختلف در بین علاقمندان به تلفیق هنر و صنایع مختلف جا افتاده و مورد استفاده قرار گرفته است.

 

قیمت قلم حکاکی روی شیشه مته حکاکی روی شیشه اموزش حکاکی روی اینه

 

در این بخش به معرفی نمونه‌های مختلف حکاکی روی شیشه و حکاکی عکس با دست روی شیشه به شرح ذیل پرداخته شده است. 

 • ظروف شیشه ای مانند تنگ و لیوان، جام و گلدان‌های تزیینی، شیشه‌های ادکلن
 • وسایل تزیینی مانند مجسمه‌های شیشه‌ای و شیشه‌های آکواریومی
 • پارتیشن‌های دکوراتیو شیشه‌ای در منازل و محیط کار
 • شیشه‌های درب وردوی و پنجرههای ساختمان ها
 • حکاکی آینه‌های قدی، رومیزی، رنگی، و قاب دار
 • آینه‌های سالن‌های آرایشی، تالارها و منازل
 • حکاکی جملات، اشعار و آیه‌ها بر شیشه
 • قاب‌های تزیینی شیشه ای و آینه ای
 • حکاکی آینه‌های سرویس بهداشتی
 • لوگوهای شخصی و شرکت‌ها

 

مزایای استفاده از شیشه و آینه‌های حکاکی شده

خلق تصاویر و طرح‌های زیبا؛ حکاکی روی شیشه و آینه محدودیتی برای ایده پردازی ندارد. و شما می‌توانید با انتخاب طرح‌های زیبای هندسی، طبیعت و ... زیبایی خیره کننده‌ای را در محل مورد نظر خود اجرا کنید. تنوع در طرح و حتی رنگ؛ با انتخاب طرح و رنگ مورد نظرتان می‌توانید در تغییر دکوارسیون محل زندگی یا کار خود بهتر عمل کنید و قدرت انتخاب بیشتری داشته باشید.

ظرافت و در عین حال مقاوم بودن شیشه: حکاکی روی شیشه و آینه هنر ظریفی است که عملیات برش طرح بر روی آن، به دقت و حوصله نیازی دارد. با این حال یکی از شروط اینکه بتوان حکاکی روی شیشه و آینه را انجام داد، محکم و مقاوم بودن شیشه مورد نظر است.

 

تفاوت شیشه‌های سندبلاست و حکاکی روی شیشه و آینه 

شیشه‌های سندبلاست شیشه‌های هستند که با دستگاه مخصوص، تحت فشار زیاد، مات می‌شوند. اما در حکاکی روی شیشه و آینه عملیات مات کردن انجام نمی‌شود، بلکه شیشه یا آینه مورد نظر برش داده می‌شود. بنابراین اگر طالب ظرافت بیشتری هستید حکاکی روی شیشه و آینه‌ها انتخاب بهتری نسبت به شیشه‌های سندبلاست است.

 

قیمت حکاکی روی شیشه و آینه چطور محاسبه می‌شود؟

موارد مختلفی هستند که می‌توانند بر قیمت حکاکی روی شیشه و آینه تاثیر بگذراند. که در زیر فهرستی از آن را می‌خوانیم:

 • ابعاد و متراژ به کار رفته
 • زمان صرف شده برای انجام سفارش
 • طرح و رنگ انتخاب شده توسط مشتری
 • کیفیت شیشه و آینه ای که حکاکی روی آن انجام شده

 

حکاکی پشت آینه قیمت چاپ لیزری عکس روی شیشه

4.5 امتیاز از 1644 رای


شیشه بری
برای سرویس شیشه بری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین