روش اصولی رنگ کردن کناف

ثبت درخواست "کناف"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
 روش اصولی رنگ کردن کناف

رنگ کاری کناف یکی از مراحل مهم حین نصب کناف ساختمان می‌باشد، به همین منظور لازم است در انتخاب رنگ کناف و نقاشی روی کناف دقت بالایی را به خرج داد. توصیه ما به شما سپردن انجام تمامی این مراحل به متخصصی مجرب جهت اجرای کاری با کیفیت و کسب نهایت رضایت شما خواهد بود.

جهت اطلاع از نکات مهم مربوط به جزئیات رنگ کاری کناف این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" را با ما همراه باشید.

نکات مهم جهت رنگ کاری کناف

رنگ کردن کناف در آخرین مرحله نصب کناف صورت می‌گیرد؛ چرا که پس از آن هیچ گونه تغییری در کناف‌ها قابل ایجاد نخواهد بود. بنابراین ایجاد هرگونه تغییری در آن ممکن است موجب ترک خوردن رنگ کناف شود و در نتیجه آن ظاهری زشت را به وجود خواهد آورد. از این رو بهتر است از انجام تمامی مراحل برق کشی و مشخص کردن سوراخ‌ هالوژن‌ها، قبل از شروع به نقاشی کناف اطمینان حاصل کنید تا پس از آن به مشکل بر نخورید.

امروزه در بازار از رنگ‌های مختلفی جهت اجرای رنگ کناف سقف استفاده می‌شود. اما لازم است این نکته را به خاطر بسپارید که رنگ کردن کناف خصوصا اگر مربوط به کناف سقف باشد نیازمند کیفیت بالایی می‌باشد، تا به مرور زمان دچار ترک‌ خوردگی و تیره شدن نشود. از این رو به شما توصیه می‌کنیم که پس از انتخاب نقاشی مجرب و با مهارت جهت انجام این کار، با حوصله رنگی مناسب و با کیفیت را جهت افزایش دوام و زیبایی کار خود انتخاب کنید .

 

مراحل رنگ کردن کناف

 

زیرسازی‌های لازم نقاشی کناف

این نکته را بدانید که قبل از شروع به رنگ کاری کناف لازم است سطح مورد نظر یکدست و آماده شود تا رنگ به خوبی بر روی آن بخوابد و جلوه زیبایی به کناف اجرا شده بدهد. از این رو زیرسازی‌هایی باید انجام گیرد که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

پوشاندن درزها و اتصالات کناف

یکی از مراحلی که انجام آن در هنگام نصب کناف از اهمیت بالایی برخوردار است، پخ زدن به تمامی محل‌های اتصال صفحات با یکدیگر می‌باشند. کناف کار یا نقاش کناف قبل از مرحله رنگ کردن کناف لازم است پخ زدن اتصالات را به وسیله یک تیغ موکت بری انجام دهد. به یاد داشته باشید که پخ زدن در این مرحله به کناف کار کمک می‌کند تا محل اتصال میان هر دو قطعه پنل را به خوبی بتواند به وسیله بتونه پر کند، تا پس از خشک شدن آن کاری یکدست و تمیز حاصل شود.

 

بتونه کردن کناف

بتونه که ترکیبی از آب و مقداری پودر کناف می‌باشد، به عنوان زیر سازی جهت انجام نقاشی کناف صورت می‌گیرد. به همین دلیل لازم است با دقت و حوصله بالا انجام شود. توصیه می‌شود که در هر بار بتونه را در حجم بسیار کم تهیه کنید تا بتوانید قبل از خشک شدنش، به وسیله یک کاردک نقاشی آن را به درستی بر سطح مورد نظر بزنید. دقت داشته باشید که هرچه بتونه شما یکدست‌تر باشد، نتیجه کار بسیار زیباتر خواهد بود.

 

تور کشی کناف

پس از اتمام آن نوبت به کشیدن تور یا تیب می‌باشد. لازم است در محل اتصال و درزهای ایجاد شده این مرحله انجام گیرد تا به خوبی بتواند محل برش‌ها را با خود پوشش دهد. گاهی ممکن است نیاز باشد تا مراحل درزگیری به وسیله تیپ چند بار تکرار شود تا سطح مطلوبی جهت رنگ کاری کناف ایجاد گردد. در مرحله آخر از سمباده نیمه نرم مناسب استفاده می‌کنید، تا تمامی برآمدگی و نواقص‌ احتمالی موجود، به وسیله آن به خوبی برطرف شود.

 

 روش اصولی رنگ کردن کناف

 

مراحل رنگ کردن کناف

در آغاز مرحله رنگ کاری کناف ابتدا از رنگ‌ آستر استفاده می‌کنیم  و با لکه گیری‌های مرتب بتوان سطح را جهت نقاشی کناف آماده سازی کرد. در برخی اوقات لکه گیری به وسیله بتونه می‌تواند انجام گیرد. انجام مرحله رنگ آستری کمک می‌کند تا چسبندگی بتونه مراحل قبل کاهش یابد.

 بعد از این دو مرحله، دوباره لازم است سمباده کشی انجام گیرد تا از یک دست بودن سطوح اطمینان حاصل شود. در هنگام اجرای نقاشی کناف به وسیله رنگ انتخابی شما ممکن است بسته به نوع رنگ، زیرسازی‌های موجود چند مرحله رنگ آمیزی صورت گیرد. در این میان لازم است میان هر بار رنگ کردن کناف تا زمان خشک شدن کامل آن صبر کنید و سپس مرحله بعد رنگ آمیزی اجرا شود.

 بهتر است این نکته را بدانید که نصب هالوژن‌ها به جایگاه مشخص شده آن‌ها در کناف، پس از آخرین مرحله رنگ کناف انجام می‌گیرد. اما مشخص کردن جای هر کدام و اتصالات مربوط به آن حتماً باید قبل  از شروع به نصب کناف و در مرحله طراحی آن مشخص شده باشد. 

 

عوامل موثر بر قیمت نقاشی کناف 

 عوامل متعددی بر قیمت نقاشی روی کناف موثرند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مساحت کناف، سختی و حجم کار، انجام زیرسازهای مورد نیاز، نوع رنگ انتخابی و اجرت نقاشی اشاره کرد. به دلیل حساسیت بالایی که اجرای رنگ کناف برخوردار می‌باشد، اکیداً به شما پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ عنوان کیفیت را فدای قیمت کار نکنید. چرا که هرگونه اشتباهی در آن می‌تواند شما را در مدت کوتاهی مجبور به بازسازی دوباره آن کند.

در آخر بخوانید

 همانطور که گفته شد رنگ کاری کناف کاری بسیار تخصصی می‌باشد، از این رو لازم است آن را به افراد با مهارت بسپارید تا نتیجه کار تمیز و زیبا حاصل شود. از مهم‌ترین نکاتی که لازم است در حین نقاشی روی کناف رعایت شود، انجام زیرسازی‌های لازم برای آن می باشد؛ چرا که این زیرسازی‌ها کمک می‌کند که کار زیباتر و ماهرانه تر اجرا شود.

 اگر شما به دنبال فردی مجرب جهت رنگ کردن کناف خود هستید، خبر خوب این است که بازار آنان "خدمت از ما" فرصتی را برای شما فراهم کرده است که شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان و تنها با ثبت درخواست خود، علاوه بر اطلاع از قیمت نقاشی کناف با مجرب‌ترین متخصصان در حوزه ارتباط برقرار کنید و بدون هیچ نگرانی کار خود را به آن‌ها بسپارید.

کناف
برای سرویس کناف از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading