یادگیری زبان با اخبار انگلیسی

ثبت درخواست " آموزش انگلیسی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
یادگیری زبان با اخبار انگلیسی

آموزش انگلیسی با اخبار را می‌توان روشی موثر در یادگیری زبان دانست. یادگیری زبان انگلیسی با اخبار، شما را با واژه‌های جدید و سبک تلفظ درست آن کلمات آشنا می‌کند. یادگیری از طریق این روش، به وسیله شبکه‌های خبری فعال در تلویزیون، رادیو و یا متنون درج شده در سایت‌های خبری و روزنامه‌های انگلیسی مقدور است. از جمله مزیت‌های شبکه‌های خبری، تقویت مهارت شنیداری شما است.

در این مقاله از مجله خدمت از ما، با روش‌های مطالعه و مشاهده اخبار آشنا خواهید شد که به شما در یادگیری زبان کمک خواهد نمود؛ و با استفاده از این روش‌ها می‌توانید اقدام به آموختن زبان انگلیسی با اخبار کنید. 

 

آموزش زبان با اخبار

 

مزایای یادگیری زبان انگلیسی با اخبار

پر اهمیت‌ترین هدف آموزش زبان انگلیسی با اخبار دسترسی آسان به منابع مفید انگلیسی برای درک مطلب در شاخه‌های Listening, Speaking, Reading است. از طریق اخبار چه به صورت متنی و صوتی می‌توان روز به روز بر دایره واژه گان جدید انگلیسی خود افزود.

علاوه بر این موارد سرعت عمل در یادگیری زبان انگلیسی با اخبار با این روش بیش از دیگر روش‌های پیشنهادی است. دلیل این ویژگی مواجهه با منابع گسترده اخبار به زبان انگلیسی و دسترسی راحت به این منابع است. برای آشنایی با اساسی ترین ویژگی‌های یادگیری زبان انگلیسی با اخبار در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

 

مزایای یادگیری زبان انگلیسی با اخبار

 

زبان انگلیسی به کار رفته در اخبار واضح و شفاف است

متن یک خبر قبل از انتشار بارها و بارها ویرایش شده و کلمات به کار رفته در آن برای درک بهتر مخاطب روان و صحیح به کار رفته است. با وجود این ویژگی مخاطب به راحتی با اطمینان کامل می‌تواند از منابع خبری برای آموزش زبان انگلیسی با اخبار استفاده کرده و روز به روز با واژه‌های غنی و بیشتری آشنا شود.

علاوه بر این مورد تکرار برخی کلمات و اصطلاحات رایج در متون خبری بر تقویت زبان افراد در یادگیری زبان انگلیسی با اخبار تاثیر بسزایی دارد.

 

اخبار جدید cnn برای یادگیری زبان انگلیسی

 

دریافت اخبار جدید و درک بهتر مفاهیم انگلیسی

استفاده از اخبار برای تقویت و یادگیری زبان انگلیسی این امکان را برای شما ایجاد می‌کند که با تغییرات ریشه کلمات بواسطه قرار گرفتن در جملات مختلف آشنا شوید. دریافت اطلاعات در قالب اخبار انگلیسی در درک بهتر مفاهیم انگلیسی تاثیر بسزایی دارد.

به روز بودن مطالب در یادگیری انگلیسی با اخبار یک سیر مطلوب را در تقویت مهارت‌های شنیداری ایجاد کرده و به یادگیری بیشتر لغات جدید انگلیسی کمک می‌کند.

 

اخبار انگلیسی برای تقویت زبان


 

تقویت کلیه مهارت‌های یادگیری زبان با اخبار

آموزش زبان انگلیسی با اخبار این امکان را برای شما ایجاد می‌کند که برای هر بخش از زبان انگلیسی که تمایل دارید، اطلاعات جدید و محتواهای مفیدی داشته باشید. برای تقویت مهارت خواندن (Reading) استفاده از روزنامه‌های خبر به زبان انگلیسی بهترین انتخاب است.

در مقابل امکان تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی (Listening) با شنیدن اخبارهای رادیویی و تلویزیونی برای افراد علاقمند به یادگیری زبان با اخبار وجود دارد. گوش دادن و مطالعه اخبار تنها باعث تقویت مهارت شنیداری شما نمی‌شود و یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های آن تقویت و افزایش دایره لغات شماست.

 

تقویت کلیه مهارت‌های یادگیری زبان با اخبار

 

امکان انتخاب یک موضوع دلخواه برای مطالعه

با کاربرد تکنیک آموزش زبان انگلیسی با اخبار شما به راحتی می‎توانید موضوع مورد علاقه خود را از بین آرشیو‌های خبری انتخاب کنید. جدیدترین اخبار در حوزه‌های مختلف هنری، فرهنگی، ورزشی، سیاسی ،اجتماعی و... با متن و لغات گسترده انگلیسی همه روزه در حال تولید بوده که برای شما قابل استفاده است.

با توجه به اینکه علاقه یک بخش اصلی در یادگیری مهارت‌های زبان انگلیسی بوده، بنابراین می‌توان فراوانی منابع خبری انگلیسی در حوزه‎های مختلف را یک نکته مثبت در یادگیری زبان با اخبار دانست.

 

آموزش انگلیسی از طریق اخبار

 

چند نکته مهم در یادگیری زبان با اخبار

شما می‌توانید با استفاده از منابع خبری انگلیسی علاوه بر تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی در یادگیری مدرس و مربی خود باشید. کاربرد اوصولی و برنامه ریزی شده اخبار مختلف انگلیسی به اندازه یک کلاس خصوصی برای شما مفید خواهد بود.

اصطلاحات و کلمات به کار رفته در متن اخبار از دایره لغات روزمره افراد گرفته شده از این رو گوش دادن به اخبار و همین طور مطالعه متون خبری در قالب یادگیری زبان انگلیسی با اخبار یک روش بسیار کاربردی است. برای تقویت مهارت‌های خود با استفاده از منابع خبری نکات اشاره شده در این قسمت را به خاطر بسپارید.

 

چند نکته مهم در یادگیری زبان با اخبار

 

از کلمات جدید یادداشت برداری کنید.

در هنگام شنیدن و خواندن اخبار انگلیسی حتما با واژگان جدیدی رو به رو می‌شوید. بهتر پیشنهاد در این مواقع یادداشت برداری از کلمات جدید بصورت دسته بندی شده در یک دفترچه مخصوص است. این کار به تمرین و تکرار مجدد این کلمات برای سپردن به حافظه‌تان کمک می‌کند.

با دسته بندی کلمات در حوزه‌های مشخص، امکان دسترسی مجدد به این لغات را آسان کرده و با ایجاد ارتباط بین کلمات آنها راحت تر به خاطر بسپارید.

 

 یادگیری زبان با اخبار با یادداشت برداری

 

متن خبر را با صدای بلند ادا کنید.

متون خبری متشر شده در روزنامه را با صدای بلند برای خود بخوانید و صدای خود را ضبط کنید. این اقدام در مرور و تقویت کلمات ناشناخته در ذهن شما تاثیر بسزایی دارد. برای اینکه از تکنیک یادگیری زبان با اخبار بهتر استفاده کنید، کلمات جدید را پس از یادگیری تلفظ صحیح، چندین بار تکرار کنید.

استفاده از تکنیک خواندن متن اخبار با شنیدن خبر بطور همزمان در این نوع یادگیری نیز تاثیر بسزایی دارد. متن خبر مورد نظر را پیدا کرده و همزمان با گوینده بخوانید، این کار به تلفظ صحیح اصطلاحات بومی کمک زیادی کرده و در تقویت مهارت شنیداری شما موثر است.

 

 یادگیری زبان با اخبار باخواندن متن اخبار

 

از اخبار تصویری تلویزیون برای تقویت Listening بهره برید.

حدس زدن معانی کلمات به کار رفته در متن خبر از مهمترین نکات یادگیری زبان انگلیسی با اخبار بوده که به تقویت مهارت شنیداری زبان بسیار کمک می‌کند. با این کار ذهن شما واژه یادگرفته را به سرعت به خاطر سپرده و دیدن در تقویت حافظه شما برای بیاد آوردن این لغات در آینده تاثیر دارد.

 

اخبار تصویری تلویزیون برای تقویت Listening

 

متن اخبار انگلیسی را خلاصه نویسی کنید.

خلاصه نویسی اخبار یک تکنیک موثر در آموزش اخبار با زبان انگلیسی است. این روش به درک بهتر مفاهیم جدید و مطالب شنیده شده و خوانده شده کمک می‌کند. اخبار جدیدی که به دستتان می رسد را یک بار تند خواند و هر چه را که در ذهن سپردیدو متوجه شدید خلاصه نویسی کنید.

نسخه متنی خبر را تهیه و لغات جدید را در محتوای خبر پیدا کنید. چندین بار از روی لغات خوانده و آنها را به خاطر بسپارید.

 

خلاصه نویسی متن اخبار انگلیسی

 

درباره اخبار انگلیسی به صورت گروهی بحث کنید.

بحث و تبادل نظر از راهکارهای اساسی در به خاطر سپردن و درک مطالب انگلیسی در هنگام یادگیری است. با تشکیل یک گروه در حضور یک استاد درباره اخبار و روایات مشاهده شده در متون خبری صحبت کنید. این کار به رفع ایرادات شما در تلفظ و معانی اصطلاحات کمک ویژه‌ای می‌کند.

این تمرین گروهی را می‌توان یکی از نکات اساسی در یادگیری زبان انگلیسی با اخبار دانست. با یادداشت برداری از روند ایرادات دیگران و خودتان یک تمرین و تکرار اساسی را برای تقویت مهارت مکالمه خود داشته باشید.

 

تمرین و تکرار اخبار انگلیسی به صورت گروهی

 

نرم افزار موبایل اخبار انگلیسی در یادگیری زبان را فراموش نکنید.

از نرم افزارهای مخصوص یادگیری انگلیسی با اخبار غافل نشوید. با نصب این اپلیکیشن‌ها بر روی گوشی موبایل خود می‌توانید،تازه ترین اخبار انگلیسی را بصورت متنی و صوتی در اختیار داشته و به تمرین و تکرار با این اخبار انگلیسی به تقویت مهارت‌های زبان خود در زمان‌های مختلف بپردازید.

علاوه بر این موارد مشاهده اخبار با زیر نویش انگلیسی را نیز می‌توان یک روش کاربردی در یادگیری زبان انگلیسی با اخبار دانست. 

 

نرم افزار موبایل اخبار انگلیسی در یادگیری زبان

 

منابع مفید برای آموزش زبان انگلیسی با اخبار

چندین منبع مفید یادگیری زبان انگلیسی در این بخش قابل ارائه است.

  • News in levels: یکی از وب‌سایت‌هایی که به منظور یادگیری و تمرین زبان انگلیسی از طریق اخبار روز دنیا
  • BBC Words in the News: ارائه اخبار به صورت ویدیوهای کوتاه و در ادامه آن استفاده از متن و مشخص کردن کلمات جدید
  • E-News: ارائه خبر در سه سطح متفاوت به زبان‌آموزان برای یادگیری بهتر 
  • The Times in Plain English: مجموعه‌ای از خبرهای به‌روز نیویورک تایمز است که به شکل ساده شده و کوتاه‌تر از متن اصلی خبر آماده شده است.
  • Breaking English News: سایت گزیده اخبار کوتاه انگلیسی برای یادگیری.

 

منابع مفید برای آموزش زبان انگلیسی با اخبار

 

منابع معرفی شده در این قسمت هر کدام دارای سایت‌های خبری معتبر برای دریافت متون خبر و آشیو اخبار بصورت صوتی و تصویری هستند.

 

پر کاربردترین اصطلاحات در یادگیری زبان با اخبار

چندین اصطلاح پرکاربرد در یادگیری زبان انگلیسی با اخبار را می‌توان بعنوان مثال در جدول زیر مشاهده نمود. این لغات با کلمات هم معنی آنها بصورت زیر برای بهبود وضعیت یادگیری زبان انگلیسی با اخبار جمع آوری شده است.

بخشی از پرکاربردترین اصطلاحات در یادگیری زبان با اخبار

 
معانی کلمه یا اصطلاح
Unfair or one-sided view of a story. Biased (adjective)
New information about an event that is happening right now. Breaking news
Causing or likely to create public disagreement. Controversial (adjective)
A person who saw something happen and can describe it firsthand. Eyewitness
Famous but for a bad action or quality. Notorious/infamous
Publically embarrassing action or event that is seen as morally or legally wrong. Scandal
Written spelling mistake in typed text. Typo

4.5 امتیاز از 1290 رای


آموزش انگلیسی
برای سرویس آموزش انگلیسی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین