یادگیری زبان بدون کلاس

ثبت درخواست " آموزش انگلیسی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
یادگیری زبان بدون کلاس

تجربه یادگیری زبان بدون کلاس، می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌های ما در زندگی باشد. تصور تسلط بر زبان بدون کلاس و قابلیت به‎‌ کار بردن آن، می‌تواند هر فردی را به سمت آموختن زبان سوق دهد؛ اما روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه نیز بدون برنامه‌ریزی امکان‌پذیر نیست. سوالات بسیاری هنگام مطالعه زبان انگلیسی بدون کلاس برای افراد به‌وجود می‌آید:

 • چگونه مکالمه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟
 • چگونه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟
 • بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه چیست؟

اگر شما هم قصد دارید پروژه یادگیری زبان بدون کلاس را استارت بزنید، این مطلب از مجله خدمت از ما را از دست ندهید.

1. هدفتان از یادگیری زبان بدون کلاس را مشخص کنید

قبل از شروع یادگیری بهتر است هدف‌تان از تجربه یادگیری زبان بدون کلاس را مشخص کنید. آیا می‌خواهید در آزمون‌های تافل یا آیلتس شرکت کنید؟ می‌خواهید برای پروژه‌های درسی یا کاری‌تان بتوانید از منابع بیشتری استفاده کنید؟ می‌خواهید به سفرهای توریستی در کشور‌های انگلیسی‌زبان بروید؟ یا صرفا می‌خواهید از شنیدن موسیقی‌ها یا فیلم و سریال‌های انگلیسی بدون دردسر لذت ببرید؟

هدف شما برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس هرچه باشد، در ادامه به شما برای پیدا کردن و استفاده از بهترین منابع یادگیری زبان بدون کلاس کمک خواهد کرد. بد نیست اهداف‌تان را روی یک کاغذ بنویسید و در اتاق‌تان به دیوار نیز بچسبانید.

 

زبان انگلیسی بدون کلاس

 

2. ابزارتان را برای یادگیری زبان بدون کلاس مشخص کنید

تجربه یادگیری زبان بدون کلاس برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. برخی می‌توانند فضای یک کلاس را کاملا در خانه برای خودشان شبیه‌سازی کنند؛ به همین دلیل این دسته از افراد اغلب به دنبال روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه و بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی هستند؛ اما دسته دیگری از افراد مایل‌اند زبان انگلیسی را بدون کلاس و حتی حال‌وهوای آن تجربه کنند؛ مانند یادگیری زبان با فیلم و روش‌هایی برای آموزش زبان انگلیسی بدون کتاب.

اهمیت تعیین هدف در اینجا مشخص می‌شود. در ادامه ابزارهای مختلف برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس و آموزش زبان انگلیسی بدون معلم را برای شما معرفی کرده‌ایم. با توجه به قصد و جدیت‌تان در یادگیری زبان بدون کلاس می‌توانید از آنها استفاده کنید:

 

2-1. کتاب

اگر سوالاتی مانند چگونه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم یا چگونه زبان انگلیسی را از صفر یاد بگیریم در سوالات‌تان پیدا می‌شود، حتما کتاب‌های آموزشی را در برنامه‌تان برای مطالعه زبان بدون کلاس قرار دهید. استفاده از کتاب‌های آموزشی شاید بهترین برنامه آموزش زبان انگلیسی باشد؛ زیرا به شما کمک می‌کند تا هر 4 مهارت اصلی را یاد بگیرید. هر سطحی که داشته باشید، همیشه می‌توانید بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی را پیدا و از آن کمک بگیرید. برخی از بهترین کتاب‌ها برای آموزش زبان انگلیسی بدون معلم و آموزش زبان انگلیسی از صفر را در ادامه معرفی کرده‌ایم:

 • مجموعه کتاب‌های Top Notch، منتشرشده توسط دانشگاه کمبریج
 • مجموعه کتاب‌های Four Corners، منتشرشده توسط انتشارات لانگمن
 • مجموعه کتاب‌های American English File، منتشرشده توسط دانشگاه آکسفورد
 • مجموعه کتاب‌های English Grammar In Use، منتشرشده توسط دانشگاه کمبریج

اگر می‌پرسید چگونه گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم، حتما از این کتاب‌ها و جلدی که با سطح‌تان تناسب دارد استفاده کنید. کتاب‌هایی مانند 1100 واژه نیز برای گسترش دایره لغات زبان بدون کلاس مناسب هستند.

 

یادگیری زبان بدون کلاس

 

2-2. استفاده از نرم‌افزار

انواع نرم‌افزارها نیز می‌توانند تجربه یادگیری زبان بدون کلاس را برای شما فراهم کنند. بسیاری از این نرم‌افزارهای رایگان هستند، و با درس‌های روزانه و کوتاه به آشنایی با زبان بدون کلاس کمک می‌کنند. اگر می‌پرسید چگونه زبان انگلیسی را از صفر یاد بگیریم، این روش براش شما بسیار مناسب خواهد بود. با این وجود، توصیه می‌کنیم از این روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه و آموزش زبان انگلیسی بدون معلم تنها برای آشنایی و به‌عنوان اولین قدم در یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس نگاه کنید.

 

2-3. فیلم و پادکست

بسیاری از افراد وقتی می‌گویند قصد یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس را دارند، منظورشان یادگیری زبان با فیلم، سریال، موسیقی و... است. این روش نیز برای تجربه یادگیری زبان بدون کلاس مناسب است، اما بهترین تاثیر خود را زمانی دارد که از آن به‌عنوان تمرین و محکی برای مهارت‌هایتان استفاده کنید. یادگیری زبان با فیلم، سریال، پادکست و... در حوزه‌هایی که به آنها علاقه دارید، تجربه یادگیری زبان بدون کلاس را فوق‌العاده لذت‌بخش خواهد کرد.

هنگام یادگیری زبان با فیلم و آموزش زبان انگلیسی بدون کتاب، اگر به لهجه خاصی نیز علاقه دارید (برای مثال بریتیش) می‌توانید بیشتر از محصولات مربوط به بریتانیا برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس استفاده کنید. این روش پاسخی عالی در پاسخ به این سوال است که چگونه مکالمه زبان انگلیسی یاد بگیریم.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله "پادکست انگلیسی برای زبان" که 7 پادکست معرفی کرده است را بخوانید.

 

یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس

 

3. خودتان را محک بزنید

محک زدن اطلاعات و مهارت‌هایی که به دست آورده‌اید نیز در روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه و زبان بدون کلاس اهمیت دارد. این‌کار این ایده را به شما می‌دهد که یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس و آموزش زبان انگلیسی بدون معلم تا چه حد نتیجه داشته است.

برای محک خودتان می‌توانید با افراد انگلیسی زبان ارتباط برقرار کنید، به تست‌های بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی پاسخ دهید، هنگام یادگیری زبان با فیلم از زیرنویس اسنفاده نکنید، و یا حتی در آزمون‌های تعیین سطح آموزشگاه‌های مختلف شرکت کنید. در آخر، ببینید تا چه حد به هدف موردنظرتان نزدیک شده‌اید؛ و درصورت لزوم تغییراتی در روش یادگیری زبان در خانه و زبان بدون کلاس ایجاد کنید.

 

نکات پایانی برای یادگیری زبان بدون کلاس

 • یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس را به یک سرگرمی، و به قسمتی از زندگی روزمره‌تان تبدیل کنید.
 • اگر ممکن است، با زمان‌آموزانی در سطح خودتان یا بالاتر برای تمرین یا رفع اشکال‌های گاه‌به‌گاه ارتباط برقرار کنید.
 • در حین یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس ، با صدای بلند تمرین کنید. از نوشتن متن‌های مختلف و بررسی آن پس از چند روز نیز غافل نشوید.
 • هنگام آموزش زبان انگلیسی بدون کتاب یا با کتاب، به یادگیری و بهتر کردن هر 4 مهارت (خواندن، نوشتن، شنیدن و مکالمه) بپردازید و از هیچ‌کدام غافل نشوید.

4.5 امتیاز از 1290 رای


آموزش انگلیسی
برای سرویس آموزش انگلیسی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین