مشکلات رایج که ممکن است برای هر سینک آشپزخانه به وجود آید

نصب سینک ظرفشویی
مشکلات رایج که ممکن است برای هر سینک آشپزخانه به وجود آید

یکی از دغدغه‌های اکثر خانم‌ها خانه، روبه رو شدن با مشکلات رایج که ممکن است برای هر سینک آشپزخانه به وجود آید است. و از متداول ترین آن‌ها هم گرفتگی سینک ظرفشویی است. که در این مقاله به طور کامل در مورد تمام مشکلات رایج که ممکن است برای هر سینک آشپزخانه به وجود آید توضیح داده ایم. همچنین قابل ذکر است که اگر برای رفع تمام مشکلات سینک آشپزخانه به کمک یک سرویسکار باتجربه نیازمند بودید روی خدمت از ما حساب کنید.

یک روز با نبود سینک ظرفشویی فرض کنید

یکی از مهمترین تجهیزاتی که در هر آشپزخانه وجود دارد، سینک آشپزخانه است به گونه ای که نبود آن منجر به فلج شدن کل امور آشپزی خواهد شد. فرض کنیم که شما یک روز کامل سینک ظرفشویی ندارید. آیا به این فکر کرده اید که شستن ظروف آشپزی، شستن مواد غذایی، شستن ظروف غذا و... در کجا باید انجام شود.

بانوان در منزل به شدت به سینک وابسته هستند به گونه ای که اگر حتی یک گرفتگی ساده در داخل سینک ظرفشویی رخ بدهد، عملا از انجام امور آشپزی باز مانده و در کمتر از چند ساعت، با حجم زیادی از ظروف و وسایل نشسته روبرو می‌شوند.


 

خرید سینک نامناسب عمده ترین دلیل خرابی آن‌ها

با توجه به آنچه گفته شد، شما در زمان خرید سینک آشپزخانه نباید تنها به شکل ظاهری و زیبایی آن توجه کنید. چرا که مهمترین نکته در خرید سینک توجه به کارایی آن است. شما قرار است چندین سال از آن استفاده کنید حال اگر سینک ظرفشویی شما کارایی مناسب نداشته و از جنس خوبی برخوردار نباشد، ظرف مدت کوتاهی خراب شده و شما مجبور خواهید بود به سراغ خرید یک سینک جدید بروید.

با توجه به اهمیت این وسیله در آشپزخانه، در این مقاله لازم دانستیم شما را با برخی از مهمترین مشکلات رایج که ممکن است برای هر سینک آشپزخانه به وجود آید آشنا کنیم تا در زمان خرید، توجه و دقت بیشتری را به عمل بیاورید.


 

مشکلات رایج در سینک آشپزخانه:

ورم کردن صفحه دور سینک آشپزخانه

  • شاید این مشکل برای شما هم پیش آمدده باشد که بعد از نصب سینک ظرفشویی در مدت چند ماه، صفحه دوری آن ورم می‌کند که این اتفاق ناشی از ریختن آب بر روی صفحه است. به طور کلی دو نوع سینک آشپزخانه از نظر نحوه نصب وجود دارد که تحت عناوین سینک توکار و روکار شناخته شده اند.
  • سینک‌های توکار در داخل صفحه کابینت نصب شده و قابی از همان صفحه کابینت، چهار طرف سینک را احاطه می‌کند. حال فرض کنیم که جنس این صفحه از MDF است. همان گونه که می‌دانید اگر آب روی آن بریزد، ورم کرده و پوسته پوسته می‌شود. لذا برای این که از این مشکل جلوگیری شود، ما دو پیشنهاد برای شما داریم:
  • اگر میزان آب ریزی شما در آشپزخانه زیاد است، به سراغ سینک‌های روکار بروید تا چنین مشکلی برای شما رخ ندهد.
  • اما اگر شما به نصب سینک آشپزخانه توکار علاقمند هستید، پیشنهاد می‌کنیم که قاب دوری آن را از سنگ مصنوعی انتخاب کرده و به خوبی اطراف سینک را عایق بندی نماید تا نشتی آب رخ ندهد. اگر بر روی سنگ مصنوعی آب بریزد، ورم نمی‌کند و شما از این بابت با مشکلی روبرو نمی‌شوید.

نصب نادرست سینک آشپزخانه یکی دیگر از دلایل ایجاد مشکلات آن است به همین دلیل به شدت توصیه می‌شود که نصب سینک را به دست سرویسکاری کاربلد و باتجربه بسپارید.


 

جرم گرفتن سینک آشپزخانه

بسیاری از بانوان از کثیف شدن و جرم گرفتن سینک ظرفشویی شکایت می‌کنند. از یک طرف املاح آب منجر به ایجاد رسوباتی بر روی سینک شده و از طرفی دیگر در طول مدت استفاده از آن، چربی‌ها و مواد غذایی در اثر شستن ظروفی، منجر به کدر شدن و جرم گیر شدن سینک ظرفشویی می‌شود.

البته شدت جرم‌هایی که بر روی سینک ایجاد می‌شود، بسته به جنس آن و میزان رسیدگی شما به سینک، متفاوت است. اگر شما بعد از هر بار شستن ظروف، با یک اسفنج بدنه و لگن‌ها را تمیز کرده و در هر هفته، یکبار کل سینک را با سرکه و جوش شیرین بشویید، از جرم‌های سینک آشپزخانه و رسوبات نشسته بر روی آن خلاص خواهید شد به گونه ای که همانند روز اول براق می‌ماند.

 

مشکلات رایج که ممکن است برای هر سینک آشپزخانه به وجود آید

 

گرفتگی سینک آشپزخانه

رایج ترین مشکلی که در هر سینک ظرفشویی بروز می‌کند این است که آب از داخل آن عبور نکرده و به اصطلاح، گیر می‌کند. به هر حال در طول مدت زمانی که شما از سینک استفاده میکنید، املاح آب و جرم‌های ناشی از غذا داخل آن رسوب کرده و به مرور زمان منجر به تنگ شدن مجرای خروج آب می‌شود. تا این که بالاخره روزی این لوله کاملا بسته شده و سینک آشپزخانه گیر می‌کند. در این زمان باید به صورت زیر عمل نمود:

در ابتدا به صورت دستی اقدام به باز کردن مسیر خروجی سینک نمایید. از یک لوله باز کن دستی استفاده کنید. در صورتی که شدت گرفتگی زیاد نباشد، به راحتی با این کار مشکل رفع می‌شود.

اگر می‌توانید سیفون را کامل باز کرده و داخل آن را بشویید تا جرم‌هایی که در این قسمت نشست کرده اند، خالی شود. توجه داشته باشید که قبل از باز کردن سیفون، حتما به نحوه اتصالات آن دقت کنید تا بعد از اتمام کار، به راحتی بتوانید قطعات را بر سر جای خود قرار دهید.

گرفتگی سینک ظرفشویی رایج ترین مشکلات هر آشپزخانه ای است که نباید در رفع آن سهل انگاری کرد.


 

  • خش دار شدن سینک آشپزخانه

خش دار شدن سینک ظرفشویی، برای تمامی خانم‌ها ناراحت کننده است. یک سینک زیبا، براق و با جلای خاص، اکنون پر از خش شده و زیبایی خود را از دست داده است. در هر بار ظرف شتن و قرار دادن ظروف به ویژه قاشق، چنگال و چاقو داخل لگن‌ها، خش‌های ریزی داخل سینک آشپزخانه ایجاد می‌شود که به مرور زمانی تجمع آن‌ها نمایان خواهد شد.

 

  • همیشه پیشگیری از درمان بهتر است

در ابتدا توصیه ما این است که در داخل هر لگن، یک سبد هم اندازه آن بگذارید تا ظروف در تماس مستقیم با بدنه سینک نباشند. با این کار حتی میزان جرم گرفتن سینک هم کم خواهد شد. اما به هر روی ممکن است چند خش بر روی سینک ظرفشویی ایجاد شود که برای از بین بردن آن می‌توان چند راه را امتحان نمود:

 

  • استفاده از مایع پولیش

مایع پولیش همانند مواد پولیش کننده بدنه خودرو، می‌تواند خش‌ها را از بین ببرد منتهی این احتمال هم وجود دارد که این مایع، رنگ سینک آشپزخانه را تیره کرده و یا لکه‌هایی را بر روی آن ایجاد نماید. لذا توصیه می‌شود که اگر تمایل از این مواد برای رفع خش سینک استفاده کنید، به سراغ موادی بروید که توسط همان برند تولید شده است.

 

  • استفاده از آرد

این روش نیز می‌تواند جوابگو باشد. ابتدا سینک را کامل خشک کرده و آرد را بر روی آن بپاشید. سپس با یک دستمال نرم، آنقدر بر روی آرد بکشید که تمامی قسمت‌های خش دار پر شود. بعد از حداقل یک ساعت، ابتدا آردها را با دستمال جمع کرده و سپس آب را باز کنید.

5.00 امتیاز از 7 رای

نصب سینک ظرفشویی

برای سرویس نصب سینک ظرفشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تاسیسات

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading