علت صدای پارکت و لمینت

ثبت درخواست " نصب پارکت و لمینت "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت صدای پارکت و لمینت

علت صدای پارکت و لمینت،در اصطلاح عامیانه دلیل صدا دادن پارکت؛ یکی از مشکلاتی است؛ که بعد از مدتی از پارکت و لمینت کردن کف منزل ممکن است با آن مواجه شده که از جمله معایب پارکت است و به دنبال علت صدای ایجاد شده باشید. علت صدای پارکت و لمینت می‌تواند، موارد متعددی مثل باز شدن درز پارکت؛ بالا آمدن پارکت و... باشد. یافتن علت صدای پارکت و لمینت یا دلیل صدا دادن پارکت در کنار رفع صدای جیر جیر لمینت؛ از موارد مهم در نگهداری و ترمیم پارکت و لمینت کف خانه بعد از نصب می‌باشد. تعمیر پارکت لمینت باد کرده و یا پیدا کردن علت بالا آمدن پارکت و همین طور علت فاصله افتادن بین پارکت در یافتن علت صدای پارکت و لمینت تاثیر گذار است.

 

 

در کنار یافتن علت صدای پارکت و لمینت برای رفع صدای پارکت؛ انجام دادن یک سری خدمات و نکات نگهداری پارکت و لمینت؛ موارد دیگری مثل کاغذ دیواری و کف پوش و همین طور استفاده از شرکت‌های معتبر و نیروی نصب خبره برای انجام لمینت و پارکت منزل احتمال مواجهه با مشکلاتی مثل فاصله افتادن بین پارکت، بالا آمدن پارکت و باز شدن درز پارکت را به حداقل می‌رساند.

 

علت صدای پارکت و لمینت - رفع صدای پارکت لمینت

 

علت صدای پارکت و لمینت

صدا دادن پارکت و لمینت از مواردی است؛ که افراد علاقمند به استفاده از این نوع کف پوش منزل و ساختمان را برای نصب دو دل می‌کند. توجه داشته باشید به کارگیری افراد ماهر در نصب پارکت و لمینت ، کاربرد لوازم با کیفیت برای انجام این کار نه تنها شما را با معضل یافتن علت صدای پارکت و لمینت مواجه نمی‌کند؛ بلکه در بیشتر مواقع از پارکت بعنوان عایق صدا یاد می‌کنند. با این تفاسیر علت صدای پارکت و لمینت را در اثر به وجود آمدن یک سری از موارد بررسی می‌کنیم. 

 

علت صدای پارکت و لمینت

 

چند عنصر محیطی پس از نصب پارکت؛ تاثیر آن بر پارکت و کف پوش منزل در علت صدای پارکت و لمینت موثر بوده را در این قسمت بررسی می‌کنیم.

 

تغییرات دمایی علت صدای پارکت و لمینت

تغییرات دمایی منجر به فشرده شدن کلیک لایه میانی پارکت در تابستان و حرکت آزادانه و سیال وار آن در زمستان می‌شود؛ حرکت و اصطلاحا کلیک لایه میانی پارکت و لمینت؛ در زمان های مختلف ار روز به دلیل تغییرات دمایی را علت صدای پارکت و لمینت می‌توان به شمار آورد.

همان طور که می‌دانید فرق پارکت و لمینت منجر به راه حل‌های مختلفی بریا رفع صدا می‌شود.

 

تغییرات دمایی علت صدای پارکت ولمینت

 

تغییرات رطوبت محیط علت صدای پارکت و لمینت

پارکت دارای سطحی همگون و تمام چوب بوده و در مورد پوشش کف لمینت هم مغز کار به صورت اچ دی اف می باشد که براده چوب فشرده است. چوب و مشتقات آن توانایی بالایی در جذب و دفع رطوبت داشته در هنگام انجام این کار تغییرات سایز می‌دهند. بنابراین جذب رطوبت به نسبت مناطق مختلف منجر به ایجاد صدا در پارکت شده و توجه به رطوبت محیط از مهم ترین موارد در شناخت علت صدای پارکت و لمینت به شمار می‌آید.

 

تغییرات رطوبت محیط در علت صدای پارکت و لمینت

 

ایراد در نصب و نوع پارکت علت صدای پارکت و لمینت

از دیگر عوامل مهم تاثیر گذار در یافتن علت صدای پارکت و لمینت، بررسی ساختار لمینت و پارکت کف می‌باشد. ساختار نامتناسب؛ نصب غیر اصولی و پارکت و لمینت نامرغوب از دلایل ایجاد صدا در پارکت و لمینت است. پارکت پوششی از کف را در بر می گیرد که کلا از چوب تشکیل شده است.

 

ایراد نصب و نوع پارکت در علت صدای پارکت و لمینت

 

اما در نقطه مقابل لمینت، کف پوشی است، که از چند لایه تشکیل شده و لایه میانی کار(core layer) آن از براده های چوبی فشرده یا نیمه فشرده تشکیل می‌شوند. اگر به جای کاربرد لایه‌های اصلی چوب از مواد نامرغوب فشرده شده در لمینت استفاده شود منجر به خیزش لایه ها روی هم شده و تولید صدا می‌کند؛ در حالت کلی علت صدای پارکت و لمینت در بیشتر مواقع نامطلوب بودن کیفیت لوازم کاربردی برای ایجاد کف پوش در منزل است.

 

دلیل صدا دادن پارکت

متناسب با موارد ذکر شده در بالا پارکت وابسته به شرایط دمایی، رطوبت و تحت تاثیر عوامل محیطی ایجاد صدا می‌کند؛ اما علت صدای پارکت و لمینت؛ ار‌تباط مستقیم با نحوه نصب و کیفیت مواد اولیه کاربردی دارد. استفاده از لمینت و پارکت مرغوب و مناسب با شرایط محیطی و همین طور بهره بردن از افراد خبره برای نصب پارکت نکات مهمی در نگهداری و استفاده بی دردسر از پارکت در منزل است.

 

دلیل صدا دادن پارکت - رفع صدای پارکت

 

برای رفع صدای پارکت سه مورد زیر بسیار تاثیر گذار است:

  • وجود مشکل زیرسازی و همگون نبودن سطحی که پارکت روی آن قرار دارد.
  • وجود مشکل در کلیک‌های پارکت که در اثر ایجاد درز در پارکت رخ می‌دهد.
  • استفاده از فوم‌ها و موارد کاربردی نامرغوب و نامناسب؛ فوم لایه ای است، که زیر پارکت لمینت نصب شده است.

 

رفع صدای جیر جیر لمینت

جیر جیر لمینت از موارد آزار دهنده‌ای است؛ که شندین وقت و بی وقت صدای آن، شما را در یافتن علت صدای پارکت و لمینت مسر می‌کند. چگالی چوب میانی هر چه در لمینت بیشتر باشد سبب کاهش خیز، خستگی و حرکت های احتمالی کلیک در دراز مدت بوده و احتمال ایجاد صدا در پارکت لمینت شما را کمتر می‌کند.

اکثر پارکت لمینت‌های ارزان و پارکت لمینت‌های چینی موجود در بازار دارای لایه میانی ام دی اف (Middle density fiberboard) بوده که مخفف؛ لایه چوبی با چگالی متوسط است. برای رفع صدای جیر جیر لمینت و عدم مواجهه با این مشکل پیشنهاد ما همچنان کاربرد لوازم مرغوب برای پارکت لمینت کردن منزل و نصب صحیح آن توسط افراد کارشناس است.

 

رفع  صدای جیر جیر لمینت - علت صدای پارکت لمینت

 

در این قسمت با علت صدای پارکت و لمینت آشنا شده و دلایل صدای پارکت و نحوه رفع صدای جیر جیر لمینت را بررسی کردیم، در ادامه موارد دیگر آسیب دیدگی پارکت و لمینت را بررسی کرده و به اشتراک می گذاریم ؛هر کدام از ین موارد می‌تواند در یافتن علت صدای پارکت و لمینت نیز تاثیر گذار باشد.

 

علت بالا آمدن پارکت

از علت‌های مهم بادکردن پارکت؛ لمینت و بالا آمدن پارکت رعایت نکردن نکات اصولی در هنگام نصب می‌باشد؛ بالا آمدن پارکت را می‌توان علت صدای پارکت و لمینت نیز دانست. بهترین پیشنهاد در مواجهه با مشکل بالا آمدن پارکت عدم راه رفتن زیاد روی پارکت و اطلاع سریع یک متخصص برای رفع این مشکل است.

 

علت بالا آمدن پارکت -علت صدای پارکت و لمینت

 

باز شدن درز پارکت

ایجاد شکاف لمینت و یا باز شدن درز پارکت؛ در بعضی مواقع علت صدای پارکت و لمینت است، دلایل بوجود آمدن این شکاف بیشتر به عمر نصب کف پوش و در مورد دیگر نصب نامناسب پارکت و لمینت بوده و با مراجعه به متخصص نصب لمینت و پارکت قابل رفع است.

 

باز شدن درز پارکت -علت صدای پارکت و لمینت

 

علت فاصله افتادن بین پارکت

از دلایل مهم در بررسی علت صدای پارکت و لمینت جای‌گیری درست پارکت است، بعبارتی خوب است، بدانید گاهی فاصله اقتادن بین پارکت، تولید صدا می‌کند؛ و علت فاصله افتادن بین پارکت هم در وهله اول نصب نامناسب و دلایل محیطی می‌باشد؛ که با بررسی و انتخاب مناسب در اول کار قابل پیش بینی و رفع است.

 

فاصله افتادن بین پارکت - علت صدای پارکت و لمینت

 

نکات مهم در رفع صدای پارکت

با تعمیر پارکت لمینت بادکرده و همین طور کاربرد پارکت عایق صدا و در کنار تمامی این موارد در نظر گرفتن شرایط محیطی در انتخاب پارکت و لمینت مناسب به رفع صدای پارکت، پس از یافتن علت صدای پارکت و لمینت کمک می‌کند.

 

نکات مهم در رفع صدای پارکت لمینت

 

استفاده از انواع پارکت و دیگر خدمات زیباسازی فضای منزل مثل کاغذ دیواری و ... نیازمند آشنایی کامل با مواد اولیه با کیفیت و همین طور داشتن تخصص در نصب اصولی است.

4.5 امتیاز از 1587 رای


نصب پارکت و لمینت
برای سرویس نصب پارکت و لمینت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین