آموزش لوله کشی ساختمان

ثبت درخواست "لوله کشی آب و ساختمان"
آموزش لوله کشی ساختمان

آموزش لوله کشی ساختمان

آموزش لوله کشی ساختمان یکی از مهارت‌ها و دوره‌هایی است که متخصصان لوله کش باید قبل از شروع به کار لوله کشی ساختمان گذرانده باشند دقت و مهارت در آموزش لوله کشی ساختمان نقش مهمی در انجام اصولی و درست لوله کشی دارد و این مهارت تنها با دیدن چند فیلم آموزش لوله کشی فاضلاب ساختمان و یا گذراندن دوره‌های لوله کشی فنی حرفه ای یا حتی با مطالعه آموزش لوله کشی ساختمان pdf و آموزش لوله کشی نیوپایپ pdf بدست نمی‌آید و مستلزم تجربه و کار عملی است.

آموزش لوله کشی ساختمان در تهران یکی از دوره‌های آموزشی مهم و پرطرفدار است که در بخش‌های مختلف آموزش لوله کشی پلاستیکی، آموزش لوله کشی ساختمان با لوله سفید، آموزش اتصالات لوله کشی آب و ... دسته بندی می‌شود.ما هم با توجه به این امر مهم در این پست تمامی استاندارها و نکات مهم مربوط به آموزش لوله کشی را برای شما بازگو میکنیم تا به خوبی با نحوه لوله کشی ساختمان خود آشنا شوید.

تعریف اتصالات در آموزش لوله کشی

به کمک اتصالات، لوله‌ها در طول‌های مختلف به هم وصل می‌شوند تا طول مورد نظر به دست آید ودر عین حال اتصالات، پیوستگی و تغییر جهت مسیر لوله کشی را تامین کند.

سه راهها: مهمترین و پرمصرفترین اتصالات در انشعاب لوله‌ها هستند. سه راهها مانند زانو در اندازه‌ها و انواع متنوعی ساخته می‌شوند.

چهار راه: در واقع همان سه راه است که خروجی دیگری مقابل نافی داشته باشد محورهای این چهارراه خروجی در صفحه ای مشترک واقع و بریکدیگر عمود هستند. چهارراه نیز مانند سه راه در اندازه‌های مختلف ساخته می‌شوند.

در پوش‌ها: برای بستن انتهای لوله بوشن دار یا اتصالی که دارای رزوه مادگی باشد به کار میروند. در پوشها از جنس چدن آهن پلاستیک چکش خوار و برنج هستند.

مهره ماسوره‌ها: انواع مختلفی دارند. کاربرد فراوان مهره ماسوره‌ها در خطوط لوله کشی در سهولت تعمیرات نمود می‌کند.

بوشن: معمولا سر هر شاخه لوله یک عدد بوشن نیز می‌بندند. بوشن‌ها از جنس چدن یا آهن چکش خوار و یا برنج هستند.

 

نصب لوله‌ها

  • جهت خم نمودن لوله‌ها حتماً از فنر روکار یا لوله خم کن استفاده نمائید.
  • مطابق نقشه تهیه شده توسط مهندس طراح وبا استفاده از خطوط راهنما، لوله‌ها را نصب نمائید.
  • در فواصل 40 الی 50 سانتیمتر وهمچنین در میانه خم‌ها از بست‌های نگهدارنده استفاده نمائید.

 

نصب کلکتور لوله کشی ساختمان

برای نصب کلکتور رفت و برگشت در سیستم گرمایش از کف بهتر است از جعبه‌های کلکتور استفاده شود.

  • توصیه می‌گردد لوله‌های اصلی ورودی به کلکتورها عایق کاری شود.
  • توصیه می‌گردد شیر هواگیری اتوماتیک بر روی کلکتورهای رفت و برگشت در نظر گرفته شود.
  • استفاده از لوله‌های پلی پروپیلن جهت لوله‌های اصلی ورودی به کلکتورهای رفت و برگشت مجاز نمی‌باشد.

 

آموزش لوله کشی ساختمان

 

تست مقدماتی لوله کشی ساختمان

الف) فشار سیستم را به 15 bar برسانید(5/1 برابر حداکثر فشار کارکرد سیستم) و 30 دقیقه صبر كنید. اگر پس از این مدت افت فشار كمتر از 6/0 bar باشد و هیچگونه نشتی مشاهده نگردد این مرحله مورد تأیید است.

ب) پس از تأیید مرحله الف به سیستم 10 دقیقه استراحت دهید و مجدداً فشار سیستم را به bar 15 برسانید و 30 دقیقه صبر كنید اگر پس از این مدت افت فشار كمتر از 6/0 bar باشد و هیچگونه نشتی مشاهده نگردد این مرحله مورد تأیید است.

 

تست نهایی لوله کشی ساختمان

بلافاصله پس از تأیید تست مقدماتی و قبل از اینكه سیستم امكان استراحت پیدا كند فشار را مجدداً به bar 15 برسانید. اگر پس از 2 ساعت افت فشار كمتر از 2/0 bar باشد و هیچگونه نشتی در سیستم مشاهده نگردد تست نهایی مورد تأیید است.

لوله کشی آب و ساختمان
برای سرویس لوله کشی آب و ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading