لوله کشی آب و ساختمان

تاسیسات لوله کشی ساختمان

تاسیسات لوله کشی ساختمان

آموزش لوله کشی ساختمان نقشی مهم در نحوه لوله کشی ساختمان دارد!!

آموزش لوله کشی ساختمان یکی از مهارت ها و دوره هایی است که متخصصان لوله کش باید قبل از شروع به کار لوله کشی ساختمان گذرانده باشند دقت و مهارت در آموزش لوله کشی ساختمان نقش مهمی در انجام اصولی و درست لوله کشی دارد و این مهارت تنها با دیدن چند فیلم آموزش لوله کشی فاضلاب ساختمان و یا گذراندن دوره های لوله کشی فنی حرفه ای یا حتی با مطالعه آموزش لوله کشی ساختمان pdf و آموزش لوله کشی نیوپایپ pdf بدست نمی آید و مستلزم تجربه و کار عملی است.

آموزش لوله کشی ساختمان در تهران یکی از دوره های آموزشی مهم و پرطرفدار است که در بخش های مختلف آموزش لوله کشی پلاستیکی ، آموزش لوله کشی ساختمان با لوله سفید ، آموزش اتصالات لوله کشی آب و ... دسته بندی می شود.ما هم با توجه به این امر مهم در این پست تمامی استاندارها و نکات مهم مربوط به آموزش لوله کشی را برای شما بازگو میکنیم تا به خوبی با نحوه لوله کشی ساختمان خود آشنا شوید.

 

 

تعریف اتصالات در آموزش لوله کشی

به کمک اتصالات، لوله ها در طول های مختلف به هم وصل می شوند تا طول مورد نظر به دست آید ودر عین حال اتصالات، پیوستگی و تغییر جهت مسیر لوله کشی را تامین کند.

سه راهها: مهمترین و پرمصرفترین اتصالات در انشعاب لوله ها هستند. سه راهها مانند زانو در اندازه ها و انواع متنوعی ساخته میشوند.

چهار راه: در واقع همان سه راه است که خروجی دیگری مقابل نافی داشته باشد محورهای این چهارراه خروجی در صفحه ای مشترک واقع و بریکدیگر عمود هستند. چهارراه نیز مانند سه راه در اندازه های مختلف ساخته می شوند .

در پوشها: برای بستن انتهای لوله بوشن دار یا اتصالی که دارای رزوه مادگی باشد به کار میروند. در پوشها از جنس چدن آهن پلاستیک چکش خوار و برنج هستند.

مهره ماسوره ها: انواع مختلفی دارند. کاربرد فراوان مهره ماسوره ها در خطوط لوله کشی در سهولت تعمیرات نمود می کند.

بوشن: معمولا سر هر شاخه لوله یک عدد بوشن نیز می بندند. بوشن ها از جنس چدن یا آهن چکش خوار و یا برنج هستند.

 

نصب لوله ها

  • مطابق نقشه تهیه شده توسط مهندس طراح وبا استفاده از خطوط راهنما، لوله ها را نصب نمائید.
  • در فواصل 40 الی 50 سانتیمتر وهمچنین در میانه خم ها از بست های نگهدارنده استفاده نمائید.
  • جهت خم نمودن لوله ها حتماً از فنر روکار یا لوله خم کن استفاده نمائید.

نصب کلکتور

برای نصب کلکتور رفت و برگشت در سیستم گرمایش از کف بهتر است از جعبه‌های کلکتور استفاده شود.

  •  استفاده از لوله‌های پلی پروپیلن جهت لوله‌های اصلی ورودی به کلکتورهای رفت و برگشت مجاز نمی‌باشد.
  • توصیه می‌گردد لوله‌های اصلی ورودی به کلکتورها عایق کاری شود.
  •  توصیه می‌گردد شیر هواگیری اتوماتیک بر روی کلکتورهای رفت و برگشت در نظر گرفته شود.

 

آموزش لوله کشی

 

تست مقدماتی

الف) فشار سیستم را به 15 bar برسانید ( 5/1 برابر حداکثر فشار کارکرد سیستم) و 30 دقیقه صبر كنید اگر پس از این مدت افت فشار كمتر از 6/0 bar باشد و هیچگونه نشتی مشاهده نگردد این مرحله مورد تأیید است.

ب) پس از تأیید مرحله الف به سیستم 10 دقیقه استراحت دهید و مجدداً فشار سیستم را به bar 15 برسانید و 30 دقیقه صبر كنید اگر پس از این مدت افت فشار كمتر از 6/0 bar باشد و هیچگونه نشتی مشاهده نگردد این مرحله مورد تأیید است.

تست نهایی

بلافاصله پس از تأیید تست مقدماتی و قبل از اینكه سیستم امكان استراحت پیدا كند فشار را مجدداً به bar 15 برسانید. اگر پس از 2 ساعت افت فشار كمتر از 2/0 bar باشد و هیچگونه نشتی در سیستم مشاهده نگردد تست نهایی مورد تأیید است.

امیدوارم از این آموزش لوله کشی کمال استفاده را برده باشید. اگر می خواهید به  لوله کشی پکیج و لوله کشی آب هم نگاهی بیندازید.

3.00 امتیاز از 8 رای

لوله کشی آب و ساختمان

لوله کشی آب و ساختمان

ثبت رایگان سفارش

مطالب مرتبط با لوله کشی آب و ساختمان

خدمات لوله کشی شمال تهران
نکاتی درباره لوله کشی اب
لوله کشی شرق تهران

مطالب مرتبط با تاسیسات

نم دیوار خانه
لوله کشی روکار

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading