ترفندهای ساده برای لکه بری فرش

ثبت درخواست " قالیشویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ترفندهای ساده برای لکه بری فرش

شناخت بهترین لکه بر فرش و دسترسی به روش‌های تخصصی برای لکه بری فرش در نگهداری از انواع فرش دستباف و ماشینی تاثیر بسزایی دارد. از بین بردن لکه چای روی فرش با ماست و دیگر روش‌های این سبکی نمونه‌هایی از کاربرد پاک کننده‌های خانگی در این زمینه است. 

ترفندهای ساده برای لکه بری فرش و تشخیص بهترین لکه بر فرش، از موارد مهم و تاثیرگذار بر پاک کردن لکه های قدیمی چای، قهوه و یا لکه هایی مثل زعفران و لکه هایی با ماهیت‌های دیگر و در نتیجه برق انداختن فرش است.

یادگیری ترفندهای ساده برای لکه بری فرش یک امر کاملا تجربی و ضروری در تمیز نگهداشتن طولانی مدت فرش و همین طور ایجاد راهکاری برای پاک کردن سریع لکه به جای مانده بر فرش است.

ترفندهای ساده برای لکه بری فرش متناسب با جنس و نوع فرش و همین طور ماهیت لکه به لحاظ چربی و یا لکه رنگ و ... و حتی عمر ماندگاری لکه بر فرش ممکن است فرق داشته باشد؛ بنابراین متناسب با موارد ذکر شده در حالت های مختلف می توانید با دسترسی به بهترین قالیشویی‌ها از افراد مطلع در این زمینه راهنمایی بخواهید. 

 

ترفندهای ساده برای لکه بری فرش و اهمیت لکه بری فرش

 

در این مطلب هدف ما معرفی چندین روش لکه بری فرش با استفاده از مواد ساده و در دسترس است. شما می‌توانید با تهیه یک  شامپو فرش خانگی به راحتی نسبت به تمیز کردن لکه‌ها از روی انواع فرش اقدام کنید. 

 

ترفندهای ساده برای لکه بری فرش

برای شناخت ترفندهای ساده برای لکه بری فرش در قدم ابتدایی باید، نوع لکه به جای مانده روی فرش را تشخیص دهید، در قدم بعدی جنس فرش مهم است، لکه بری فرش دستباف با فرش ماشینی و حتی گلیم و فرش های فانتزی فرق دارد. حال باید ببنید استفاده از مواد پاک کننده تا چه حدی بر لکه بری فرش تاثیر دارد. 

بعنوان مثال روش‌های پاك كردن لاك از روي فرش با لکه‌هایی مثل چای تفاوت دارد. اما در حالت کلی ترفندهای ساده برای لکه بری فرش، از این رو ساده نام گرفته، که با مواد در دسترس و طبیعی به راحتی می توانید، لکه به جای مانده از قهوه یا چای یا هر ماده دیگری را از روی فرش به آسانی پاک نمایید.

 

ترفندهای ساده برای لکه بری فرش

 

ممکن است برای پاک کردن لکه به جای مانده تنها با مواد شوینده قوی و یا برای تمیز کردن فرش به بخارشوی نیاز باشد، با در نظر گرفتن تمامی این موارد ترفندهای ساده برای لکه بری فرش با در نظر گرفتن بیشترین لکه های ایجاد شده بر فرش در این مطلب ارائه شده که می‌توانید، برای لکه بری فرش متناسب با نیازتان از آن ها بهره ببرید.

 

از بین بردن لکه چای روی فرش با ماست

اگر چای روی فرش شما ریخته یا بعد از مدتی با لکه چای ایجاد شده روی فرش مواجه شدید، نگران نباشید، از ترفند های ساده برای لکه بری فرش در اینجا می توان به تاثیر ماست روی لکه بری فرش اشاره کرد؛ این مواد غذایی طبیعی و در دسترس به راحتی لکه چای را از روی فرش شما پاک می کند.

 

از بین بردن لکه چای روی فرش با ماست

 

راه حل استفاده از ماست برای لکه بری چای از فرش مشابه استفاده از ماست برای از بین بردن لکه قهوه می باشد؛ بصورتی که از یک قاشق ماست روی لکه چای استفاده کرده و بگذارید ماست روی لکه به مدت 10 دقیقه بماند و سپس با یک قاشق ماست روی لکه را جمع آوری کرده و با دستمال محل به جای مانده لکه را پاک کنید.

 

پاك كردن لكه قدیمی چاي از روي فرش

لکه چای به جای مانده روی فرش و یا لکه چای کهنه روی فرش؛ از رایج ترین لکه هایی که ممکن است؛ تا به امروز چندین با برای شما مواجه با لکه چای روی فرش پیش آمده باشد، در بعضی موارد در صورت عدم لکه بری فرش به موقع ممکن است، این لکه ها تا مدت‌ها روی فرش جای خوش کنند.

جوهر مازو موجود در چای و دیگر دمنوش های طبیعی منجر به باقی ماندن این لکه و حتی پخش شدن آن روی فرش یا لوازم دیگر به مدت طولانی است. جوهر مازو دلیل اصلی طعم گس چای و قهوه و حتی بعضی میوه های نرسیده است، که از مواد طبیعی محافظت کرده و دلیل اصلی نفوذ بالای چای در الیاف فرش است.

 

لکه بری فرش - پاک کردن لکه قدیمی چای از روی فرش

 

با هم ببنیم ترفندهای ساده برای لکه بری فرش در چای چه می‌باشد.

  • جوش شیرین، یک پاک کننده قوی لکه چای از روی فرش است؛ یک فنجان جوش شیرین را در یک کاسه آب ریخته و یک پارچه تمیز را به این محلول آغشته و روی لکه چای باقی مانده بر فرش قرار داده و سپس با آب سرد روی جای لکه بکشید، نتیجه استثنایی کار شما را شگفت زده خواهد کرد.
  • سرکه سفید؛ تميز كردن فرش با سرکه یکی از کاربردی ترین راهکارها برای لکه بری فرش است. با استفاده از نصف سرکه سفید و آب گرم یک محلول پاک کننده لکه چای بر فرش را ایجاد نمایید و با اسپری کردن لکه از طریق این محلول و کشیدن یک پارچه نرم روی لکه آن را پاک نمایید. در این محلول برای قوی تر کردن لکه بری فرش می توانید مقداری مایع ظرف شویی را به محلول اضافه نمایید.
  • استفاده از لکه بر؛ در صورتی که روش های تجربی نام برده در پاک کردن لکه چای از روی فرش موثر واقع نشد، می توان از لکه بر فرش استفاده نمود.

 

پاك كردن لكه قهوه از روي فرش

لکه قهوه ماهیتی مشابه لکه چای دارد، پاک کردن لکه قهوه از روی فرش در صورتی که تازه باشد، می تواند با یک پارچه آغشته با آب گرم به راحتی صورت گیرد. ترفندهای ساده برای لکه بری فرش، برای لکه قهوه در این قسمت قابل ملاحظه هست. 

یکی استفاده از مایع ظرف شویی برای لکه بری فرش در خصوص لکه قهوه بسیار تاثیر گذار است، با تهیه محلول یک فنجان آّب و سه قطره مایع ظرفشویی به راحتی می توانید لکه قهوه را از روی فرش پاک کنید. با کاربرد چند قطره از این محلول روی لکه و استفاده از اسفنج برای پاک کردن لکه بری فرش به راحتی صورت می گیرد.

 

لکه بری فرش-پاک کردن لکه قهوه از روی فرش

 

و دیگری استفاده از یک قاشق ماست روی لکه قهوه و نگهداری ماست روی لکه به مدت 10 دقیقه و سپس جمع آوری آن با قاشق و پاک کردن فرش با دستمال یکی ازترفندهای ساده برای لکه بری فرش،به شمار می آید.برای پاک کردن لکه قهوه از فرش دستباف بهتر است از مواد شوینده اصلی و یا فرش شویی ها کمک بگیرید.

 

پاك كردن لكه زعفران از روي فرش

لکه زعفران بر روی فرش؛ بهترین لکه بر فرش در این حالت فقط و فقط مواد شوینده و یا شامپو فرش قوی می باشد، برای لکه بری فرش در این روش تنها با استفاده از یک دستمال نرم ابتدا لکه زعفران را جذب نمایید، سپس مقداری آب داغ که به مرز جوش نرسیده، را روی لکه ریخته و بگذارید کمی خیس بخورد، در این حالت مواد شوینده را آماده و محل لکه را شستشو دهید.

 

لکه بری فرش-پاک کردن لکه زعفران از روی فرش

 

از بین بردن لکه زرد سوختگی از فرش

افتادن شمع های زینتی روی فرش و یا برخورد جسم داغ مثل اتو روشن با فرش منجر به سوختگی پرزهای رنگی فرش و باقی ماندن لکه سوختگی روی فرش می‌باشد، ممکن است شما هم به دنبال یک ترفند ساده در لکه بری فرش برای از بین بردن این لکه از فرش منزلتان باشید؛ پیشنهاد ما به شما این است.

 

لکه بری فرش - از بین بردن لکه زرد سوختگی از روی فرش

 

در گام اول ابتدا پرزهای سوخته فرش را با قیچی یا سمباده نرم از بین ببرید، در گام دوم یک عدد پیاز بزرگ را به دو نیم تقسیم کرده و روی لکه سوختگی فرش یک الی دو دقیقه محکم بکشید، سپس یک قاشق چای خوری نمک را روی لکه سوختگی فرش بریزید، اجازه دهید 5 دقیقه بماند. سپس می بینید که لکه کم رنگ شده و یا در بیشتر موارد، از بین می رود.

توجه داشته باشید استفاده از پاک کننده‌های قوی در بیشتر مواقع خود باعث ایجاد لکه بر روی فرش یا از بین رفتن رنگ الیاف آن می‌شوند. بنابراین  شستن فرش با وایتکس تنها با دستور مناسب و با توجه به نوع لکه و نوع فرش در مواقع خاص به کار برید. 

 

از بین بردن زردی فرش بعد از شستن

از ترفندهای ساده برای لکه بری فرش، می‌توان در از بین بردن زردی فرش بعد از شستن که ممکن است، در بیشتر مواقع هنگام آوردن فرش از فرش شویی با آن مواجه شده باشید؛ استفاده نمود. با کاربرد محلول آب و جوش شیرین و سرکه می توان این لکه ها را جذب و پاک نمود، این محلول را بر نقاط زرد رنگ ریخته و محکم دستمال بکشید. این روش با میکروب زدایی و اسیدی بودن باعث از بین بردن رنگ زرد فرش می‌شود.

 

لکه بری فرش- از بین بردن زردی فرش بعد از شستن

 

پاک کردن لکه شیر کاکائو از فرش

ریختن شیرکاکائو و همین طور شکلات روی فرش منازلی که کودک دارند، ممکن است، خیلی اتفاق بیافتد؛ استفاده از محلول آب سرد، مواد شوینده آنزیم دار، آمونیاک و جوش شیرین و استفاده از مسواک یا برس برای لکه بری فرش در این مورد بسیار تاثیر گذار است.

 

لکه بری فرش - پاک کردن لکه شیر کاکائو از فرش

 

بهترین لکه بر فرش

با مطالعه مطالب به اشتراک گذاشته، تا این لحظه در خصوص لکه بری فرش و ترفندهای ساده برای لکه بری فرش؛ می توان به یک نتیجه اساسی در خصوص بهترین لکه بر فرش رسید، که جنس فرش و ماهیت لکه و همین طور نوع فرش بر اساس دستباف و ماشینی بودن و مشخص باشد؛ زیرا مهم ترین نکته در تشخیص و شناسایی بهترین لکه بر فرش توجه به این نکات نامبرده است.

چند ترفند کاربری برای لکه بری فرش

در این قسمت چندین نکات تجربی در مورد لکه بری فرش با استفاده از مواد طبیعی و در دسترس با شما به اشتراک گذاشته و امیدواریم که استفاده از این راهکارها در لکه بری فرش شما موثر باشد.

 

از بین بردن لکه وایتکس از فرش

ریختن وایتکس یا سفید کننده روی فرش به سرعت ایجاد لکه می کند، از ترفندهای ساده برای لکه بری فرش در این خصوص می توان گفت، ابتدا توجه داشته باشید، به محض مشاهده لکه با دستمال حوله ای و یا دستمال کاغذی آن را از روی فرش جذب نمایید، اما از کشیدن دستمال روی لکه جدا خودداری نمایید.

 

لکه بری فرش - از بین بردن لکه وایتکس از فرش

 

سپس از محلول یک چهارم مایع ظرفشویی ملایم و یک فنجان آب گرم را روی لکه وایتکس ریخته و بگذارید 5 دقیقه روی لکه بماند، سپس با یک اسفنج این ماده را از فرش جذب نمایید. سپس با آب سرد محل لکه را بشویید و آب بکشید. لکه بری فرش در این مورد نیاز به دقت بالا دارد، در خصوص فرش دستباف بهتر است؛ از قالیشویی ها در این مورد کمک بگیرید.

 

از بین بردن لکه چای روی فرش کرم رنگ

لکه چای روی فرش کرم رنگ در صورتی که به سرعت پاک و جذب نشود، به بافت فرش رسوخ کرده و برای تمیز کردن شما را به دردسر می اندازد؛ اگر به موقع برای پاک کردن لکه چای از فرش کرم رنگ منزلتان اقدام نکردید، بهتر است این کار را به قالیشویی بسپارید. بهترین ترفندهای ساده برای لکه بری فرش؛ در این مورد تشخیص سریع لکه و پاک کردن لحظه ای آن است.

 

از بین بردن لکه چای روی فرش کرم رنگ

 

از بین بردن لکه فرش با جوش شیرین

جوش شیرین از مواد طبیعی فوق العاده قوی در لکه بری فرش به شمار می آید، استفاده از این ماده در کنار آب جوش و یا مواد شوینده می‌تواند بهترین لکه بر فرش برای از بین بردن لکه های چایی و قهوه و مشابه آن ها از فرش باشد. جوش شیرین با سرکه و آب جوش در پاک کردن یک حلال قوی در پاک کردن لکه های چای، قهوه، و نوشابه و غیره ... از فرش می‌باشد.

 

از بین بردن لکه فرش با جوش شیرین

 

پاک کردن لکه چای روی فرش با نمک

استفاده از نمک به همراه نوشابه برای از بین بردن لکه چای از روی فرش یک ترفند ساده در لکه بری فرش محسوب می‌شود؛ مقداری نمک را روی لکه ریخته و از سپس مقدارکمی نوشابه را روی آن بریزید و محل لکه را آبکشی کنید.

 

پاک کردت لکه چای از روی فرش با نمک

 

کاربرد پاک کننده های طبیعی، برای لکه بری فرش بسیار شگفت انگیز و عملی است ،به کار گیری ترفند های ساده برای لکه بری فرش می تواند، در از بین رفتن سریع لکه های فرش به شما کمک کرده و در بیشتر مواقع زحمت استفاده از قالیشویی را کم کند، اما فراموش نکنید ، ماهیت و ماندگاری بعضی لکه ها روی فرش های حساس مثل دستباف نیاز به استفاده از قالیشویی برای پاک کردن لکه از فرش دارد.

4.5 امتیاز از 1608 رای


برچسب‌ها:
قالیشویی
برای سرویس قالیشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین