نکات مهم در خرید کولر آبی و انواع آن

نصب کولر آبی
شما در حال مطالعه در مجله "خدمت از ما" هستید
نکات مهم در خرید کولر آبی و انواع آن

با دانستن نکات مهم در خرید کولر آبی و انواع آن بهترین خرید را داشته باشیم!

درصورتی‌که قصد خرید کولر آبی رادارید باید قبل از این‌که گرمای تابستان شروع شود، برای این منظور اقدام نمایید. کولر آبی از قدیم‌الایام توسط مردم برای خنک کردن محیط خانه و محل کار مورداستفاده قرار کمی گرفته و در سال‌های اخیر، انواع وسایل سرمایشی دیگر همانند کولرگازی، داکت اسپلیت و... نیز کارایی خوبی را در خنک کردن محیط دارند.

 

برای خرید کولر آبی به اقلیم محل زندگی‌تان توجه کامل داشته باشید

با توجه به اقلیم ایران، هنوز هم اغلب شهرهای ایران از انواع کولر آبی در خانه و محل کار استفاده می‌کنند. البته در استان‌های جنوبی، باید از خرید کولر آبی صرف‌نظر کرد زیرا زمانی که کولر را روشن می‌کنید، هوای محیط مرطوب می‌شود و با توجه به این‌که در شهرهای جنوب کشور، هوا در تابستان شرجی است لذا کولر آبی هوای شرجی را تشدید می‌کند.

 

 

نکات لازم قبل از خرید کولر آبی

ممکن است که شما به‌تازگی وارد منزل خود شده باشید و یا این‌که ساختمان محل کار خود را جدیداً راه‌اندازی نموده‌اید. با توجه به این‌که فصل تابستان درراه است، لازم است به فکر خرید کولر آبی باشید؛ اما قبل از خرید باید به نکات ذیل توجه داشته باشید تا بتوانید بهتر انتخاب را برای خرید کولر آبی انجام دهید.

 

جنس ورقه‌های کولر آبی، چهارچوب اصلی کولر

تفاوتی نمی‌کند که شما کدام‌یک از انواع کولر آبی را انتخاب می‌کنید به‌هرحال این کولر باید در فضای بیرون نصب گردد. لذا این مسئله بسیار مهم است جنس بدنه آن به‌گونه‌ای باشد که در اثر شرایط محیطی مثل باد، باران، اشعه ماوراءبنفش خورشید و... نپوسد؛ بنابراین زمانی که در حال بررسی کولر آبی هستید حتماً در کاتالوگ و یا فرم مشخصات آن، به جنس ورقه‌های به‌کاررفته در آن توجه کنید. در ضمن ورق‌های گالوانیزه، بهترین جنس برای بدنه کولر آبی هستند.

 

رنگ به‌کاررفته در کولر مهم‌تر از آنچه که فکرش را کنید!

نوع رنگ به‌کاررفته در بدنه کولر را حتماً کنترل کنید. رنگ‌ها زمانی که در برابر نور خورشید قرار می‌گیرند، در اثر اشعه ماوراءبنفش، به‌مرورزمان توناژ خود را ازدست‌داده و بی‌رنگ می‌شوند. از طرفی پوسیدگی و ریزش رنگ در اثر نور خورشید را نباید فراموش کرد؛ زیرا ریزش رنگ کولر موجب فرسودگی سریع کولر در اثر تابش نور آفتاب، بارش باران و ... می‌شود. لذا در زمان خرید انواع کولر آبی دقت کنید که رنگ به‌کاررفته در آن، نسبت به اشعه‌های خورشید به‌ویژه ماوراءبنفش مقاوم باشد.

 

پوشال و یا پد سلولزی، کدام‌یک بهتر است؟

کولرهای آبی ازنظر نوع پد به‌کاررفته در آن‌ها باهم تفاوت دارند. در برخی از آن‌ها از پوشال و در برخی دیگر از پدهای سلولزی استفاده‌شده است. درصورتی‌که ازنظر مالی مشکلی ندارید، توصیه می‌کنیم که برای خرید کولر آبی به سراغ پدهای سلولزی بروید؛ زیرا آب باید این پدها را کاملاً و به‌صورت یکنواخت خیس کند تا هوای ورودی به داخل کولر را به‌خوبی خنک کند و برای این موضوع پد سلولزی با مصرف میزان کمتری از آب، به‌صورت کامل و یکدست خیس می‌شود. لذا میزان مصرف آب کاهش خواهد یافت.

 

 

 

ابعاد ساختمان مهم‌ترین فاکتور در انتخاب سایز کولر

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در خرید کولر آبی توجه به‌اندازه کولر است. اندازه کولر باید با محلی که قرار است از آن استفاده کنید، تطابق داشته باشد. برای مثال اگر شما برای یک ساختمان کاری بزرگ از کولر آبی مناسب برای یک خانه 100 متری استفاده کنید، کولر آبی به‌شدت تحت‌فشار قرار می‌گیرد تا کل محیط را خنک کند زیرا باید در تمام مدت روز روشن باشد. همین امر منجر به کاهش کارایی موتور کولر آبی شده و ممکن است در مدت کوتاهی بسوزد. لذا هر چه متراژ ساختمان بیشتر می‌شود، باید از کولر بزرگ‌تری نیز استفاده کنید.

 

 

برچسب انرژی مهمترین اصل در مصرف انرژی

تمام وسایل برقی، دارای برچسب انرژی هستند که نشان می‌دهد این وسیله چه مقدار انرژی را مصرف می‌کند. بهترین حالت این است که وسیله شما در سطح انرژی A قرار داشته باشد. به این معنا که راندمان مصرف انرژی در این دستگاه، بالا است. در خرید کولر آبی حتماً برچسب انرژی را با دقت بررسی کنید. در غیر این صورت هزینه مصرف برق شما در تابستان زیاد خواهد شد.

 

نقش برند در خرید کولر آبی

اگر برای خرید کولر آبی کمی تحقیق کنید، با برندهای مختلفی مواجه خواهید شد که هرکدام از آن‌ها ازنظر کیفیت کالا باهم تفاوت دارند. هر چه کولر آبی یک برند به استانداردهای جهانی نزدیک‌تر باشد، عملکرد بالاتری داشته و طول عمر آن نیز بیشتر خواهد بود. درنتیجه عاقلانه‌ترین کار این است که قبل از خرید کولر آبی حتماً ویژگی‌های هرکدام از برندها را بررسی نمایید.

 

خرید کولر آبی

 

خدمات پس از فروش از ارکان بسیار مهم در خرید انواع کولر آبی

یکی از معیارهای انتخاب کولر آبی، خدمات پس از فروش است. حتی اگر شما به بهترین شکل ممکن از کولر آبی استفاده کنید بازهم این احتمال وجود دارد که در اثر عواملی همانند تغییر در ولتاژ برق، کم‌وزیاد شدن فشار آب و... موتور کولر و یا هرکدام از بخش‌های آن آسیب ببیند. درنتیجه قبل از خرید کولر آبی، برندی را انتخاب نمایید که خدمات پس از فروش را برای تولیدات خود ارائه کرده است و با راه‌اندازی نمایندگی‌های تعمیرات، مهندسین متخصص را جهت تعمیر انواع کولر آبی تولیدی خود برگزیده است.

 

برای خرید کولر آبی گارانتی داشتن را فراموش نکنید

آخرین فاکتور در خرید کولر آبی، توجه به گارانتی است. درصورتی‌که خرابی کولر در مدت اعتبار ضمانت نامه رخ بدهد، برای تعمیر آن نیازی به پرداخت هزینه نخواهد بود. هر چه مدت اعتبار گارانتی بیشتر باشد، بهتر است. لذا برای خرید انواع کولر آبی حتماً به مدت اعتبار گارانتی و همچنین خدماتی که همراه با گارانتی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد، توجه کنید.

 

کلام آخر

توصیه می‌کنیم خرید کولر آبی را از فروشگاه‌هایی انجام دهید که نصب و راه‌اندازی دستگاه را بر عهده می‌گیرند درنتیجه اگر در حین راه‌اندازی، مشکلی بروز نماید، برند مربوطه متعهد می‌شود این عیب را رفع نماید. همچنین یادآور می‌شویم که برای خرید انواع کولر آبی دیگر نکات ذکرشده را حتماً مدنظر قرار دهید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

5.00 امتیاز از 10 رای

نصب کولر آبی

برای سرویس نصب کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نصب کولر آبی

سیم کشی کولر

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading