شستن فرش با شامپو فرش

ثبت درخواست " قالیشویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
شستن فرش با شامپو فرش

اصول شستن فرش با شامپو فرش چیست و چه زمانی به شستن فرش با شامپو فرش نیاز داریم؟ فرش‌ جز جدایی‌ناپذیر دکوراسیون خانه هر ایرانی است و البته کثیفی و آلوده شدن هم جز جدایی‌ناپذیر هر فرش است. به دلایل متعددی ممکن است یک فرش، آلوده یا کثیف شود. بنابراین برای  برق انداختن فرش باید با بهترین و سازگارترین پاک کننده‌ها آشنا شوید. 

گاهی اوقات آلودگی به قدری زیاد است که برای شستشوی فرش حتما آن را به قالیشویی سپرد، اما در مواقع جزئی دیگر می‌توان با استفاده از شستن فرش با شامپو فرش مشکل را حل کرد ونیاز به صرف هزینه زیادی نیست. در نظر گرفتن جایگزینی برای شامپو فرش و نحوه شستن فرش با شامپو فرش در روند استفاده از این نوع مواد شوینده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

با نصب  اپلیکیشن قالیشویی می‌توانید علاوه بر دریافت خدمات فرش شویی در شرایط متنوع از افراد متخصص در این زمینه مشورت بگیرید. 

در این پست از مجله خدمت از ما قصد داریم شما را با اصول شستن فرش با شامپو فرش آشنا کنیم:

انتخاب جایگزینی برای شامپو فرش و همین طور چگونه شامپو فرش خانگی درست کنیم در کنار نحوه شستن فرش نجس با شامپو فرش از پر بازدیدترین موارد در بین کابران برای اصول شستن فرش با شامپو فرش است. 

 

چگونه شامپو فرش خانگی درست کنیم

یکی از فاکتورهای مهم در شستن فرش در خانه با شامپو فرش، انتخاب شامپو فرش مناسب است. تنوع بالای شامپو فرش‌های موجود در بازار، قیمت بالا و حجم اندک آن‌ها همه جز مواردی است که لزوم درست کردن یک شامپو فرش خانگی برای شستشوی فرش را تشدید می‌کند. علاوه بر کیفیت مطلوب توجه به اینکه کدامیک ویژگی  بهترین لکه بر فرش را داشته از اهمیت بالایی برخوردار است. 

برای شستن فرش با شامپو فرش خانگی ترفند  تميز كردن فرش با سرکه با دستورالعمل 3 قاشق مایع ظرفشویی، یک قاشق سرکه سفید و چند قطره وایتکس در یک لیوان آب بسیار کارساز است. محلول حاصل را پس از ترکیب کامل را یک آب‌پاش ریخته و هر گاه لکه‌ای را روی فرش یا موکت‌تان مشاهده کردید این محلول را روی آن اسپری کنید و با استفاده از یک پارچه نخی اقدام به شستن فرش با شامپو فرش خانگی خود نمایید.

 

شستن فرش با شامپو فرش

 

انتخاب شامپو فرش خانگی یا پاک کننده‌های طبیعی برای از بین بردن لکه‌های فرش باید متناسب با نوع و ماهیت لکه باشد. بعنوان مثال  پاك كردن لاك از روي فرش نیاز به یک حلال سازگار با لکه برای از بین رفتن دارد. 

 

جایگزینی برای شامپو فرش

جایگزین‌های طبیعی دیگری برای شستن فرش‌ با شامپو فرش وجود دارد که استفاده از آن‌ها علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، قالیچه‌های شما را تمیز و با طراوت نگه می‌دارد.در هنگام استفاده از این قبیل پاک کننده‌ها توجه به سوالاتی مثل  چگونه ریشه فرش را سفید کنیم یا انواع لکه‌ها را چگونه از سطح فرش با الیاف مختلف پاک کنیم از اهمیت بالایی برخوردار است. 

 

سرکه و جوش شیرین

جوش شیرین و سرکه از بین‌برنده بوها و لکه‌هایی هستند که به سختی جدا می‌شوند بنابراین جایگزین خوبی برای شستن فرش با شامپو فرش هستند. به مقدار کم جوش شیرین را بر روی فرش بپاشید و مدت 30 دقیقه فرصت دهید تا بر روی سطح فرش بماند. سپس هر 2 گالن آب را با یک فنجان سرکه مخلوط کنید و از آن برای شستشوی فرش و تمیز کردن جوش‌شیرین استفاده کنید.

 

شستن فرش نجس با شامپو فرش

 

در مواردی که امکان کاربرد روش  شستن فرش با وایتکس به دلیل حساسیت انواع فرش امکان پذیر نبوده می‌توان از انواع لکه بر‌های طبیعی مثل سرکه و جوش شیرین بهره برد. 

 

صابون ظروف، آمونیاک و سرکه

این ماده یکی از ارزان‌ترین و آسان‌ترین موارد موجود جایگزین شستن فرش با شامپو فرش است. میزان 4 قاشق چایخوری از مایع ظرفشویی، یک فنجان سرکه و یک فنجان آمونیاک را با دو گالن آب مخلوط کنید. از این محلول می‌توانید برای شستشوی فرش‌ ها و لکه‌زدایی آن‌ها استفاده کنید.

 

روش تمیز کردن فرش با شامپو فرش

قبل از اینکه به شستن فرش با شامپو فرش اقدام کنید، فرش را به صورت کامل با جاروبرقی تمیز کنید تا تمام گرد و غبارهای آن از بین برود.

 

جایگزینی برای شامپو فرش

 

برای شستن فرش با شامپو فرش باید طبق دستورالعمل نوشته‌شده روی قوطی شامپو فرش، مقداری از آن را در ظرف بزرگی ریخته و آنقدر تکان دهید تا محلول کف کند. از این محلول برای شستشوی فرش در مرحله بعد استفاده می‌کنیم.

 

فیلم استفاده از شامپو فرش

 

در مرحله بعد، برای شستن فرش با شامپو فرش یک اسفنج یا پارچه کتانی تمیز را به کف آغشته کنید و با حرکت‌های ملایم در جهت خواب پرزها روی تمام فرش بکشید.

 

جایگزینی برای شامپو فرش

 

بعد از شستن فرش با شامپو فرش جهت اطمینان از، پاک شدن تمام کثیفی‌ها و شستشوی فرش به صورت کامل، اجازه دهید کف شامپو فرش حدود 30 تا 40 دقیقه روی فرش باقی بماند.

 

چگونه شامپو فرش خانگی درست کنیم

 

مرحله نهایی شستن فرش با شامپو فرش استفاده از جارو برقی است. بعد از 30 دقیقه مجددا فرش را جاروبرقی کنید و از شستشوی فرش به صورت کامل و تمیز شدن آن لذت ببرید.

چگونه شامپو فرش بکشیم؟

هنگام شستن فرش با شامپو فرش حتما دقت داشته‌باشید که کف شامپو را روی فرش بمالید. اگر هنگام شستشوی فرش به جای کف شامپو از آب آن استفاده کنید، فرش نه تنها تمیز نمی‌شود بلکه لوچ و چسبنده شده و دیرتر خشک می‌شود، زیرا رطوبت به ریشه‌های فرش رسیده و ریشه‌ها در محیط مرطوب می‌پوسند و اگر چند بار این کار را تکرار کنید به مرور زمان فرش شما حتما می‌پوسد.

 

شستن فرش با وایتکس

 

نکته دیگری که هنگام شستن فرش با شامپو فرش باید به آن دقت کنید این است که حتما از قسمت بالای فرش شروع به شستشو کنید تا دیگر مجبور نباشید روی قسمت‌های که شامپو فرش کشیده‌اید راه بروید. راه رفتن روی فرشی که هنوز خشک نشده‌است، موجب لک شدن دوباره آن می‌شود.

 

بهترین شامپو فرش

 

مراحل شستن فرش با شامپو فرش از انتخاب جایگزینی برای شامپو فرش تا طرز تهیه شامپو فرش خانگی در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته است. در این پست قصد داشتیم مطلب جامعی درمورد شستن فرش با شامپو فرش و نکات پیرامون شستشوی فرش ارائه دهیم.

اگر به هر دلیلی نیاز به شستشوی فرش‌ به صورت مداوم دارید اما خودتان فرصت انجام آن را ندارید یا با اصول کار به خوبی آشنا نیستید. اپلیکیشن خدمت از ما با معرفی کارگران نظافتی ماهر و با تجربه در داشتن خانه‌ای تمیز و عاری از هرگونه لکه به شما کمک می‌کند.

4.5 امتیاز از 1598 رای


قالیشویی
برای سرویس قالیشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین