شستشوی فرش نجس

ثبت درخواست "قالیشویی"
شستشوی فرش نجس

شستشوی فرش نجس چگونه است؟

یکی از دغدغه‌های اکثر افراد شستشوی فرش نجس است. ما در این مقاله، توضیحاتی را راجع به شستشوی فرش نجس برای شما بیان کرده‌ایم.

 • قبل از شروع، از نوع تار و پود فرش خود مطلع شوید، برای این منظور برچسب پشت فرش خود را بخوانید. درصورتیکه جنس تار و پود فرش شما حساس است مانند ابریشمی، پشمی یا رنگ ده، برای شستشوی فرش، حتما با شرکت‌های قالیشویی هماهنگ کنید.
 • ما باید ابتدا عین نجاست مانند لکه ادرار یا خون را برطرف کنیم. جهت از بین بردن لکه ادرار ابتدا با پارچه یا حوله مرطوب سعی کنید لکه را تمیز کنید. اگر لکه قدیمی بود میتوان آن را ابتدا با آب خیس کرد سپس به شستشو بپردازید. یک حوله تمیز در طول شب روی لکه بگذارید تا در این مدت ادرار را جذب کند، می‌توان یک جسم نسبتا وزن دار هم روی لکه گذاشته تا کاملا آلودگی‌ها را جذب کند و فردا پارچه مربوطه را دور بیاندازید. در این مرحله پارچه را با آب سرد مرطوب کنید مراقب باشید فقط حالت رطوبت پیدا کند و آب چکه نکند و خیس نباشد.
 • پارچه را به مدت یک دقیقه روی لکه بگذارید. یک پاک کننده آنزیم دار تهیه کرده و داخل اسپری ریخته و روی لکه بپاشید با استفاده از آنزیم‌های پاک کننده کم کم فرش به عناصر اولیه اش برگشته و همینطور بوی بد ادرار به جای مانده از بین میرود.
 • پاک کننده آنزیم دار را باید به مدت چند ساعت روی لکه بماند. سپس لکه را با آب گرم شستشو دهید تا اطمینان حاصل شود، هم از اینکه لکه پاک شود و همینطور حالت نجاست آن از بین رود. جهت از بین رفتن بوی لکه ادرار از روی فرش حجم زیادی نمک قلیایی روی فرش ریخته، نمک علاوه براین که بو را از بین میبرد همینطور فرش را ضدعفونی کرده و باکتری‌ها را از بین میبرد. مخصوصا لکه‌های ادرار قدیمی ممکن است در مرحله اول بو ید آنها از بین نرود. بنابراین مراحل نامبرده را چند بار تکرار کنید تا لکه کاملا از بین رود.

 

شستن فرش نجس با پارچه

شستن فرش نجس با پارچ نحوه شستن فرش نجس حکم دادن فرش نجس به قالیشویی طریقه شستن فرش نجس فیلم شستن فرش نجس پاك كردن فرش از نجاست فرش نجس نجاست فرش شستن مبل نجس شستن ادرار از روی فرش نحوه شستن مبل نجس شده قالیشویی پاک بوشهر نجس

 

 • شستشوی لکه خون به علت وجود ماده هموگلوبین خون، که یک مانده چسبناک است و اکسیژن را در خود نگه می‌دارد گاه بسیار مشکل است. بهترین حالت شستشوی فرش از لکه خون، زمانیست که خون هنوز مرطوب است و خشک نشده است؛ در صورت خشک شدن لکه خون، شستشوی فرش نجش ،مشکلتر می‌شود.
 • درابتدا دستمال کاغذی تمیزی را روی لکه فرش قرار دهید و خون اضافی را جذب کنید. سپس با توجه به جنس الیاف شما موارد مورد نظر را روی لکه اسپری کنید. سپس با حوله تمیز روی آن بکشید و لکه را کاملا پاک کنید. این مراحل را تا زمان پاک شدن کامل لکه تکرار کنید. توجه داشته باشید که زیاد اسپری نکنید، زیرا ممکن است در هنگام پاک کردن با حوله، لکه خونی پخش شود.

 

ایا قالیشویی فرش نجس را پاک میکند

فیلم شستن فرش نجس شستن فرش نجس خامنه ای تطهیر فرش نجس با آب قلیل سیستانی تطهیر فرش نجس شده با ادرار تطهیر فرش نجس با آب کر ادرار بچه روی فرش شستن فرش نجس با شامپو فرش نحوه پاك كردن فرش نجس با آب قلیل

 

 • سپس زیر لکه فرش تشتی قرار دهید و آب سرد را به طور آهسته و ملایم روی فرش بریزید، به طوری که آب کثیف وارد تشت شود. به هیچ عنوان از آب گرم برای قالیشویی لکه خون، استفاده نکنید زیرا موجب تثبیت لکه خون روی فرش یا موکت می‌شود.
 • اگر عین نجاست از فرش شما برطرف نشد، یا لکه باقی مانده بود می‌توانید با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم. هم چنین می‌توانید به مطلب روش‌های مختلف پاک کردن لکه فرش سری بزنید.

3.57 امتیاز از 26 رای

قالیشویی

برای سرویس قالیشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با قالیشویی

مطالب مرتبط با قالیشویی

قالیشویی جنوب تهران
رفع سوختگی فرش

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading