راهنمای انتخاب رنگ دیوار پذیرایی

نقاشی ساختمان
شما در حال مطالعه مجله "خدمت از ما" هستید
راهنمای انتخاب رنگ دیوار پذیرایی

 

اگر می خواهید رنگ دیوار پذیرایی خود را تغییردهید باید بدانید که اتاق پذیرایی یکی از مهم ترین مکان های خانه به حساب می‌آید و انتخاب رنگ مناسب باعث زنده نگه داشتن و ارامش خانه می‌شود,اگر رنگ مناسب در رنگ دیوار پذیرایی به کار نرود باعث دلمردگی و دلزدگی مهمانان و حتی صاحب خانه می‌شود. از این رو باید وسواس زیادی برای رنگ آمیزی دیوارهای اتاق پذیرایی داشته باشید تا جلوه خاصی به خانه دهد.
ما در این متن سعی داریم تا شما را برای انتخاب رنگ بهتر برای دیوار پذیرایی راهنمایی‌ کنیم.
اما این نکته قابل ذکر است که رنگ مبلمان منزل در رنگ‌آمیزی دیوار ها مخصوصا در رنگ دیوار پذیرایی نقش بسزایی دارد و حتی بالعکس پس باید دقت لازم را برای انتخاب رنگ های دیوارها داشته باشید تا خانه آرامش بخش باشد.

اهمیت انتخاب رنگ دیوار پذیرایی

از نظر رنگ شناسی رنگ های سفید و کرم بخاطر رنگ های متداولی برای رنگ آمیزی رنگ دیوار منزل به خصوص رنگ دیوار پذیرایی هستند و حس ارامش و دلپذیری به صاحب خانه میدهد. اما طیف رنگ های بیشتری می‌تواند به دیوارهای خانه جلوه زیبایی ببخشد که ما به شما آن‌ها را معرفی می‌کنیم.
رنگ هایی مانند: سبز ابی روشن، طوسی گرم، صورتی روشن، فیلی ونسکافه‌ای و...

 

رنگ دیوار پذیرایی

 

رنگ های پیشنهادی برای دیوار پذیرایی

سبز ابی روشن برای دیوار پذیرایی

رنگ دیوار پذیرایی

 

رنگ‌های ابی و سبز جز رنگ های آرام بخش به حساب می‌آیند و ترکیب این دو رنگ باهم بسیار هارمونی خاصی دارد و زیبایی به دیوارها مخصوصا دیوارهای اتاق پذیرایی جلوه می‌دهد.

 

صورتی روشن برای دیوار پذیرایی

رنگ دیوار پذیرایی

 

این رنگ را بیشتر برای اتاق خواب دخترانه استفاده می کنند اما ترکیب رنگ صورتی با سفید و یا کرم باعث می‌شود که رنگ ملایمی از صورتی به دست بیاید و در این صورت رنگ روشن صورتی باعث می شود محوطه پذیرایی بزرگ و روشن به نظر برسد و همچنین از مبلمان تیره رنگ مثل مشکی استفاده شود تا دکوراسیون خاصی داشته باشید و رنگ دیوار پذیرایی جلوه خاصی داشته باشد.

 

نسکافه ای برای دیوار پذیرایی 

رنگ دیوار پذیرایی

 

رنگ نسکافه ای جز رنگ های خنثی به حساب می‌آید اما باید دقت داشته باید که میخواهید از چه سبک و رنگ مبلمانی استفاده کنید اگر از رنگهایی مانند : قهوه ای، برنزی، طلایی و... که هم خانواده این رنگ به حساب می‌آیند می‌توانید به راحتی از رنگ نسکافه‌ای برای رنگ دیوار پذیرایی استفاده کنید که حالت کلاسیک و عامه پسندی به دکوراسیون خانه می‌دهد..

 

نارنجی برای رنگ دیوار پذیرایی

رنگ دیوار پذیرایی

اگر می خواهید فضای گرم و دلنشینی را تجربه کنید استفاده رنگ نارنجی با سفید ویا طوسی بهترین گزینه برای رنگ دیوار پذیرایی است. این رنگ با وجود گرم بودنش از نظر رنگ شناسی انتخاب مناسبی برای داشتن فضای گرم و شاد برای خانه است. 
و ترکیب سفید و نارنجی رنگ ملایمی را به وجود می آورد که فضا را روشن تر ‌می ‌‌‌‌‌‌کند در کل ترکیب رنگ های گرم با سفید رنگ های ملایمی را به وجود می آورد که اصطلاحا به آنها رنگ های پاستلی گفته می‌شود واستفاده از این رنگ ها در اتاق پذیرایی یا در اتاق خواب بسیار متداول است به باعث روشنایی بیشترخانه می‌شود.

 

سرمه ای برای رنگ دیوار پذیرایی

رتک دیوار پذیرایی

 

 

استفاده از رنگ های تیره معمولا پیشنهاد نمی شود اما از این رنگ به صورت یک دست و حتی ترکیب آن با سفید و به صورت سرمه ای کم رنگ بسیار دلنشین است و جز رنگ های کلاسیک به حساب می آیند و می‌توان از آن برای دکوراسیون کلاسیک در رنگ دیوارپذیرایی استفاده کرد. حتی می‌توان با استفاده از مبلمان تیره به اتاق جلوه بسیارخاصی بخشید.

 

 

سفید برای رنگ دیوار پذیرایی

رنگ دیوار پذیرایی

 

از این رنگ در تمام طیف های هم خانواده اش (سفید استخوانی،صدفی، کرم، مرواریدی ) می توان در رنگ دیوار پذیرایی استفاده کرد. این رنگ متداول ترین رنگ مصرفی خانواده های ایرانی به حساب می‌آید بخاطر راحتی تنظیم کردن آن با مابقی طیف های رنگی و سهولت انتخاب مبلمان در هر مدل و طرح دلخواه رایج ترین رنگ برای رنگ دیوارپذیرایی است.

 

 تنوع رنگ دیوار پذیرایی

اگر می‌خواهید خودتان دیوارها و سقف منزلتان را رنگ آمیزی کنید بهتر است با انواع رنگ ها اشنا باشید تا انتخاب مناسبی برای رنگ آمیزی داشته باشید. رنگ های مختلفی برای این منظور استفاده می شوند مانند: رنگ پلاستیک،رنگ های روغنی،مولتی کالر، رنگ بالکا، رنگ پتینه و اکرلیک این رنگ ها رنگ های کاربردی برای رنگ آمیزی هستند. 
این رنگ ها مزایا و معایب خودشان را به همراه دارند به عنوان مثال: رنگ پلاستیک پرمصرف ترن نوع رنگ برای رنگ آمیزی دیوار ها و سقف ها است و طرز استفاده اسانی دارد اما اماده سازی ان به دقت زیادی نیاز دارد زیرا اگر درست اماده نشود و به غلظت مطلوب نرسد جای قلمو ممکن از بر روی سطح دیوار بماند ولی بهترین گزینه برای رنگ آمیزی سقف محسوب می‌شود. و برای رنگ دیوار پذیرایی باید با دقت از آن برای رنگ آمیزی استفاده کرد.

 

رنگ دیوار پذیرایی

 

 

نحوه تنظیم کردن رنگ دیوار پذیرایی با سقف

 

رایج ترین رنگ برای سقف سفید است و اولین رنگ انتخابی ایرانی ها برای رنگ دیوار پذیرایی به حساب می‌آید اما امروزه رنگ های دیگری هم میتوان برای رنگ آمیزی سقف ها استفاده کرد که تناسب خوبی با دیوارها داشته باشند مخصوصا برای سقف اتاق پذیرایی تا نورپردازی منحصر به فردی را به اتاق بدهد.

 

رنگ دیوار پذیرایی

 

 

رنگ اتاق پذیرایی و نشیمن

برای همخوانی رنگ اتاق های پذیرایی و نشیمن دقت زیادی لازم است و نکات مهمی وجود دارد زیرا رنگ دیوار پذیرایی و نشیمن ازمهمترین عناصر دکوراسیون داخلی به حساب می‌آید.برای اینکه پر رفت و آمدترین مکان‌های خانه هستند و باید در انتخاب رنگ دیوار ها مخصوصا رنگ دیوار پذیرایی دقت بسیاری شود. به طور مثال: رنگ سفیدبرای دیوار نشیمن و برای رنگ دیوار پذیرایی از رنگ کرم استفاده شود هماهنگی خوبی ایجاد می‌کند‌

رنگ دیوار پذیرایی

 

 

کلام آخر

برای داشتن خانه ای ارام بخش حتما نباید از رنگ دیوارهای پذیرایی استفاده کرد. شما می‌توانید با نصب کاغذ دیواری هم زیبایی خاصی به فضا دهید. نصب کاغذ دیواری هم به دیوار پذیرای جلا می‌بخشد هم به دکوراسیون خانه کمک می‌کند تا شیک و مدرن تر به نظر برسد. 


 

4.50 امتیاز از 11 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading