نکاتی برای بهترین انتخاب از کاتالوگ رنگ دیوار پذیرایی

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نکاتی برای بهترین انتخاب از کاتالوگ رنگ دیوار پذیرایی

اگر می خواهید رنگ دیوار پذیرایی خود را تغییردهید باید بدانید که اتاق پذیرایی یکی از مهم ترین مکان‌های خانه به حساب می‌آید و انتخاب رنگ مناسب باعث زنده نگه داشتن و آرامش خانه می‌شود, اگر رنگ مناسب در رنگ دیوار پذیرایی به کار نرود باعث دلمردگی و دلزدگی مهمانان و حتی صاحب خانه می‌شود. از این رو باید وسواس زیادی برای رنگ آمیزی دیوارهای اتاق پذیرایی داشته باشید تا جلوه خاصی به خانه دهد.

ما در این متن سعی داریم تا شما را برای انتخاب بهتر رنگ از، کاتالوگ رنگ دیوار پذیرایی، از جمله رنگ نسکافه ای دیوار،رنگ سبزآبی و... راهنمایی‌ کنیم.
اما نکته قابل ذکر این است که، رنگ مبلمان منزل در رنگ‌آمیزی دیوار ها مخصوصا در رنگ دیوار پذیرایی نقش بسزایی دارد و حتی بالعکس، پس باید دقت لازم را برای انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه داشته باشید تا خانه آرامش بخش باشد.

اهمیت انتخاب درست از کاتالوگ رنگ دیوار پذیرایی

از آنجایی که انتخاب رنگ مناسب برای اتاق پذیرایی، یکی از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی است، پس لازم است که شما با در نظر گرفتن سلیقه خود، متراژ فضایی که دارید، سبک وسایل و اساسیه اتاق پذیرایی و...بهترین گزینه را از کاتالوگ رنگ دیوار پذیرایی انتخاب کنید.در حالت کلی به علت زرد شدن کاغذ دیواری بعد از نصب بیشتر مواقع از طیف رنگ‌های خاص برای تغییر رنگ و دکوراسیون پذیرایی استفاده می‌شود. 

 

رنگ دیوار پذیرایی

 

از نظر رنگ شناسی رنگ های سفید و کرم رنگ های متداولی برای رنگ آمیزی رنگ دیوار منزل به خصوص رنگ دیوار پذیرایی هستند و حس آرامش و دلپذیری به صاحب خانه می‌دهد. اما طیف رنگ‌های بیشتری می‌تواند به دیوارهای خانه جلوه زیبایی ببخشد که در ادامه ما به شما آن‌ها را معرفی می‌کنیم. رنگ هایی مانند: سبز آبی روشن، طوسی گرم، صورتی روشن، فیلی ونسکافه‌ای و...

 

رنگ های پیشنهادی برای دیوار پذیرایی

تنوع برای انتخاب رنگ دیوار پذیرایی بسیار زیاد است، اما شما علاوه بر در نظر گرفتن کوچکی یا بزرگی فضا، نورگیر بودن یا نبودن خانه، بهتر است به سبک دکوراسیون پذیرایی توجه کنید و بعد از انتخاب سبک مورد علاقه‌تان، اقدام به انتخاب رنگ دیوار پذیرایی کنید. ممکن است شما بخواهید سبک سنتی را برای منزل انتخاب کنید؛ پس باید از رنگ‌هایی مثل سبز، قرمز، خاکستری، زرد و... استفاده کنید که حال و هوایی کلاسیک را به فضا بدهد.

کاربرد متدهایی مثل نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن و تلفیقی از انواع رنگ در کنار نصب کاغذ دیواری روی گچ فضایی خاص و مدرن به پذیرایی می‌بخشد. این ایده در نقاشی ساختمان مدرن بسیار طرفدار دارد. 

یا اینکه فضایی مدرن را می‌خواهید، که امروزه برای این سبک از رنگهای خنثی مثل طیف رنگ طوسی، سفید، نقره‌ای و ... استفاده می‌شود. عده‌ ای انتخاب‌هایی جسورانه‌تر دارند و دوست دارند از رنگ‌های فانتزی استفاده کنند که در این شرایط شما باید رنگ انتخابی خود را هماهنگ با بعضی از وسایل خانه مثل مبل، فرش و... انتخاب کنید. در ادامه چند نمونه رنگ پیشنهادی برای پذیرایی را، بررسی می‌کنیم که امروزه بسیار بیشتر مورد توجه و استفاده هستند.

 

سبز ابی روشن برای دیوار پذیرایی

رنگ‌های آبی و سبز جزء رنگ های آرام بخش به حساب می‌آیند و ترکیب این دو رنگ باهم بسیارهارمونی خاصی دارد و زیبایی و جلوه خاصی به دیوارها مخصوصا دیوارهای اتاق پذیرایی می‌دهد. این دو رنگ به شدت حس امنیت و آرامش را در فضا بوجود می‌آورند و از آنجایی که باعث ایجاد فضایی گرم و صمیمانه می‌شوند، برای فضاهای اجتماعی مناسب هستند.

 

انتخاب مناسب از کاتالوگ رنگ دیوار پذیرایی

 

صورتی روشن برای دیوار پذیرایی

این رنگ را بیشتر برای اتاق خواب دخترانه استفاده می‌کنند، اما ترکیب رنگ صورتی با سفید و یا کرم باعث می‌شود که رنگ ملایمی از صورتی به دست بیاید و در این صورت رنگ روشن صورتی باعث می شود محوطه پذیرایی بزرگ و روشن به نظر برسد؛ همچنین می‌توانید از مبلمان تیره مثل رنگ مشکی استفاده کنید تا دکوراسیون خاصی داشته باشید و رنگ دیوار پذیرایی جلوه خاصی داشته باشد.

 

رنگ پیشنهادی برای پذیرایی

 

از دید بیشتر افراد رنگ صورتی بیشتر برای رنگ و  کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه مناسب است. اما خوب است بدانید این رنگ در کنار ترکیب رنگ‌های تیره مثل طوسی یکی از بهترین هارمونی رنگ دکوراسیون پذیرایی را تشکیل می‌دهد. 

 

رنگ نسکافه ای دیوار پذیرایی

رنگ دیوار نسکافه ای روشن یا تیره، یکی از محبوبترین رنگ‌هاست و جزء رنگ‌های خنثی به حساب می‌آید؛ اما باید دقت داشته باشید که می‌خواهید از چه سبک و رنگ مبلمانی استفاده کنید، اگر از رنگ‌هایی مانند: قهوه ای، برنزی، طلایی و... که هم خانواده این رنگ هستند استفاده می‌کنید، می‌توانید به راحتی از رنگ دیوار پذیرایی نسکافه‌ای استفاده کنید که حالت کلاسیک و عامه پسندی به دکوراسیون خانه می‌دهد. همچنین رنگ نسکافه‌ای دیوار حس قدرت و تکامل را نیز القاء می‌کند.

 

رنگ نسکافه ای دیوار پذیرایی

 

نارنجی برای رنگ دیوار پذیرایی

اگر می‌خواهید فضای گرم و دلنشینی را تجربه کنید استفاده از رنگ نارنجی  همراه با رنگ سفید ویا طوسی بهترین گزینه برای رنگ دیوار پذیرایی است. این رنگ با وجود گرم بودنش از نظر رنگ شناسی انتخاب مناسبی برای داشتن فضای گرم و شاد برای خانه است.
 

استفاده از رنگ نارنجی در رنگ دیوار پدیرایی

 

ترکیب سفید و نارنجی رنگ ملایمی را به وجود می‌آورد که فضا را روشن‌تر ‌می ‌‌‌‌‌‌کند. در کل ترکیب رنگ‌های گرم با سفید رنگ‌های ملایمی را به وجود می‌آورد که اصطلاحا به آنها رنگ‌های پاستلی گفته می‌شود و استفاده از این رنگ‌ها در اتاق پذیرایی یا در اتاق خواب بسیار متداول است که باعث روشنایی بیشتر خانه می‌شود.

 

سرمه ای برای رنگ دیوار پذیرایی

استفاده از رنگ های تیره معمولا پیشنهاد نمی شود اما این رنگ به صورت یک دست و حتی ترکیب آن با سفید و به صورت سرمه ای کم رنگ بسیار دلنشین است. این رنگ برای جلوه دادن و چشمگیرتر کردن تابلوها روی دیوار، بسیار مناسب است. رنگ سرمه‌ای، جزء رنگ های کلاسیک به حساب می‌آید و می‌توان از آن برای دکوراسیون کلاسیک در رنگ دیوار پذیرایی استفاده کرد. حتی می‌توان با استفاده از مبلمان تیره به اتاق جلوه بسیارخاصی بخشید.

 

رتک دیوار پذیرایی

 

سفید برای رنگ دیوار پذیرایی

از این رنگ در تمام طیف های هم خانواده اش (سفید استخوانی،صدفی، کرم، مرواریدی ) می توان در رنگ دیوار پذیرایی استفاده کرد. این رنگ متداول ترین رنگ مصرفی خانواده های ایرانی به حساب می‌آید بخاطر راحتی تنظیم کردن آن با مابقی طیف های رنگی و سهولت انتخاب مبلمان در هر مدل و طرح دلخواه، رایج ترین رنگ برای رنگ دیوارپذیرایی است.

 

ترکیب سفید در رنگ دیوار پذیرایی

 

 تنوع رنگ دیوار پذیرایی

اگر می‌خواهید خودتان دیوارها و سقف منزلتان را رنگ آمیزی کنید بهتر است با انواع رنگ‌ها آشنا باشید تا انتخاب مناسبی برای رنگ آمیزی داشته باشید. رنگ‌های مختلفی برای این منظور استفاده می‌شوند مانند: رنگ پلاستیک، رنگ‌های روغنی، رنگ مولتی کالر، رنگ بالکا، رنگ آمیزی به سبک  پتینه کاری و اکرلیک این رنگ‌ها رنگ های کاربردی برای رنگ آمیزی هستند. 

 

تنوع در رنگ دیوار پذیرایی

 

این رنگ ها مزایا و معایب خودشان را به همراه دارند به عنوان مثال: رنگ پلاستیک پرمصرف‌ترن نوع رنگ برای رنگ آمیزی دیوارها و سقف‌ها است و طرز استفاده آسانی دارد، اما آماده سازی آن به دقت زیادی نیاز دارد زیرا اگر درست آماده نشود و به غلظت مطلوب نرسد جای قلمو ممکن از بر روی سطح دیوار بماند ولی بهترین گزینه برای رنگ آمیزی سقف و  ترمیم ترک سقف گچی محسوب می‌شود. و برای رنگ دیوار پذیرایی باید با دقت از آن برای رنگ آمیزی استفاده کرد.( چسب چوب در رنگ پلاستیک)

 

نحوه تنظیم کردن رنگ دیوار پذیرایی با سقف

رایج ترین رنگ برای سقف سفید است و اولین رنگ انتخابی ایرانی‌ها برای رنگ دیوار پذیرایی به حساب می‌آید اما امروزه رنگ‌های دیگری هم می‌توان برای رنگ آمیزی سقف‌ها استفاده کرد که تناسب خوبی با دیوارها داشته باشند مخصوصا برای سقف اتاق پذیرایی تا نورپردازی سقف منحصر به فردی را به اتاق بدهد.

 

تنوع در رنگ دیوار پذیرایی

 

رنگ اتاق پذیرایی و نشیمن

برای همخوانی رنگ اتاق های پذیرایی و نشیمن دقت زیادی لازم است و نکات مهمی وجود دارد زیرا رنگ دیوار پذیرایی و نشیمن ازمهمترین عناصر دکوراسیون داخلی به حساب می‌آید.برای اینکه پر رفت و آمدترین مکان‌های خانه هستند و باید در انتخاب رنگ دیوار ها مخصوصا رنگ دیوار پذیرایی دقت بسیاری شود. به طور مثال: رنگ سفیدبرای دیوار نشیمن و برای رنگ دیوار پذیرایی از تم  رنگ استخوانی و کرم استفاده شود هماهنگی خوبی ایجاد می‌کند.

 

رنگ دیوار پذیرایی

 

برای داشتن خانه‌ای آرامش‌بخش حتما نباید ازکاتالوگ رنگ دیوار پذیرایی استفاده کرد. شما می‌توانید با نصب کاغذ دیواری هم زیبایی خاصی به فضا دهید. یک طرح خاص از راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی، هم به دیوار پذیرایی جلا می‌بخشد هم به دکوراسیون خانه کمک می‌کند تا شیک و مدرن تر به نظر برسد.

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading