رنگ کاری رادیاتور و شوفاژ

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
رنگ کاری رادیاتور و شوفاژ

رنگ کاری رادیاتور شوفاژ یکی از ترفند‌های جدید در تغییرات دکوراسیون منزل و طراحی داخلی اتاق‌ها به شمار می‌آید. در کنار تمیز کردن رادیاتور استفاده از تکنیک رنگ کاری رادیاتور در ایجاد تغییر در فضای منزل تاثیر بسزایی دارد. با انتخاب روش‌های رنگ کاری شوفاژ می‌توانید فضای منزل را از یکنواختی ناشی از رنگ سفید شوفاژ به یک رنگ هم پایه به فضای منزل خارج کنید.

رنگ کاری رادیاتور شوفاژ و تغییر رنگ این وسیله گرمایشی از رنگ پایه به رنگ‌های جذاب و هماهنگ با محیط بر زیبایی فضای اتاق تاثیر زیادی دارد. از دیگر موارد کاربرد رنگ کردن شوفاژ ترمیم ظاهری رادیاتورهای قدیمی و پوشاندن زدگی‌های ایجاد شده بر سطح آنها می‌باشد.

 

 

با انتخاب زیباترین رنگ ساختمان و هماهنگی آن با رنگ شوفاژ، قرنیز و دیگر بخش‌های ساختمان یک زیبایی خاص به محیط ببخشید.علاوه بر موارد بیان شده رنگ کاری رایاتور شوفاژ را می‌توان یک روش کاربردی برای نوساز کردن این وسیله دانست. در این مطلب با بررسی روش‌های رنگ کاری شوفاژ به آشنایی کامل با این روش تغییر فضای منزل می‌پردازیم.

 

قیمت رنگ رادیاتور

 

تاثیر رنگ کاری رایاتور بر دکوراسیون

یکی از دلایل اصلی رنگ کاری رادیاتور را می‌توان زیباسازی ظاهر رادیاتور و هماهنگ کردن آن با اتاق پس از انجام بازسازی و نوسازی ساختمان دانست. در مواقعی که از رنگ‌های جدید برای رنگ آمیزی ساختمان استفاده شده باشد، رنگ و استایل قدیمی شوفاژ مانند یک نکته ناهماهنگ در فضای اتاق دیده می‌شود.

 

تاثیر رنگ کاری رایاتور بر دکوراسیون

 

در این حالت با استفاده از تکنیک‌های رنگ کردن رادیاتور شوفاژ به راحتی می‌توانید علاوه بر پوشاندن لکه‌های رنگ و زنگ زدگی از سطح این وسیله به یک هماهنگی خاص در طراحی داخلی منزل برای نقاشی ساختمان مدرن برسید. در این مطلب در کنار معرفی بهترین رنگ برای رنگ کاری شوفاژ به مناسب ترین روش‌های رنگ کاری رادیاتور شوفاژ پرداخته شده است.

 

بهترین نوع رنگ برای رنگ کاری شوفاژ

برای رنگ کاری شوفاژ و رادیاتور استفاده از رنگ‌های مقاوم در برابر گرما استفاده کنید. به کار بردن رنگ‌های معمولی برای رنگ کردن شوفاژ روشی نامناسب بوده و پس از مدتی اثرات نامطلوبی مانند بوی نامطبوع و از بین رفتن درخشندگی را به همراه دارد.

 

بهترین نوع رنگ برای رنگ کاری شوفاژ

 

مناسب ترین انتخاب در این حالت استفاده از رنگ‌های مخصوص رنگ کردن رادیاتور، هماهنگ با هارمونی رنگ دیوار است. این سبک رنگ‌ها با استفاده از فرچه و همین طور نوع اسپری بر سطح رادیاتور کشیده می‌شوند.

 

مراحل رنگ کاری رادیاتور شوفاژ

در وهله اول در انتخاب رنگ دقت لازم را داشته باشید. اگر دوست دارید رایاتور را در حالت محو در اتاق داشته باشید از رنگ هماهنگ با دیوار برای این وسیله گرمایشی استفاده کنید. با استفاده از رنگ‌های هماهنگ و تکمیل کننده نیز می‌توانید هارمونی رنگ قشنگی از تطابق بهترین رنگ برای دیوار خانه،سقف و رادیاتور در اتاق بوجود آورید.

 

مراحل رنگ کاری رادیاتور شوفاژ

 

پس از انتخاب رنگ مناسب برای رنگ کاری رادیاتور مراحل رنگ آمیزی رادیاتور و شوفاژ را بصورت زیر شروع کنید:

 • رادیاتور را از هر گونه گرد و غبار و آلودگی با یک پارچه نم دار و تمیز پاک و سپس خشک کنید.
 • برای رنگ کاری رادیاتور شوفاژ ابتدا از خاموش بودن این وسیله اطمینان کافی داشته باشید. حرارت می‌تواند باعث پخش شدن و چکه کردن رنگ شود.
 • دیوارهای پشت رادیاتور و شوفاژ و لوله‌ها را با کاغذهای مخصوص بپوشانید تا رنگی نشوند و زیر رادیاتور روزنامه پهن کنید. وسایل اطراف شوفاژ را برای جلوگیری از پاشیدن رنگ جا به جا کنید.
 • البته اگر فردی فنی و حرفه‌ای هستید و ابزارهای لازم را هم دارید، می‌توانید شوفاژ را از جای خود جدا کرده و سپس رنگ کاری شوفاژ را شروع کنید.
 • سطح رادیاتور را از زنگ زدگی پاک کنید. از یک سنباده و یک محلول پاک کننده زنگ و فرچه برای پاکسازی زنگ و سطوح غیر یکنواخت استفاده کنید.

 

پاك كردن رنگ لباس از روي شوفاژ

 

 • از رنگ آستر برای آماده سازی سطح این وسیله برای رنگ کاری شوفاژ استفاده کنید. تا خشک شدن کامل رنگ آستر صبر کنید.( چگونه رنگ روغن را خشک کنیم)
 • رنگ مورد نظرتان را با یک قلم موی مناسب که ردی به جا نمی‌گذارد، به سطح رادیاتور بزنید. البته می‌توانید برای داشتن سطحی یکدست‌تر، از اسپری رنگ هم استفاده کنید.
 • رنگ انتخابی خود با یک قلم مو به صورتی که رد رنگ بر سطح شوفاژ باقی نماند بر روی آن بکشید. برای جلوگیری از این مورد می‌توانید از آموزش رنگ آمیزی با اسپری برای رنگ کردن شوفاژ استفاده کنید.
 • پس از خشک شدن رنگ، دوباره روی آن را به صورت سطحی سنباده کشیده و سپس لایه دوم رنگ را بزنید.
 • قبل از روشن کردن مجدد رادیاتور، حداقل ۲۴ ساعت صبر کنید تا رنگ کاملا خشک شود.
 • برای از بین بردن بوی رنگ در خانه از نکات ارائه شده بهره برید. 

 

نکات موثر در رنگ کاری رادیاتور

رنگ کاری رادیاتور شوفاژ باید با اصول تعیین شده و با استفاده ار رنگ مخصوص صورت گیرد. توجه به نکات ارائه شده در این قسمت در داشتن کیفیت مطلوب رنگ آمیزی شوفاژ تاثیر بسزایی دارد.

 • اگر شوفاژ قبل از این رنگ شده باید ابتدا با محلول‌های پاک کننده رنگ کاملا سطح آن را پاک کنید.
 • قبل از رنگ کردن رادیاتور حتما آن را شسته و بطور کامل خشک کنید.
 • فراموش نکنید حتما قبل از رنگ آمیزی از رنگ آستر با کیفیت بر سطح شوفاژ استفاده کنید.
 • دریچه‌ و پنجره‌های اتاق را برای ورود هوای آزاد باز نگهدارید.

 

اسپری رنگ رادیاتور

 

 • برای جلوگیری از پاشیدن لکه رنگ بر مبلمان و دیگر لوازم منزل سطح آنها را با کاور بپوشانید.
 • قبل از رنگ آمیزی لایه دوم حداقل یک روز صبر کنید.
 • بین رنگ کاری رادیاتور شوفاژ و روشن کردن آن حداقل دو الی سه روز کامل فاصله زمانی بگذارید.
 • برای از بین برد بوی رنگ پس از رنگ کردن شوفاژ مدام هوای اتاق را تهویه کنید.
 • اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید از افراد متخصص در رنگ کاری رادیاتور شوفاژ کمک بگیرید.

 

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading