تعویض پروانه کولر آبی

ثبت درخواست "تعمیر کولر آبی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعویض پروانه کولر آبی

تعویض پروانه کولر آبی از جمله اقداماتی است که هنگام استفاده و سرویس کولر آبی باید به آن توجه ویژه داشته باشید. توجه به وضعیت و عملکرد کولر آبی و سرویس به موقع این نوع سیستم سرمایشی قبل از استفاده بسیار اهمیت دارد. تعویض پروانه کولر آبی در صورت فرسودگی در کنار مواردی مثل مشاهده وضعیت یاتاقان کولر آبی، تنظیم تسمه کولر آبی، تعویض و نصب موتور کولر آبی و دمونتاژ کولر آبی از مراحل مهم در سرویس کولر آبی است.

باد خنک جریان یافته در کانال کولر حاصل فعالیت و چرخش پروانه کولر یا فن کولر در قطعه ای به نام حلزونی است. بنابراین تعویض پروانه کولر آبی و یا تعویض محور پروانه کولر آبی در هنگام از کار افتادگی یا فرسودگی و همچنین رفع سفت شدن پروانه کولر آبی  ارتباط مستقیمی بر عملکرد مناسب این سیستم سرمایشی دارد.

 

سلامت تجهیزات کولر در بهینه سازی مصرف انرژی هنگام استفاده از این سیستم خنک کننده هوا تاثیر دارد. توجه به وضعیت پروانه کولر آبی و تجهیزات وابسته به آن مثل حلزونی کولر و تعویض پروانه کولر آبی در صورت فرسودگی در عملکرد و طول عمر کولر تاثیر مثبت دارد.

 

 پروانه کولر آبی Water cooler impeller

 

لزوم تعویض پروانه کولر آبی

با گذشت زمان و استفاده از کولر آبی ممکن است، عوامل زیادی در فرسودگی تجهیزات سیستم خنک کننده نقش داشته باشند. ایجاد نقص در عملکرد یکی از تجهیزات کولر منجر به افت عملکرد مناسب آن شده و این امر افزایش مصرف انرژی و عدم بهره‌وری کولر آبی را به دنبال دارد. یکی از این قطعات موثر در نحوه عملکرد کولر، پروانه کولر آبی تعبیه شده در حلزونی کولر است.

 

تعویض شفت کولر آبی

 

با توجه به اینکه وظیفه این قطعه فراهم کردن جریان باد خنک برای انتقال به کانال های کولر است، تعویض و بررسی وضعیت آن روی کارکرد مناسب کولر تاثیر دارد. تعویض پروانه کولر آبی در هنگام سرویس کولر و یا در مواقع مشاهده ایراد در این قطعه کمک زیادی به بهبود عمکرد کولر آبی می‌کند.تشخیص به موقع فرسودگی و از کار افتادگی، در تعویض پروانه کولر آبی نقش بسزایی دارد. در این قسمت به بررسی علائم یک پروانه کولر معیوب می‌پردازیم.

 

مشاهده چه علائمی در تعویض پروانه کولر آبی تاثیر دارد؟

هر قطعه معیوبی یک سری نشانه و علائم برای بروز ایراد در نحوه عملکرد خود دارد. با مشاهده این نشانه‌ها و رفع به موقع آنها به راحتی می‌توانید در بهبود عملکرد کولر آبی تاثیر بگذارید. گاها آسیب به قطعه پروانه و یا تجهیزات وابسته به آن مثل تسمه کولر که انرژی لازم را برای چرخش این قطعه فراهم می‌کند و یا حلزونی که در آن قرار دارد روی عملکرد مناسب پروانه کولر آبی نقش دارند.

 

دلایل تعویض محور پروانه کولر آبی

 

اگر قادر به تشخیص دلیل عیب ایجاد شده در نحوه عملکرد پروانه کولر آبی نیستید، از تعمیرکاران کولر آبی برای تعویض پروانه کولر آبی کمک و مشورت بگیرید.

 

چه عواملی منجر به از کار افتادگی پروانه کولر آبی می‌شوند؟

عوامل خاص و مشخصی می‌تواند در نحوه عملکرد پروانه کولر آبی و نیاز به تعویض پروانه کولر آبی نقش داشته باشد. یکی از علل صدای ناهنجار و جیر جیر مانند کولر، ایراد و تاب برداشتن پروانه کولر آبی است. در این قسمت به بخشی از این نکات تاثیر گذار در عملکرد پروانه این سیستم خنک کننده می‌پردازیم.

  • کیفیت نامطلوب محور نگهدارنده پروانه یا همان شفت کولر آبی
  • نامیزان و تراز نبودن کولر آبی
  • فرسودگی و آسیب پذیری یاتاقان‌های کولر آبی
  • خرابی پولی کولر آبی
  • ضعف شفت (محور نگهدارنده) نسبت به قدرت موتور الکتریکی

 

عوامل موثر در تخریب پروانه کولر آبی

 

نوجه داشته باشید در صورت تاب برداشتن فن و پروانه کولر آبی، بهترین پیشنهاد تعویض این پروانه کولر آبی است. چنانچه محور نگدارنده پروانه کولر آبی دچار مشکل شده و آسیب دیده است، بایستی تعویض شفت کولر آبی انجام شود.

مراحل تعویض پروانه کولر آبی و تعویض شفت کولر آبی

برای تعویض پروانه کولر آبی یک سری ابزار و مهارت و دانش کافی لازمه کار است. بنابراین در صورت نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه انجام این کار را به یک متخصص بسپارید.

 برای تعویض پروانه کولر آبی و تعویض محور پروانه کولر آبی (شفت کولر آبی) نکات زیر را رعایت کنید.

  • برای تعویض پروانه کولر آبی و محور نگهدارنده‌ی آن، ابتدا کولر را در حالت خاموش قرار داده و برق را قطع کنید.
  • با استفاده از آچار مخصوص پیچ‌های دو سر محور را باز کنید و قطعه پولی را با دقت از قسمت مربوطه خارج کنید.
  • با رعایت همین موازین محور و پروانه را از جایگاه مخصوص خارج کرده و با دقت بعد از انجام روغن کاری، محور و پروانه جدید را جایگزین کنید.
  • مراحل بیان شده در این قسمت شاید آسان به نظر بیاید اما حساسیت و پیچیدگی کار به گونه ای است که بهتر است برای تعویض پروانه و محور پروانه کولر آبی از یک تعمیرکار متخصص در این زمینه استفاده شود.

 

مراحل تعویض پروانه کولر آبی

 

تعویض پروانه کولر آبی تا حد زیادی در بهبود جریان هوای خنک در فضای مورد نظر تاثیر دارد. کاهش مصرف انرژی و بهینه سازی انرژی برق و آب مصرفی برای راه اندازی کولر از دیگر موارد موثر در سرویس به موقع کولر و تعویض قطعات معیوب است.

 

علت سفت شدن پروانه کولر آبی چیست؟

سفت شدن تسمه کولر، خرابی پولی و ضعف در تجهیزات تعبیه شده در بدنه کولر در سفت شدن پروانه کولر آبی و خرابی زود به زود تسمه کولر تاثیر دارد. تعویض پروانه کولر آبی در این مواقع از جمله موارد تاثیرگذار در بهبود عملکرد کولر آبی می‌باشد.

 

علت سفت شدن پروانه کولر آبی

 

تعویض پروانه کولر آبی و رفع صدای ناهنجار کولر

یکی از نکات مهم و تاثیرگذار در از بین رفتن صدای جیرجیر کولر آبی که باعث از بین رفتن آرامش افراد بخصوص در مصارف خانگی می‌باشد، بررسی پروانه کولر، شفت و تسمه کولر است. تعویض پروانه کولر آبی در هنگام فرسودگی و سرویس به موقع این سیستم سرمایشی کمک زیادی به کاهش صدای مزاحم کولر می‌کند.

خشک شدن یاتاقان در کنار این مورد در بوجود آوردن صدای جیر جیر در کولر آبی بی تاثیر نمی‌باشد. اما در کل ناهمواری و کجی محور پروانه و نا هم تراز بودن محل قرارگیری کولر از دلایل اصلی جیرجیر در کولر آبی است.

 

تعویض پروانه کولر آبی و رفع صدای ناهنجار کولر

 

تعویض به موقع و اصولی قطعات فرسوده کولر آبی از جمله پروانه کولر آبی در هنگام سرویس کردن این سیستم خنک کننده بسیار اهمیت دارد. تعویض پروانه کولر آبی در کنار تعویض شفت کولر آبی، رفع علت سفت شدن پروانه کولر آبی، بررسی وضعیت دریچه‌ها و چک کردن مطلوب بودن وضع پوشال‌ها از جمله موارد اساسی در بهبود جریان هوای خنک در فضای مورد استفاده است.

برای تعویض قطعات مختلف در صورت نداشتن پیش زمینه و مهارت برای انجام این کار حتما با سرویس کار و تعمیرکار کولر آبی مشورت بگیرید.

تعمیر کولر آبی
برای سرویس تعمیر کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading