برنامه واکسیناسیون بچه گربه

ثبت درخواست " واکسن حیوانات "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
برنامه واکسیناسیون بچه گربه

برنامه واکسیناسیون بچه گربه، از سری مواردی است؛ که در نگهداری و مراقبت از گربه خانگی بسیار مهم است؛ و از جایی که رعایت زمانبدی تعیین شده، در برنامه واکسیناسیون بچه گربه به سلامت این حیوان خانگی مرتبط است، بنابراین توجه به آن یک امر ضروری دراصول نگهداری از گربه به شمار می‌آید. برنامه واکسیناسیون بچه گربه در راستای پیشگیری از ابتلای گربه به خیلی از بیماری‌ها در نظر گرفته شده؛ و در جلوگیری از بیماری گربه نقش فراوانی دارد؛ توجه به نحوه واکسیناسون و همین طور عوارض بعد از واکسیانسیون گربه و نحوه مراقبت بعد از واکسن گربه؛ از نکاتی است، که تحت نظر یک فرد متخصص جمع بندی شده و باید در اختیار شما گذاشته شود.

یکی از سوالاتی که ممکن است؛ در خصوص برنامه واکسیناسیون بچه گربه ذهن شما را درگیر کرده باشد؛ زمان دقیق واکسیناسیون بچه گربه می‌باشد؛ و موارد متداولی که ممکن است، در خصوص واکسیناسون بچه گربه با آن مواجه شوید؛ واکسن گربه خیابانی؛ قیمت واکسن گربه خیابانی و همین طور قیمت واکسن گربه چقدر است؟ و اینکه آیا واکسن رایگان گربه صورت می‌گیرد؟ است. در این متن علاوه بر بررسی موضوع برنامه واکسیناسون بچه گربه؛ موارد مهمی مثل واکسن سه گانه گربه شامل چیست؟ و همین طور عوارض بعد از واکسیناسیون گربه نیز بیان شده است.

 

برنامه واکسیناسیون بچه گربه - عوارض بعد از واکسیناسیون گربه

 

برنامه واکسیناسیون بچه گربه

نظم و تداوم انجام دادن برنامه واکسن حیوانات از موارد مهم و توصیه شده در رعایت واکسینه کردن بچه گربه است؛ برنامه واکسیناسیون بچه گربه تحت نظر دامپزشک متخصص تنظیم و متناسب با منطقه و محیطی که در آن نگهداری می‌شود، زمان بندی می‌گردد. دلیل این امر آگاهی کامل دامپزشک از بیماری‌های رایج و خطرناک برای بچه گربه در منطقه مورد نظر می‌باشد. بهتر است؛ یک سری آزمایش‌های مربوط به بیماری لوسمی و FIV قبل از اجرای برنامه واکسیناسون بچه گربه انجام شود.

 

برنامه واکسیناسیون بچه گربه - مراقبت بعد از واکسیناسیون بچه گربه

 

برنامه اصلی و تنظیم شده برای واکیسناسیون بچه گربه

  • ۲ ماهگی: واکسن لوسمی و آزمایش میزان ایمنی بدن بچه گربه، اولین مقدار از واکسن سه‌گانه، این واکسن در معرض بیماری‌های panleucopenia، calicivirus و rhinotracheitis بچه گربه را ایمن می کند.
  • ۲.۵ ماهگی: دوز اول واکسن لوسمی بچه گربه
  • ۳ ماهگی: تکرار واکسن سه گانه
  • ۳.۵ ماهگی: تکرار واکسن لوسمی
  • ۴ ماهگی: اولین واکسن هاری
  • سالیانه: از اینجا به بعد واکسن به صورت سالیانه برای گربه شما بنا به تشخیص دامپزشک تجویز خواهد شد، تا ایمنی بدن گربه را در طولانی مدت حفظ نماید. بنابراین واکسن‌های سه گانه، لوسمی و هاری باید به صورت سالیانه به گربه داده شود.

 

برنامه اصلی و تنظیم شده برای واکسیناسیون بچه گربه

 

انجام برنامه واکسیناسیون بچه گربه، مخصوصا واکسیناسیون سالیانه برای گربه‌هایی که در خارج از خانه و در ارتباط با گربه‌های خیابانی قرار دارند، یک امر ضروری؛ در بالا بردن سیستم ایمنی بدن گربه در برابر انواع بیماری‌های خطرناک موجود در محیط است.

 

زمان اعمال برنامه واکسیناسیون بچه گربه

بهترین زمان برای شروع برنامه واکسیناسیون بچه گربه، از همان زمان تولد است؛ زیرا سیستم ایمنی بدن بچه گربه در آن زمان ضعیف بوده و تحت تاثیر محیط و منطقه‌ای که در آن نگهداری می‌شود، در معرض ابتلا به بیماری قرار دارد؛ بناربراین زمان مناسب برای اعمال برنامه واکسیناسیون بچه گربه و شروع واکسینه کردن بچه گربه دو ماهگی می‌باشد؛ قبل از اعمال برنامه واکسینه کردن گربه؛ از ارتباطش با گربه‌های خیابانی و دیگر گربه‌ها جلوگیری نمایید.

 

زمان اعمال برنامه واکسیناسیون بچه گربه - واکسینه کردن بچه گربه

 

برنامه واکسیناسیون بچه گربه -واکسن گربه خیابانی

تا این قسمت به تفصیل در خصوص برنامه واکسیناسیون بچه گربه‌های خانگی توضیح دادیم؛ اما در مورد بچه گربه‌های خیابانی برای نگهداری؛ توجه به واکسن گربه خیابانی تا چه حد اهمیت دارد. آیا واکسیناسیون گربه خیابانی با بچه گربه‌های خانگی تفاوت دارد؟ بهترین پیشنهاد ما به شما در زمانی که تصمیم به مراقبت از یک بچه گربه خیابانی دارید؛ مراجعه به دامپزشک و چکاب کامل بچه گربه خیابانی و گرفتن لیست موارد ونکات نگهداری از گربه خیابانی و همین طور برنامه واکسیناسیون بچه گربه خیابانی است.

 

برنامه واکسیناسیون بچه گربه - واکسن گربه خیابانی

 

مراقبت بعد از واکسن گربه

نحوه مراقبت از بچه گربه بعد از اجرای برنامه واکسیناسیون بچه گربه؛ به عوارض بعد از واکسیناسیون گربه ارتباط مستقیم دارد. اما ممکن است رعایت یک سری نکات در مراقبت بعد از واکسن گربه از اهمیت بالایی برخوردار باشد، و به عبارتی حیاتی باشد. در این حالت مشورت با دامپزشک بهترین تصمیم در نحوه برخورد با بچه گربه واکسینه شده است. ممکن است؛ محل واکسن بچه گربه شما متورم و سرخ شده باشد ،و یا گربه بعد از واکسینه شدن دچار ضعف؛ تب و یا بیحالی شود. در تمامی این موارد در صورت بروز این عوارض به مدت طولانی باید با دامپزشک مربوطه موارد را در ارتباط گذاشته و نکات مراقبتی صحیح را دریافت نمایید.

 

مراقلت بعد از واکسن گربه - عوارض بعهد از واکسیناسیون گربه

 

قیمت واکسن گربه چقدر است؟

از سری نکاتی که اجرای برنامه واکسیناسیون بچه گربه، برای افراد حائز اهمیت است، قیمت واکسن گربه بوده و همواره این سوال مطرح است که قیمت واکسن گربه چقدر است؟، آیا قیمت واکسن گربه خیابانی با قیمت واکسن گربه خانگی تفاوت دارد؟ تمامی این موارد به نسبت وضعیت گربه و منطقه‌ای که گربه متناسب با نژادش در آن جا نگهداری می‌شود؛ توسط دامپزشک و بر اساس تعرفه مراکز مرتبط در نظر گرفته شده و ممکن است، متفاوت باشد.

 

قیمت واکسن گربه چقدر است؟

 

واکسن سه گانه گربه شامل چیست؟

واکسنی که از ابتدای اجرای برنامه واکسیناسیون بچه گربه، با مقدار مشخص و در زمان های معین انجام می‌شود، و گربه را از بیماری‌های panleucopenia، calicivirus و rhinotracheitis ایمن نگه می‌دارد؛ اصطلاحا واکسن سه گانه گربه می‌نامند؛ این واکسن بعد از یک سالگی سالیانه برای گربه در نظر گرفته می‌شود، و توجه به آن در نگهداری گربه خیلی اهمیت دارد. واکسن سه‌گانه از گربه در برابر دو بیماری شایع رینوتراکیت گربه و کالیکویروس محافظ می‌کند.

 

واکسن سه گانه گربه شامل چیست؟

 

رعایت برنامه واکسیناسیون بچه گربه و در گذر زمان واکسینه کردن گربه در نگهداری از گربه بسیار مهم است؛ واکسن های نام برده شده هر کدام به نوعی در حفظ گربه در معرض بیماری‌های گوارشی و همین طور لوسمی نقش بسزایی دارد؛ بنابراین توجه به واکسیناسیون گربه و بچه گربه یک اصل اساسی در نگهداری از حیوانات خانگی مثل گربه می‌باشد.

4.5 امتیاز از 1588 رای


برچسب‌ها:
واکسن حیوانات
برای سرویس واکسن حیوانات از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین