سقف کاذب کناف چیست؟

ثبت درخواست " کناف "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
سقف کاذب کناف چیست؟

سوال کناف چیست و چه کاربردی دارد؟با ورود این سازه به عرصه دکوراسیون داخلی و انواع ساختار‌های سقف بسیار مطرح است. کناف سقف و موارد استفاده از آن در سقف و دیگر قسمت‌های منزل با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف جایگاه ویژه‌ای در ساخت و ساز و تغییر دکوراسیون داخلی پیدا کرده است.

بنابراین در پاسخ سوال سقف کاذب کناف چیست؟ به وضوح می‌توان آن را یک سازه متفاوت با گچ و دیگر ملات ساختمانی برای ایجاد تغییر در سبک دکوراسیون سقف معرفی کرد. کناف به عنوان یک مصالح کاربردی جدید به سرعت در حال گرفتن جای مصالح قدیمی است.

کاربرد بسیار این نوآوری جدید در دکوراسیون، کاربران زیادی را علاقمند به یافتن جوابی مناسب برای سوال سقف کاذب کناف چیست؟ کرده است. 

کناف کاری، مراحل کناف کاری،درای وال و در کنار این موارد مصالح کناف کاری از جمله موارد مهم در یافتن پاسخ مناسبی برای سوال سقف کاذب کناف چیست؟ می‌باشد، که بطور مداوم از طرف کاربران علاقمند به یادگیری و به کارگیری این نوع خدمات در حال بررسی است. هزینه کناف از دیگر گزینه‌های مهم در هنگام بررسی شرایط ایجاد سقف کاذب کناف در ساختمان است.

 

آشنایی با کناف کاری و مراحل کناف کاری و مصالح کناف کاری

 

سقف کاذب کناف چیست؟

برای داشتن پاسخی مناسب در خصوص سقف کاذب کناف چیست؟ از آنجایی که سازه اصلی این سقف‌های کاذب کناف است، بنابراین ابتدا کمی اطلاعات خود را درباره ماهیت کناف تکمیل می‌کنیم.در کنار سبک‌های خاص برای دکوراسیون کف و سوالاتی در این خصوص مثل سرامیک کف مات بهتره یا براق یا پارکت مناسب تر است یا لمینت توجه به ایده‌های جدید بازسازی و تغییر دکوراسیون سقف نیز در طراحی داخلی منزل نقش بسزایی دارد.

 

کناف چیست 

سقف کاذب کناف چیست؟

 

سقف کاذب کناف جایگزینی با قابلیت‌های فراوان برای سبک‌های قدیمی گچ بری مثل گچبری ستون وسط پذیرایی و موارد مشابه و یا استفاده از دیگر مصالح برای سقف می‌باشد. با استفاده از سقف کاذب کناف دست شما برای اجرای سریع و متنوع طراحی سقف با به کارگیری روش‌های مختلف دکوراسیون مانند رنگ آمیزی کناف سقف، به کارگیری کاغذ دیواری بر روی کناف در سقف ایجاد می‌شود.

 

کناف چیست؟

بطور کلی کناف یک صفحه روکش دار از جنس گچ است که می‌توان آن را نسل جدیدی از گچکاری بر شمرد. زیرا تمامی فعالیت‌های ساختمانی وابسته به گچ و بعضی متریال‌های دیگر کناف قابل انجام است.

یک سری مزایای جدید افزوده شده به استفاده از گچ در ساخت و ساز مثل بالا رفتن سرعت کار، قابلیت تنوع بیشتر در طراحی داخلی، امکان اجرای طرح‌های مختلف روی سقف‌های از جنس کناف، ترکیب نور و رنگ  و با ایجاد دیوارکوب تزیینی و انواع روش‌های کاربردی دکوراسیون و ... در کناف به راحتی قابل انجام است.

 

سقف کاذب کناف چیست؟ کاربرد سقف کاذب کناف

 

کناف در واقع به ساخت و ساز بدون آب گفته می‌شود. یکی از جدید ترین مصالح ساختمانی است که در ایجاد سقف کاذب بسیار نقش دارد. با وجود این توضیحات هضم سوال سقف کاذب کناف چیست؟ بسیار راحت تر می‌شود.

 

مزایای کاربرد سقف کاذب کناف

در بخش قبلی به پاسخ مناسبی برای سقف کاذب کناف چیست؟ رسیده و در این قسمت با به اشتراک گذاشتن مزایای سقف کاذب کناف به شناخت بهتر این سازه برای سقف‌های کاذب می‌پردازیم.

 

مزایای کاربرد سقف کاذب کناف

 

لازم به ذکر است این مزایا تحت تاثیر استفاده از کناف در سقف کاذب ایجاد شده و بیشتر ویژگی‎‌های کناف است که به وجود آورنده این قابلیت‌ها در ساختار ساختمان هاست.

 • کناف در برابر زلزله بسیار مقاوم بوده و از ایمنی بالایی برخوددار است.
 • کاربرد کناف در سقف کاذب و دیگر قسمت‌های ساختمان با سرعت اجرای بالا و راحتی انجام کار همراه است.
 • کناف وزن کمی دارد و هزینه حمل و نقل آن پایین است.
 • یک عایق صوتی و حرارتی مناسب به حساب آمده و بر افزایش سطح مفید زیر بنا نیز تاثیر مثبت دارد.
 • کناف دارای قابلیت بالایی برای اعمال طرح‌های متنوع در دکوراسیون داخلی بوده و در تغییر فضاهای قدیمی به جدید پتانسیل کاربردی بالایی دارد.
 • کاربرد راحت کناف نیاز به نیروی کاری بیشتر را کاهش داده و با قابلیت بازیافت معادل 75 درصد مصالح به کاهش نخاله‌های ساختمانی کمک می‌کند.
 • کناف برای نصب انواع لوستر و چراغ یا دیگر خدمات وابسته به انواع تاسیسات امکان عبور راحت از بین فضاهای ایجاد شده را دارد.
 • امکان دسترسی راحت به تاسیسات ساختمانی پنهانی را ایجاد کرده و در استفاده بهینه از منابع زیست محیطی تاثیر مثبتی دارد.
 • امکان رنگ پذیری بالای کناف دست طراحان اخلی را برای استفاده از رنگ‌های مختلف برای رنگ آمیزی سقف کاذب با کناف باز گذاشته است.

 

معایب سقف کناف چیست؟

در کنار مزایای فراوان سقف کناف و کاربرد آن در سقف‌های کاذب به بررسی چندین عیب به کارگیری این روش ترمیم و ساخت سقف در دکوراسیون داخلی ساختمان اشاره می‌کنیم. تاثیرگذارترین عیب سقف کناف این است که برای اجرا نیاز به یک تیم حرفه ای دارد، در دسترس نبودن این افراد برای انجام سقف کاذب کناف شما را با دیگر مشکلاتی مثل موارد زیر مواجه می‌کند.

 • عدم مقاومت نسبت به رطوبت
 • عدم مقاومت نسبت به ضربه در هنگام نصب تجهیزات در سقف
 • نگهداری و پخش گرد و خاک
 • اهمیت کیفیت متریال کناف، در صورت استفاده از مواد اولیه نامرغوب مشکلات زیادی را برای افراد به دنبال دارد.

 

معایب سقف کناف چیست؟

 

نحوه کناف کاری سقف

کناف کاری در روش‌های مختلف بر اساس نوع کاربردش بر روی قسمت های مختلف انجام می‌شود. کناف کاری سقف و یا استفاده از سقف کاذب کناف برای ساختمان و همین طور کاربرد کناف برای ایجاد پوشش‌های جداکننده و یا ثابت بر روی دیوار و دیگر موارد مشابه صورت می‌گیرد. در این مطلب به بررسی انواع کناف کاری سقف می‌پردازیم.

 

نحوه انجام کناف کاری برای سقف - انواع کناف کاری سقف

 

سقف کناف کاذب یکپارچه

سقف‌های کاذب یکپارچه را اغلب به عنوان سقف‌های کاذب جایگزین کرده و استفاده می‌کنند.برای زیر سازی کناف این شیوه ابجاد زیرساخت فولادی استفاده می‌گردد.سقف‌های کاذب در حالت یکپارچه را اصولا بعنوان جایگزینی برای سقف‌های کاذب در نظر گرفته و به کار می‌برند. لایه زیرساخت کناف کاری در این حالت زیرساز فولادی می‌باشد.

 

 انواع کناف کاری سقف - سقف‌های کاذب یکپارچه

 

شیوه کاربرد این سبک از سقف کاذب کناف به این صورت است که در شروع کار صفحات کناف را با پیچ و مهره بر روی زیرساز فولادی محکم نصب می‌کنند. در انتهای کار کناف کاری مراحل بتونه‌کاری سقف و همین طور درزگیری انجام می‌گیرد. پس از خشک شدن بتونه در این قسمت به راحتی می‌تواند رنگ آمیزی کناف را مطابق سلیقه انجام دهید.

 

 انواع کناف کاری سقف - نمونه‌ای از سقف کاذب کناف یکپارچه

 

این روش کناف کاری در مقایسه با دیگر روش‌های کاربردی برای سقف و دیوار راحت تر می‌باشد. امکان دسترسی و جای‌گیری راحت تاسیسات تعبیه شده در این سبک سقف کاذب کناف نیز به راحتی صورت می‌گیرد.

 

سقف کاذب کناف مشبک یا برجسته

در این نوع سقف کاذب کناف یک سری طرح‌های برجسته سازی سقف و گنجاندن انواع چراغ‌های تزیینی زیبا در آن با رنگ آمیزی‌های متنوع مطرح است. برای آماده سازی سقف‌های مشبک در این حالت از تایل‌های پوشالی و گچی بهره می‌برند.

سپس آویز‌هایی برای قرار گرفتن این تایل‌ها بر روی آنها از سقف آویزان می‌شوند. نصب تایل‌ها به این آویز‌ها را برای فراهم آوردن شرایط جهت ساخت سقف کاذب مشبک انجام می‌دهند.

 

 انواع کناف کاری سقف - سقف کاذب کناف مشبک

 

در واقع در این حالت تایل‌های درون شبکه در قبل آماده شده و تهیه شده بر روی سقف نصب می‌شوند. این شیوه‌ی کناف کاری و نصب سقف کاذب کناف از راحت ترین و کاربردی ترین شیوه ها است. دلیل این امر سادگی نصب تایل گچی و جنس‌های مختلف و امکان جابه جایی آنها برای دسترسی به تاسیسات است.

 

 انواع کناف کاری سقف - نمونه‌ای از سقف کاذب کناف مشبک

 

کناف برای سقف‌های کوتاه و بلند

امکان استفاده از کناف برای سقف‌های بلند و کوتاه با تغییرات در ارتفاع سقف‌های کاذب نصب شده وجود دارد. این جمله به این معناست که برای سقف‌های کوتاه از باکس‌هایی با عرض کم استفاده شود. نمونه‌ای از سقف کاذب کناف در دو سقف متفاوت قابل مشاهده است.

 

 انواع کناف کاری سقف - سقف کاذب کناف مشبک یا برجسته

 

نمونه‌های مختلفی از کاربرد کناف در طراحی داخلی و تغییر دکوراسیون انواع ساختمان‌ها با سقف بلند و کوتاه وجود دارد. استفاده از کناف سقف برای سالن در بزرگ و نورگیر نشان دادن آن تاثیر گذار است.

 

کاربرد کناف در طراحی داخلی و تغییر دکوراسیون

 

بنابراین توجه با ارتفاع سقف، رنگ آمیزی ساختمان، دکوراسیون و سبک طراحی داخلی در انتخاب انواع کناف سقف نقش مهمی دارد. 

 

ابزار مورد استفاده برای کناف کاری سقف

ابزار مورد نیاز برای کناف کاری سقف و اعمال مراحل کناف کاری برای رسیدن به یک سقف کاذب کناف مناسب شامل موارد زیر است.

 • دستگاه برش قرقره‌ای و سوهان گرد
 • جک نگهدارنده و جک بالابر تجهیزات کناف کاری
 • گاری حمل پنل و دستگیره حمل پنل مربوط به کناف کاری
 • جعبه ابزار مورد نیاز برای انجام کار کناف کاری
 • ظرف آماده‌سازی بتونه و ماله استیل برای تهیه مواد لازم پس از نصب کناف
 • سنباده دسته‌دار، سنباده ماله‌ای، لیسه استیل برای اجرای کناف

 

ابزار مورد استفاده برای کناف کاری سقف

 

اجرای کناف و نصب سقف کاذب کناف در ساختمان همانند دیگر نمونه‌های تغییر دکوراسیون با ابزار خاصی انجام می‌شود. بنابراین کسب اطلاعات کافی در این خصوص به نصب و اجرای بهتر کناف کاری سقف کمک می‌کند. 

هزینه کناف و سقف کاذب در دکوراسیون

عوامل و شرایط گوناگونی در تخمین و تعیین هزینه کناف کاری و اجرای سقف کاذب کناف در ساختمان تاثیر دارد. اصولا مشخص کردن هزینه کناف پس از مشاهده و بازید محل توسط افراد متخصص در این زمینه در نظر گرفته می‌شود.هزینه و زحمت این کار در مقابل اجرای تکنیک گچبری پیش ساخته کمتر بوده و از این رو سبکی جدید و کاربردی در تغییر دکوراسیون به حساب می‌آِد.

 

ابزار مورد استفاده برای کناف کاری سقف

 

به کارگیری روش‌های مختلف طراحی و دکوراسیون برای زیباسازی سقف در خاص نشان دادن فضای منزل بسیار تاثیر دارد. کاربرد سقف کاذب کناف یکی از راحت ترین و مناسب ترین روش‌های طراحی و رنگ آمیزی سقف است که امروزه بسیار کاربرد دارد.

4.5 امتیاز از 1424 رای


کناف
برای سرویس کناف از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین