رنگ نانو ساختمانی

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رنگ نانو ساختمانی

این روزها نام رنگ نانو ساختمان در میان انواع رنگ‌ها برای نقاشی ساختمان بیشتر از همیشه به چشم می‌خورد. رنگ نانو ساختمانی با تکنولوژی مدرن نانو و ویژگی‌های به خصوص آن که مزایای ویژه‌ای به همراه دارد، سبب محبوبیت بالای رنگ نانو ساختمان شده است. اگر قصد نقاشی ساختمان‌تان را داشته باشید، مطمئنا نام رنگ نانوی ساختمانی، چه برای نقاشی داخلی و بیرونی مثل نقاشی دیوار آجری و چه نقاشی نما با رنگ نانوی نما ساختمان را شنیده‌اید.

با مجله خدمت از ما همراه باشید تا با رنگ نانو ساختمان، ویژگی‌ها، مدل‌های متفاوت آن و قیمت رنگ نانوی ساختمان آشنا شوید.

 

رنگ نانو ساختمان چیست؟

همان‌طور که از نام رنگ نانو ساختمان مشخص است، رنگ نانو ساختمانی از تکنولوژی نانو استفاده می‌کند. تکنولوژی نانو (نانو مقیاسی کمتر از میکرومتر برای اندازه‌گیریست) با ذرات بسیار کوچک سروکار دارد. علاوه بر شیمی، زیست و فیزیک، با دیدن عباراتی مانند رنگ نانوی نما ساختمان، رنگ نانو عایق، رنگ نانو داخل ساختمان و ... متوجه خواهیم شد که این دانش، به حوزه مواد و مصالح راه پیدا کرده است.

رنگ نانو ساختمانی با همین تکنولوژی و با رزین اکریلیک (کاربرد رزین چیست) ساخته می‌شود. رنگ نانو ساختمان از نظر ظاهری تفاوتی با رنگ‌های معمولی ندارد. با این تفاوت که این نوع رنگ، به حلال نیاز ندارد. ویژگی اصلی رنگ نانو نما ساختمان و رنگ نانو داخل ساختمان، عایق کردن سطوح برای سرما و گرما و مقاوم کردن آنها در برابر جذب آلودگی‌هاست.امروزه از این رنگ برای اجرای متدهای خاص نقاشی ساختمان مدرن استفاده می‌شود. 

 

رنگ نانو ساختمان

 

رنگ كردن ديوار با غلطك، قلمو و اسپری در هنگام استفاده از انواع رنگ نانو به راحتی امکان پذیر است. امروزه علاوه بر رنگ نانو از نمونه‌های متنوع و کاربردی کاغذ دیواری نانو نیز برای تغییر دکوراسیون ساختمان استفاده می‌شود. 

 

انواع رنگ نانو ساختمانی

رنگ نانو ساختمان را بر اساس کاربرد‌ها و ویژگی‌های آن، می‌توان در دسته‌های مختلفی جای داد. در ادامه با مهمترین انواع رنگ نانو ساختمان آشنا می‌شویم:

 

1. رنگ نانو عایق حرارتی

رنگ نانو عایق حرارتی برای سطوح فلزی‌ای کاربرد دارد که در معرض حرارت بالا هستند. رنگ نانو ساختمانی حرارتی در فصل تابستان با ایجاد حفره در سطح خود، مانع نفوذ گرما به داخل ساختمان در تابستان و خروج گرما از ساختمان در زمستان می‌شود.

 

2. رنگ نانو ضد آب

رنگ نانو ضد آب از محبوب‌ترین گزینه‌ها در رنگ نانوی نما ساختمان و خرید اینترنتی رنگ نانو است. رنگ نانو ضد آب برای سطوحی مناسب است که در سطح خود حفره دارند. منظورمان الزاما دیوارهای آجری یا کچی نیست. حتی شیشه هم حفره‌های بسیار ریزی در سطح خود دارد. رنگ نانو ضد آب این حفره‌ها را پر کرده و سطح را آب گریز می‌کند. رنگ نانو ضد آب، تمیز کردن سطوح مختلف را نیز فوق‌العاده ساده می‌کند.

 

3. رنگ نانو استخری یا رنگ نانو عایق رطوبت

رنگ نانو استخری را می‌توان یک رنگ نانو ضد آب دانست. رنگ نانو استخری یک رنگ بسیار پرکاربرد برای رنگ آمیزی استخر و جکوزی است. رنگ نانو عایق رطوبت، سطوح را در برابر آب و دیگر سیالات مقاوم کرده؛ و به دیرتر کثیف شدن و نظافت راحت آنها کمک می‌کند. رنگ نانو عایق رطوبت، علاوه بر استخر در مخازن آب بتنی، پشت بام و سرویس‌های بهداشتی نیز کاربرد دارد. طرز استفاده از رنگ نانو با مصالح منجر به تولید ملات ضد آب می‌شود.

 

4. سایر انواع رنگ نانو

 • رنگ نانو ضد خراش
 • رنگ نانو ضد باکتری
 • رنگ نانو ضد انعکاس
 • رنگ نانو خود ترمیم شونده
 • رنگ نانو ساختمان ضد خوردگی
 • رنگ نانو ساختمانی نوشتن ناپذیر

 

رنگ نانوی نما ساختمان سفید

 

ویژگی‌های رنگ نانوی ساختمان چیست؟

کاربردهای متنوع رنگ نانو ساختمان، نشان‌دهنده ویژگی‌های متعدد و پرکاربرد آن است. رنگ نانوی نما ساختمان و رنگ نانو داخل ساختمان، هر دو مایع بوده و با هر ابزاری می‌توان آن را روی سطوح اعمال کرد. رنگ نانو ساختمان به سادگی و سرعت هرچه تمام‌تر روی کلیه سطوح بدون نیاز به حلال (دوستدار محیط زیست) اعمال می‌شود. در ادامه مزایا و معایب رنگ نانو ساختمان را بررسی کرده‌ایم:

 

مزایای رنگ نانو ساختمان

 • شستشوی آسان سطوح، پس از نقاشی ساختمان با رنگ نانو
 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی، با رنگ نانوی عایق حرارتی
 • امکان ایجاد بافت‌های متنوع (مانند طرح کاغذ دیواری) با رنگ نانو نمای داخلی ساختمان
 • سادگی استفاده از رنگ نانو با قلم‌مو، غلطک یا اسپری( آموزش رنگ آمیزی با اسپری)
 • آب گریز، ضد اشعه فرابنفش و پایداری رنگی فوق‌العاده رنگ نانو نما ساختمان
 • امکان استفاده رنگ نانو نما ساختمان روی انواع سطوح فلزی، چوبی، گچی، سیمانی، گالوانیزه و ...
 • قابلیت استفاده رنگ نانو ساختمانی در نمای بیرونی و داخلی، به صورت بی‌رنگ یا با افزودن رنگدانه
 • مقاومت بالای رنگ نانوی نما ساختمان در برابر هوا زدگی، آلودگی‌های محیطی (ذرات آلاینده در هوا) و زیست محیطی (باکتری، قارچ و ...)

 

معایب رنگ نانو ساختمانی

در برابر مزایای متنوع نقاشی ساختمان با رنگ نانو عایق، رنگ نانو ضد آب، رنگ نانو استخری و ...، معایب رنگ نانو برای نمای ساختمان حقیقتا انگشت‌شمار است. در ادامه معایب رنگ نانو ساختمان را آورده‌ایم:

 • ویسکوزیسه (لزجت) بالای رنگ نانو نما ساختمان
 • تشکیل تراکم رنگ عایق نمای ساختمان و رنگ نانوی نما ساختمان
 • دسترسی دشوار به رنگ نانو ساختمان در برخی مناطق (که خرید اینترنتی رنگ نانو آن را رفع می‌کند)
 • طرز استفاده از رنگ نانو هرچند ساده است، اما نقاشی ساختمان با رنگ نانو را حتما باید به متخصص سپرد.

 

رنگ نانو ساختمان سبز

 

کاربردهای رنگ نانوی نما ساختمان چیست؟

کاربرد اصلی رنگ نانو داخل ساختمان و نانو برای نمای ساختمان عایق کردن سطوح و محافظت از آنهاست؛ از رطوبت گرفته تا آتش‌سوزی. عایق کاری و محافظت از سطوحی مانند:

 • نقاشی ساختمان با رنگ نانو آنتی باکتریال برای جلوگیری از سرایت عفونت‌ها در مراکز بهداشتی، اماکن عمومی و ...
 • عایق کاری دیوارهای داخلی، سقف کاذب استخر و مکان‌های حساس و مستعد انتقال آلودگی، کف و نمای ساختمان با رنگ نانو عایق و رنگ نانو نما ساختمان برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی
 • در بیمارستان‌ها، کارخانه‌ها، مراکز پتروشیمی و مراکزی با مواد آتش‌زا، رنگ نانو ساختمان به افزایش مدت زمان آتش گرفتن و ذوب مصالح کمک می‌کنند
 • و بسیاری کاربردهای دیگر برای رنگ نانو ساختمان

در حالت کلی به علت زرد شدن کاغذ دیواری بعد از نصب در برخی مناطق مرطوب انواع رنگ ساختمانی نانو بر این سبک دیوارپوش ارجحیت داده شده است.

قیمت رنگ نانوی ساختمان

اولین فاکتور مهم در قیمت رنگ نانوی ساختمان در زمان خرید اینترنتی رنگ نانو یا خرید حضوری، نوع آن است. برای مثال، قیمت رنگ نانو داخل ساختمان با قیمت رنگ نانو عایق رطوبتی متفاوت است. سایر عوامل تاثیرگذار در قیمت رنگ نانوی ساختمان عبارت‌اند از کیفیت رنگ نانو ساختمان و برند رنگ نانو نما ساختمان.

با توجه به نوسانات فعلی، سر زدن به فروشگاه‌های خرید اینترنتی رنگ نانو یا مغازه‌های فروش رنگ نانو برای نمای ساختمان و قیمت رنگ نانو ساختمانی است. اما به صورت کلی، قیمت رنگ نانوی ساختمان، از قیمت رنگ ضد آب دیوار گرفته تا قیمت رنگ ضد آب نانو چوب، با توجه به مزایای متنوع آن بسیار مناسب است.

 

سخن آخر

در این مقاله، سعی کردیم برای شما از کاربردها، مزایا و معایب رنگ نانو ساختمان بگوییم و بتوانیم شما را در انتخاب رنگ مناسب، یاری کنیم. خدمت از ما، بستری فراهم کرده است که شما بتوانید درخواست نقاشی ساختمان خود را به صورت رایگان ثبت کنید و در کمتر از 30 دقیقه، از نقاشان ساختمان شهر خودتان، قیمت بگیرید.

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading