پارکت یا موکت کدامیک بهتر است؟

ثبت درخواست "نصب پارکت و لمینت"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
پارکت یا موکت کدامیک بهتر است؟

پارکت یا موکت کدامیک بهترین کف پوش برای منازل مختلف است. این سوال در بین کاربران متقاضی استفاده از پارکت و موکت برای پوشاندن کف ساختمان مطرح است. مدل‌های مختلف پارکت و موکت مانند پارکت لمینت، موکت طرح دار و همین طور تنوع رنگ آنها انتخاب پارکت یا موکت را برای افراد سخت تر می‌کند.

برای دانستن اینکه موکت بهتر است یا پارکت داشتن اطلاعات کافی در خصوص ویژگی‌های کاربردی این دو کف پوش بسیار موثر است. امروزه با تلفیق ویژگی‌های مختلف پارکت یا موکت و تولید موکت طرح پارکت تا حدودی انتخاب این نوع کف پوش‌ها را سهولت بخشیده‌اند. استفاده از موکت زیر پارکت از دیگر روش‌های کاربردی هر دو کف پوش موکت و پارکت است.

آشنایی با انواع پارکت یا موکت و همین طور کاربرد پارکت لمینت، موکت طرح پارکت و در نهایت موکت زیر پارکت در انتخاب پارکت یا موکت برای کف پوش منزل بسیار موثر است. در این مطلب با بررسی ویژگی‌ها و مزایای پارکت یا موکت برای ساختمان با شما همراه خواهیم بود.

در نظر داشته باشید اگر می‌خواهید اقدام به نصب کف کاذب کنید، موکت گزینه مناسبی برای شما نیست و نیاز به دانستن فرق پارکت و لمینت پیش از نصب آن را دارید.

 

پارکت لمینت، موکت طرح پارکت

 

پارکت یا موکت کدامیک بهتر است؟

برای دانستن اینکه پارکت یا موکت کدامیک برای سبک و نوع ساختمان مناسب است، بهترین روش بررسی ویژگی‌ها و ساختار انواع پارکت و موکت است. با مقایسه دقیق و دانستن مزیت‌ها و معایب موکت یا پارکت به راحتی می‌توانید یک انتخاب مناسب را برای منزل داشته باشید.

 

پارکت یا موکت کدامیک بهتر است؟

 

در واقع هر کف پوشی مزایا و معایب خاص خود را داشته و انتخاب اصولی افراد بخصوص در خرید انواع پارکت یا موکت بر بهره مندی از این ویژگی‌ها تاثیر دارد.در این قسمت با ارائه ویژگی‌های انواع پارکت و موکت در انتخاب مناسب یک کفپوش با شما همراه خواهیم بود.

 

ویژگی‌های موکت برای کف منزل

برای داشتن یک انتخاب مناسب بین پارکت یا موکت به بررسی ویژگی‌های کف پوش موکت و مزایای کاربرد آن در کف منزل می‌پردازیم.

 

استایل موکت

موکت هم به اندازه‌ی پارکت استایل و جلوه‌ی خاص خود را دارد. با انتخاب نمونه‌های خاص موکت در پوشاندن کاشی قدیمی یا کف انواع منازل با دکوراسیون‌های مدرن، اسپرت، مجلل یک استایل مناسب به فضای آن ببخشید. انتخاب موکت با طرح‌های مختلف برای قسمت‌های متفاوت منزل یک ایده در خاص نشان دادن محیط خانه است.

 

ویژگی‌های موکت برای کف منزل - استایل موکت

 

بعنوان مثال می‌توانید از موکت‌های تخت و طرح دار برای محیط‌های رسمی خانه مثل پذیرایی و موکت‌های فانتزی و پرز بلند برای اتاق‌های خواب استفاده کنید. قابلیت و امکان بریده شدن موکت برای اتاق‌های با زوایای مختلف بسیار کاربردی است.

 

راحتی موکت بعنوان یک کف پوش

راه رفتن مداوم بر روی کف پوش‌های سخت مثل سرامیک به مرور زمان یک خستگی را در پاهای شما بوجود می‌آورد. انعطاف پذیر نبودن کف پوش‌های مثل سرامیک نسبت به موکت باعث فشار آمدن بر قسمت‌های مختلف پا شده و به مرور زمان درد‌های مفاصلی را ایجاد می‌کند.

 

ویژگی‌های موکت برای کف منزل - راحتی موکت بعنوان یک کف پوش

 

حس راحتی و انعطاف پذیری انواع موکت به راحتی این عیب دیگر کف پوش‌ها را پوشش داده و حس بهتری در هنگام راه رفتن و نشستن به شما منتقل می‌کند. خصوصا برای منازلی که فرزند کوچک دارند کاربرد موکت برای کف پوش یک انتخاب مناسب است.

نقش موکت در جذب گرما

انواع موکت بعنوان یک عایق گرما در انتقال دمای سرد از کف خانه به محیط داخل جلوگیری می‌کند. این امر در بهینه سازی مصرف انرژی بخصوص در مناطق سردسیر نقش موثری دارد. این مورد یکی از نکات اساسی در انتخاب پارکت یا موکت در مناطق با آب و هوای مختلف است.

 

ویژگی‌های موکت برای کف منزل - نقش موکت در جذب گرما

 

سکوت و امنیت در کف پوش موکت

نداشتن فرش و یا موکت در کف منزل باعث انعکاس و پیچیدن صدا در فضای خانه شده و سکوت و آرامش را تا حدودی مختل می‌کند. کف پوش‌های سخت قدرت جذب صدا را نداشته و بطور حتم در این مورد می‌توان کف پوش موکت را یک انتخاب اوصولی دانست.

 

ویژگی‌های موکت برای کف منزل - سکوت و امنیت در کف پوش موکت

 

علاوه بر این خالی بودن کف منزل از کف پوش امکان لیز خوردن و یا آسیب جدی در هنگام افتادن را بیشتر کرده و همین مورد افراد را در انتخاب موکت خصوصا در منازلی که فرزند کوچک دارند راغب تر کرده است.

 

آشنایی با انواع پارکت یا موکت- پارکت لمینت

 

با مشاهده ویژگی‌های موکت تا حدودی انتخاب پارکت یا موکت برای شما راحت تر شده است، اما در ادامه با مشاهده مشخصات پارکت برای کف پوش می‌توانید انتخاب دقیق تری داشته باشید.

 

مزایای پارکت کردن کف ساختمان

انتخاب پارکت برای کف منزل یک ایده‌ی نو و به روز تری بوده و تمایل افراد امروزه بیشتر به سمت پوشاندن فضای مختلف منزل با این نوع کف پوش است. رنگ‌ها و طرح‌های مختلف پارکت مثل پارکت لمینت شرایط را برای انتخاب این سبک کف پوش برای دکوراسیون منزل بهبود بخشیده است. در این قسمت به معرفی چند ویژگی کلیدی انواع پارکت برای انتخاب هوشمندانه تر کف پوش منزل پرداخته‌ایم.

 

مزایای پارکت کردن کف ساختمان

 

پارکت یک کف پوش مقرون به صرفه

شاید قیمت پارکت با قیمت موکت تفاوت چندانی نداشته باشد، اما طول عمر بالایی پارکت که حدودا دو برابر موکت تخمین زه شده است، یک امتیاز مهم در انتخاب پارکت یا موکت است. درست است که در هنگام خرید انواع پارکت باید پول نسبتابیشتری پرداخت کنید اما حدودا 14 الی 17 سال می‌توانید از این کف پوش استفاده کنید. این در صورتی است که عمر استفاده موکت‌های معمولی بین 7 الی 10 سال است. علاوه بر این نصب پارکت به نسبت موکت راحت تر صورت می‌گیرد.

 

مزایای پارکت کردن کف ساختمان - پارکت یک کف پوش مقرون به صرفه

 

پارکت یک کف پوش با قابلیت حمل آسان

قابلیت حمل راحت و آسان پارکت به دلیل بسته بندی‌های این کف پوش‌ها بصورت اصولی است. این امر انتخاب کف پوش پارکت را برای ساختمان‌های اداری و دارای آسانسور بیشتر کرده است. در واقع پارکت بصورت جعبه‌ای فروخته می‌شود نه بصورت متری. بنابراین حمل بسته بندی پارکت به نسبت رول موکت در فضاهایی مثل آسانسور و ساختمان‌های بلند راحت تر خواهد بود.

 

مزایای پارکت کردن کف ساختمان - پارکت یک کف پوش با قابلیت حمل آسان

 

قابلیت شخصی سازی دکوراسیون با انتخاب پارکت

اینکه بتوانید برای قسمت‌های مختلف منزل یک رنگ یا طرح مشخص را انتخاب کنید و یا از تنوع رنگ و طرح برای اتاق و مکان‌های مختلف ساختمان بهره برید با خرید پارکت به راحتی قابل انجام است. همین نکته تا حد زیادی انتخاب پارکت را در خرید پارکت یا موکت بیشتر کرده است. تلفیق رنگ‌های مختلف پارکت در کنار هم از دیگر مزیت‌های کاربردی پارکت در دکوراسیون‌های مختلف است.

معایب پارکت را به صورت جداگانه نیز برایتان بررسی کرده‌ایم.

 

مزایای پارکت کردن کف ساختمان - قابلیت شخصی سازی با انتخاب پارکت

 

تمامی نکات بیان شده در انتخاب پارکت یا موکت برای آشنایی افراد با این دو سبک کف پوش ارائه شده است. انتخاب نهایی هر کدام از این دو نوع کف پوش با تکیه بر نوع ساختمان و شرایط اقلیمی و سلایق افراد صورت می‌گیرد. برای انتخاب یک کف پوش مناسب از افراد متخصص در این کار راهنمایی بخواهید.

نصب پارکت و لمینت
برای سرویس نصب پارکت و لمینت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading