نحوه ترمیم دوغاب کاشی

نحوه ترمیم دوغاب کاشی

دوغاب چیست؟

دوغاب کاشی و سرامیک یکی از مصالح مورداستفاده برای پر کردن درز کاشی و سرامیک است. دوغاب کاشی و سرامیک به مرور زمان در اثر مجاورت با رطوبت، تغییر رنگ می‌دهد و خاصیت ضدآب و چسبندگی خود را از دست می‌دهد. گاهی ممکن است دوغاب دچار ترمیم و شکستگی شود و یا دچار کپک و قارچ می‌شود. در این صورت باید دست به کار ترمیم دوغاب کاشی شوید. ابتدا لازم است با طرز تهیه دوغاب آشنا شوید و سپس با استفاده از نحوه ترمیم دوغاب کاشی، حمام و سرویس بهداشتی خود را بازسازی کنید.

 

موارد زیر هنگام جستجوی ترمیم دوغاب توسط مردم، موردتوجه است:

  • دوغاب آماده
  • فیلم دوغاب
  • دوغاب موزاییک
  • دوغاب آماده سرامیک
  • جایگزین دوغاب
  • طرز تهیه دوغاب سرامیک کف
  • طرز تهیه دوغاب کف
  • قیمت دوغاب ترمیم
  • طرز استفاده از دوغاب آماده

 

چرا به ترمیم دوغاب نیاز داریم؟

همانطور که بالاتر نیز گفتیم، رطوبت در حمام و سرویس بهداشتی بسیار زیاد است. در نتیجه دوغاب کاشی و سرامیک دچار تغییر رنگ و رشد کپک و قارچ می‌شود. اگر رنگ دوغاب زرد، قهوه‌ای یا خاکستری شد بدانید که دوغاب نیاز به ترمیم دارد. زیرا وجود کپک یا قارچ سلامتی افراد را به خطر می‌اندازد. پس ضروری است که بعد از مدتی دوغاب ترمیم شود.

گاهی اوقات نیز دوغاب بین کاشی و سرامیک دچار ترک و شکستگی می‌شود. در این صورت ممکن است آب به زیر کاشی و سرامیک نشت پیدا کند و به دیوار و کاشی‌ها آسیب برساند. پس در این صورت نیز برای جلوگیری از نشتی آب باید سریعا دوغاب جدید تهیه کنید وبرای ترمیم دوغاب اقدام کنید. با این کار هم زیبایی را به حمام و سرویس بهداشتی دوباره می‌بخشید و هم از نشتی جلوگیری می‌کنید.

 

دوغاب آماده

 

طرز تهیه دوغاب 

مراحل تهیه دوغاب: ماده اصلی برای تهیه دوغاب سیمان است. دوغاب سیمان به طور معمول با پودر خاک سنگ ترکیب می‌شود. نسبت مخلوط کردن سیمان و پودر سنگ مهم است و بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.

پس ابتدا این دو پودر را با یکدیگر مخلوط کنید و سپس کم کم آب به آن اضافه کنید تا کمی حالت مایع پیدا کند و بتواند به خوبی بین درزهای کاشی قرار گیرد. سپس دوغاب آماده شده را با کاردک‌های مخصوص در بین درزهای کاشی ریخته و سه الی چهار دقیقه صبر می‌کنند تا کاملا خشک شود و بعد از آن سطح کاشی را کاملا تمیز می‌کنند.


 

چگونه دوغاب کاشی را ترمیم کنیم؟

معمولا کار ترمیم دوغاب بین کاشی به دو روش انجام می‌شود. در ادامه این دو روش را بیان کردیم.

 

روش اول ترمیم دوغاب کاشی

روش اول ترمیم دوغاب کاشی به این شکل است که کاشی کار پس از تمیز کردن درزهای بین کاشی و سرامیک، دوغاب آماده شده را با کمک کاردک بین درزها می‌ریزد. سپس به طور کامل با کاردک آن را می‌پوشاند و پس از خشک شدن دوغاب کاشی، محل را تمیز می‌کند.

 

دوغاب آماده نانو

 

روش دوم ترمیم دوغاب کاشی

روش دوم ترمیم دوغاب کاشی بندکشی نام دارد. در روش دوم باید با دقت بیشتر و با مشخص کردن هر بند درز کاشی، دوغاب سیمان را داخل درزهای کاشی بریزد. از این روش برای کاشی‌هایی که فواصل بسیار باریکی دارند استفاده می‌شود.

 

کلام پایانی

ترمیم دوغاب کاشی و سرامیک، کار آسانی نیست و بهتر است برای این کار از نیروی ماهر و متخصص استفاده کنید. در صورتی که تغییر رنگ و شکستگی در دوغاب مشاهده کردید، می‌توانید کار ترمیم دوغاب را به متخصصان کاشی کار و نصب کاشی خدمت از ما بسپارید. 

کاشی‌ کاری و نصب کاشی
برای سرویس کاشی‌ کاری و نصب کاشی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading