آشنایی با انواع قفسه بندی کمد دیواری

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آشنایی با انواع قفسه بندی کمد دیواری

کمد دیواری وسیله‌ای بسیار ضروری در هر خانه‌ای است. این کمدها با نوع طراحی و ساخت کمک می‌کنند تمام وسایل و لوازم خود را به صورت مرتب درون آن‌ها قرار دهید. استفاده مفید و کاربردی از آن‌ها به نوع قفسه بندی کمد دیواری بستگی دارد. هرچه قفسه بندی اصولی و کاربردی‌تر باشد، وسایل بیشتری به نظم و ترتیب بهتر درون آن قرار می‌گیرند.

نحوه قفسه بندی کمد دیواری اتاق خواب بسته به نوع کمد، فضای در دسترس و ... بستگی دارد. به همین منظور بهتر است از معماران و افرادی که در این زمینه تخصص و تجربه کافی دارند کمک بگیرید. در ادامه با چندین نمونه قفسه بندی درون کمد دیواری عالی و کاربردی آشنا می‌شوید.

قفسه بندی کمد دیواری ریلی

پس از آشنایی با انواع کمد دیواری و انتخاب نوع و طرح مورد نظر خود، مهم‌ترین مسئله نوع قفسه بندی و طبقه بندی کمد دیواری است. هرچه قفسه بندی کاربردی‌تری طراحی شده باشد، وسایل بیشتری درون آن جا گرفته و نظم بیشتری نیز برقرار می‌شود. قطعا هیچ فردی دوست ندارد کمد دیواری زیبایی داشته باشد اما وقتی آن را باز می‌کند با کوهی از وسایل بهم ریخته روبرو شود.

کمد دیواری ریلی می‌تواند بهترین انتخاب مخصوصا برای فضاهایی کوچک باشد. در این کمدها از رگال‌هایی برای آویزان کردن لباس استفاده می‌شود. استفاده از رگال نظم و ترتیب خاصی را به تمام لباس‌ها مخصوصا لباس‌های مجلسی که نیاز به اتو کشیدن دارد، می‌دهد. انواع کشوها باز شونده، سبدها، باکس‌های تقسیم کننده، جا کفشی، قفسه و ... درون کمد دیواری ریلی قرار داده می‌شود.

 

قفسه بندی کمد دیواری ریلی

 

بهتر است قبل از طراحی و ساخت کمد دیواری تمام وسایل خود را دسته بندی کرده و ببینید چه اقلامی را قرار است درون آن قرار دهید. به این صورت می‌توان از تمام بخش‌های کد دیواری به صورت کاملا کاربردی استفاده کرد. استفاده از قفسه داخل کمد دیواری برای دسته بندی تمام وسایل با اندازه‌های مختلف به کار می‌رود.

(محتوای پیشنهادی: آشنایی با مدل کمد دیواری اتاق خواب)

 

قفسه بندی کمد دیواری با عمق زیاد

عمق و ارتفاق قفسه‌ها درون کمد دیواری نقش بسیار مهمی در کاربردی بودن کمد دیواری تأثیر زیادی دارد. البته این عمق باید با توجه به کاربرد هر بخش مشخص شود. اگر قصد دارید وسایل و اکسسوری‌های کوچک درون آن قرار دهید، بهتر است عمق کمتری داشته باشد تا دسترسی به آن راحت باشد.

برای قرار دادن وسایلی مانند رخت خواب یا چمدان‌های بزرگ، هرچه عمق قفسه بندی کمد بیشتر باشد، قرار دادن وسایل راحت‌تر می‌شود. برای قفسه بندی کمد دیواری با عمق زیاد می‌توان از ابزارهای مختلفی مانند کشوهای عمیق، باکس‌های تقسیم بندی شده، دسته‌های هیدرولیکی یا رگال‌های سقفی استفاده نمود.

 

قفسه بندی کمد دیواری با عمق زیاد

 

(محتوای پیشنهادی: کلوزت چیست؟)

 

قفسه بندی کمد دیواری اتاق خواب

کمد دیواری‌ها با قابلیت‌های مختلفی ساخته می‌شوند. برخی از آن‌ها برای قرارگیری رخت خواب‌ها و برخی دیگر لباس‌ها و لوازم شخصی فرد مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین دلیل نوع طراحی و ساخت کمد دیواری به وسایلی که قرار است درون آن قرار دهید، بستگی دارد.

معمولا در اتاق خواب کمد دیواری برای وسایل شخصی است و می‌توان چندین مدل کشو با عمق مختلف، رگال‌های مختلف برای لباس، شال و روسری، همچنین قفسه‌هایی برای نگهداری کفش‌ها و دیگر وسایل قرار دارد. اگر قصد طراحی قفسه بندی کمد دیواری اتاق خواب برای قرار دادن رخت خواب‌ها دارید، باید کشوهایی با عمق بیشتر تا 90 سانتی متر طراحی کنید. البته این اندازه نیز با توجه به حجم و تعداد رخت خواب‌ها متفاوت است.

معمولا رخت خواب‌ها تا سقف قرار نمی‌گیرند و بخش‌هایی از بالای کمد خالی می‌ماند. این بخش‌ها را می‌توانید به صورتی طراحی کنید که وسایلی مانند چمدان یا لباس‌هایی که کمتر استفاده می‌کنید، در بالا قرار دهید.

 

قفسه بندی کمد دیواری اتاق خواب

 

چندین نمونه قفسه بندی کمد دیواری

همان‌طور که گفته شد طبقه بندی داخل کمد دیواری با توجه به نوع کاربرد آن متفاوت است. در ادامه تعدادی از کاربردی‌ترین طبقه بندی‌های داخل کمد دیواری آورده شده‌اند.

 

نمونه قفسه بندی کمد

 

قفسه بندی کمد دیواری

 

اگر قصد دارید از کمد دیواری برای اتاق کودک استفاده کنید، استفاده از شلف داخل کمد دیواری بسیار مفید و کاربردی است. در اتاق کودک به دلیل وجود وسایل زیاد با ابعاد کوچک، می‌توانید از شلف‌های با اندازه‌های مختلف درون آن قرار داده و تمام وسایل را به صورت دسته بندی و مرتب درون کمد قرار دهید؛ البته خواندن محتوای " ترفند مرتب کردن کمد لباس" هم به شما برای نظم بیشتر کمک می‌کند.

 

قفسه داخل کمد دیواری

 

طبقه بندی کمد دیواری اتاق کودک

 

برای دریافت خدمات ساخت کمد دیواری در مشهد، سفارش کمد دیواری ارزان کرج و ساخت کمد دیواری در شیراز، روی لینک مورد نظر کلیک کنید)

 

قفسه بندی کمد دیواری اتاق کودک

سخن آخر

قفسه بندی و طراحی داخلی کمد دیواری مسئله‌ای بسیار مهم در ساخت کمد دیواری است. زمانی که شما اقدام به طراحی و ساخت کمد دیواری می‌کنید باید آن را به صورتی طراحی و قفسه بندی کنید که بیشتری استفاده از فضاهای آن انجام شود. به این صورت با کمبود جا برای وسایل خود روبرو نمی‌شوید.

این موضوع مخصوصا برای خانه‌های آپارتمانی با فضای کم بسیار مهم است. در این مقاله نکاتی در مورد نحوه قفسه بندي كمد ديواري مطرح شد. اگر در این زمینه تجربه کافی ندارید بهتر است از افراد با تجربه و متخصص کمک گرفته تا بتوانید بهترین طراحی را برای کمدهای خود انجام دهید.

4.2 امتیاز از 1287 رای


طراحی و ساخت کمد دیواری
برای سرویس طراحی و ساخت کمد دیواری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین