عایق رطوبتی کولر آبی

ثبت درخواست "تعمیر کولر آبی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
عایق رطوبتی کولر آبی

ممکن است با زنگ زدگی و سوراخ شدن کف کولر، به جای ترمیم سوراخ کف کولر آبی به فکر تعویض آن بیفتید؛ این در حالی است که شما می‌توانید با عایق کولر آبی خود، به راحتی از آن استفاده کنید. عایق رطوبتی کولر آبی، به منزله جلوگیری از نشت و به جای ماندن رد رطوبت بر ساختمان‌های مجهز به کولر آبی تهیه شده است. نفوذ رطوبت و نم دیدگی ساختمان از جمله مواردی است که علاوه بر ایجاد ظاهر ناخوشایند ممکن است عوارض زیادی را علاوه بر سوراخ شدن کفی کولر آبی، به دنبال داشته باشد.

توجه به این مساله استفاده از عایق رطوبتی کولر آبی را به یک ضرورت برای محافظت از ساختمان تبدیل کرده است. در این مقاله با ما همراه باشید تا با عایق کولر آبی، انواع عایق کف کولر و همچنین اهمیت استفاده از آن در تعمیر سوراخ کف کولر آبی در فرایند تعمیر کولر آبی آشنا شوید.از جمله مواردی که در تهیه و کاربرد عایق رطوبتی علاوه بر نحوه استفاده از آن، ممکن است مورد توجه قرار گیرد، عایق رطوبتی جدید، نوع آن مثل عایق رطوبتی کاشی، ملات عایق رطوبتی و در نهایت قیمت عایق رطوبتی است.

 

فهرست عناوین عایق کولر آبی

 

کاربرد عایق رطوبتی کولر آبی در مناطقی که بدلیل آب و هوای گرم و خشک از کولر‌های آبی استفاده می‌کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد، قیمت عایق رطوبتی کولر آبی در کنار نحوه خرید آسان آن مثل خرید اینترنتی عایق رطوبتی از نکاتی است که در هنگام تهیه این نوع عایق رطوبتی همواره مورد توجه قرار می‌گیرد.عایق رطوبتی انواع و مصارف مختلفی دارد که در این مقاله به بررسی عایق رطوبتی کولر آبی و نحوه استفاده از آن می‌ پردازیم.

 

عایق رطوبتی کولر آبی

 

عایق رطوبتی کولر آبی چیست؟

عایق رطوبتی کولر آبی، نوعی پوشش و محافظ لایه‌ای است که در مدل‌های رولی و لایه ای تهیه و برای جذب رطوبت کولرهای آبی و جلوگیری از نفوذ این رطوبت در دیواره و سقف ساختمان استفاده می‌شود. عایق‌ رطوبتی کولر آبی از ترکیباتی مثل پلی استایرن تشکیل شده است، به همین دلیل در برار حرارت و رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار است. در واقع عایق کولر آبی برای نگهداری بهتر از کولر و همچنین برای ترمیم سوراخ کف کولر آبی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در مناطق گرمسیری که آب و هوای خشک و گرم دارند، از اوخر فصل بهار نیاز به استفاده از وسایل سرمایشی مثل کولر آبی حس می‌شود، این به این معناست که تقریبا چهار ماه از سال استفاده مداوم از کولر آبی در منازل این مناطق برقرار است. ایجاد رطوبت کولر آبی باعث فرسودگی بافت ساختمان‌های این مناطق و بد شکل شدن نمای بیرونی ساختمان در قسمت جای گیری کولر است. استفاده از عایق رطوبتی کولر آبی به عنوان عایق کف کولر تا حد زیادی عوارض ناشی از رطوبت ایجاد شده از این نوع کولر را بر ساختمان کاهش می‌دهد.

 

ترمیم سوراخ کف کولر آبی

 

ترمیم سوراخ کف کولر آبی به کمک عایق کولر آبی

همانطور که گفتیم زمانی که کف کولر شما دچار زنگ زدگی و سوراخ می‌شود، به جای تعویض کف کولر به راحتی می‌توانید به کمک عایق کف کولر، اقدام به تعمیر سوراخ کف کولر آبی کنید و تا سالها از آن استفاده کنید. برای ترمیم سوراخ کف کولر آبی کافی است که مراحل زیر را انجام دهید.

قبل از هر چیز لازم است که کف کولر را به کمک یک برس کاملا تمیز کنید تا زنگ زدگی‌ها و شوره‌های آن کامل از بین برود؛ بعد از آن بوسیله یک لایه کارتن، تمامی سوراخ ها را بپوشانید و مواد عایق کولر آبی را روی سطح کف کولر آبی بریزید و به کمک یک قلمو آن را صاف و یکدست کنید و سعی کنید که حتما مواد عایق کف کولر به تمامی سطوح برسد. بعد از انجام عملیات عایق کف کولر، لازم است که به مدت24 ساعت زمان بدهید تا سطوح کاملا خشک شوند و به هیچ عنوان روی سطوح عایق شده آب نریزید.

 

انواع عایق کف کولر 

برای عایق کولر آبی می توان از انواع مختلف عایق کف کولر که به شرح زیر است، استفاده کرد.

 • عایق نانو الاستیک: یکی از بهترین عایق‌ها برای عایق کف کولر، نانو الاستیک است که بعد از استفاده روی سطوح بی‌رنگ و شفاف می‌شود. این نوع عایق را باید در دو مرحله انجام دهید؛ و در بهترین کولر آبی، از این عایق استفاده می‌شود.
 • عایق قیر سرد: این عایق مانند چسب عمل می‌کند و مانع از فرسودگی کف و سطوح دیگر کولر می‌شود.
 • عایق ایزوگام:
 • عایق اسپری قیر: یکی از کاربردی‌ترین و راحت‌ترین مواد برای تعمیر سوراخ کف کولر آبی و عایق کف کولر استفاده از اسپری قیر است که می‌تواند به سادگی آن را روی سطوح مورد نظر اسپری کرد.

 

مزایای استفاده از عایق رطوبتی کولر آبی

از ویژگی‌های بارز عایق رطوبتی کولر آبی می‌توان به ساختار و عملکرد این نوع عایق‌ها اشاره کرد. در این قسمت چند نکته بارز که اهمیت استفاده از این نوع عایق رطوبتی را افزایش می‌دهد، مورد بررسی قرار دادیم.

 • عایق رطوبتی کولر آبی در کنار جذب رطوبت بعنوان یک عایق گرما و حرارت ناشی از تابش نور خورشید بر سطح کولر است. بنابراین کاربرد آنها برای کولر‌هایی که در پشت بام مستقر شده‌اند، اهمیت بالایی دارد.
 • عایق رطوبتی کولر منجر به افزایش طول عمر پوشال کولر و کاهش نیاز به تعویض پوشال کولر می‌شود.
 • اسفاده از عایق رطوبتی بر درصد خنک کنندگی کولر تاثیر دارد.
 • در مصرف انرژی صرفه جویی می‌شود.
 • این نوع عایق به دلیل وزن کمی که دارد به راحتی قابل حمل بوده و در برابر ورزش باد و طوفان مقاوم است.
 • محافظت از بدنه کولر در برابر بارش باران و تابش مستقیم نور خورشید با عایق رطوبتی کولر آبی امکان پذیر است.

نحوه و اهمیت استفاده از عایق رطوبتی

استقرار مداوم کولر آبی در یک قسمت از ساختمان به دلیل رطوبت ایجاد شده از آب مصرفی کولر، باعث نفوذ رطوبت در ساختمان و به اصطلاح عامیانه نم دیدگی یک بخشی از ساختمان می‌شود، برای جلوگیری از این مساله محصولی به نام عایق رطوبتی کولر آبی تهیه شده است. این عایق را در محل اتصال کولر آبی به ساختمان که اصولا دیوار یا کف است، استفاده کرده و مانع نفوذ رطوبت به ساختمان می‌شود. قبل از جایگذاری این عایق بهتر است، کف کولر را با مواد مخصوص ترمیم کنید.

 

عایق کولر آبی

 

آشنایی با انواع عایق رطوبتی کولر آبی

انواع عایق رطوبتی کولر آبی، تهیه و در اختیار مشتریان و متقاضیان استفاده از این محصول گذاشته شده است، در این قسمت به آشنایی یک نوع عایق رطوبتی جدید برای کولر‌های آبی می‌پردازیم.

عایق رطوبتی کولر آبی در انواع مختلف تولید و قابل خریداری است. یکی از معروف ترین و پر استفاده ترین نوع عایق رطوبتی کولر آبی را می‌توان عایق کو پلیمری یا RCI نام برد. عایق رطوبتی RCI در چهار رنگ آبی، کرم، نارنجی و قهوه ای تهیه و توزیع شده است و در داخل بسته بندی این نوع عایق ابزار نصب آن مثل یک جفت دستکش و قلمو تعبیه شده است.

 

نحوه جایگذاری عایق رطوبتی RCI

 • در ابتدا کف کولر را به طور کامل بشویید.
 • اگر با زنگ زدگی یا پوسته پوسته شدن در کف کولر مواجه شدید، ابتدا با یک فرچه کف کولر زنگ زدایی کنید.
 • در تجهیزات عایق رطوبتی RCI جهت محافظت و آب بندی کولر مایع و پودر مخصوص وجود دارد. نیمی از مایع و نیمی از پودر عایق رطوبتی را با هم مخلوط تا یک دست شود.
 • مخلوط به وجود آمده را با استفاده از یک قلم مو مخصوص رنگ کردن بر کف کولر بزنید.
 • محل عایقبندی رطوبتی کولر آبی را قبل از انجام کار تا حد کمی مرطوب کنید.
 • پس از نیم ساعت مقدار بعدی مواد را با هم مخلوط کرده و روی دست اول عایق بندی بکشید.
 • بعد از ۲۴ ساعت از اجرای دست دوم عایق رطوبتی RCI میتوانید از کولر بهره برداری نمایید.
 • پس از گذشت 24 ساعت از اجرای ست دوم عایق رطوبتی RCI می‌توانید از کولر استفاده کنید.

 

عایق کف کولر

 

قیمت عایق کف کولر و خرید اینترنتی عایق رطوبتی

در کنار کیفیت و کاربرد عایق رطوبتی کولر آبی، قیمت عایق رطوبتی از جمله مواردی است که در هنگام خرید برای مشتریان اهمیت دارد. نسبت به نوع عایق کف کولر و مصارف آن این قیمت می‌تواند متغییر باشد. از طرفی امکان خریداینترنتی عایق رطوبتی در بیشتر فروشگاه‌های اینترنتی برای افرادی که امکان خرید حضوری ندارند وجود دارد.

 

علاوه بر اینکه از عایق رطوبتی کولر آبی و انواع عایق کولر آبی بعنوان یک پوشش محافظتی در برابر گرما و رطوبت و همچنین برای ترمیم سوراخ کف کولر آبی استفاده می‌شود؛ تا حد زیادی هم در استفاده بهینه از کولر آبی و همین طور صرفه جویی در مصرف انرژی تاثیر دارد. بنابراین با خرید این محصول و استفاده مناسب از آن به عنوان عایق کولر آبی، علاوه بر محافظت ساختمان از رطوبت به وجود آمده در بالا رفتن کیفیت کارکرد کولر در کاهش مصرف انرژی تاثیر دارد.

تعمیر کولر آبی
برای سرویس تعمیر کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading