رفع علت بوی بد چاه توالت یا فاضلاب (با هواکش فاضلاب و سایر روش‌ها)

ثبت درخواست " لوله بازکنی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رفع علت بوی بد چاه توالت یا فاضلاب (با هواکش فاضلاب و سایر روش‌ها)

در برخی ساختمان‌ها، بوی بد چاه توالت یا فاضلاب باعث نارضایتی ساکنین می‌شود. اما علت بوی بد چاه فاضلاب ناشی از چیست؟ و چگونه می‌توان مانع از انتشار بوی بد چاه فاضلاب در آپارتمان، ساختمان‌ها شویم؟ استفاده از هواکش چاه فاضلاب، شترگلو و تعویض چاه از روش‌های متداول برای رفع علت بوی بد چاه توالت محسوب می‌شوند.

با ما همراه شوید تا با ارائه توضیحات مختلف از جمله این موضوع را باهم بررسی کنیم. اگربرای رفع بوی بد فاضلاب ساختمان خود نیاز به یک خدمات لوله بازکنی معتبر و کاربلد داشتید به راحتی می توانید این خدمت را در مجموعه ما سفارش دهید تا بسرعت از شر بوی بد انواع چاه آب و فاضلاب خلاص شوید.

بیشترین عبارت هایی که این روزها در مورد موضوع بوی بد چاه فاضلاب ناشی از چیست؟

 

چگونه می‌توان بوی بد چاه فاضلاب را مهار کرد؟

برای آنکه بتوانیم بوی بد چاه فاضلاب را مهار کنیم ابتدا لازم است بدانیم دلایل انتشار این بو در ساختمان یا محیط بیرون آن چیست؟ به این ترتیب می توان با انجام چند ترفند مانع از انتشار گازهای فاضلاب شد که ترکیب این گازها بوی مشمئزکننده ای دارد و بعضا سمی هستند.

 

علت بوی بد چاه توالت و فاضلاب چیست؟

دلیل اصلی ایجاد بودی بد چاه فاضلاب باکتری های هستند. در واقع با تجزیه فاضلاب درون چاه توسط باکتری ها گازهایی از جمله متان، آمونیاک و ... تولید می شود که به آن ها گازهای سپتیک می گویند. این گازها سمی هستند و می توانند در غلظت های بالا به سیستم تنفسی آسیب وارد کنند و سبب مرگ و میر شوند. اما در غلظت های پایین تر، بوی بد این گازها که از طریق لوله های فاضلاب پراکنده می شوند استشمام می شود.

 

چگونه بوی بد چاه فاضلاب را رفع کنیم؟

برخی برای از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب از نفت استفاده می کنند اما نفت می تواند باکتری های تجزیه کننده فاضلاب را نیز از بین ببرد. با حذف این باکتری ها فاضلاب دیگر تجزیه نمی شود و در چاه انباشت می شود.( ریختن آهک در چاه فاضلاب)

اما با انباشت فاضلاب در چاه آب های ورودی نیز دیگر راه نفوذ خود به درون زمین را از دست می دهند و چاه پر می شود. به این ترتیب استفاده از نفت سبب شد تا چاه به مرور پر شود و لازم است برای تخلیه چاه اقدام نمایید.

 

تاثیر وجود شترگلو برای رفع بوی بد چاه فاضلاب 

شترگلو لوله ای خمیده است که در لوله کشی ساختمان مانع از خروج گازهای درون چاه می شود اما وقتی می تواند کار خود را به درستی انجام دهد که درون آن آب باشد. با وجود آب در شترگلو، گازهای درون چاه به هنگام عبور از شترگلو در آب آن حل شده و دیگر بوی نامطلوب آن را حس نمی کنید اما در شترگلویی ک فاقد آب است گازها به راحتی عبور کرده و پراکنده می شوند. اما گاهی با وجود شترگلو هم بوی بد چاه فاضلاب به مشام می رسد. در این صورت لازم است مقداری آب درون آن ریخته شود تا بتواند مانع انتشار گازهای سمی تولیدی چاه شود.

 

استفاده از فلاش تانک و تاثیر آن بر رفع علت نشت بوی فاضلاب

گاهی مواد زائد درون شترگلو درون آن انباشته می شوند و خارج نمی شوند که این خود می تواند سبب انتشار بوی نامطبوع در محیط شود. بایستی این مواد در هر بار استفاده از توالت یا ظرف شویی از درون شترگلو خارج شوند. برای خروج مواد اضافی که در شتر گلو گیر افتاد از فلاش تانک استفاده می شود.

فلش تانک کمک می کند تا مواد درون شترگلو به سمت چاه حرکت کنند و بوی بدی از آن ها منتشر نشود. همچنین آب درون شترگلو نیز خود می تواند سبب بوی بد محیط باشد زیرا گازهای فاضلاب را در خود حل می کند. فلاش تانک آب درون شترگو را نیز عوض می کند.

 

رفع بوی بد چاه فاضلاب با هواکش چاه فاضلاب

یکی از پیشرفت های لوله کشی فاضلاب استفاده از سیستم لوله کشی هواکش ونت می باشد. از جمله وظایف لوله کشی هواکش ونت جلوگیری کردن از تخلیه آب سیفون و همچنین راحت تر کردن تخلیه فاضلاب با برقراری تعادل در فشار هوای داخل لوله می باشد. فشار هوای درون لوله های فاضلاب باید با فشار هوای جو برابر باشد و کار اصلی سیستم لوله کشی ونت نیز همین است.

یکی از مزایای استفاده از لوله های فاضلاب این است که می توان با ثابت نگه داشتن شبکه فشار هوای داخل لوله ها، فنر زدن لوله فاضلاب و همچنین کم کردن قطر لوله فاضلاب، تعداد بیشتری از وسایل بهداشتی را در یک لوله فاضلاب تخلیه نمود.

هواکش چاه فاضلاب چگونه در رفع بوی بد فاضلاب تاثیر دارد؟

از جمله وظایف شتر گلوی تعبیه شده در سیفون این است که از ورود گاز های نامطبوع به فضای درون خانه جلوگیری می کند و بوی بد فاضلاب را از بین می برد، اما به شرطی که آب درون سیفون قبل از تمام شدن تخلیه شود و آب تمیز جایگزین آن گردد. گاز های نامطبوع قبل از ورود به فضای خانه درون آب سیفون حل شده و بوی بد فاضلاب از بین می رود.

اگر از سیستم لوله کشی هواکشی ونت استفاده نشود، سبب از بین رفتن آب درون سیفون می گردد. اگر از سیستم هواکش ونت استفاده شود، دیگر آب درون سیفون از بین نخواهد رفت و این باعث می شود که دیگر بوی نامطبوعی از توالت به داخل منزل راه پیدا نکند.

 

بوی بد چاه فاضلاب

 

علت بوی فاضلاب در آپارتمان

امروزه با توسعه یافتن آپارتمان نشینی و کوچک شدن مساحت محل سکونت ، سرویس بهداشتی در داخل آپارتمان ساخته شده است، که این موضوع سبب شده تا بوی بد فاضلاب به کل آپارتمان راه یابد. بوی بد فاضلاب آپارتمان نشان دهنده نشت گاز فاضلاب می باشد و می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در این مطلب به علت بوی بد چاه فاضلاب اشاره می کنیم:

4.5 امتیاز از 1728 رای


لوله بازکنی
برای سرویس لوله بازکنی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین