راهنمای ماشین لباسشویی دوو

ثبت درخواست "نصب ماشین لباسشویی"
راهنمای ماشین لباسشویی دوو

راهنمای کار با ماشین لباسشویی دوو و آشنایی کامل با آن، به ما کمک می­‌کند تا از تمامی قابلیت‌­های دستگاه خود مطلع باشیم و از آنها در زمان مناسب استفاده کنید. در صورت دانستن راهنمای کار با ماشین لباسشویی دوو و ترجمه دکمه‌­های ماشین لباسشویی دوو، می‌­توانید با مدل‌­های متعددی کار کنید. بنابراین، تفاوتی ندارد که با ماشین لباسشویی دوو 7کیلویی، لباسشویی دوو 1433، یا ماشین لباسشویی دوو درب از بالا کار می‌­کنید. با ما همراه باشید تا راهنمای کار با ماشین لباسشویی دوو و آموزش کار با ماشین لباسشویی دوو را به­‌طور کامل بررسی کنیم.

اگر به دنبال راهنمای کار با ماشین لباسشویی دوو هستید، یعنی مراحل خرید مدل دستگاه مناسب و راه اندازی آن را با موفقیت پشت سر گذاشته‌­اید. بنابراین کاری به این مراحل نداریم و مستقیما سراغ آموزش کار با ماشین لباسشویی دوو می­‌رویم.

 

1. راهنمای کار با ماشین لباسشویی دوو: پنل کنترل

هر چند ماشین لباسشویی دوو 7 کیلویی، لباسشویی دوو 1433 و... همگی شکلی یکسان ندارند، اما عمدتا ظاهری شبیه به هم دارند و پنل کنترل نیز عضو ثابت در آنهاست. آشنایی با دکمه‌­های پنل لباسشویی دوو dwd-gfd1442، ماشین لباسشویی دوو درب از بالا و هر مدل دیگری، مهمترین بخش در راهنمای کار با ماشین لباسشویی دوو است. برای آشنایی با دکمه‌های موجود در این کنترل پنل و کاربرد آنها، هر یک از آنها را معرفی می‌کنیم:

 

راهنمای کار با ماشین لباسشویی دوو

 

 1. دکمه پاور در تمامی مدل‌­ها (اعم از ماشین لباسشویی دوو 7 کیلویی، لباسشویی دوو 1433، ماشین لباسشویی دوو درب از بالا و...) جهت روشن و خاموش کردن دستگاه به کار می­‌رود.
 2. دکمه Start/Pause در کنترل پنل وطیف شروع و توقف موقت چرخش دیگ ماشین لباسشویی را به عهده دارد.
 3. دکمه My Wash جهت ذخیره‌ و استفاده از برنامه دلخواه استفاده می‌­شود.
 4. دکمه‌ی Delay Alert و Child Lock دکمه‌ای 2 کاره است. اگر آن را مانند سایر دکمه‌­ها در راهنمای کار با ماشین لباسشویی دوو فشار دهید، شستشو را به تاخیر انداخته و در واقع مخصوص شستشوی با تاخیر است. مثلا می‌توانید تنظیم کنید که شستشو 3 ساعت بعد آغاز شود. اما با فشردن آن به مدت 3 ثانیه، قفل کودک (Child Lock) فعال می‌شود. قفل کودک ماشین لباسشویی دوو یکی از مهمترین دلایلی است که افراد روش کار با ماشین لباسشویی دوو را جستجو می­‌کنند.
 5. دکمه Rinse تعداد دفعات آبکشی ماشین لباسشویی دوو 7 کیلویی و سایر مدل­‌ها را تنظیم می‌­کند.
 6. دکمه Spin جهت تنظیم سرعت خشک کن در لباسشویی دوو 1433 و... کاربرد دارد.
 7. دکمه Temp جهت تنظیم درجه حرارت آب به‌­کار می‌­رود. این مورد در طرز کار ماشین لباسشویی اهمیت بالایی دارد تا دمای آب به بافت برخی لباس‌­ها آسب نرساند.
 8. دکمه‌ Time save جهت کوتاه‌­تر کردن زمان شستشو در هر برنامه‌ای در ماشین لباسشویی دوو درب از بالا و دیگر مدل­‌ها فشرده می‌­شود.
 9. دکمه Clean Jet Shower جهت پاشش آب بر روی لباس‌ها کاربرد دارد. آشنایی با این قابلیت در آموزش کار با ماشین لباسشویی دوو، موجب بهتر شسته شدن لباس‌ها می‌شود.
 10. دکمه ‌ Options دکمه‌­ایست که به کمک آن، می‌توان قابلیت‌های پیش شستشو و اتوکشی آسان را فعال کرد.
 11. دکمه Air Bubble جهت حل شدن بهتر مواد شوینده در آب می­‌شود. این قابلیت نیز مانند Clean Jet Shower موجب بهتر شسته شدن لباس‌ها می‌شود.

 

قفل کودک ماشین لباسشویی دوو

 

2. آموزش کار با ماشین لباسشویی دوو: برنامه­‌های شستشو

اکنون که با کاربرد هر یک از دکمه­‌ها ماشین لباسشویی دوو 7 کیلویی، لباسشویی دوو 1433 و باقی مدل­‌های این برند آشنا شده‌اید (از جمله قفل کودک ماشین لباسشویی دوو) به قسمت بعد راهنمای کار با ماشین لباسشویی دوو می­‌پردازیم.

در قسمت دوم از راهنمای کار با ماشین لباسشویی دوو، برنامه‌­های مختلف شستشو را توضیح می‌دهیم. با چرخاندن دکمه‌ ولوم برنامه‌ها، می‌توانید برنامه شستشوی مناسب را انتخاب کنید. کاربردی‌ترین برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی دوو 7 کیلویی و... عبارت­‌اند از:

 • Cotton: برای شستشوی لباس‌های پنبه‌ای و کتان
 • Delicate: برای شستشوی لباس‌های ظریف و نازک
 • Synthetic: برای شستشوی لباس‌های پلی امید، پلی استر و اکریلیک (الیاف مصنوعی)
 • Wool: برای شستشوی لباس‌های پشمی
 • Hand Wash: برنامه شستشوی دستی جهت شستشوی لباس‌های حساس و پشمی
 • Super Eco: برنامه شستشوی اقتصادی برای صرفه‌­جویی در مصرف آب
 • Quick 19: برنامه شستشوی سریع
 • Baby Care: برنامه شستشوی لباس کودکان

 

طرز کار ماشین لباسشویی

 

3. روش کار با ماشین لباسشویی دوو: نکات مهم

اگر صاحب هر یک از مدل­‌های ماشین لباسشویی دوو 7 کیلویی، لباسشویی دوو  dwd-gfd1442، ماشین لباسشویی دوو درب از بالا و... باشید، تا اینجای مطلب با طرز کار ماشین لباسشویی آشنایی مناسبی پیدا کردید. اما راهنمای کار با ماشین لباسشویی دوو تنها به ترجمه دکمه‌­های ماشین لباسشویی دوو محدود نمی‌شود. فارغ از مدل دستگاه‌­تان، نکاتی در آموزش کار با ماشین لباسشویی دوو وجود دارد که رعایت آن برای دریافت بهترین نتیجه و افزایش دوام دستگاه ضروریست. این نکات در دفترچه‌­های راهنمای دستگاه نیز یادآوری شده­‌اند.

 1. لباس‌ها را پیش از قرار دادن در لباسشویی، دسته دسته کرده و هر دسته را به صورت جداگانه در دستگاه قرار دهید. با این کار، می­‌توانید برنامه شستشوی هر دسته را با توجه به راهنمای کار با ماشین لباسشویی دوو به راحتی انتخاب کنید.
 2. از حالت پیش شستشو تنها برای لباس‌های خیلی کثیف استفاده کنید. بهتر است این حالت را برای لباس‌هایی که خیلی کثیف نیستند استفاده نکنید، چرا که مصرف انرژی را افزایش می‌­دهد.
 3. منافذ تهویه ماشین لباسشویی در زیر دستگاه قرار دارند. در صورتی که دستگاه را روی فرش یا موکت نصب می‌کنید، مراقب مسدود شدن این منافذ باشید.
 4. لباسشویی دوو 1433 و به طورکلی دستگاه ماشین لباسشویی را در فضای خیلی گرم یا خیلی سرد قرار ندهید.
 5. از مواد شوینده فقط در داخل مخزن استفاده کنید. به عبارت دیگر، هرگز مواد شوینده را روی لباس‌ها نریزید.
 6. پیش از قرار دادن لباس‌ها در دیگ ماشین لباسشویی دوو 7 کیلویی و...، جیب‌های لباس‌ها را خالی کنید.
 7. هر زمان که کار شما با ماشین لباسشویی تمام شد، دوشاخه را از پریز جدا کرده و شیر آب را ببندید.
 8. در صورتی که قصد استفاده از دستگاه را ندارید، دوشاخه آن را از پریز برق خارج کنید.
 9. برای تمیز کردن دستگاه، حتما کابل را از پریز خارج کنید و شیر آب را ببندید.
 10. هر چند وقت یک بار مخزن مواد شوینده را بشویید.

 

و در نهایت، مهمترین نکته در راهنمای کار با ماشین لباسشویی دوو و روش کار با ماشین لباسشویی دوو این است که درصورت بروز مشکل، هرگز دستگاه را خودتان تعمیر نکنید و این کار را به متخصصان بسپارید. برای پیدا کردن متخصصان این حوزه، می­‌توانید در وب سایت "خدمت از ما" سفارش نصب ماشین لباسشویی دوو را ثبت کنید.

نصب ماشین لباسشویی
برای سرویس نصب ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading