راهنمای کار با ماشین لباسشویی ال جی (LG)

ثبت درخواست "نصب ماشین لباسشویی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
راهنمای کار با ماشین لباسشویی ال جی (LG)

ماشین لباسشویی در زندگی امروزه یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی است که جایگزینی برای آن وجود ندارد. راهنمای کار با ماشین لباسشویی ال جی، با هدف آموزش کار با ماشین لباسشویی ال جی بر اساس عملکرد تجهیزات این لوازم خانگی تنظیم و تهیه شده است.

طرز کار با انواع ماشین لباس شویی ال جی 10.5,10,9 کیلویی و نحوه کار با ماشین لباس شویی ال جی درب بالا و دیگر انواع مدل این لباسشویی با عنوان دفترچه راهنمای کار با ماشین لباس شویی ال جی در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.

 

کیفیت مطلوب کار لباسشویی علاوه بر شرکت سازنده و استفاده از قطعات بدون نقص تا حد زیادی به داشتن اطلاعات کامل درباره طرز استفاده با ماشین لباسشویی ارتباط دارد. راهنمای کار با ماشین لباسشویی ال جی به کارگیری دکمه‌ها و فرمان‌های صحیح لباس شویی را برای شستشویی مناسب و اصولی لباس‌ها و در نهایت آموزش کار با ماشین لباسشویی ال جی را برای کاربران و خریداران این کالا فراهم می‌آورد.

 

طرز کار با ماشین لباسشویی ال جی 9 کیلویی

 

راهنمای کار با ماشین لباسشویی ال جی

آموزش کار با ماشین لباسشویی ال جی، بر اساس مدل لباسشویی به دلیل قابلیت متفاوت و قرارگیری تجهیزات و دکمه‌های لباس شویی در جاهای مختلف متفاوت است. بنابراین برای استفاده از ماشین لباس شویی قبل از هر چیز آشنایی کامل با مدل این لوازم خانگی و قبلیت‌های تعبیه شده در اهمیت بسیار دارد. بنابراین ملاحظه راهنمای کار با ماشین لباسشویی ال جی قبل از استفاده و پس از نصب ماشین لباس شویی در منزل از الزامات کار با آن به حساب می‌آید.

بروز اختلال در سیستم عملکردی ماشین لباسشویی ال جی مثل آبریزی ماشین لباسشویی و نقص قطعاتی مثل تسمه ماشین لباسشویی تا حد زیادی با نحوه استفاده صحیح از این وسیله قابل جلوگیری است. 

 

دفترچه راهنمای فارسی لباسشویی ال جی مدل f4j6tnp8s

 

دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی ال جی 10.5 کیلویی، دفترچه راهنمای فارسی لباسشویی ال جی مدل f4j6tnp8s، دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی ال جی مدل f1496tdt24 و همین طور راهنمای کار با ماشین لباس شویی در این سه مدل وابسته به نوع کاربردی شان تفاوت دارد. برای داشتن اطلاعات دقیق درباره کاربرد این نوع لباسشویی‌ها مطالعه دفترچه راهنمای هر کدام توصیه می‌شود.

 

معرفی تجهیزات لباسشویی ال جی

برخی مواقع ایرادتی مثل علت تمیز نشستن لباس در ماشین لباسشویی و همین طور عدم رعایت طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی و دیگر قطعات تا حد زیادی به عدم تنظیمات صحیح و انتخاب غیر اصولی برنامه مناسب برای شتشوی ارتباط دارد. در ابتدای توضیحات لازم درباره کار با لباسشویی و شرح راهنمای کار با ماشین لباسشویی ال جی به معرفی مختصری درباره قابلیت‌های این لباسشویی اشاره خواهیم داشت.

 • شستشوی توربو: این قابلیت امکان شستن نصف حجم معمولی لباس‌ها در نگهدارنده را در کمتر از یک ساعت با صرفه جویی در مصرف برق و آب دارد. در واقع ویژگی TurboWash ال جی کاهش 15 و 40 درصدی برق و آب را به ترتیب دارد.
 • ضد چروک: قابلیت شستن لباس‌ها بدون ایجاد چروک را در بر دارد.
 • 6 حرکتی: وابسته به نوع برنامه انتخابی برای شستن لباس‌ها امکان تنظیم نوع شستشو، میزان سرعت و حالت چرخش لباس در هنگام شستشو در لباسشویی ال جی وجود دارد.
 • Tag on: امکان استفاده از قابلیت گوشی‌های NFC برای مشاهده علامت لباسشویی ال جی روی گوشی و برقراری اتصال هوشمند برای دریافت دفترچه راهنما، مشاهده دوره شستشو، لمس کلید برای شستشو و مواردی از این قبیل ایجاد می‌شود.

 

نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی درب بالا

 

 •  سامانه هوشمند لباسشویی ال جی و مصرف کم: این سامانه در لباسشویی ال جی با هدف کاهش مصرف انرژی برق و آب در هنگام شستشوی لباس‌ها در نظر گرفته شده است. این کار با ایجاد هماهنگی بین میزان لباس‌ها، دمای آب و زمان شستشوی لباس‌ها صورت می‌گیرد.
 • قفل کودک: پس از انجام تنظیمات لازم برای شستشوی لباس‌ها در لباسشویی ال جی این امکان برای شما وجود دارد که با قفل کودک دسترسی را برای بهم خوردن ترتیب انجام کار در لباسشویی ببندید.
 • سامانه‌ی کنترل صدا: این سامانه با ایجاد تناسب و هماهنگی در تقسیم لباس‌ها در لباسشویی ال جی باعث کاهش صدای ناهنجار خشک کن در هنگام فعالیت می‌شود.
 • شروع به کار خودکار: پس از وصل برق لباسشویی ال جی با تشخیص جریان برق به طور اتوماتیک فعالیت خود را از سر می‌گیرد. در این شرایط اقداماتی مثل ریست ماشین لباسشویی ال جی با مشورت تعمیرکاران کارساز می‌باشد. 
 • تشخیص خطای هوشمند: با قرار دادن دستگاه تلفن همراه خود در فاصله یک سانتی متری دستگاه این امکان را برای لباسشویی ال جی فراهم می‌آورید که با تشخیص هوشمند خطای دستگاه و ارسال آن به مرکز اطلاعات مشتریان برای رفع ایراد درخواست تکنسین فنی را داشته باشد.

مشاهده نحوه عملکرد صفحه کلید و نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی

برای شروع کار با ماشین لباسشویی ال جی و استفاده از قابلیت‌های این ماشین لباس شویی باید با محل قرارگیری دکمه‌ها و قابلیت کاربردی هر کدام بر روی صفحه کلید و نمایشگر دستگاه آشنا شویم. راهنمای کار با ماشین لباسشویی ال جی در این قسمت با هدف ایجاد تشخیص عملکرد صفحه کلید و تفهیم پیام‌های مشاهده شده بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی با نکات زیر در نظر گرفته شده است.
 

حوه عملکرد صفحه کلید و نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی

 

 • روشن و خاموش کردن لباسشویی: با لمس دکمه روشن لباسشویی ال جی را به حالت شروع به فعالیت و لمس یک ثانیه‌ای همان دکمه دستگاه را در حالت خاموش قرار دهید.
 • دکمه برنامه ماشین لباسشویی: برنامه در نظر گرفته شده برای هر دکمه به منظور نوع لباس و سبک شستن مناسب برای آن در نظر گرفته شده است.
 • دکمه شروع / مکث لباسشویی: این دکمه‌ها با عناوین Start/Pause برای شروع و توقف کار لباسشویی در نظر گرفته شده‌اند. وضعیت لباسشویی پس از 4 دقیقه از توقفش به حالت خاموش تغییر می‌کند.
 • نمایشگر LED لباسشویی: این نمایشگر برای نشان دادن اطلاعات و پیام‌های کارکرد لباسشویی تعبیه شده است. زمان باقی مانده، تنظیمات و دیگر گزینه‌ها را نیز شامل می‌شود.
 • گزینه‌های بیشتر: یک سری قابلیت‌ها را در هنگام انجام کار می‌توانید به پیش فرض دستگاه لباسشویی اضافه کنید.

 

آموزش کار با ماشین لباسشویی ال جی

 

دستورالعمل و نکات ایمنی و مهم در کار با لباسشویی ال جی

رعایت یک سری نکات ایمنی برای جلوگیری از حوادث ناگهانی مثل اتصالی، آتش سوزی و از کارافتادن ماشین لباسشویی ال جی در راس کاربرد راهنمای کار با لباسشویی ال جی قرار دارد. علاوه بر این برای جلوگیری از نیاز زود به زود به خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ال جی رعایت اصول کار با این وسیله بسیار تاثیرگذار است. به یک سری از این نکات در این قسمت اشاره خواهیم داشت.

 • قبل از نصب لباسشویی ال جی از سلامت سطح بیرونی و خارجی لباسشویی اطمینان حاصل بفرمایید و در صورت مشاهده ایرادات از نصب دستگاه خودداری و آن را به نمایندگی ال جی ارجاع دهید.
 • از شستن لباس‌های آغشته مواد آتش زا مثل رنگ، موم و موادی از این قبیل که با لکه برهایی مثل بنزین و نفت سفید تماس داشته اند، با لباسشویی ال جی خودداری کنید. قرار گرفتن این لباس‌ها در معرض مواد شویند در هنگام شستشو و یا باقی ماندن این مواد در دستگاه موجب ایجاد آتش سوزی می‌شود.
 • از نصب لباسشویی در معرض هوای آزاد خودداری کنید. این کار به قطعات بیرونی دستگاه آسیب جدی وارد می‌کند.
 • بدون اطلاع از قابلیت هر کلید، تنظیمات لباسشویی را با دستکاری کلید‌ها بهم نزنید. در هنگام بروز ایرادات در انجام کار از هر گونه اقدام به تعویض یا تعمیر قطعات لباسشویی بدون هناهنگی افراد متخصص در نمایندگی ال جی پرهیز کنید.

 

رعایت اصول فنی و طرز کار با ماشین لباسشویی ال جی 10 کیلویی

 

 • محکم بستن درب ماشین لباسشویی و یا تلاش برای باز کردن آن در هنگام قفل بودن به لباسشویی آسیب می‌رساند.
 • هنگام استفاده از حرارت بالا برای شستن لباس‌ها از دست زدن به درب لباسشویی جلوگیری کرده و مانع تماس دست کودک شوید. در اطراف ماشین لباسشویی ال جی از گذاشتن هر گونه مواد شیمایی و قابل اشتعال و همین طور پارچه کهنه و کاغذ باطله خودداری کنید.
 • هنگام تعمیر پریز اتصالی لباسشویی و دیگر لوازم جانبی برقی در لباس شویی برای جلوگیری از شوک الکتریکی فیوز را قطع کنید.
 • برای استفاده از ماشین لباسشویی در کنار افراد سالمند باشید. از بازی کردن کودکان با لباسشویی حتی در مواقع خاموش جلوگیری کنید.
 • از دست زدن به ماشین لباسشویی در هنگام کار و دست زدن به داخل اتاقک آن خوددرای کنید، حیوانات خانگی خود را از اطراف ماشین لباسشویی دور کنید.

 

دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی ال جی 10.5 کیلویی

 

 • نفوذ آب به درون ماشین لباسشویی با خطر آتش سوزی همراه است. در هنگام مشاهده با دفتر نمایندگی یا یک تعمیرکار تماس بگیرید.
 • هنگام باز بودن درب لباسشویی فشار آن به سمت پایین، خطر واژگونی دستگاه را به دنبال دارد.
 • در نهایت فراموش نکنید که ماشین لباسشویی ال جی باید روی زمین قرار بگیرد زیرا اتصال به زمین در صورت بد کار کردن یا خراب شدن دستگاه، می‌تواند خطر شوک الکتریکی را با اتصال جریان برق به زمین کاهش دهد.

 

نحوه آماده‌سازی لباس شویی و شروع به کار آن

راهنمای کار با ماشین لباسشویی ال جی علاوه رعایت نکات و اصول فنی در هنگام کار با این دستگاه، نحوه قرارگیری لباس‌ها و نحوه شستشوی آنها را نیز شامل می‌شود. در این قسمت به چند نکته اصولی در این خصوص می‌پردازیم.

در حالت کلی یکی از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ارج و انجام اقدامات پیشگیرانه برای تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال و دیگر برندهای ماشین لباسشویی در کنار ال جی مطلع بودن افراد در نحوه عملکرد صفحه کلید نصب شده بر روی این وسایل برقی پرکاربرد است. این موارد نه تنها مختص ماشین لباسشویی نبوده بلکه در دیگر لوازم مثل تعمیر یخچال ارج و تعمیر یخچال ال جی و دیگر برندها نیز لازم به اجراست. 

 

دسته بندی لباس‌ها قبل از شستشو

نکاتی که قبل از شستشوی لباس بر اساس راهنمای کار با ماشین لباسشویی ال جی باید انجام دهید بصورت زیر است.

 • درام ماشین لباسشویی را قبل از شروع کار با برنامه کتان 90 درجه سانتی گراد با کمی مواد شوینده بدون لباس برای تمیز شدن درام از هر گونه رسوبات به کار بیاندازید.
 • لباس‌های کوچک و بزرگ را برای حفظ تعادل ماشین لباسشویی با هم مخلوط کرده و یک نسبت در درون لباسشویی قرار دهید.
 • از خالی بودن لباس‌های جیب دار از هر گونه لوازم اطمینان داشته باشید.
 • برای جلوگیری از گیرکردن زیپ، بند و دکمه لباس‌های مدل دار به دیگر لباس‌ها آنها را ببندید.
 • قسمت‌های مثل یقه و سرآستین را که در معرض لکه بیشتر هستند با کمی مواد شوینده و برس پاک کنید.

 

راهنمای کار با ماشین لباسشویی ال جی - قرار گیری لباس‌ها

 

 • از خالی بودن درام اطمینان داشته و لباس‌ها را بدون پوشش لاستیکی و غیره در لباسشویی قرار دهید.
 • به برچسب لباس‌ها توجه داشته و متناسب با نوع پارچه آنها را برای شستشو آماده کنید.
 • برای داشتن نتیجه مطلوب لباس‌های کثیف رنگ تیره را از رنگ روشن برای شستشو تفکیک کنید.

 

انتخاب یک برنامه شستشوی لباس

بعد از دسته بندی لباس‌ها و قرار دادن آنها در دارم لباسشویی نوبت به انتخاب برنامه مناسب با پارچه و نوع لباس بر اساس راهنمای کار با لباسشویی ال جی می‌رسد.

 

نمونه برنامه‌های انتخاب شده بر اساس پارچه و نوع لباس در لباسشویی LG

 • لباس پنبه‌ای و پنبه ای کم مصرف (Cotton – Cotton Eco): این لباس با در نظر گرفتن نکاتی مثل نوع لباس، دمای مناسب (40 در جه ی سانتیگراد برای پنبه ای و 60 درجه برای پنبه ای کم مصرف) و وزن لباس برای لباس‌هایی با جنس پارچه پنبه در نظر گرفته شده است.
 • ضد چروک (crease care) : قابلیت استفاده این برنامه برای لباس‌های پر مصرف روزانه است. جنس پارچه لباس پولی آمید، اکرلیک، پیلی استر و دمای مناسب برای شستشو 40 درجه‌ی سانتی گراد و حداکثر وزن لباس 4 کیلوگرم برای شستشو لباس با این برنامه در لباسشویی در نظر گرفته شده است.
 • ترکیبی (Mix): در این برنامه شستن لباس‌های گوناکون با تنظیمات انواع لباس بجز( لباس‌های ابریشمی، ورزشی، ظریف، لباس‌های تیره و پشمی و پرده‌ها) با دمای 40 درجه سانتی گراد و حداکثر وزن لباس 4 کیلوگرم است.
 • بهداشتی(Hygiene): شستشو با آب داغ مخصوص لباس‌هایی مثل کتان، لباس زیر، روبالشتی و لباس بچه با دمای مناسب 60 درجه سانتیگراد و حداکثر وزن لباس 4 کیلوگرم است.
 • شستشوی بی صدا(Silent wash): با حداقل استفاده انرژی و ارتعاشات در هنگام شب مناسب است.برای نوع لباس پلی استر، پنبه‌ای ترکیبی و بلوز بوده و در دمای مناسب 40 درجه سانتی گراد و حداکثر وزن لباس 4 کیلوگرم در نظر گرفته شده است.

 

راهنمای کار با ماشین لباسشویی ال جی -انواع لباس‌ها با تنطیمات مختلف

 

 • محافظ کودک (Baby care): برای لباس‌های کودک با چرک کم در دمای 95 درجه سانتیگراد و حداکثر وزن 5/4 کیلوگرم است.
 • لحاف (Duvet): برای موارد بزرگی مثل لحاف و روکش مبلمان با جنس پر، بالش، پتو، روکش مبلمان و دمای مناسب 40 درجه‌ی سانتیگراد وحداکثر وزن استفاده بصورت تکی است.
 • لباس ورزشی (Sports Wear): برای لباس ورزشی و کفش‌های کتانی با جنس کول مکش، گور تکس، فیلیس و سیمیاتکس و دمای مناسب 40 درجه‌ی سانتیگراد وحداکثر وزن 2 کیلو گرم است.
 • لباس‌های مشکی (Dark Wash): برای جلوگیری از سفیدک زدن لباس‌های مشکی و جلوگیری از تغییر رنگ این لباس‌ها با جنس تیره رنگ پنبه‌ای یا ترکیبی در دمای 20 درجه سانتیگراد و حداکثر وزن 2 کیلوگرم در نظر گرفته شده است.
 • با سرعت 14 (speed 14): این برنامه برای شستشوی لباس‌های نسبتا کثیف و رنگی در دمای 20 درجه و با وزن 2 کیلوگرم است.
 • شستشوی آرام (Delicate Wash): برای لباس‌های ظریف با جنس پشمی و پارچه‌ای حساس در دمای مناسب 20 درجه با حداکثر وزن 5/1 کیلوگرم در نظر گرفته می‌شود.
 • لکه بر لباس (Anti Satin): برای پاک کردن انواع لکه‌ها بر روی لباس با جنس پارچه‌ای، پنبه‌ای و غیر ظریف دمای مناسب 30 درجه با حداکثر وزن 3 کیلوگرم در نظر گرفته می‌شود.

 

برنامه‌های تکمیلی لباس‌شویی ال جی

 • خیس خوردن (Pre Wash)
 • شستشوی بهداشتی (Medic Rinse)
 • برنامه دلخواه (Favorite program)
 • تأخیر زمانی (Time Delay)
 • شستشوی توربو (Turbo Wash)
 • شستشوی متمرکز (Intensive)
 • خشک‌کن چرخشی (Spin)
 • دما (Temp)
 • شستشوی لگن (Tub Clean)
 • قفل کودک

 

راهنمای کار با ماشین لباسشویی ال جی - تنظیمات پیشرفته

 

استفاده از شوینده مناسب در محفظه

با در نظر داشتن جنس لباس و مواد سازنده پارچه‎ی لباس در انتخاب مواد شوینده و نرم کننده لباس دقت کافی را داشته باشید. نسبت اندازه نرم کننده به شوینده لباس و اندازه و نوع لباس‌ها در این مورد بسیار اهمیت دارد.

 

نحوه تمیز کردن لباسشویی و نگهداری از آن بعد از استفاده

یک سری نکات در قالب راهنمای کار با ماشین لباسشویی ال جی برای نگهداری بهتر از این لوازم خانگی بصورت زیر در نظر گرفته شده است.

 • تمیز کردن فیلتر ورودی آب در لباسشویی: در اثر استفاده طولانی مدت از لباسشویی ممکن است فیلتر ورودی آب مسدود شده باشد. برای تمیز کردن این فیلتر شلنگ آب ورودی را باز کرده و با یک فرچه فیلتر را تمیز کنید.
 • تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی: فیلتر اشیا و لوازم به جای مانده از لباس را جمع می‌کند. برای تخلیه و تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی پمپ تخلیه را با رعایت نکات مراقبتی باز و آن را تمیز کنید.

 

تمیزکردن لباسشویی بعد از استفاده برای نگهداری بهتر

 

 • تمیز کردن لگن شستشوی ماشین لباسشویی: آب سخت در بعضی مناطق منجر به رسوب گیری لگن ماشین لباسشویی می‌شود. برای تمیز کردن این قسمت از مواد رسوب زا و یا سفید کننده استفاده کنید.
 • تمیز کردن کشوی مواد شوینده: با یک مسواک مواد شوینده و نرم کننده رسوب کرده در کشوی ماشین لباسشویی را تمیز کنید.
 • تمیز کردن سطح بیرونی ماشین لباسشویی: از آب گرم و مواد شوینده و یک دستمال مناسب برای تمیز کردن سطح بیرونی ماشین لباسشویی استفاده کنید.

 

راهنمای کار با ماشین لبسشویی ال جی تنها با هدف آشنایی کاربران با نحوه عملکرد این دستگاه می‌باشد. در صورت نداشتن اطلاعات لازم درباره نحوه نصب و راه اندازی ابتدایی و همین طور رفع ایرادات بوجود آمده در طرز کار ماشین لباسشویی ال جی حتما با نمایندگی و افراد متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

رعایت اصول استفاده از لوازم آشپزخانه و پیگیری ایرادات مشاهده شده در کلیه تجهیزات نصب شده در این محیط از یافتن علت دود زدن اجاق گاز گرفته تا بررسی کامل مشکلات پیش آمده در عملکرد هر وسایل مهمی مثل لباسشویی و یخچال را با اجرای نحوه عملکرد آن‌ها جدی بگیرید. این اقدامات در بالا رفتن عمر استفاده از این لوازم تاثیر بسزایی دارد. 

نصب ماشین لباسشویی
برای سرویس نصب ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading